Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva stvor

poruka: 9
|
čitano: 3.952
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva stvor".
16 godina
offline
Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva stvor

Ovo je i direktan opis informatičkih mogućnosti i pismenosti u različitim županijama, pa bi država to mogla iskoristiti za poboljšanje uvjeta i edukaciji tih slabije informatičko razvijenih krajeva.

 
14 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva s
Ti krajevi su općenito zaostali u razvoju i tu više nema pomoći jer i ono malo ljudi kaj ima mozga, odavno je otišlo preko granice
14 godina
offline
Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva stvor

 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
19 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva s
foofajter kaže...
Ti krajevi su općenito zaostali u razvoju i tu više nema pomoći jer i ono malo ljudi kaj ima mozga, odavno je otišlo preko granice

 Slažem se da su ljudi pobjegli zbog loše situacije i ovdje se (među ostalim statistikama) upravo vidi gdje najviše nevalja. 

16 godina
offline
Re: Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva s
Zadarska županija nevalja? Ima 30%, a životni standard je poprilično visok, masu se zaradi od turizma i ima dosta firmi koje uspješno posluju.

Ne bi baš pridodavao tome veliku važnost. Ja sam informatički poprilično pismen i opet nisam popisao kućanstvo kad već postoje popisivači. Zašto ljudima uzimati kruh...🤭

Zagreb naprimjer ima veliki postotak popisanih ne zbog neke ogromne informatičke izobrazbe, već zbog mentaliteta i nevoljkosti ljudi da se druže s nepoznatima i generalne otuđenosti te vjerojatno puno većeg straha od Covida nego što je to kod južnih područja koja su skužila da država laže čim zine prije ovih u Zagrebu jer kad se ljeti poveća populacija na moru 3-4x, a čim završi sezona imamo 10x više slučajeva zaraze da vidiš da te lažu i *ebu u zdrav mozak.

Ja recimo boravim na vikendici, otvoreno sve, odem na kavu ne zaključavam kuću, sa susjedima se družim, svako malo dođu prijatelji na kavu ili večeru, a u Zagrebu u većini slučajeva živi se u stanu iza protuprovalnih vrata i čim se uđe u kuću zaključava iza sebe te ukoliko ti bicikl ostane 1 minutu na stubištu da nije zaključan, možeš ga zaboraviti.

Je li u tom slučaju čudno što se ljudi popisuju preko interneta u većoj mjeri?
16 godina
offline
Re: Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva s

Ja isto nisam zbog popisivača obavio elektronski ... popišeš se sam, a ADEZEOVCI podijele pare među sobom

14 godina
online
Re: Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva s
Mar kaže...
u Zagrebu u većini slučajeva živi se u stanu iza protuprovalnih vrata i čim se uđe u kuću zaključava iza sebe te ukoliko ti bicikl ostane 1 minutu na stubištu da nije zaključan, možeš ga zaboraviti.

 Fact-check: Mi smo k... koju kulturu druženja po stanovima/kućama imaju u ZG.

16 godina
offline
Re: Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva s
Mar, ne bi se složio s tobom oko straha u Zagrebu, a niti oko kućnog druženja. Druže se i mladi i stari, ali najviše na kavama/cugi. Druženje po stanovima, vikendicama, parkovima, šumama. Mislim da u ZG ne fali druženja nikome, a tko ne želi uvijek ima mogućnost da se nikome ne javi i zaključa u stan/kuću.

Bicikli se kradu, ali najviše zbog toga jer lopov ode u drugi kvart i nitko ga ne poznaje. U manjim gradovima je puno veća šansa da lopov nabasa na poznatog i sazna se kakav je, pa samim time odustane od nauma.

Ako se popišeš sam, manje ti vremena oduzme i ako je nekome nered u stanu, ne mora se spremati radi gosta (djeca, obaveze, nemar...). Recimo kada bi se popisala većina stanovništva, morala bi se smanjiti i sredstva potrebna za popisivanje.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 2:51 (dd.inc).
14 godina
offline
Re: Istražili smo koliko je e-Popis stanovništva s
Ovaj stav da se ljudima uzima kruh ako se netko samopopiše i pametovanje o druženju s popisivačima je prestrašno.
Znači, cilj je digitalizacija države i smanjenje troškova i onda se netko iz nekih kvazi razloga ne želi samopopisati. A sutra će pametovati kako je morao obići pet ureda i skupljati biljege za formulare. Umjesto da pomogne drugima da se samopopišu.
Nije trolanje. Samo činjenica.
P.S. I onda još stručna usporedba Zagreba i manjih mjesta u kontekstu popisa stanovništva
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 13:33 (CroDexter).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice