Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

poruka: 112
|
čitano: 33.603
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u".
15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
bura2 kaže...

 Jel možda gledaš 4K HDR filmove preko tog receivera?

Meni je komp spojen na receiver i kad palim i gasim HDR u Windowsima zna mi se samo pojaviti "snijeg" na ekranu a kad ugasim HDR film slika mi bude crvena. To mi se nije dešavalo kad sam komp imao spojen direktno na TV.

Ne znam jel možda treba šta u postavkama receivera naštelati da se to ne dešava?

Nemam 4k telku, čekam neki model u 2018 baš zbog standarda jer je šuma Striborova trenutno na tržištu po pitanju HDR-a, zato se i događaju ovakve stvari jer standarda ko da i nema, svaki ima neki svoj, Dolby gura svoje, proizvođači svoje, receiveri su ni na nebu ni na zemlji koliko čitam po forumima, proizvođač telke nešto promijeni u firmwareu i padnu receiveri itd. Nego kakav HDMI kabel koristiš na receiver? Koja grafa? Driveri? Zadnji firmware na receiveru? 100 stvari može biti. Kablovi su obično kritična točka, trebaš 18 Gbps kablove s kompa na rec i od reca u TV. Da li ti se isto događa na svim HDMI ulazima? Koji HDMI out koristiš na receiveru? Imaš li ugašenu opciju za miksanje OSD-a na receiveru (onih njegovih overlay informacija preko slike, ima negdje u meniju)?

Deckard
6 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
deckard kaže...
bura2 kaže...

 Jel možda gledaš 4K HDR filmove preko tog receivera?

Meni je komp spojen na receiver i kad palim i gasim HDR u Windowsima zna mi se samo pojaviti "snijeg" na ekranu a kad ugasim HDR film slika mi bude crvena. To mi se nije dešavalo kad sam komp imao spojen direktno na TV.

Ne znam jel možda treba šta u postavkama receivera naštelati da se to ne dešava?

Nemam 4k telku, čekam neki model u 2018 baš zbog standarda jer je šuma Striborova trenutno na tržištu po pitanju HDR-a, zato se i događaju ovakve stvari jer standarda ko da i nema, svaki ima neki svoj, Dolby gura svoje, proizvođači svoje, receiveri su ni na nebu ni na zemlji koliko čitam po forumima, proizvođač telke nešto promijeni u firmwareu i padnu receiveri itd. Nego kakav HDMI kabel koristiš na receiver? Koja grafa? Driveri? Zadnji firmware na receiveru? 100 stvari može biti. Kablovi su obično kritična točka, trebaš 18 Gbps kablove s kompa na rec i od reca u TV. Da li ti se isto događa na svim HDMI ulazima? Koji HDMI out koristiš na receiveru? Imaš li ugašenu opciju za miksanje OSD-a na receiveru (onih njegovih overlay informacija preko slike, ima negdje u meniju)?

 Grafička je Nvidia gt 1030 2gb sa najnovijim driverima.

 Na receiveru sam prije instalirao zadnji firmware. 

 Nisam probaoba na drugim HDMI ulazima ali baš budem probao.

 HDMI out koristim main sa ARC-om. ARC mi je ugašen.

 Impose OSD mi je uključen jer mi se sve pokazuje na TV-u

HDMI kablove imam iste, jedan od 2m a drugi od 3m. Dolje je link od kablova

 

https://www.secomp-international.com/en_US/roline-hdmi-ultra-hd-cable-ethernet-m-m-3-0-m/i/11.04.5682-10?sayt=11.04.5682

 

Probao sam na drugom HDMI ulazu i ista stvar se dešava i ugasio sam impose OSD.

Evo i dvije slike.Kad ugasim HDR film nekad mi bude kao na prvoj slici a skoro svaki kao na drugoj, nekad bude i normalno. Kad ponovo ugasim i upalim HDR u windowsima bude normalna slika.

Fimove inače gledam u PowerDVD-u i tamo me znaju filmovi zezat, znaju štekati, u donjem dijelu bude kockice ( kao na običnim programima kad nema dobar signal) a nekad nema dobre boje.

Uglavnom katastrofa to sve naštelati da radi dobro.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 10:20 (bura2).
10 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
gocc01 kaže...

Kao prvo, zašto si, pobogu, prodao tako divan stroj??

 

Ajmo dalje... On ima dva pre-out izlaza za subwoofer i dva za Zone 2 sustav s odvojenim pojačalom i zvučnicima. Zone 2 npr. u dnevnoj sobi s receiverom gledaš film, u drugoj zoni, npr. u kuhinji ti svira neki internet radio (čisto kao primjer, piše u manualu točno koje kombinacije ulaza su podržane za ovo).

 

Prema manualu, ne postoji na tom receiveru opcija 7.2.2. Može 5.2.2 ili 7.2. Ili 5.2 s bi-amp prednjih, 5.2 s parom zvučnika B itd.

 

Ne postoje žični pre-out izlazi, pre-outovi su uvijek RCA ili 3.5 mm stereo TRS kao na PC-u.

 

A sad... Taj receiver ima 9 izlaza za zvučnike, ali budući da ima 7 kanala ne mogu svi raditi istovremeno. Mogao bi imati sve spojene da imaš 7.2 sustav i 2.0 zvučnike B. Zvučnici B bi bio recimo par kvalitetnijih zvučnika koje bi htio koristiti samo za slušanje glazbe u stereu. Dakle, kad gledaš film koristiš A sustav, kad si pustiš glazbu za dušu onda to prebaciš na B. Mogao bi onda i pustiti A+B mod, ali u njemu ne bi radili stražnji surround zvučnici jer pojačalo zapravo ima 7 kanala.

 

Sad je pitanje jesam li išta objasnio

 

edit: Btw, koliko vidim na forumu da se očito može "spojiti" 7.2.2, pa radi ili kao 7.2 ili kao 5.2.2, ovisno o tome želiš li u nekom trenu da ti rade surround back ili height zvučnici. Ali ne može raditi u 7.2.2 modu, očito gospoda proizvođači receivera žele da za takve akrobacije kupujemo uređaje od 10+ hiljada kn.

 

A trebala mi je lova za nekaj drugo. Došao sam do zaključka da mi nije potreban auto kakav imam za mizernu kilometražu koju radim tako da ide na bubanj i on. Uzet ću jeftiniji auto i sustav za mado do nekih 2000€.

 

Od Klipsch zvučnika sam odustao te mi trenutne erekcije pruža Monitor Audio Bronze serija. 

 

Ne mogu se odlučiti dal za front uzeti B5 ili B2 pa na stalke. Isto tako, glupo mi je stavljati B1 i BFX na strop jer su glomazni. 

 

Richersounds u Irskoj mi je ponudio B1, B2, BC i BW10 za 970€. Imaju neki popust na bundle. 

 

To je brutalna cijena; Recimo složio sam istu stvar u Ronisu i cijena je 12500kn  a niti u DE nije puno jeftinije. 

 

Problem je sama kupnja. Mogu nekom gore dat pare da mi to kupi i poslat Eurosender po to da mi dostavi u ZG. 

 

E sad, ako šaljem paket po paket dostava će me koštat oko 1500kn. 

 

Mogu moooooožda zamoliti njih da mi to upakiraju u dva paketa pa će koštat oko 900kn( to je opcija sa B5 i receiverom). 

 

Druga stvar, koji receiver uzeti MA sustav? Sony STR DN1080, Denon X2400 ili Denon X3400? Ili naručiti novi VSX1131  

 

Znam, nisam normalan al nije to ništa 

 

 

 

 

Identičan setup u Richersounds košta 12000kn Identičan setup u Richersounds košta 12000kn
If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Jesi već koristio Eurosender? cijene su im prilično ok. Razmišljam o kupovini zvučnika iz druge ruke, jer ih se po Engleskoj može naći povoljno.

Problem je s pakiranjem ako vlasnik nema originalne kutije i naravno to što kupuješ mačka u vreći.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta

Kolega je slao bivšoj nekaj u Irsku i veli da dođu k tebi doma  u dogovoreno vrijeme (+ - sat vremena) pokupe i dostave. 

 

Nisu skupi al u mom slučaju di su zvučnici u nekoliko kutija ispada dosta skupo.

 

To kaj briješ kupit rabljeno a nema originalnih kutija nije neki problem ako se vlasnik potrudi to zapakirat i "ukajlat" kak treba sa stiroporima i sl a to opet spada po mačka u vreći..

 

Treba vidjet sa eurosenderom dal oni imaju kutije kao DHL pa da oni to zapakiraju na licu mjesta. 

 

Idem ih sad zvat 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Ma ljudima se u pravilu ne da gnjaviti s pakiranjem i slanjem, oni bi da netko samo dođe po njih. Ovako bi im riješio problem slanja, ostaje pakiranje.

Koliko sam shvatio, oni angažiraju razne kurirske službe, tako da ne znaš tko će doći.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Zvao i kažu da ništa od njihovog pakiranja. Možda zamolit sam dućan da oni to odrade. 

 

Gledam 100€ povratna Zagreb London direkt British Airways. Perverzija, još razmišljam dal da idem solo ili da povedem i ženu 

 

100€ plus troškovi mi je razlika između Denon X2400 i X3400  a kupnja sustava je u biti poanta odlaska u UK.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

A zvučnike misliš držati pod sjedalom na povratku?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

I sarme nosi u taperveru..

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Ženu pod sjedalom  

 

Odem gore, nađem smještaj i u dućanu kupim zvučnike. Čekam odgovor od Monitor Audia da mi pošalju dimenzije kutija od kompletne Bronze serije pošto nema nigdje online a ovo na Amazonu piše svaki link drukčije. 

 

Nađem negdje dučan sa većim kartonskim kutijama i u jednu zapakiram recimo centar, stražnje, gornje Atmos ako se odlučim na njihove te receiver. Jedan paket do 40kg košta oko 350kn. U drugoj pošaljem prednje, sve ovisi dal ću za front uzeti MA B2 ili B5 te dal su upakirani u paru ili posebno. 

 

Napravio sam account na Eurosenderu i ja sada mogu naručiti da pokupe paket u 3. mjesecu u dučanu.

 

Dvije kutije po 40kg će me ispast 100€. Pizdarija je njihovo ograničenje paketa po 10,20, 30 i 40kg pošto je realna težina sustava oko 50kg. 

 

Da šaljem svaku kutiju zasebno ispalo bi me preko 1600kn. Rađe za tu razliku posjetim London. 

 

Još jedna opcija; Vidim da British Airways dozvoljava neku kao laptop torbu ili ruksak do 23kg koja ide ispod sjedala te još jedan kofer malo veći od te torbe koji ide iznad sjedala, također do 23kg. Gabariti su problem zato su mi potrebne dimenzije kutija da vidim kaj bih mogao sa sobom u kabinu, makar receiver samo u kofer stavit. 

 

Brutalno su niske cijene, dođe mi da dignem neki shopping centar u zrak tu kod nas. 

 

https://www.richersounds.com/catalogsearch/result/?q=Bronze&brand=

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Čini mi se da je poanta cijele priče odvesti ženu u London, kako ne bi mogla prigovarati što trošiš novac na zvučnike. Genijalno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
gocc01 kaže...

Ženu pod sjedalom  

 

Odem gore, nađem smještaj i u dućanu kupim zvučnike. Čekam odgovor od Monitor Audia da mi pošalju dimenzije kutija od kompletne Bronze serije pošto nema nigdje online a ovo na Amazonu piše svaki link drukčije. 

 

Nađem negdje dučan sa većim kartonskim kutijama i u jednu zapakiram recimo centar, stražnje, gornje Atmos ako se odlučim na njihove te receiver. Jedan paket do 40kg košta oko 350kn. U drugoj pošaljem prednje, sve ovisi dal ću za front uzeti MA B2 ili B5 te dal su upakirani u paru ili posebno. 

 

Napravio sam account na Eurosenderu i ja sada mogu naručiti da pokupe paket u 3. mjesecu u dučanu.

 

Dvije kutije po 40kg će me ispast 100€. Pizdarija je njihovo ograničenje paketa po 10,20, 30 i 40kg pošto je realna težina sustava oko 50kg. 

 

Da šaljem svaku kutiju zasebno ispalo bi me preko 1600kn. Rađe za tu razliku posjetim London. 

 

Još jedna opcija; Vidim da British Airways dozvoljava neku kao laptop torbu ili ruksak do 23kg koja ide ispod sjedala te još jedan kofer malo veći od te torbe koji ide iznad sjedala, također do 23kg. Gabariti su problem zato su mi potrebne dimenzije kutija da vidim kaj bih mogao sa sobom u kabinu, makar receiver samo u kofer stavit. 

 

Brutalno su niske cijene, dođe mi da dignem neki shopping centar u zrak tu kod nas. 

 

https://www.richersounds.com/catalogsearch/result/?q=Bronze&brand=

 Mislim da malo previše kompliciraš

 

Imaš u AudioCinema Artu akciju na Monitor Audio. http://audiocinema-art.hr/monitor-audio-zimska-akcija/

Ima i Bronze (6+FX+Centre) set, ali je u paketu s receiverom koji je sam 12000 kn pa je malo skupaljivo, neisplativo čak, IMHO.

Ja bih na tvom mjestu uzeo ove Silver 8 i recimo Denona X2400H/nekog pandana od drugih proizvođača. Osobno bih Denona jer sam biased, no nebitno. Uglavnom, lako za sve ostalo, mislim da su dobri prednji bitniji od bilo čega drugog, pogotovo ako imaš namjeru i slušati glazbu u stereu. Centar, ako ga se zaželiš, ima u Ronisu, dolazi nova Silver serija tako da mi se čini da AudioCinema Art više nema centralni zvučnik iz ove. Doduše, nema ni ovih Silver 8 više u cjeniku pa možda da se raspitaš kod njih.

 

Silver 8, kažu specke, sviraju do 32 Hz tako da ti woofer nije odveć bitan (woofer iz Bronze serije svira do 30), a naravno, možeš ga/ih i dodati kasnije. Za bočne i nebeske zvučnike ja ne bih trošio puno. Bilo bi i meni fora da ih imam iz iste serije, ali čemu? Za centralni držim da je bitno da bude iz iste serije da ima, jel, sličan zvuk, da tako kažem, ali za surround mi je to bacanje para. Čak i u filmovima su na surround zvučnicima samo tu i tamo kakvi efektići i gluposti i ja si još uvijek, 3 godine nakon što sam kupio relativno pošten par floorstandera za prednje, ne mogu opravdati nikako ideju da uložim u surround zvučnike i zamijenim satelite iz Gigaworks seta kojeg sam prije koristio nečim boljim. Kad si mozgam u šta bih mogao uložiti kad bude malo viška para, prvo bih uzeo noviji receiver, stavio još dva satelita od Gigaworks seta za neki 4.0.2 Atmos, onda bih prvo još bolje prednje uzeo (nešto tipa oko 2-3 k €), a onda eventualno razmišljao o centralnom zvučniku i boljim surround/height satelitima. Woofer bih uzimao tek kad bih imao para za nešto što stvarno dovoljno dublje svira od floorstandera, recimo do 16 Hz, i kad bih imao nekakav podrum gdje bih mogao stvarno to iskoristiti propisno. U stanu ne znam koliko ima smisla.

 

Eto, to je moje, kako bi moj dobri prijatelj ATJLučko rekao, skromno subjektivno razmišljanje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 9:44 (Mirko935).
15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...

Woofer bih uzimao tek kad bih imao para za nešto što stvarno dovoljno dublje svira od floorstandera, recimo do 16 Hz, i kad bih imao nekakav podrum gdje bih mogao stvarno to iskoristiti propisno. U stanu ne znam koliko ima smisla.

Ja ganjam starog Magnata Monitor 300A (ima kasnije par novijih modela) kojeg sam novog prije 100 godina platio nekih 1800kn i to mi je fakat nezamijenjivi dio priče. Soba je mala, cca 4x4m, u zgradi, pojačalo suba opako obuzdano, ne volim čak ništa ni slušati glasno, ali bez obzira, stvar jednostavno ne valja bez toga, barem dok su filmovi i serije u pitanju. Fakat ne znam koliko bih love trebao zabiti u prednje da nadomjeste taj sub. To čudo ima deklariran donji prag od 16Hz ako se ne varam iako je pitanje koliko se ičeg čuje do nekih 20Hz, ali ono, osjetiš ga itekako čak dok je i stišan. Za satelite isto mislim da nema previše smisla zabijati lovu u bilo što iznad parstokuna za par (kod mene MAGNAT monitor SUPREME 100, nekih 500 kn par je bio, uzeo kad i sub) osim ako će se eventualno na sustavu slušati višekanalne SACD/DVD-Audio diskove, ali pitanje je ko to uopće koristi. Atmosi za pucnjavu prema gore ili stropni, heh, isto kao i sateliti.

Deckard
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
deckard kaže...

Ja ganjam starog Magnata Monitor 300A (ima kasnije par novijih modela) kojeg sam novog prije 100 godina platio nekih 1800kn i to mi je fakat nezamijenjivi dio priče. Soba je mala, cca 4x4m, u zgradi, pojačalo suba opako obuzdano, ne volim čak ništa ni slušati glasno, ali bez obzira, stvar jednostavno ne valja bez toga, barem dok su filmovi i serije u pitanju. Fakat ne znam koliko bih love trebao zabiti u prednje da nadomjeste taj sub. To čudo ima deklariran donji prag od 16Hz ako se ne varam iako je pitanje koliko se ičeg čuje do nekih 20Hz, ali ono, osjetiš ga itekako čak dok je i stišan. Za satelite isto mislim da nema previše smisla zabijati lovu u bilo što iznad parstokuna za par (kod mene MAGNAT monitor SUPREME 100, nekih 500 kn par je bio, uzeo kad i sub) osim ako će se eventualno na sustavu slušati višekanalne SACD/DVD-Audio diskove, ali pitanje je ko to uopće koristi. Atmosi za pucnjavu prema gore ili stropni, heh, isto kao i sateliti.

Ne bih se ja mnogo pouzdao u Magnatove specifikacije Nakon što je frend uzeo njihov centralni na kojem je pisalo 50 Hz do 40 kHz, a toliko je slab bass extension  imao da se sinusni ton od 90 Hz uopće nije čuo, ne vjerujem im ništa

 

Ok, realno, s obzirom na 12" membranu vjerojatno svira dosta duboko, jedan drugi frend imao takvog. Za filmove i serije vjerojatno jest super, ali za muziku ga sigurno ne bih koristio. Nije muzikalan, rekli bi Hi-Fi recenzenti haha

 

Nisam ja ni mislio toliko za slušanje ispod 20 Hz, nego baš za to da se osjeti. Ima woofera koji su napravljeni samo za reprodukciju "subsonic" frekvencija

http://www.rotarywoofer.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/Rotary_woofer

13 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

mozda sam malo offtopic ali jel ko cuo denon envaya bluetooth zvucnik. ja sam tolko impresioniran tim malim zvucnikom i dalje nakon vec dvije godine da stvarno razmisljam ako je to otprilike denon signature zvuk, nabavit si nesto hifi od njih iako mi realno netreba..   onako punchy, toplo (posto sam cijeli zivot na 'flat' studijskim monitorima) a bez pretjerivanja u basevima. visoki nisu pikavi i nema tolko onu smajli krivulju kolko zna bit kod nekih 'hifi'. 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
brada09 kaže...

mozda sam malo offtopic ali jel ko cuo denon envaya bluetooth zvucnik. ja sam tolko impresioniran tim malim zvucnikom i dalje nakon vec dvije godine da stvarno razmisljam ako je to otprilike denon signature zvuk, nabavit si nesto hifi od njih iako mi realno netreba..   onako punchy, toplo (posto sam cijeli zivot na 'flat' studijskim monitorima) a bez pretjerivanja u basevima. visoki nisu pikavi i nema tolko onu smajli krivulju kolko zna bit kod nekih 'hifi'. 

Ja baš razmišljam uzeti jednog od novih Envaya... https://sonusart.hr/catalogsearch/result/?q=denon+envaya

Znači, valja to?

15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...

 

Ok, realno, s obzirom na 12" membranu vjerojatno svira dosta duboko, jedan drugi frend imao takvog. Za filmove i serije vjerojatno jest super, ali za muziku ga sigurno ne bih koristio. Nije muzikalan, rekli bi Hi-Fi recenzenti haha

 

Nisam ja ni mislio toliko za slušanje ispod 20 Hz, nego baš za to da se osjeti. Ima woofera koji su napravljeni samo za reprodukciju "subsonic" frekvencija

http://www.rotarywoofer.com/

https://en.wikipedia.org/wiki/Rotary_woofer

Da, za mjuzu nema baš previše smisla iako sam ga ja malo isprobavao zakačenog na stereo pojačalo dok nisam uzeo SVS SB-1000 baš samo za mjuzu. I taj je bio čudan na basu par dana dok je svirao preko zone2 s Onkya i dok ga konačno nisam zakačio na izmodanu HT Omega zvučnu u kompu... A onda hijaooo. Koncert bina u sobi. E to je svršaj od suba za mjuzu uz odgovarajuću skalameriju ispred toga. Ali ovaj Magnat je fakat dobar za filmove, itekako ga osjetiš u sebi, fakat bi mi već letio iz sobe da ne valja, ali jednostavno nema smisla mijenjati stvar koja dobro radi to što treba raditi. Mjuza mi preko Onkya kad se koristi i kao izlazno pojačalo ne valja. Zapravo tek trebam naći bilo kakav rec za ispod 10k kn koji bi se makar i malo približio audiofilskim vodama.

Deckard
13 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
brada09 kaže...

mozda sam malo offtopic ali jel ko cuo denon envaya bluetooth zvucnik. ja sam tolko impresioniran tim malim zvucnikom i dalje nakon vec dvije godine da stvarno razmisljam ako je to otprilike denon signature zvuk, nabavit si nesto hifi od njih iako mi realno netreba..   onako punchy, toplo (posto sam cijeli zivot na 'flat' studijskim monitorima) a bez pretjerivanja u basevima. visoki nisu pikavi i nema tolko onu smajli krivulju kolko zna bit kod nekih 'hifi'. 

Ja baš razmišljam uzeti jednog od novih Envaya... https://sonusart.hr/catalogsearch/result/?q=denon+envaya

Znači, valja to?

 

meni je predobar, jedina zamjerka je baterija, vecina njih tipa JBL ima bolje baterije u tim zvucnicima ali zvukovno ja nisam cuo nista ni blizu. znaci to je jedini portabilni bluetooth zvucnik di stvarno uzivam a zvuku a da nije nesto tek tolko "da se cuje".

cak razmisljam o nabavci jos jednog, vidim da je izasla nova serija..

13 godina
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

Ima mi brat "atmos" vec neko vrijeme, mislim oko godinu dana i sve je to super krasno ali koliko sam shvatio nema se bas sta gledat. vrlo je ogranicena ponuda filmova/serija. Ispravite me ako grijesim i recite mi rjesenje tako da ga obradujem :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2018 19:12 (antagonist).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
antagonist kaže...

Ima mi brat "atmos" vec neko vrijeme, mislim oko godinu dana i sve je to super krasno ali koliko sam shvatio nema se bas sta gledat. vrlo je ogranicena ponuda filmova/serija. Ispravite me ako grijesim i recite mi rjesenje tako da ga obradujem :)

Imaš one upmix modove, Dolby Surround i DTS Neural:X (i Virtual:X), s njima od 5.1/7.1 zapisa možeš dobiti 5.1.2/7.1.2/5.1.x itd.

https://rantingsofamadaudiophile.wordpress.com/2017/05/20/dtsx-vs-dolby-atmos-part-ii-dolby-surround-vs-dts-neuralx/

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 10:11 (Mirko935).
15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
antagonist kaže...

Ima mi brat "atmos" vec neko vrijeme, mislim oko godinu dana i sve je to super krasno ali koliko sam shvatio nema se bas sta gledat. vrlo je ogranicena ponuda filmova/serija. Ispravite me ako grijesim i recite mi rjesenje tako da ga obradujem :)

Imaš one upmix modove, Dolby Surround i DTS Neural:X (i Virtual:X), s njima od 5.1/7.1 zapisa možeš dobiti 5.1.2/7.1.2/5.1.x itd.

https://rantingsofamadaudiophile.wordpress.com/2017/05/20/dtsx-vs-dolby-atmos-part-ii-dolby-surround-vs-dts-neuralx/

E daaa, Dolby Surround je fakat ludnica. Inače nisam baš nešto lud za procesiranjem zvuka u receiverima, ali što to napravi običnom "pure shit level" stereo zvuku s obične televizije, ono nije za vjerovati. Prvih par dana kako sam nabavio novi rec puštao sam filmove s ovih naših javnih televizija u svrhu testiranja raznoraznih modova slušanja TV programa da si uštimam stvar i, ono, žena pita kaj se to događa, dal to grmi u daljini (po zimi), dal smetlari opet tumbaju kante  ? To fakat upregne sve resurse uključujući i atmos zvučnike i to stvarno radi dobro. DTS Neural:X mi djeluje ipak osjetno slabije od Dolby Surrounda, barem na ovom mojem Onkyu. Stvar je močna.

Deckard
16 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Može li se nekako spojiti receiver s običnim stereo pojačalom, tako da su prednji zvučnici spojeni na pojačalo, a stražnji na receiver. Dakle, za filmove se koristi receiver i glasnoća se podešava na njemu, dok je pojačalo 'prolazno', a za glazbu se koristi samo pojačalo. Kako napraviti da pojačalo ne utječe na glasnoću kod gledanja filmova?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos sustava u

desni klik na ikonu zvucnika...

Win 10 Pro Gorstak edition = https://mega.nz/#!z8JUSZpK!WIpjKCDbQabWcZ5Sllqm882jLTHadGkJjoot7aw_T24
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Visak kaže...
Može li se nekako spojiti receiver s običnim stereo pojačalom, tako da su prednji zvučnici spojeni na pojačalo, a stražnji na receiver. Dakle, za filmove se koristi receiver i glasnoća se podešava na njemu, dok je pojačalo 'prolazno', a za glazbu se koristi samo pojačalo. Kako napraviti da pojačalo ne utječe na glasnoću kod gledanja filmova?

Ako receiver ima pre-outove za (barem) prednja dva kanala onda nije problem. Jedino nisam ziher da će se moći odvojeno regulirati glasnoća. Ja sam si brijao da ću preko zone2 moći slati prednje kanale na stereo pojačalo, završilo je tako da sam složio dva potpuno odvojena sustava koje sam jedino povezao preko zone2 u svrhu streamanja mjuze preko receivera s Interneta, odn. lokalne mreže.

Deckard
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
deckard kaže...
Mirko935 kaže...
antagonist kaže...

Ima mi brat "atmos" vec neko vrijeme, mislim oko godinu dana i sve je to super krasno ali koliko sam shvatio nema se bas sta gledat. vrlo je ogranicena ponuda filmova/serija. Ispravite me ako grijesim i recite mi rjesenje tako da ga obradujem :)

Imaš one upmix modove, Dolby Surround i DTS Neural:X (i Virtual:X), s njima od 5.1/7.1 zapisa možeš dobiti 5.1.2/7.1.2/5.1.x itd.

https://rantingsofamadaudiophile.wordpress.com/2017/05/20/dtsx-vs-dolby-atmos-part-ii-dolby-surround-vs-dts-neuralx/

E daaa, Dolby Surround je fakat ludnica. Inače nisam baš nešto lud za procesiranjem zvuka u receiverima, ali što to napravi običnom "pure shit level" stereo zvuku s obične televizije, ono nije za vjerovati. Prvih par dana kako sam nabavio novi rec puštao sam filmove s ovih naših javnih televizija u svrhu testiranja raznoraznih modova slušanja TV programa da si uštimam stvar i, ono, žena pita kaj se to događa, dal to grmi u daljini (po zimi), dal smetlari opet tumbaju kante  ? To fakat upregne sve resurse uključujući i atmos zvučnike i to stvarno radi dobro. DTS Neural:X mi djeluje ipak osjetno slabije od Dolby Surrounda, barem na ovom mojem Onkyu. Stvar je močna.

Kaže čovjek gore na linku (ako si pročitao) da je Dolby Surround i njemu bolji za stereo input. Ali za 5.1 i 7.1 input da drugačije izvlače zvukove i da imaju jedan i drugi prednosti i mana. Pa svakako probaj i s nekim višekanalnim ulaznim zvukom.

12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Nema do pravog DD,DTS ili Atmos zvuka,sve ostalo je zavaravanje kad reciver sam od pite radi kašu!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
volegradele kaže...
Nema do pravog DD,DTS ili Atmos zvuka,sve ostalo je zavaravanje kad reciver sam od pite radi kašu!

Što točno znači zavaravanje?

12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Nema do pravog DD,DTS ili Atmos zvuka,sve ostalo je zavaravanje kad reciver sam od pite radi kašu!

Što točno znači zavaravanje?

 

AUDIOFIL
14 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
volegradele kaže...
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Nema do pravog DD,DTS ili Atmos zvuka,sve ostalo je zavaravanje kad reciver sam od pite radi kašu!

Što točno znači zavaravanje?

 

 Pa dobro, ali nije da izmišlja zvukove bezveze. Ima hrpa znanosti i matematike u tim algoritmima... Nisam čuo ove nove, ali Dolby Pro Logic II je jako dobro zvučao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2018 19:50 (Mirko935).
12 godina
offline
Re: Isprobali smo jedan od prvih Dolby Atmos susta
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Mirko935 kaže...
volegradele kaže...
Nema do pravog DD,DTS ili Atmos zvuka,sve ostalo je zavaravanje kad reciver sam od pite radi kašu!

Što točno znači zavaravanje?

 

 Pa dobro, ali nije da izmišlja zvukove bezveze. Ima hrpa znanosti i matematike u tim algoritmima... Nisam čuo ove nove, ali Dolby Pro Logic II je jako dobro zvučao.

 Slusaj 2 kanala ce uvik bit 2 kanala,4K nativni video i upscale FHD niked nece bit isto,to je jednostavno tako,Dolby Pro Logic II ,DTS.Matrix,Neo,5.1 stereo Logich 7.1 i slicne gluposti su tu samo da popune mogucnosti recivera i bolje ga prodaju.Kad stavis film koji ima DTS (ES ili MA jos bolje)5.1/6.1/7.1 nasnimljen 24-bit sampel ratiu gustas ko pajcek od  kvalitete kojoj se Dolby Pro Logic II ne moze priblizit!Ali ako si nezahtijevan korisnik i ne maris za tim onda ti je svejedno!

AUDIOFIL
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice