Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

poruka: 53
|
čitano: 26.736
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski ".
15 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

još jedno hvala na iscrpnom opisu. ali no passaran. em sve skupa košta više nego cigaretno smeće koje bat prodaje u rvackoj na kioscima (ovo su riječi jede od zaposlenica tvrtke) em je duhan s placa još uvijek bitno jeftiniji em ovoono. probal sam i onaj dimnjak pa niš iz toga. pljuga (pače, self-frkd) μ je još uvijek tradicionalno nabolji način oralnog uživanja biljke. a meni, osim svega, i jedini porok koji mi je ostao nakon minulih desetljeća. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

"Glo funkcionira na način da cigaretu zagrijava do 240°C i tako proizvodi paru obogaćenu duhanom. Sama cigareta ne sagorijeva, stoga ne proizvodi dim ni pepeo. To, međutim, ne znači da je čitav proces pušenja "bezdiman" - pušač još uvijek u pluća uvlači tu paru s dodatkom duhana i ispuhuje ju."

 

 

Para se dobiva od zagrijavanje tekućina koliko ja znam. Koristim osobni isparivač koji zagrijava tekućinu i onda ja parim.

 

Zagrijavanjem krutog materijala još uvijek dobije se dim a ne para

PS4 account - nattvindens
 
6 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
A sto se dobije zagrijavanjem krutog materijala koji je vlazan?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Nattvindens kaže...

"Glo funkcionira na način da cigaretu zagrijava do 240°C i tako proizvodi paru obogaćenu duhanom. Sama cigareta ne sagorijeva, stoga ne proizvodi dim ni pepeo. To, međutim, ne znači da je čitav proces pušenja "bezdiman" - pušač još uvijek u pluća uvlači tu paru s dodatkom duhana i ispuhuje ju."

 

 

Para se dobiva od zagrijavanje tekućina koliko ja znam. Koristim osobni isparivač koji zagrijava tekućinu i onda ja parim.

 

Zagrijavanjem krutog materijala još uvijek dobije se dim a ne para

 

Para je plinovito stanje vode. Ona može nastati hlapljenjem, isparavanjem vode ili sublimacijom leda. 

Dim je mali broj malih čestica čvrste ili tekuće tvari (aerosoli) rasutih u zraku, koje su nastale nepotpunim izgararanjemtvari. Ovdje nema izgaranja.

 

No dragi BUGovci, 21. je stoljeće, tko još uvijek puši ili nije educiran ili ignorira znakove.

Kad se život počne približavati svome (ružnome) kraju na Onkologiji, onda se čovjek malo zamisli je li to bilo vrijedno toga. Ako kažete da jest, to je stoga što imate kemijskom supstancom promijenjen mozak.

Ajmo sad rafalna paljba po meni. 

 

Addendum: Svim pušačima naplatio bih veću mjesečnu ratu zdravstvenog osiguranja.

 

11 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

Naravno, u Glo ne možete gurnuti bilo koju cigaretu, budući da klasične cigarete ne sadrže samo duhan, već i gomilu štetnih aditiva. Uređaj koristi takozvane Neo Sticks, duhanske umetke koji izgledaju poput tankih cigareta, ali ne sadrže ništa osim duhana i, ovisno o vrsti, aroma, poput mentola.

nekako čisto sumnjam da su se u ovom proizvodu odrekli raznoraznih dodataka i aditiva kojima su i na običnim cigaretama ubrzavali apsorpciju i pojačavali ovisnost

nije baš da imamo dobra iskustva po pitanju brige duhanske industrije za zdravlje svojih korisnika, pa ću ostati malo skeptičan prema ovom novom proizvodu

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
vragec111 kaže...

 

Addendum: Svim pušačima naplatio bih veću mjesečnu ratu zdravstvenog osiguranja.

 

 

Ja isto.

Never put Dolby on snake detectors.
15 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

Isto kao bezalkoholno pivo, bezalkoholna rakija, vegetarijanski čevap, vaporizator za travu; sve je to super ali ne udara ni približno. 

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Davor kaže...
vragec111 kaže...

 

Addendum: Svim pušačima naplatio bih veću mjesečnu ratu zdravstvenog osiguranja.

 

 

Ja isto.

 Trošarine da duhan u proraćun uprihođuju oko 4,5 milijarde kuna dok na liječenje posljedica pušenja se izdvaja oko 1,5 milijardi kuna. Tako da pušaći plačaju veću ratu zdravstvenog osiguranja. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 14:11 (Gajotres).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Gajotres kaže...

Isto kao bezalkoholno pivo, bezalkoholna rakija, vegetarijanski čevap, vaporizator za travu; sve je to super ali ne udara ni približno. 

 Probao sam, kao nepušač, nekoliko puta po pola žvakaće gume s nikotinom (to je 2 mg nikotina) i ne bih volio da me nikotin još jače udari.

12 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

ne bih hvala, ipak cu se drzat pare ...

*# @Frk #*/
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Gajotres kaže...
Davor kaže...
vragec111 kaže...

 

Addendum: Svim pušačima naplatio bih veću mjesečnu ratu zdravstvenog osiguranja.

 

 

Ja isto.

 Trošarine da duhan u proraćun uprihođuju oko 4,5 milijarde kuna dok na liječenje posljedica pušenja se izdvaja oko 1,5 milijardi kuna. Tako da pušaći plačaju veću ratu zdravstvenog osiguranja. 

 uprihođuje država sveukupno na cigaretama oko 6 mlrd kuna

ukupni budget zdravstva je oko 12 milijardi - dakle pušači uplate u državni proračun još polovicu zdravstvenog proračuna

 

otprilike još polovicu prosječne uplate za zdravstvene doprinose uplati prosječni pušač koji zdimi jednu kutiju cigareta dnevno

nekih 80% od kutije ide u proračun, to je oko 20 kuna - 600 kuna mjesečno, a oko 1.200 kuna je doprinos za zdravstvo na prosječnoj plaći

e sad, oni strastveniji pušači koji i jesu ugroženiji i češće obolijevaju, koji dime bar dvije kutije dnevno uplate dvostruko toliko - dakle još jednom koliko uplati i nepušač s prosječnom plaćom

 

nadalje, pušači u prosjeku žive 10-ak godina manje - dakle manje troše i lovu iz mirovinskog, a bogme i zdravstvenog fonda

kako god okreneš država na pušačima nije u minusu radi njihovog pušenja, no najjejdnostavnije je naći pedra, pokrenuti kampanju i nahuškati poslovično nerazmišljajući narod na hajku

12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Gajotres kaže...
Davor kaže...
vragec111 kaže...

 

Addendum: Svim pušačima naplatio bih veću mjesečnu ratu zdravstvenog osiguranja.

 

 

Ja isto.

 Trošarine da duhan u proraćun uprihođuju oko 4,5 milijarde kuna dok na liječenje posljedica pušenja se izdvaja oko 1,5 milijardi kuna. Tako da pušaći plačaju veću ratu zdravstvenog osiguranja. 

 E moj Gajotres... You're missing the point.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
picajzla0707 kaže...
vragec111 kaže...

 

Addendum: Svim pušačima naplatio bih veću mjesečnu ratu zdravstvenog osiguranja.

 

 

 

nadalje, pušači u prosjeku žive 10-ak godina manje - dakle manje troše i lovu iz mirovinskog, a bogme i zdravstvenog fonda

kako god okreneš država na pušačima nije u minusu radi njihovog pušenja, no najjejdnostavnije je naći pedra, pokrenuti kampanju i nahuškati poslovično nerazmišljajući narod na hajku

Znači i dalje ne vidiš šumu od stabla.

Pušenje je štetno. Ljudi prestanite. Štetite sebi i ljudima oko sebe.

Svaki pušač koji umre je nečiji prijatelj, roditelj, brat, čovjek koji je prerano otišao. PROBUDITE SE i ne budite sebični. Živite duže i volite. 

11 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Ako komentiram pojedino stablo, ne znači da ne vidim šumu.
14 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Gajotres kaže...
Davor kaže...
vragec111 kaže...

 

Addendum: Svim pušačima naplatio bih veću mjesečnu ratu zdravstvenog osiguranja.

 

 

Ja isto.

 Trošarine da duhan u proraćun uprihođuju oko 4,5 milijarde kuna dok na liječenje posljedica pušenja se izdvaja oko 1,5 milijardi kuna. Tako da pušaći plačaju veću ratu zdravstvenog osiguranja. 

 
Ne znam odakle ti podaci ali evo ti neke stvari koje vjerovatno nisu ubrojane u trošak koji si napisao:
"Djeca koja žive s roditeljima pušačima često razviju infekciju srednjeg uha (otitis media) i respiratorne bolesti.
Ista studija je pokazala da djeca koja pasivno udišu dim cigarete u svojem domu obolijevaju od astme i upale pluća, te nerijetko i umiru od iznenadne smrti.
Također, rizik da će žena roditi mrtvo dijete veći je za 23% kod žena koje su izložene pasivnom pušenju.
Ozbiljni zdravstveni problemi mogu se javiti u nepušača koji su izloženi samo udisanju dima kojeg ispuštaju pušači.
Kancerogene čestice dima lako se prenose, a u dom unose preko odjeće i zavlače u namještaj i zavjese i skupljaju se u prašini. Najveću opasnost predstavljaju djeci do 6 godina. Ni kuće nepušača nisu zaštićene od kancerogenih tvari iz cigareta."

I za kraj:
"Hrvatska liga protiv raka navodi kako financijska korist države od prodaje cigareta nije isplativa, jer su troškovi liječenja pušača čak deset puta veći."

 

U svakom slučaju po tvojoj logici država bi trebala poticati pušenje. Ali dobro, neću ulaziti u veće rasprave jer vjerujem da nema smisla.

15 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

zaboravili ste svi još jednu sitnicu: poticaje za uzgoj duhana. oni se isplaćuju iz (iz? iz?) ... tako je: državnog proračuna. a on se puni (čime? po ..., po ... ?) porezima, trošarinama, carinama, bla. od duhana se može načiniti što sve? sarma? salata? odjeća? kobasice? neeeeeeeee. samo cigare/cigarete/duhan za šmrkanje ili žvakanje i to. dakle, molim nepušače da smanje doživljaj jer mi financiramo i njih (poglavito uhljebe) i zdravstvo i ovu licemjernu nadridržavu. molim, i drugi put. 

 

zaboravili ste i još neke sitnice, čisto zdravstvene. poluistina (ili prešućen bitan dio) gora je od laži. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 15:37 (Ajar).
Moj PC  
8 1 hvala 2
15 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

Mislim vragec bez daljnjeg ja sam protiv pušenja, ne pušim ni sam. Strašno smo nazadni naspram zapda po tom pitanju. Samo je stvar prezentacije podataka i brojeva. Posebno ovo što ministar hoće zakrpati rupe u zdravstvu a maže oči da je to kao zbog nas samih. Samo će procvast crno tržište, Bosanski Brod će doživjeti novu renesansu. Ne znam kakvo je stanje u Sloveniji, mislio sam tamo i onako točiti dizlo pa ću provjeriti.

 

Ova uređaj iz teksta je kolega koristio točno jedan dan i odustao. Sjedimo baš prekjučer na kavi, on sretna joj super cool, jučer sjeli na kavu opet dimi. Rekoh mu što je prestao si pušiti kitu robotu? (Family Guy i True Detective ftw)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 15:43 (Gajotres).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Strašno se iznerviram kada vidim kako se osobna sloboda smanjuje na ovakve načine... Šta koga briga da li NETKO puši, pije, vozi bez pojasa ili kacige, jede meso ili ne jede meso, da li je homoseksualac, heteroseksualac, metroseksualac.... Bla bla bla...
Bi reka moj nono: ČA TE PEČE GUZICA ČA JA DELAN!?!
 
12 3 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

17 godina sam pusio....evo sada je 4 godina da ne pušim.

To prije nisam primjecivao,ali sada mi je jasno,koliko su nepusaci diskrimirana "vrsta" ljudi.

98% (osobna procjena) pusaca uopce ne mari za nepusace,ako ti smeta moj dim-skloni se,poznata fraza.U Sl.Brodu ja u 5-6 kafica,da bih dosao u nepusacki dio,moram proci kroz pusacki dio???

Ja sada tek uviđam koliko je pušenje SRAN.E,sada tek vidim koliko ono šteti tjelu u svakome pogledu,sada tek vidim koliko pušac truje pasivce,sada tek osjetim koliko pusaci smrde..no,sto se ja bunim koji ku..c kada sam i sam pušio!?

Ovaj strojcic nece zamjeniti cigaretu,sada je on ultra "zdrav",onda ce za par godina otkriti da je to srahnje još gore od obicnoga duhana!

Ljudi,prestanite pusiti,moze se,isplati se!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
17 2 hvala 6
11 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
CroDexter kaže... 


I za kraj:
"Hrvatska liga protiv raka navodi kako financijska korist države od prodaje cigareta nije isplativa, jer su troškovi liječenja pušača čak deset puta veći."

 samo ću ovo komentirati

 

kad bi troškovi liječenja pušača bili deset puta veći od financijske koristi koju država ima od pušača, onda bi samo ti troškovi iznosili oko 60 milijardi kuna

obzirom da je kompletni zdravstveni proračun za ovu godinu iznosio 12 mlrd kuna, a iz godine u godinu je sve veći, jasno je da se radi o čistoj floskuli bez ikakvih temelja

 

ne zna gdje je kolega Gajotres našao podatak o milijardu i pol kuna za troškove liječenja posljedica pušenja, no obzirom na ukupni zdravstveni proračun to bi otprilike i bilo to

 

ova vrlo jednostavna računica je vrlo lako provjerljiva - proračun je javan na internetu, tamo imaš podatke o izdvajanju za zdravstvo, imaš i podatke o prihodima od trošarina koje jesu 4,5mlrd no u taj prihod treba svakako uvrstiti i lovu koju država prikupi od duhanske industrije u obliku poreza i ostalih nameta - dakle podatak od 6mlrd kuna, kojim inače barata hup, je otprilike tui negdje

7 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Davor kaže...

 

Ja isto.

 a ne bi ih liječio? ovisnost je bolest...

ravna zemlja i šupalj mjesec
15 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
morrisoN
 
5 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

Pušač radi  do 65 godina, ode u mirovinu i umre od posljedica pušenja (nije samo kancer problem)

Čista dobit mirovinskom sustavu jer nitko ne dobije ni kune svega što je ulagao 40 godina za doprinose, mirovinske i zdravstvene. 

Možda žena naslijedi mirovinu ako nije radila ili ako ima manju mirovinu no takvih je danas malo.

Državi ide čisti keš.

Ministar Kujundžić bi trebao poticati pušenje a ne nabijati cijene pušačima pa ne daj bože dožive 90 godina. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

Ne, pusaci nikako ne financiraju zdravstvo. Tih 700 kn mjesecno koje zdimis, nepusac potrosi na nesto drugo i opet puni proracun

 
3 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

>Za to mu je potrebno 40 sekundi,

 

lol

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

Imam TDR-ovu "grijalicu" iQOS i moram priznat da jefitnije nije nikako. Manje steto?! Mozda...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
@vragec111, slazem se s tobom.
Ali, da li stvarno mislis da oni nisu svjesni rizika koje donosi pusenje?
Mozda jesu, mozda nisu, rekli bi neki, "jednom se zivi", od neceg moram umrijet" ili, to mi je jedino zadovoljstvo".

Da li ja kao nepusac stvarno ne znam sto propustam?:D

Naravno, vecina nas apelira na stetnost pusenja, ionako zadnju rijec donosi "uzivatelj duhana".

11 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
Ajar kaže...

zaboravili ste svi još jednu sitnicu: poticaje za uzgoj duhana. oni se isplaćuju iz (iz? iz?) ... tako je: državnog proračuna...

 poticaja za duhan se godišnje isplati oko 50 milijuna kuna

u odnosu na 6 milijardi prihoda za državni proračun od prodaje cigareta i duhana, to je stvarno sitnica

 

njuznjuz kaže...

Ne, pusaci nikako ne financiraju zdravstvo. Tih 700 kn mjesecno koje zdimis, nepusac potrosi na nesto drugo i opet puni proracun

 ne direktno, no obzirom da se ionako zdravstvo sufinancira iz državnog proračuna jer uplate za osiguranje nisu dovoljne, onda dijelom financiramo

u svakom slučaju pušači uplate direktno u proračun oko 6 mlrd kuna povrh zdravstvenog osiguranja, tako da možemo završiti tu priču o financijama

nađite drugog pedra

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.10.2018 19:13 (picajzla0707).
14 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhanski

Znači, pušenje je veoma štetno za zdravlje... Ok nepušaču je teško proći kroz par metara zadimljenog prostora, smeta vam smrad cigarete na odjeći jer ste bili negdje vani. E pa ljudi moji dragi, otvorite oči i rješavajte probleme koje se tiču pušača i nepušača. Svatko ima svoje pravo i neka ga koristi. Tko ne puši neka ide gdje se ne puši i obrnuto. Kad smo negdje na nekom koncertu ili događanju, pa čak i kafiću svi platimo isto kavu, ulaznicu prema tome šiša mi se tko će smrdjeti. Ali... lokati pivo je u redu pa tako i žestice. Pa te onda netko zalije i smrdiš na pivu i još si mokar. Isto tako je u redu što gotovo svaku večer ljudi diljem svijeta umiru od ciroze jetre, čireva po želucu, prometnim nesrećama, ljudi koji maltretiraju i nanose ozlijede drugima a svi su u alkoholiziranom stanju... Ajde tjerajte se više u da ne kažem kaj. Ima puno više životnih problema od toga tko puši, a tko ne. Samo eto...većina vas kaj ne puši lokate ko smukovi. Bilo bi uredu da jedna piva košta recimo 25 ili 30kn. Žestice još i više. Pa eto...budimo ljudi bez grijeha i poroka. Osim toga...ljudi koji živite po gradovima, pogotovo precijenjeni nepušači...ispušni plinovi su puno opasniji od dima cigarete. Pa eto, glasajte za čisti život bez ikakvog dima, a do taga gurnite nos u vlastito d.... i dišite samo svoje plinove jer oni su očito najčišći. Gledajte svoja posla i pustite druge da žive kako žele. Btw, nepušač sam!

Hoky
Moj PC  
6 15 hvala 1
15 godina
offline
Re: Isprobali smo vjerojatno najmanje štetan duhan
picajzla0707 kaže...

 poticaja za duhan se godišnje isplati oko 50 milijuna kuna

u odnosu na 6 milijardi prihoda za državni proračun od prodaje cigareta i duhana, to je stvarno sitnica

 

 nije poanta u svoti koliko u tome da se s jedne strane potiče ono na što se s druge svaljuje drvlje i kamenje, a sve iz iste kase koju pune porezni obveznici kojima lovu sišu nemilice. lud zbunjenoga. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice