Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

poruka: 38
|
čitano: 14.185
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S".
11 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

ja mislim da u Hrvatskoj većina ljudi preferira YT to MP3 glazbeni online servis 

Moj PC  
18 0 hvala 0
4 godine
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Youtube Music all the way 

Znas da postoje sve pjesme i bez brige samo rokas :)

Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Ja koristim Spotify vec dugi niz godina. Kad dode kod nas uzimam sigurno.

Vidio sam da imaju neke opcije da se preko ebaya kupe te pretplate, al nisam se htio zezat s time.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Ja sam jednostavan čovjek upalim te glazbene servise vidim gdje ima led zeppelin, pink floyd i bob marley
i tu pustim korjenje. case closed

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Ja sam na Google Play Music vec dugo.

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
A Amazon Music? Kad se već uspoređuje i nedostupne
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Ja sam još uvijek na FM radiju. Ovo je pre moderno za mene.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Otkad znam za sebe sam na skidanju albuma i prebacivanju na mob. Na taj način se lakše motiviram slušati nešto novo, a volim slušati album kao cjelinu više nego pojedinačne pjesme. Doduše, alternativna glazba je više fokusirana na albume nego na singlove gdje nastaju one hit wonderi. Kad bih imao spotify ili tako nešto, vjerujem da bi samo rokao poznatu mjuzu i ne izlazio iz komfor zone.

 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Spotify je fantastican :) Na mobitelu mala zajebancija jer ne mozes odabrati direktno pjesmu nego preko shuffle-a pa skipati do nje, za koji dobivas 6 po satu, ili eventualno ako je na jednom od 6-7 daily mixeva koje njihov algoritam prilagodi tvom slusanju i razdvoji na poprilicno siroke zanrove. Na drugu ruku, na kompu se mogu birati speceificne pjesme, raditi playliste, slusati samo "lajkane" pjesme itd. Sve to besplatno i zahvaljujuci tome sto nisu u RH, bez reklama. Dodaj tome i da je account koji stvoris povezan na oba uredaja i cisto iz zajebancije, mozes na mobitelu slusati pjesmu i na kompu ju pauzirati jer, moze se pa zasto ne, i ne trosi previse mobilnih podataka na mobitelu dok je audio kvaliteta i dalje dobra, po meni najbolji izbor.

Na Spotifyu dobivate - 6 daily mixeva, sa mixom pjesama koje ste stavili u favorite i novih aranziranom po zanru; Release Radar koji vam pokazuje novu muziku muzicara koje ste stavili u favorite i dodatnih slicnih; Discover Weekly koji je samo muzika koju niste slusali do sada; Daily Drive koji je miks muzike i vijesti (u mom slucaju iz SADa, ne znam da li je vezano uz zemlju u kojoj je racun napravljen); i dodatnih par mixeva (u mom slucaju Daily Wellness koji nisam jos nikada otvorio).

Jedino sto treba je svaka 2 tjedna ukljuciti VPN (TunnelBear je besplatna opcija koja se moze koristiti i na kompu i na mobitelu), povezati se na zemlju gdje je napravljen racun, upaliti spotify, ugasiti VPN i uvjeriti ekipu iz Spotifya da si se zaletio doma i vratio na vjecni dvotjedni godisnji :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 11:48 (sexytoiletpaper).
 
1 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
Keops kaže...

Otkad znam za sebe sam na skidanju albuma i prebacivanju na mob. Na taj način se lakše motiviram slušati nešto novo, a volim slušati album kao cjelinu više nego pojedinačne pjesme. Doduše, alternativna glazba je više fokusirana na albume nego na singlove gdje nastaju one hit wonderi. Kad bih imao spotify ili tako nešto, vjerujem da bi samo rokao poznatu mjuzu i ne izlazio iz komfor zone.

 Kod mene je obrnuto.

 

Ono što imam skinuto mi je komfort zona a za istraživanje glazbe služe online servisi... Eventualno tada odlučim dodati flac u kolekciju.

13 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
Ionako imam gro muzike koju slusam lokalno, "pristup" svoj muzici na svijetu mi nista ne znaci kada mi se svidi mozda dva albuma godisnje. Sve ostalo mainstream vrti ionako auto/kafic radio, a i to je previse mainstreama.

Tako da mi je placanje pretplate smijeh.
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Ja koristim u svedskoj Spotify od 2016 , a od 2018 placam ga mjesecno cca 65kn.

Bez premca najbolji  glazbeni servis.

Moj PC  
5 0 hvala 0
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Nakon sto sam na Deezeru vec godinama slusao uglavnom istih 200 pjesama, odlucio sam prestati placati pretplatu i preci na alternativna rjesenja. Ne vidim neki razlog placanja, posebice jer mi kao preporuke stavi ili nekakve ubergovno techno remixeve (workout music, ali neslusljivo lose), ili genericke pop/dance isprdke.

 

Imam jako specifican ukus, ako mi se svidja par pjesama od U2 ne znaci sa volim citavu diskografiju. 

Prosli album Coldplaya je bio super (viva la vida idr.), novi album nisam mogao do kraja preslusati.

 

Na kraju se svodi na beskrajno, mukotrono rucno pretrazivanje alternativnih izvodjaca od 70ih do danas. A ako to moram raditi sam, onda ne zelim placati pretplatu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Kod mene Spotify all the way. Kada dođe kod nas uzimam pretplatu 100%. Koristim ga već tri godine i stvarno se ne mogu zamisliti da koristim neki drugi servis. Osim što je izbog glazbe ogroman, ono što me drži je kvaliteta sučelja. 

 

Probao sam Deezer i Apple Music ali mi se nisu svidjeli. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Ja glazbu slušam svakako; od FM i internet radija, preko Spotifyja, Deezera i YouTube-a, do glazbenih televizijskih kanala. Spotify sam primarno koristio za glazbu na mobitelu, ali sada koristim Deezer tek tako da ga malo isprobam.

Ukratko; Spotify je miljama ispred Deezera, bar što se algoritma tiče. S druge strane, Deezer ti napravi playlistu koja nema veze s vezom. Primjer?

Miks inspiriran s Avicii, Martin Garrix, Robin Schultz u sebi sadrži više cajkaroša nego tih i srodnih izvođača. I sve bi bilo super i sve pet, da te prilikom registracije ne traže da odabereš izvođače koje slušaš. Još uvijek tražim poveznicu između Coldplaya i Lepe Brene. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 16:02 (Marko :D).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Koristim Apple Music i izbor glazbe i kvaliteta su odlični, jedino aplikacija ponekad ima mušica. Mislim da Apple Music ima najkompletniju biblioteku. Spotify je u tom rangu ili malo bolji što se tiče korisničkog iskustva, sve ostalo mislim da zaostaje, uključujući Youtube Premium koji tek mora dostići taj rang.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
Koristim Deezer cisto zbog toga sto placam samo 3.50€ mjesecno. Neka preplata koje vec godinama nema a meni ostala.
Kao sto je netko napisao algoritam za sastavljanje playlista nije bad najbolji.
Kad stavim "Flow" uvijek iste pjesme, rijetko koja nova, cak i one koje sam oznacavao da mi ih vise ne pusta se opet pojave.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
Deezer je zakon 👍👍👍👍
SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
5220 kaže...
Koristim Deezer cisto zbog toga sto placam samo 3.50€ mjesecno. Neka preplata koje vec godinama nema a meni ostala.
Kao sto je netko napisao algoritam za sastavljanje playlista nije bad najbolji.
Kad stavim "Flow" uvijek iste pjesme, rijetko koja nova, cak i one koje sam oznacavao da mi ih vise ne pusta se opet pojave.

Kada bi Deezer usporedio s nekom radijskom postajom, to bi očito bila Extra FM. Po difoltu, same cajke u playlistama i ponavljanje pjesama

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 18:09 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
Srecom, mozda mi je dva puta uletila neka cajka. Vjerojatno zato jer 99% slusam stranu muziku.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
To me podsjeca kada na friskoj instalaciji Windoza odes za test neta na Youtube i prikazuje samo cajke, vecinom srpske.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
Mad Ant kaže...
To me podsjeca kada na friskoj instalaciji Windoza odes za test neta na Youtube i prikazuje samo cajke, vecinom srpske.

Kao prvo, tko uopće radi test interneta odlaskom na YouTube?

Kao drugo, lako riješiv problem; prebaciš regiju na US ili UK i uživaš u normalnom trendingu.

15 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Ja zbilja ne kužim tu napaljenost na taj Spotify. Molio bih da mi netko objasni o čemu se radi. Inače koristim Deezer od 2014. g i super mi je. Imam gotovo svu muziku gore, čak i opskurnije izvođače pronađe. Doduše, ne BAŠ sve, ali ne mogu se žalit. Kvaliteta zvuka je super, mobilna aplikacija je više nego dobra. Ne interesiraju me playliste, algoritmi i koješta... Na Deezeru sve imam i ništa mi ne fali. Pored njega uopće ne razmišljam o drugim streaming servisima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Korisnik sam Spotifya negdje od 2013. i toliko je bolji i danas od svega da nikad nisam razmisljao o prelasku. Kao developer, njihov API je nevjerojatna stvar i tu lezi zlato (i buduci ML projekti na kojima rade).

 

S druge strane TIDAL je odlican za neke izvodace koji izvode LIVE (ima FLAC stream pluginove za hrpu Pioneerovih stvari i playera) i njih ce to odrzati. Apple ima ekosustav iza sebe i ok radi prodaju s operaterima.

 

Medutim za ostatak po meni se crno pise.

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
luckyluke kaže...

Ja zbilja ne kužim tu napaljenost na taj Spotify. Molio bih da mi netko objasni o čemu se radi. Inače koristim Deezer od 2014. g i super mi je. Imam gotovo svu muziku gore, čak i opskurnije izvođače pronađe. Doduše, ne BAŠ sve, ali ne mogu se žalit. Kvaliteta zvuka je super, mobilna aplikacija je više nego dobra. Ne interesiraju me playliste, algoritmi i koješta... Na Deezeru sve imam i ništa mi ne fali. Pored njega uopće ne razmišljam o drugim streaming servisima.

Sam si odgovorio na svoje pitanje. Glazbene streaming usluge nisu tu samo za slušanje glazbe već za pronalazak nove glazbe. Tu veliku ulogu igraju algoritmi koji prate tvoje navike slušanja i temeljem toga izbacuju preporuke za glazbu koja bi ti se mogla svidjeti. To je ono što kod Deezera nije dobro kao kod Spotifyja. Deezer će ti bacati glazbu koja nema veze s vezom niti s tvojim preferiranim izvođačima, te ponavljati glazbu dok Spotify radi upravo suprotno – stalno nešto novo.

 

Ti si jedan od onih korisnika koji naprave svoju playlistu i samo to slušaju i tako u krug; takvim korisnicima Deezer je sasvim dovoljan. Ali, kada malo bolje pogledaš, u tom slučaju je opet bolji izbor lokalno pohranjena glazba (nema pretplate, nema oglasa, nema ograničenja).

9 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

ja slusam samo svoje kolekcije, eventualno par novih stvari godisnje ubacim na liste.. ovo sve "u trendu" mi je neslusljivo..

da su svi kao ja streaming servisi bi davno propali :)

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Deezer ima par gluposti koje me jako zivciraju te radi njih cekam Spotify.

 

1. Scrollam kroz playlistu i ako slucajno rotiram mob u landscape mod, vrati me na pocetak liste. Ne vjerujem da je to nesto sto se ne moze rijesiti unatoc par bug reporta koje sam napravio.

2. Deezer imam na mobu i na kompovima doma i na poslu. Slijedeci scenarij: Krenem ujutro na posao, deezer na mobu se poveze bluetoothom na auto i tamo svira. Dodem na posao, upalim na kompu deezer, krene gdje sam stao. Zavrsim s poslom, dodem u auto, deezer se poveze i krene od tamo gdje je stao kad sam dosao na posao, sto znaci da dodem do neceg novog za taj dan morao bi preslusati sve sto sam preslusao na poslu. Restart deezer aplikacije na mobu ne pomaze u tom slucaju.

3. Random algoritam za playlistu je ponekad jako retardiran posto mi u roku 30 min zna par puta pustiti istu stvar.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
Nisi shvatio vidim.

Sklapas na poslu vise konfiguracija, nemas vremena za onaniranje po OS-u niti je potrebno, pokrenes browser, odes na Youtube i pustis bilo sto, pokrene video i zvuk odjednom, a posto je na frisko jedino sto YT moze skuziti po IP-u je drzava (jer nema drugih podataka o gledanju). Znaci najdefaultnija/najcisca situacija.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.5.2020 21:10 (Mad Ant).
15 godina
offline
Re: Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deeze
Marko :D kaže...

 

Ti si jedan od onih korisnika koji naprave svoju playlistu i samo to slušaju i tako u krug; takvim korisnicima Deezer je sasvim dovoljan.

 Bome nisam :D Stalno sam u potrazi za novog muzikom, i kad se jednog zasitim ubrzo krećem dalje na nešto drugo. Ali za to mi ne treba pomoć streaming servisa. Imam internet; forume, youtube, razne muzičke stranice/recenzije... tako da mi ne fali materijala. 

10 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo i usporedili: Apple Music, Deezer, S

Deezer, iako nije bas najpametniji algoritam za preporuku glazbe. Spašava ga što ima HiFi plan, a Chromecast mi je spojen na receiver pa je lako slušati. Do prije par mjeseci sam htio odustati jer im je Chromecast radio katastrofa, ali prije par mjeseci su updateali podršku za Chromecast i od onda radi dobro.

Probao sam na Apple Musicu browseati katalog glazbe, ali nema tu širinu kao Deezer (barem ne za našu regiju) i Apple Music ne skriva automatski album koji nije dostupan u našoj regiji, nego tek kad klikneš na pjesmu i hoćeš svirati dobiješ modalni prozor sa porukom da pjesma nije dostupna.

 
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice