Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

poruka: 27
|
čitano: 8.725
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka".
13 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Eto nama 5G a nemamo kvalitetnu ni 4G mrežu.

Moj PC  
4 1 hvala 0
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Sve puno lijepih riječi ali nigdje o tome zašto i na koji način će to poboljšati svakodnevnicu prosječnog čovjeka u Hrvatskoj. Odnosno što će imati s 5G mrežom a da nisu mogli imati s 4G, povrh svega jer se radi o prosječno 10x većoj brzini prijenosa (iako su u reklamama govorili i do preko 100x većoj brzini, što je na kraju ispala (pekinška) marketinška patka).

 

Kao i kod drugih stvari, najveća korist ovoga je što će se ljudima uzeti više novaca iz đepova, ali i otvoriti nove usluge za ... uzimanje još novaca.

Moj PC  
10 1 hvala 0
6 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

to nije 5G mreza

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Nimalo impresivano,takvu brzinu postižu kolege sa foruma sa 3CA agregacijom.A latenciju neću ni komentirati.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

P40 Pro - 5G testiranje - Zagreb - Trešnjevka 

 

200mbps - Latency - Unloaded 34ms, Loaded 196ms 

 

Jednostavno nema smisla trenutno koristit 5G mrežu jer ja osobno ne vidim ni jednu prednost naspram 4G. Možda jednog dana, ali sad ne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 14:52 (R36).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Cekajte.... koji ce nam k brzine od nez nekih 200 - 300 Mbit/s kada su kod vecine capovi na 3 - 20 GB?

 

Imaju flatovi ali dodu po 80 - 100 eura na "zapadu", Tele2 ukinuo flat itd...... jedino sam nasao feenet-funk.de : (dnevni flat za 0.9 eura s punom brzinom od 225 Mb/s down i 50 Mb/s upload):

 

https://www.freenet-funk.de/data/PDB_FUNK_unlimited_national.pdf

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:43 (lovac82).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Može to biti i 17G uz 200 GB ograničenje prometa je glupost. To su prevelike brzine koje se neće iskoristiti ako postoje ograničenja.

Nema svrhe, a ako će i dalje ograničavati... pa evp za e-mail mi je dovoljan i 2G koji isto nije svugdje dostupan, a kamoli 3G ili 4G dostupnost.

Pričanje o 5G je čista glupost kad nemaš pokrivenost ni onog ispod.

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

To su ko one "unlimited usluge" koje su nudili razni online cloudevi/och-i i tko sve ne, a kada ih pitaju kako mozete podnjeti da svima ponudite flat skladisni prostor za 10 - 20 eura mjesecno i sl. a njihov odgovor nesto u stilu: "pa to je teoretski flat, vjerojatnost je da vecina nece bas backupat po nez par petabajta i sto sve ne" (znaci, logika je da mnogi koji placaju flat zapravo ni nece odnosno tako se nadaju / tako se ocekuje skladistiti po nez 100 - 200 TB i vise) ali kada je ekipa zbilja pocela uploadati toliko, ovi su odmah ukinuli flatove i/ili poskupili, mijenjali poslovanje u "fair usage" i sl. bedastoce.

 

Mlacenje prazne slame za budale, kazem vam ja.....

 

BTW takoder i oni sa "one time payment" za "lifetime 2 - 5 TB".

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:50 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Sve puno lijepih riječi ali nigdje o tome zašto i na koji način će to poboljšati svakodnevnicu prosječnog čovjeka u Hrvatskoj. Odnosno što će imati s 5G mrežom a da nisu mogli imati s 4G, povrh svega jer se radi o prosječno 10x većoj brzini prijenosa (iako su u reklamama govorili i do preko 100x većoj brzini, što je na kraju ispala (pekinška) marketinška patka).

 

Kao i kod drugih stvari, najveća korist ovoga je što će se ljudima uzeti više novaca iz đepova, ali i otvoriti nove usluge za ... uzimanje još novaca.

 Mozes stream live adult video sa vikendince i zaraditi ekstra para da si platis 5g vezu.

Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
makopos kaže...

Može to biti i 17G uz 200 GB ograničenje prometa je glupost. To su prevelike brzine koje se neće iskoristiti ako postoje ograničenja.

Nema svrhe, a ako će i dalje ograničavati... pa evp za e-mail mi je dovoljan i 2G koji isto nije svugdje dostupan, a kamoli 3G ili 4G dostupnost.

Pričanje o 5G je čista glupost kad nemaš pokrivenost ni onog ispod.

 

Biti će ti, ako uzmete u pretplatu na "HBO" od samo 100kn mjesečno i "Deezer" od samo 35kn mjesečno te "Netflix" od samo 120kn mjesečno potrošeni podatci na ugovorenim uslugama neće vam se mjeriti.

 

15 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Na kojem principu to radi, gledao sam video od MKBHD gdje je testirao 5G u Merica pa mu brzine jako opadaju ako nije "line of sight" sa repetitorom? Bude tak i kod nas?

X
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Dzabe nam 874G kad su ukupni kapaciteti repetitora prenatrpani...

Ovo je cisti marketing, realno nit potrebe niti kakve efektivne dobiti od bombasticnog 5G...

Truth in engineering.
 
2 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Sve puno lijepih riječi ali nigdje o tome zašto i na koji način će to poboljšati svakodnevnicu prosječnog čovjeka u Hrvatskoj. 

 Meni neće jer je ne namjeravan koristit, ka ni prijašnje Geove. 

6 godina
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
lovac82 kaže...

Cekajte.... koji ce nam k brzine od nez nekih 200 - 300 Mbit/s kada su kod vecine capovi na 3 - 20 GB?

 

Imaju flatovi ali dodu po 80 - 100 eura na "zapadu", Tele2 ukinuo flat itd...... jedino sam nasao feenet-funk.de : (dnevni flat za 0.9 eura s punom brzinom od 225 Mb/s down i 50 Mb/s upload):

 

https://www.freenet-funk.de/data/PDB_FUNK_unlimited_national.pdf

4g flat kod nas je jeftin, 199kn

 

moj je 170Mbit download i 20Mbit upload

 

ovo sto je trenutno u pogonu to nije 5G mreza, jer koristi 4G infrastrukturu, zato i je tako jadne brzine i visoke latencije

 

pravi 5G jos nije u pogonu, jer nisu koncesije vani jos

 

za sve one koji ne vide nikakvu korist za 5G mreze, to ne znaci da ona ne postoji.

 

a objasnjavati benefite nema smisla, jer se svaka suvisla rasprava po tome pitanju uvijek zavrsi na prijenosu covida, hdz, bill gates, i ustase i partizani

 

 

13 godina
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev

za sve one koji ne vide nikakvu korist za 5G mreze, to ne znaci da ona ne postoji.

 

a objasnjavati benefite nema smisla, jer se svaka suvisla rasprava po tome pitanju uvijek zavrsi na prijenosu covida, hdz, bill gates, i ustase i partizani

 

 

 A mogla bi i na hrvatskom jeziku i benefitima :) Tak si lijepo napisao 'korist', i onda poslije 'benefit', ne kužim zašto ljudi s takvim žarom upotrebljavaju te engleske riječi kao hrvatske. 

Uglavnom da ne bude off topic, iliti na hrvatskom mimo teme :), mislim da je svo to napumpavanje G mreža samo otkrivanje novih načina kako ljudima nešto prodati i uvjeriti ih da im to jako treba i ne mogu živjeti bez toga. A za neko normalno surfanje i korištenje interneta na mobitelu i 3G je bio čisto dosta.

5 godina
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
realno za većinu korisnika uključujući i mene 30mbps je sasvim ok...samo što sam ja trajno na bakru osuđen na 15mbps...pa ne mogu gledati YouTube u 4K...nego max 1440p
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
Samo da se nadovezem trebali su napisati promotivni clanak pa bih progutao kao ova govna sto je Drilo ajmo reci malo zaobisao istinu, ovako realno gledajuci mogli ste sami otici i napraviti testiranja i pisati o tome, ali vidim kriza je u bugu para se nema(kredibilitet cete izgubit prodavajuci sebe) dok ht prodaje muda pod bubrege samo tako
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 23:03 (thesufferingman).
16 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Saćemi Bill Gayts ćitat müsli preko ugrađženog ćipa

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
4 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
guslac kaže...

za sve one koji ne vide nikakvu korist za 5G mreze, to ne znaci da ona ne postoji.

 

a objasnjavati benefite nema smisla, jer se svaka suvisla rasprava po tome pitanju uvijek zavrsi na prijenosu covida, hdz, bill gates, i ustase i partizani

 

 

 A mogla bi i na hrvatskom jeziku i benefitima :) Tak si lijepo napisao 'korist', i onda poslije 'benefit', ne kužim zašto ljudi s takvim žarom upotrebljavaju te engleske riječi kao hrvatske. 

Uglavnom da ne bude off topic, iliti na hrvatskom mimo teme :), mislim da je svo to napumpavanje G mreža samo otkrivanje novih načina kako ljudima nešto prodati i uvjeriti ih da im to jako treba i ne mogu živjeti bez toga. A za neko normalno surfanje i korištenje interneta na mobitelu i 3G je bio čisto dosta.

cudno kako mi ne prigovaras sto ne koristim kvacice , kad smo vec kod hrvatskoj jezika

 

gledaj siru sliku, a ne samo svoje osobne potrebe. to sto je tebi dovoljno 2G 3G ili  4G, je super i legitimno

 

nekima koji se bave svakakvim poslovima koji pate za vecim brzinama, pogotovo uploada, za stabilnoscu i propusnoscu veze i slicno, unapredenje mobilnih mreza je svakako potreba i veliki napredak i olaksavajuci faktor u poslovanju, bilo da se radi o velikim kompanijama ili obrtima sa 2 zaposlene osobe

9 godina
neaktivan
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Ma ovi koji se bune,imaju popaljeno sve na mobitelu,od NFC-a, Bluetooth, Gps itd. 

Ne znaju ugasiti nit znaju cemu sluzi. 

Iskreno meni ne treba vise od 3g na mobitelu. Vidio sam cemu moze sluziti "5g" i definitivno se veselim.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
HCMAA kaže...
realno za većinu korisnika uključujući i mene 30mbps je sasvim ok...samo što sam ja trajno na bakru osuđen na 15mbps...pa ne mogu gledati YouTube u 4K...nego max 1440p

 Također, a mobilni internet ne dolazi u obzir dokle god ne budem imao povoljan flat, sve osim toga nema smisla.

11 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Ukljucili 5G prije mjesec dana (el tada negdje onaj Tcom kolaps bio?!), taman se zagrijo i evo birtije zatvorene od sutra 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Usprkos svemu, što mi je pet metara od zgrade položen optički kabel, ja do optičkog signala nemerem, nemeže kažeju 

U ovoj situaciji,  me ona stvar za 5 još više G, kada priča uvijek ide jednostrano! 

Neki dan, ustvari vikend, hoću pogledati utakmicu Premiershipa, što JE JEDINI RAZLOG, zašto imam MAX-TV, i ustanovim da je utakmica na kanalu za koji nemam ugovor, koji košta kažeju 29.00 kuna, vjerojatno plus PDV! 
Na moj upit, zašto tako, djelatnica SZK-a mi odgovara lagano neurozna kako ja ne uočavam kako su povećali/proširili spektar ponude, na što sam ja odgovorio; "da, u filmskom segmentu, koji meni nije a priori prebitan, jer mene zanima engleski/španjolski/talijanski nogomet, pa Liga Prvaka, 24 Sata Le Mans utrka, ...!!!!! 

Odgovora naravno konkretnog niti kvalitetnog dobio nisam! 

Uz kvalitetu pokrivenosti 3G/4G signalom, na optiku i 5G možemo hladno zaboraviti do 2025, najmanje 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Ping 20ms? to oni zovu malom latencijom????

 

Ocekivao sam ping 4-6ms kao na zicanoj mrezi

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - evo ka

Tjaaaa, nevezano za promo članak - daj se malo informirajte prije u svezi 5G mreža...

Trenutno je ovo "fejkana"  5G mreža jer radi na opremi od 4G-a tj. koristi određeni frekv. spektar i zato su tak stvari kakve jesu.

Što se tiče brzina, bit će i one ultra uber brze za "skidanje cijelog interneta" uskoro, ali za takve brzine su potrebne i gigaherzne frekv. (mmWave), pa se tu javlja problem njihovog rasprostiranja tj. za takve brzine će se trebati počačkati puno manjih antena (to je ono kaj vidite po jutjubu kad ekipa testira u 'meriki pa ima 2Gbit vezu) i domet im je mizeran (doslovno ispred kuće možete imati Gigabitnu brzinu a pored kuće izgubiti 5G signal).

Prednost po meni je ova puno niža frekvencija koja će zamijeniti old school analogni TV signal - na 700MHz, jer ona ima puuuno veći domet i lakše ide "kroz" prepreke, tako da bi i najveće zabiti mogle profitirati jer će biti lakše pokrivene i imati par desetaka Mbit brzine bez problema, što je (ako budemo realni) dosta skoro svakom prosječnom kućanstvu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
Uvijek ce ti biti rjesenje fiksna mreza, na mobilnoj postoji mogucnost gusenja i pametni si nece to dopustiti pogotovi oni koje vode firme obrte koje im trebaju dobar net optika i ajmo, a mobilni net sam ti rijec govori za net u pokretu tako da trenutno osim velikih igraca u automobilskoj industriji i nekim it sektorima nije im jos potrebna(razlog je komunikacije u pokretu bilo auta ili neceg drugog s serverom i nazad radi podataka)
3 godine
offline
Re: Isprobali smo 5G mrežu Hrvatskog Telekoma - ev
Evo jedan test 5g brzine u Rijeci (Vežica)!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice