U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptovalute

poruka: 20
|
čitano: 6.776
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptovalute".
15 godina
neaktivan
offline
U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptovalute

To je genijalno. Ja sam obustavio rad svojih rigova jer mi je u jednom trenutku postalo neisplativo pa mogu reći i stresno. Ako pak s rudarenjem pomažete raspodjeli opterečenja cijele elektroprivrede to je više nego dobro. 

Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
Zašto se ne bi ta energija upotrijebila za neku stvarnu vrijednost, primjerice, da se prodaje znanstvenim institucijama po povlašenoj cijeni u svrhu izračuna genoma, meteoroloških simulacija i svega ostalog što stvara neku opću korist?
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
6 godina
offline
U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptovalute

Zato jer se to ne isplati, kripto uz free struju će im donjeti kapital. Menadžeri vole kapital. Države kroz poreze vole kapital. Ljudi su još uvijek evolucijski bliže životinjama. Zapitaj se bi li ti htio prolazit kroz kalvariju objašnjavanja i uvjeravanja nekog političara da odobre gotovo besplatno davanje energije za više dobro ili bi učvrstio svoju poziciju na poslu davajući ideju o zaradi kapitala rudarenjem? Pitanje je retoričko.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 15:54 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval

Nije tamo prevruće za rudarenje? više ne pratim crypto kao prije 2-3 god. nego samo holdam ali se sjećam da je island bio popularan za rudarenje.  Ima iznad Teherana planina(ne znam jel cijele godine snijeg gore ili samo kroz zimu) ali pitanje kakva je tamo infrastruktura da bi se išlo tamo rudarit. A što se tiče temperatura u Iranu trenutno u dobrom djelu zemlje 36-38 °C a u vrućijim dijelovima 42+°C.  više energije ode na hlađenje nego na rudarenje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 16:11 (dtdtdt).
14 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
I u bosni ima višak struje pa je masno naplaćuju, plus što izvoze i za hrvatsku.Trenutna cijena za kucanstvo je ako se ne varam 0.16MKM skupa i 0.08KM jeftina srednja je negdje oko 0.12KM.Bas me zanima koliko je u hrvatskoj danas ta srednja cijena za kućanstvo.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptovalute

Sam da ne pretjeraju, pa bude boom

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
dreadmoore kaže...
I u bosni ima višak struje pa je masno naplaćuju, plus što izvoze i za hrvatsku.Trenutna cijena za kucanstvo je ako se ne varam 0.16MKM skupa i 0.08KM jeftina srednja je negdje oko 0.12KM.Bas me zanima koliko je u hrvatskoj danas ta srednja cijena za kućanstvo.

 Ako ima višak struje zašto nisu Aluminij održali na životu? Oni bi rado trošili.

15 godina
neaktivan
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
Zbog toga što su željeli još jeftiniju struju ili država. Uz sve to nagomilali su ogromne gubitke a pri tom su imali astronomske plaće. O naknadama upravi i raznim savjetnicima teško je i govoriti jer tolike cifre nama teško je i govoriti. E zbog svega toga neka su i potonuli jer su samo gubitke radili.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
6 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
u Iranu litra benzina 1kn...Bila mi rodica prošle godine u Iranu... hotel sa 3* isti i piti koliko hoćeš za 50kn dnevno...autobus koji izgleda ko space shuttle relacija Teheran-Istanbul za 150kn
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
Zato jer živimo u kapitalističkom sistemu (lova pod svaku cijenu).S obzirom na to,takav potez je logičan.
12 godina
odjavljen
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
Zajebi to, ne želim da me raznese neki terrorist
14 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
Mandor kaže...
dreadmoore kaže...
I u bosni ima višak struje pa je masno naplaćuju, plus što izvoze i za hrvatsku.Trenutna cijena za kucanstvo je ako se ne varam 0.16MKM skupa i 0.08KM jeftina srednja je negdje oko 0.12KM.Bas me zanima koliko je u hrvatskoj danas ta srednja cijena za kućanstvo.

 Ako ima višak struje zašto nisu Aluminij održali na životu? Oni bi rado trošili.

 Neznam to pitaj drzavi vrh odnosno fbih i hrvatsku oni to bolje znaju sto je Aluminiji propao, jer Federacija je imala 51% vlasništva dok Hrvatska 49%.Ja samo znam da gdje SDA i HDZ imaju prste sve živo propadne.Sad je samo pitanje elektro privrede u BiH, kad ce past ona na koljena međutim da se razumijemo tim strankama je ona zlatna kokica.A i sam znas ako ne platiš tri racuna kao obicni građanin oni te isključe a danas bez struje je teško živjeti.A bosna je jak proizvođač El.Energije s obzirom na broj stanovnika i potrošača dok 30% izvoze. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 9:17 (dreadmoore).
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
S jedne strane moramo kupovati LED žarulje i kućne aparate A+++++ klase, stavljati 20 cm stiropora i troskojna stakla, a s druge kafići griju otvorene terase i svi živi pretaču bitove iz šupljeg u prazno uz enormnu potrošnju energije da bi se nekolicina obogatila. Tko je tu lud?

Bircoin je neekološki i treba ga zabraniti, kao i druge neekološke stvari.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
dreadmoore kaže...
Mandor kaže...
dreadmoore kaže...
I u bosni ima višak struje pa je masno naplaćuju, plus što izvoze i za hrvatsku.Trenutna cijena za kucanstvo je ako se ne varam 0.16MKM skupa i 0.08KM jeftina srednja je negdje oko 0.12KM.Bas me zanima koliko je u hrvatskoj danas ta srednja cijena za kućanstvo.

 Ako ima višak struje zašto nisu Aluminij održali na životu? Oni bi rado trošili.

 Neznam to pitaj drzavi vrh odnosno fbih i hrvatsku oni to bolje znaju sto je Aluminiji propao, jer Federacija je imala 51% vlasništva dok Hrvatska 49%.Ja samo znam da gdje SDA i HDZ imaju prste sve živo propadne.Sad je samo pitanje elektro privrede u BiH, kad ce past ona na koljena međutim da se razumijemo tim strankama je ona zlatna kokica.A i sam znas ako ne platiš tri racuna kao obicni građanin oni te isključe a danas bez struje je teško živjeti.A bosna je jak proizvođač El.Energije s obzirom na broj stanovnika i potrošača dok 30% izvoze. 

 

 Sve je to politika...nema smisla nista,Bih izvozi vani jeftinu struju uvozi skuplju,skuplja struja kod nas nego u drzavam gdje je izvoze...A di jos pizdarije s Buskim jezerom jedno od vecih akomulacijskih jezera kraj Livna Bih,hrvatska elektroprivreda od njeg zaradi od 70-90 milijona,a Livnu uplate oko 1 milijun...sve je to politika.

 

Odavno se to vuce. Evo jedan od clanaka.

Origin_Steam: hrka11
6 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
#Visak

Evo kod nas koja god opcija bila na vlasti...svaka želi potrošiti 3 milijarde kuna za borbene zrakoplove...(Hrvatska se brani u Afganistanu IDIOTIZAM)....A puna su im usta ekologije...koji K onda te novce ne potroše na kupnju solarnih panela i s njima pokriju sve javne institucije i još bi ostalo za građane...

Hebiga kad daš ovcama demokraciju...onda ovce biraju vukove da ih vode.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
NATO nas obavezuje, a i inače je to neophodno, da nadziremo svoje nebo. Možeš ili kupiti avione ili plaćati drugima, čime gubiš kadar i znanje i poslije je vrlo teško vratiti se nazad.

Trenutno se spominju Italija i Mađarska kao honorarni nadziratelji. U Italiji postoje političari koji svojataju dijelove našeg teritorija, a u Mađarskoj su takvi na vlasti. Želimo li stvarno da oni vojno nadziru naš teritorij, a da smo mi zračno potpuno impotentni?

Ono, vuk čuva ovce i te fore.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 18:41 (Visak).
16 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
Visak kaže...
NATO nas obavezuje, a i inače je to neophodno, da nadziremo svoje nebo. Možeš ili kupiti avione ili plaćati drugima, čime gubiš kadar i znanje i poslije je vrlo teško vratiti se nazad.

Trenutno se spominju Italija i Mađarska kao honorarni nadziratelji. U Italiji postoje političari koji svojataju dijelove našeg teritorija, a u Mađarskoj su takvi na vlasti. Želimo li stvarno da oni vojno nadziru naš teritorij, a da smo mi zračno potpuno impotentni?

Ono, vuk čuva ovce i te fore.

 Ma dobro, ali realno pa mi možemo nadzirati nebo i sa pilatesima. Granicu mogu kontrolirati poljoprivredni dronovi. A da danas može 3 i pol aviona iz 80tih (ili sadašnji iz 60tih) napraviti neku razliku u obrani teritorija... how yes no. Ja mislim da bi dobar biznismen dobavio avione skupa sa rezervnim dijelovima za badava. Pa toga je toliko po skladištima, da bi mnogibili sretni da ih oslobode. Ali jasno, ako netko nanjuši da si jadnik, lijepo će te oženiti za svoj višak.
No slažem se za ovo sa rudarenjem, trebalo bi to zabraniti. Pa ovi nisu normalni. Kakvo subvencioniranje električne energije, zašto ne izvoze struju? 4,2 GigaWatta su već razložili na kriptorudnike? Suludo. Možda NSA opet tim Irancima uvali kroz rudarenje neki Stuxnet mk2, ili im zaključa elektroprivredu sa kriptolockerom, pa ih privede pameti. Postoji milijun načina za konstruktivan utrošak viška energije, najlakši za jednu elektranu bi po meni bila elektroliza. Voda najlakše, vodik i kisik, klor i natrij je uvijek dobrodošao, a potom desalinizacija i pumpe za navodnjavanje pustinje, pa mogu lijepo izvoziti hranu. Nevidim kojeg su im tipa elektrane, ako su doista većinom termoelektrane na mazut (ili plin), onda stvarno nisu normalni.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
Nadziranje zračnog prostora podrazumjeva i mogućnost reakcije, koju Pilatusi nemaju. Koja korist da gledaš kako ti teroristi lete prema Zagrebu, a ne možeš ih oboriti?
Nato ima svoje standarte, a i avijacija općenito i ne može svaka kanta letiti samo zato jer je to u stanju. Sadašnji Migovi teoretski mogu još letiti, ali im nazivno ističe rok i formalno su neuporebljivi.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
Visak kaže...
Nadziranje zračnog prostora podrazumjeva i mogućnost reakcije, koju Pilatusi nemaju. Koja korist da gledaš kako ti teroristi lete prema Zagrebu, a ne možeš ih oboriti?
Nato ima svoje standarte, a i avijacija općenito i ne može svaka kanta letiti samo zato jer je to u stanju. Sadašnji Migovi teoretski mogu još letiti, ali im nazivno ističe rok i formalno su neuporebljivi.

 Ma ne obaraju se teroristi naganjanjem avionima. Na kraju - nisu ih oborili ni u najvećoj svjetskoj supersili, tako da... Protuzračna obrana je sasvim ok. Bio u doba vojnog roka u PZO, na radarsko računalnoj jedinici... ako ne stiže krstareća raketa, i dobiješ potvrdu da je neprijateljski... ide to brzo i bez aviona. "Oba su pala" i kad nismo imali avijacije.
Ali neda mi se o tome, jer mi je tema o iranskom rasipanju struje zanimljivija i ontopic. Zašto ne koriste dakle struju za desalinizaciju povratnom osmozom? embargo na filtere? lijenost?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Povratna_osmoza

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Re: U Iranu će elektrane smjeti rudariti kriptoval
MMmarkOO kaže...

 To što tebi očigledno nije jasno kako Bitcoin funkcionira i čemu Proof-of-Work služi, ne znači da isti treba zabraniti

 Jasno mi je kako funkcionira, kao što mi je jasno i kako izgaranje ugljena funkcionira. No to ne utječe na zaključak da su obje stvari ekološki štetntne.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice