IT industrija jasno poručila što joj treba da prod

poruka: 7
|
čitano: 8.735
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IT industrija jasno poručila što joj treba da prod".
11 godina
protjeran
offline
IT industrija jasno poručila što joj treba da prod

Cim ti trebas pomoc od drzave odmah je jasno da si se zaj**ao u startu i da nesto radis krivo! 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: IT industrija jasno poručila što joj treba da
Gadgeti kaže...

Cim ti trebas pomoc od drzave odmah je jasno da si se zaj**ao u startu i da nesto radis krivo! 

 Ovisi kakva je država i njezina pravila, a naša je u banani.

2 godine
offline
Re: IT industrija jasno poručila što joj treba da
dd.inc kaže...

 Ovisi kakva je država i njezina pravila, a naša je u banani.

 nije točno...

treba biti sposoban, naći vezu i sve ide kao po loju... 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
16 godina
online
Re: IT industrija jasno poručila što joj treba da
Gadgeti kaže...

Cim ti trebas pomoc od drzave odmah je jasno da si se zaj**ao u startu i da nesto radis krivo! 

Ne vidim baš da se tu traži nekakva pomoć države.

Dapače, državi je odavno rečeno što treba napraviti s njene strane da bi se povećala konkurentnost.

13 godina
offline
IT industrija jasno poručila što joj treba da prod

Inace nakon ovakvoga clanka uvijek ide i reklama Algebre...

 

A sto se tice placa, van iradim kao 2nd level support i placen sam 2x vise, a u Hrvatskoj bi doslovno morao za placu od 10 000kn bit na razini da spremim u dep inzenjere Googlea i Microsofta... 

 

Sve firme koje su se spominjale do prije koji mjesec vise ne postoje, jer su vukle pare iz EU fondova dok ih je bilo, sada je to sve sitna lova i velika glavobolja.

 

Odnosno lakse je otvorit obrt ako se ima kakva veza i preprodat tudi software nego ulagat i zezat se sa svojom firmom. Ionako manje vise tko god da je mogao ista napravit vec je zbrisao van il ovisi o vanjskim investicijama.

 

HR ionako nema znacajniji IT sektor tako da je sve sto se desi nevjerovatno i izvanredna vijest.... Nit je veliko trziste za ozbiljnije igrace, tak oda tu sve drzi 3-4 HR firme i to je to.

 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.12.2021 14:47 (Robert_84).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
online
Re: IT industrija jasno poručila što joj treba da
Robert_84 kaže...

A sto se tice placa, van iradim kao 2nd level support i placen sam 2x vise, a u Hrvatskoj bi doslovno morao za placu od 10 000kn bit na razini da spremim u dep inzenjere Googlea i Microsofta...

 

Pa i ne baš. 10k kn je bila "velika" plaća prije 10+ godina.

Ima i kod nas ozbiljnijih firmi, radi se i vani, u odnosu na većinu privrede IT je svjetlosnu godinu ispred.

13 godina
offline
Re: IT industrija jasno poručila što joj treba da
Old Iggy kaže...
Robert_84 kaže...

A sto se tice placa, van iradim kao 2nd level support i placen sam 2x vise, a u Hrvatskoj bi doslovno morao za placu od 10 000kn bit na razini da spremim u dep inzenjere Googlea i Microsofta...

 

Pa i ne baš. 10k kn je bila "velika" plaća prije 10+ godina.

Ima i kod nas ozbiljnijih firmi, radi se i vani, u odnosu na većinu privrede IT je svjetlosnu godinu ispred.

 moguce no ne zivimo svi u Zagrebu, ja sam iz Sl Broda, i u Brodu se o tome samo moze sanjati... odnosno IT scena ne postoji u 90% hrvatske na zalost... 

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice