Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

poruka: 25
|
čitano: 11.703
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u ".
12 godina
neaktivan
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

Hmm da, sta je je, ali za vrijeme tih mjerenja sve ekipe odrzavanja su bile na nogama da nebi doslo do iznenadnog ispada pogotovo napajanja bazne stanice, MPLS-ovi praceni da nebi slucajno nesri grunilo.

Itd.

Mislim je realno mjerenje, ali i telekom si dao truda da se ne desi ti 2 mjeseca ikakav incident.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

Kad se sve zbroji i oduzme ipak imamo samo jednu "ok" mrežu u HR, a to je HT.
VIP/A1 je koncentriran na gradove i to srednje i velike gradove, dok je ostatak HR osuđen na igre lovice, a što ulovi od signala dobro je. Tehnička podrška im je očajna.
Tele2 je mreža koja je pojela samu sebe, posebno s ponudom tzv. "flat" mobilne internet opcije (pokućni), plus nisu u stanju kvalitetno pokriti signalom imalo veći radius. Tehnička podrška im se zasniva na porukama preko Facebooka i ostalih društvenih mreža, tako da je za svaku ozbiljnu primjenu smiješna.
Na kraju ostaje HT, koji "cepa" 'ko blesav i za kojeg možemo imati hrpu zamjerki, ali u 15 godina koliko sam radio s njima tehnička podrška je uvijek odradila svoj posao kako treba, signal im je općenito najrasprostranjeniji i s njima sam imao najmanje problema.
VIP/A1 mi je doslovno generirao gubitke, a tele2 me dovodi do očaja i na još par lokacija gdje ga još uvijek koristim i pokušavam opravdati njihovo postojanje pokazuje se ipak kao uzaludan posao.

 

Naše tržište je regulirao hrpom zakona i pravilnika i kao otvoreno, ali realno imamo samo jednog mobilnog operatera koji koliko toliko može ispuniti sve tehničke zadaće.

 
3 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
ludizao kaže...

Ht ne da je najbolji nego je čisto zlo. Šalju veće račune nego treba i onda muljaju da je došlo do pogreške pri knjiženju, i tako svako toliko pa app. Da ne pričamo o katastrofalnom odnosu prema korisnicima, koji se jednom upetljaju u njihovu birokratsku hobotnicu. Naravno, nisu jedini koji to rade nego su u tome najbolji. Znači, jesu najbolji, samo ne u tome čime se hvale.

 Kaj si ti iz čitanja s razumijevanjem imao -1?

Ja pišem o kvaliteti usluge u smislu da imaju signala, da im mobilna mreža funkcionira i da imaju korisničku podršku možda lošu, ali miljama bolju od ova dva kvazi operatera i ti sad tu drobiš o birokratskim hobotnicama HT-a!

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

HT je oteo ("naslijedio", "privatizirao") infrastrukuturu načinjenu za bivše države i sad se njome kurči a nisu marijaša uložili. oteto - prokleto. svi bi operateri tako znali biti dobri (a ne bi nužno tako pokrivali gubitke iz matične države, tipa njemačka). kad bi im sve parametre uzeli u obzir (korisničku birokraciju i ostala sranja) bili bi tamo gdje im je i mjesto: na dnu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
devotion kaže...

Kad se sve zbroji i oduzme ipak imamo samo jednu "ok" mrežu u HR, a to je HT.
VIP/A1 je koncentriran na gradove i to srednje i velike gradove, dok je ostatak HR osuđen na igre lovice, a što ulovi od signala dobro je. Tehnička podrška im je očajna.

Po čemu si to zaključio?

devotion kaže...

Tele2 je mreža koja je pojela samu sebe, posebno s ponudom tzv. "flat" mobilne internet opcije (pokućni), plus nisu u stanju kvalitetno pokriti signalom imalo veći radius. Tehnička podrška im se zasniva na porukama preko Facebooka i ostalih društvenih mreža, tako da je za svaku ozbiljnu primjenu smiješna.

Treba imati na umu da je Tele2 najmanji operater u Hrvatskoj, a osudili su se napraviti ono što nisu ni HT ni A1. Možda brzina i nije nešto pretjerano velika u gradovima, ali je zato velika u ruralnim djelovima gdje se mnogi korisnici pate s internetom brzine 4 Mb/s. U gradovima je ionako većinom dostupan VDSL i optika, pa za pokućnim internetom i nema potrebe.

 

Što se službe za korisnike tiče, ne mogu se složiti s tobom. Tele2 nudi i telefonsku podršku na broj 095/1000-444, te podršku preko društvenih mreža baš kao i HT i A1.

devotion kaže...

Na kraju ostaje HT, koji "cepa" 'ko blesav i za kojeg možemo imati hrpu zamjerki, ali u 15 godina koliko sam radio s njima tehnička podrška je uvijek odradila svoj posao kako treba, signal im je općenito najrasprostranjeniji i s njima sam imao najmanje problema.

Logično je da im je signal najrasprostranjeniji kada imaju i najveći broj baznih stanica.

devotion kaže...

Naše tržište je regulirao hrpom zakona i pravilnika i kao otvoreno, ali realno imamo samo jednog mobilnog operatera koji koliko toliko može ispuniti sve tehničke zadaće.

Državni telekom i A1 još možeš uspoređivati, ali državni telekom i Tele2 ne možeš uspoređivati.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2019 18:16 (Marko :D).
12 godina
odjavljen
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

Vjv su imalo bolji od Tele2. Neki dam(na Teletu sam), imam 34.99kn a tarifa je 35kn. Fino ih zamolim dali mi mogu dati tu jednu lipu, kad kao nažalost ne..

Od sad u trgovini čekam tu jednu lipu.

 
1 2 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
Ovi lažu više nego Lovro .
Najgora mreža i najgori operater .
Tko može neka bježi što dalje od Šrot-kome
 
1 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
Kolko god imo losih iskustava sa HT, kad korisnici odu na A1 vracaju se nazad i vise ne pitaju ni za cjenu niti za ista.

Zna se da kod HT-a u slucaju bilo kakbih problema pogotovo ak sinposlovni korisnik ces za manje od 24 sata imat funkcionalnu uslugu.
Mobilna veza sta je je najbolja je i najveceg kapaciteta.

Eo bas danas mjerim, Tele 2 25 Mbita down, A1 oko 16 Mbita down, HT 120 Mbita download, sve sa iste lokacije.

Tele 2 ima jednu malu prednost sprav A1 di nemaju svoj sugnal rade preko HT 2G i 3G mreze pa imas uslugu, ali A1 kad nema signala e onda ga nema.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j

Ti pišeš da ludizao ima iz čitanja sa razumijevanjem - 1,a to što ti na osnovu gatanja u šalici kave kažeš tko i gdje ima signal je sasvim ok. P3 mjerenja plaćaju operatori i to zna biti nategnuto  To da ht i vip imaju dobru mrežu ipak na našu sreću vrijedi. Za mobilnu.  Fiksna je druga priča. Što se tiče ove birokratske hobotnice  , e tu se nažalost slažem. Djelomično  Naime, to nije rezultat planiranog rada, nego čisto prilagodba na rad koji omogućava očajni državni aparat, prvenstveno sudstvo..Hakom je, naravno uz EU regulativu (čitaj pritisak) napravio puno više nego ove ostale agencije (zadužene za banke itd). Uglavnom, da nam su nam ostali sektori uz ovaj za IT i Telekom  bili bi nam puno bolje..

5 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j

Pišete da ludizao ima iz čitanja sa razumijevanjem - 1,a to što ti na osnovu gatanja u šalici kave kažeš tko i gdje ima signal je sasvim ok. P3 mjerenja plaćaju operatori i to zna biti nategnuto  To da ht i vip imaju dobru mrežu ipak na našu sreću vrijedi. Za mobilnu.  Fiksna je druga priča. Što se tiče ove birokratske hobotnice  , e tu se nažalost slažem. Djelomično  Naime, to nije rezultat planiranog rada, nego čisto prilagodba na rad koji omogućava očajni državni aparat, prvenstveno sudstvo..Hakom je, naravno uz EU regulativu (čitaj pritisak) napravio puno više nego ove ostale agencije (zadužene za banke itd). Uglavnom, da nam su nam ostali sektori uz ovaj za IT i Telekom  bili bi nam puno bolje..

12 godina
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

HT ima 40,2 posto RF spektra , A1 33,9 posto a Tele2 25,9 posto nije ni čudo što HT ima najbolju pokrivenost i veće brzine iako ne vjerujem da bi mogli održati te brzina da daju ponudu kao tele2 1 teru prometa iako i HT-u je pala brzina 4G mreže prije godinu dana imao sam od 217Mbps do 244Mbps DL sad kad mjerim samo ujutro u 5 imam oko 200Mbps a ostalo je sve ispod. tele2 godinu dana korištenja min 25 max 130. A1 sad koristim min 150 max 186. UL daleko najbolji na Tele2 nikad ispod 42Mbps. Kvaliteta usluge ne gledajći brzine Tele2 zatim HT pa A1 gledam ping i prekid veze koji mi se u nekim aplikacijama pojavljuje kao pogreška na internet vezi i za par sekundi se opet sve vrati u normalu. spektar na 2100Mhz je na licitaciji i kako izgleda  A1 dobit će 2x5 tj jedan blok a tele2 2x5+2x5 dva bloka pa će se izjednačiti postotak rf spektra pa ćemo vidjeti kako će se to dalje razvijati. Eto moja iskustva ne preferiram ni jednog operatera jednostavno se selim ko da brže više i jeftinije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j

Ajar, kako možeš napisati da ništa nisu uložili u mrežu? Pa mobilne mreže i internet nisu ni postojali priuje nego su Nijemci kupili HT? A bogme su puno uložili i u DTK na što misliš pod "oteli", u centrale, jednostavno u sve. Imaju Nijemci putra na glavi ali izmišljanje i lažne optužbe ne služe ničemu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
DDavorin kaže...

HT ima 40,2 posto RF spektra , A1 33,9 posto a Tele2 25,9 posto nije ni čudo što HT ima najbolju pokrivenost i veće brzine iako ne vjerujem da bi mogli održati te brzina da daju ponudu kao tele2 1 teru prometa iako i HT-u je pala brzina 4G mreže prije godinu dana imao sam od 217Mbps do 244Mbps DL sad kad mjerim samo ujutro u 5 imam oko 200Mbps a ostalo je sve ispod. tele2 godinu dana korištenja min 25 max 130. A1 sad koristim min 150 max 186. UL daleko najbolji na Tele2 nikad ispod 42Mbps. Kvaliteta usluge ne gledajći brzine Tele2 zatim HT pa A1 gledam ping i prekid veze koji mi se u nekim aplikacijama pojavljuje kao pogreška na internet vezi i za par sekundi se opet sve vrati u normalu. spektar na 2100Mhz je na licitaciji i kako izgleda  A1 dobit će 2x5 tj jedan blok a tele2 2x5+2x5 dva bloka pa će se izjednačiti postotak rf spektra pa ćemo vidjeti kako će se to dalje razvijati. Eto moja iskustva ne preferiram ni jednog operatera jednostavno se selim ko da brže više i jeftinije...

 Sad je pušten 2600MHz na licitaciju. 70MHz FDD i 50MHz TDD. Tako da možemo očekivati da će HT dignuti mrežu na jedno 450 megabita. Plus, koliko sam preletio po natječaju tu nema nikakvih ograničenja koliko tko može uzeti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
protjeran
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

definitivno najboljih i najbržih 10mbita na svijetu koje možeš dobiti u 2019. godini :D

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

Vjerujem da je HT bolji od Tele2 garant. Imam osudu na Tele2 pokućni jer je parica u zgradi banana, a HT ne želi povući optiku, A1 čeka dozvolu grada za kopanje da povuku žnjoru (u zgradi su je povukli no sad stoji neiskorištena).

Danas mi je ping bio 30278ms, možda bi išao i više da sam ga pustio da vrti, super je Tele2 :D da da, istina da je flat ali ping i DL brzina je očaj, a u centru grada sam.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
Tele 2 si je sam napravio sranje guranjem FLAT prometa i relativno niskih cjena, ljudi navalili, odsiljaci koliko god jesu novi i koliki god kapacitet imajunje pre malo i ima ih pre malo.
Jedn abazna moze gurat max 1 Gigabit u svim smjerovima.
Kad se to zapuni, pada naravno svima brzina.

Da bi se rijesilo problem, ili 10 G linkovi, sam pitanje je dali oprema ima prihvat za to ili vise baznih stanica.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
ludizao kaže...
devotion kaže...
Kaj si ti iz čitanja s razumijevanjem imao -1?

Ja pišem o kvaliteti usluge...

 

Tko je tebi bilo što napisao? Referiram se na članak. Smanji doživljaj.

 Isprike, smanjujem doživljaj ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
Marko :D kaže...
devotion kaže...

Kad se sve zbroji i oduzme ipak imamo samo jednu "ok" mrežu u HR, a to je HT.
VIP/A1 je koncentriran na gradove i to srednje i velike gradove, dok je ostatak HR osuđen na igre lovice, a što ulovi od signala dobro je. Tehnička podrška im je očajna.

Po čemu si to zaključio?

devotion kaže...

Tele2 je mreža koja je pojela samu sebe, posebno s ponudom tzv. "flat" mobilne internet opcije (pokućni), plus nisu u stanju kvalitetno pokriti signalom imalo veći radius. Tehnička podrška im se zasniva na porukama preko Facebooka i ostalih društvenih mreža, tako da je za svaku ozbiljnu primjenu smiješna.

Treba imati na umu da je Tele2 najmanji operater u Hrvatskoj, a osudili su se napraviti ono što nisu ni HT ni A1. Možda brzina i nije nešto pretjerano velika u gradovima, ali je zato velika u ruralnim djelovima gdje se mnogi korisnici pate s internetom brzine 4 Mb/s. U gradovima je ionako većinom dostupan VDSL i optika, pa za pokućnim internetom i nema potrebe.

 

Što se službe za korisnike tiče, ne mogu se složiti s tobom. Tele2 nudi i telefonsku podršku na broj 095/1000-444, te podršku preko društvenih mreža baš kao i HT i A1.

devotion kaže...

Na kraju ostaje HT, koji "cepa" 'ko blesav i za kojeg možemo imati hrpu zamjerki, ali u 15 godina koliko sam radio s njima tehnička podrška je uvijek odradila svoj posao kako treba, signal im je općenito najrasprostranjeniji i s njima sam imao najmanje problema.

Logično je da im je signal najrasprostranjeniji kada imaju i najveći broj baznih stanica.

devotion kaže...

Naše tržište je regulirao hrpom zakona i pravilnika i kao otvoreno, ali realno imamo samo jednog mobilnog operatera koji koliko toliko može ispuniti sve tehničke zadaće.

Državni telekom i A1 još možeš uspoređivati, ali državni telekom i Tele2 ne možeš uspoređivati.

 

Zaključio sam po testiranju korištenjem njihove nazovi usluge unatrag zadnjih godinu i pol. Lokacije stalnog mjerenja: Rijeka, Delnice, Karlovac. Mrkopalj, Fužine, Lokve, Skrad, Zagreb, Crikvenica, Selce. 40 mobilnih linijaod toga 10 pokućnih. Isto tako A1/VIP je bio jedno vrijeme na nekim lokacijama i naravno HT.
Ponovit ću HT je svakakav, ali nije predmet ovog testiranja kakvi su oni prema korisnicima i koliko love korisnicima uzmu već kvaliteta njihovih mobilnih linija. Prvi put sam i otišao od njih, jer su bili preskupi, imali su svoje šeme naplate koje su uvijek njima išle u korist itd, ali s tehničke strane su bili fantastični prema tele2 i A1, ali to tada nisam znao.
Prelaskom na A1/VIP najveća zamjerka je nedostatak tehničke podrške, po 2-3 sata biti na liniji i čekati da ti se netko javi, ako se ikada javi, ako imaš 1-2 linije i sve ti je ok super, ali kad naletiš s 40 linija na probleme država, kupci i dobavljači ne pitaju i ne zanima ih koje ja probleme s telekomom imam.
Tele2 je priča za sebe, ponovit ću samo da je to mreža za vrlo ne zahtjevne korisnike i ništa više. Nemaju kapacitete za biti ozbiljan mobilni telekom.

Kažeš da je u ruralnim područjima brzina velika, e pa naveo sam ti lokacije, 90% su ruralna područja, a da ne bi mislio kako trkeljam evo ti screenshot trenutne njihove brzine u Delnicama. Tako je svaki dan, mjesecima. Zvao ih, pisao, ali odgovori nisu ni smiješi već neozbiljno žalosni za nekoga tko nudi uslugu poslovnim korisnicima. Tek nakon pola noći mreža im do jutra oživi, trebao bi valjda raditi od ponoći do 6, a u jutro lijepo zatvoriti :-)

Vrlo neozbiljna firma za vrlo nezahtjevne korisnike, ah ponavljam se.

 

12 godina
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
JozoBozo121 kaže...

 Sad je pušten 2600MHz na licitaciju. 70MHz FDD i 50MHz TDD. Tako da možemo očekivati da će HT dignuti mrežu na jedno 450 megabita. Plus, koliko sam preletio po natječaju tu nema nikakvih ograničenja koliko tko može uzeti.

 2600 neće uskoro u upotrebu(nova frekvencija i nova oprema) pošto nije obaveza operatera pokriti područja i stanovništvo, i taj pojas predviđen je za 4G i 5G kao prijelazno razdoblje za 5G na 3500. Tako da mislim da 2100 im je prioritet(pošto imaju svu opremu za tu frekvenciju A1 i Tele2) naročito Tele2 i u roku godine dana moraju pokriti sa tom frekvencijom područje i stanovništvo. 2600 FDD je ograničen na dva bloka po operateru TDD nema ograničenja. Sve prije napisano odnosi se na moju mikrolokaciju par km van grada i sve bazne stanice su skoro pa na istoj udaljenosti 200 300m razlike. 

Tele2 Tele2
HT HT
A1 A1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
DDavorin kaže...

 2600 neće uskoro u upotrebu(nova frekvencija i nova oprema) pošto nije obaveza operatera pokriti područja i stanovništvo, i taj pojas predviđen je za 4G i 5G kao prijelazno razdoblje za 5G na 3500. Tako da mislim da 2100 im je prioritet(pošto imaju svu opremu za tu frekvenciju A1 i Tele2) naročito Tele2 i u roku godine dana moraju pokriti sa tom frekvencijom područje i stanovništvo. 2600 FDD je ograničen na dva bloka po operateru TDD nema ograničenja. Sve prije napisano odnosi se na moju mikrolokaciju par km van grada i sve bazne stanice su skoro pa na istoj udaljenosti 200 300m razlike. 

 Čim dođu prvi 5G aparati tad će HT pustit 5G u promet. Istra i Zagreb već imaju svu opremu spremnu za 5G i samo se čekaju uređaji koji ga podržavaju. Mislim da je ograničenje od 2x20MHz najmanji problem za HT i A1.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja j
Ht ima spremnu opremu u jako jako puno gradova i naselja vec, postavljena je ericssonova oprema.
Te je i dalje fazi migracija baznih na novu opremu.
Do sad je bila nokia siemens, sad se stavlja sve ericsson 5G spremno.
Doslovno ce biti pokrenuti skriptu da popali potrebno na basebandovima i preko noci evo 5G od HT cjela RH
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
12 godina
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

da ht je spreman sa 5G ali na 3500, a mi pričamo o 2600. pričate kao da će sutra pustiti 5G a još godinu dana će proći do neke iole značajnije upotrebe.Zasad su ovi blokovi na 2100 najzanimljiviji i njihovom kupnjom će se izjednačiti svi operateri pa onda ćemo vidjeti omjer svega brzine kvalitete količine i naravno love.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

zakupljeni i podjeljeni blokovi na 2600Mhz

 

2620 – 2640/2500 – 2520 Tele 2 d.o.o.  2 bloka

2640 – 2660/2520 – 2540 A1 Hrvatska d.o.o.  2 bloka

2660 – 2680/2540 – 2560 Hrvatski Telekom  2 bloka

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Istraživanje P3: Mobilna mreža HT-a najbolja je u

Hrvatski Telekom pustio 4G na 2600Mhz  u Istri i Zagrebu znači oprema je bila montirana za 4G ,a ne za 5G. U Zg provjereno radi 3CA 800+1800+2600!

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice