iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

poruka: 133
|
čitano: 19.047
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog".
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Envy kaže...
neampojma kaže...
* * *

 A13 i snapdragon koriste istu Arm arhitekturu? 

Pročitaj Prvu rečenicu. Dalje se zabavi sa instrukcijskim setovima pa zaključi sam.

Inače, CPU je jedno (mada ga ti zvao SoC) a OS sasvim drugo. Isti OS može se ponašati identično na različitim arhitekturama (za end juzera) ali i obratno.

Iskreno postaješ blago naporan. Kao što kažem udrobio si ne kruške i jabuke nego pegle i bregaste osovine. Piši blogove, Vlogove ili šta je već aktuelno. Snimaj one Tik Tok videa, samo nemoj pisati nešto o čemu misliš da si "doktorirao", a u suštini si negdje pročitao "rekla kazala".

 pa digital je pisao kako ram funkcionira na iosu i Androidu i ti si rekao da nema pojma i ja sam te pitao jel možeš objasniti kako onda to funkcionira i ti linkaš da pročitam o arhitekturi, a soc na appleu i Androidu koristi istu arhitekturu pa mi nije jasno 😕

12 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
digitall kaže...

ajd probat cu ukratko.. mijesate kruske i jabuke, kakvo usporedivanje arm i x86 arhitekture.. 

android radi tako da sto vise toga trpa u ram, radi brzeg izvodenja i multitaskinga, cijele ili dijelove aplikacija drzi u ramu spremne umjesto da svaki puta ucitava s diska..

tako da ce se android razbahatiti i razbacati po ram-u koliko god moze, sto nije losa optimizacija, nego dobra optimizacija.. kad se vrti na uredaju s malo rama onda nece toliko toga drzati u ramu i cistiti ce si po potrebi na nacin da ce backgorud appove ubijati po malo..

sve to se odvija neprimjetno za korisnika koji ce razliku jedino vidjeti u brzini (re)loada neke aplikacije kada se vrati na nju.,.

naravno tu svaki proizvodac moze ubaciti neki svom ram management s cim moze pogorsati ili pobosljati situaciju.. u korist brzine ili baterije.. pa tu bude svasta.. iako je u zadnje vrijeme to sve odlicno..

 

ugalvnom poanta je android ima pravi multitasking, nesto kao x86 po tom pitanju, jer drzi komplet app u izvrsavanju u pozadini,

dok je ios drugaciji po tom pitanju, on nema bas pravi multitask, on uglavnom pauzira stvari u pozadini i nastavlja gdje si stao kad se ponovo vratis na tu app, osim ako se ne radi o odredenih 5 (ili 7, zaboravio sam tocno, davno sam radio appove za ios) vrsta background procesa, npr, sviranje glazbe, download, gps i sl.

 

u nekom user case-u razliku ces tesko primijetiti izmedu njih dva, ali nekad i hoces, npr. dropbox na ios-u (kao i neke druge app) ti napisu da drzis app otvorenu na ekranu dok traje upload kad se radi o vecem fajlu.. a zasto, zato sto ce ju ubiti u pozadini nakon kratkog vremena ako je zatvoris. to android nece napraviti

Kolega hvala što ste mi uštedjeli vrijeme na pisanje posta jer bi napisao jako sličan post.

 

Postoji velika razlika u hardware-u gdje Apple ima kontrolirano "okruženje", a Android nema, uz to kako je kolega napisao Android ima pravi multitasking, dok iOS i dalje nema (uglavnom je to omogućeno samo za sistemske aplikacije), nešto najavljuju za iOS 14, ali to je sve još upitno.

 

Ovo vam je slično kao usporedba i vječita rasprava između Mac-a i PC-a. Mislim da smo to opjevali na ovom forumu više stotina puta. 

13 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

ako bude oko 3000 - 3500 kn max i u nekim ok paketima na pretplati to je sasvim solidan mobitel za one koji žele biti mirni da će sve šljakat kako spada na njemu sljedećih 4-5 godina... top procesor i grafika, odlična kamera, kompakto tijelo... Jedina mana mu je ekran, uvjetno rečeno. Nije u klasi top modela ali nije to loš ekran, imao sam ga na šestici i u usporedbi sa X koji sam nakon toga uzeo sa ledom nije me skoro uopće smetala.

Da su stavili malo bolji ekran i novi form faktor, nitko ne bi kupio top model jer ne bi imao potrebe.

ugl, najbolji ikad entry model od applea daleko, vjerujem da će ih prodati gomilu.


Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 14:40 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
grzzi kaže...

ako bude oko 3000 - 3500 kn max i u nekim ok paketima na pretplati to je sasvim solidan mobitel za one koji žele biti mirni da će sve šljakat kako spada na njemu sljedećih 4-5 godina... top procesor i grafika, odlična kamera, kompakto tijelo... Jedina mana mu je ekran, uvjetno rečeno. Nije u klasi top modela ali nije to loš ekran, imao sam ga na šestici i u usporedbi sa X koji sam nakon toga uzeo sa ledom nije me skoro uopće smetala.

Da su stavili malo bolji ekran i novi form faktor, nitko ne bi kupio top model jer ne bi imao potrebe.

ugl, najbolji ikad entry model od applea daleko, vjerujem da će ih prodati gomilu.


 U iStyle je prednarudžba na 4000kn... oni su inače među skupljima tako da pretpostavljam da će ga se moći nabaviti po cijeni od oko 3700-3800.

 

Inače ekrani od 6 i 8 (sadašnji SE) se poprilično razlikuju, jako bolje boje su na osmici i uz samu podršku za true tone to ide još dalje... Tako da nije baš da su stavili ekran od šestice, unaprijeđeno je sve osim dijagonale i rezolucije.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

 

Eto najbolje objasnjenje ovog telefona. Pitas iPhone SE, 6, 6S, 7.. korisnika da li mu treba agresivan screen2body ratio, ili mu treba ovo sto ima samo brutalno brzo s boljom kamerom i baterijom (i Qi i dide mide...) za $399.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

za $399 u US. Kod nas je osnovna verzija u preorderu na svim stranicama koje su dosad izbacile preorder 4.000 kn (c. 530 eura), što je nebulozna cijena za tu formu (kuciste staro 3+ godine). Mislim, 8ica se jos prodaje u kojekakvim "akcijama" za 4.400 haha, za mob star 3+ godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 15:24 (icek_picek).
15 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

Apple u najsluzbenijem smislu ne postoji u Hrvatskoj. Marza, uvoz itd. je bitno skuplji u EU na bilo sto americkog (kineskog) podrijetla. Premalo smo trziste da bi ih bilo briga, ali mislim da u HR nece biti skuplji nego u ostatku EU.

6 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

na njemačkom amazonu ima preorder za 479 + 10 eura dostava za 64GB. Verzija od 128GB je 529 eura + 10 eura dostava. Dakle za istu cijenu ko kod nas se dobije 128GB, nije bas tu negdje.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
icek_picek kaže...

na njemačkom amazonu ima preorder za 479 + 10 eura dostava za 64GB. Verzija od 128GB je 529 eura + 10 eura dostava. Dakle za istu cijenu ko kod nas se dobije 128GB, nije bas tu negdje.

 Hmm, ali i to ovisi odakle ga distributer (vjv Store? ili iStyle? nemam pojma) kod vas nabavlja. Hrvatska ima pun k. nedostataka u zakonima o dvostrukom oporezivanju i VAT (25%) veci nego vjerojatno igdje. Na Njemackih 19%, razlika od 6% ti vec znaci 20 eura. Monopol u Hrv s Apple distribucijom isto igra ulogu.

 

Citajuci GSX vidim da prakticki ni nema puno zbilja certificiranih servisera u HRV...katastrofa

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.4.2020 15:38 (Mitch).
6 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

ma kuzim da, samo mi je nevjerojatno da je u HR gdje je standard daleko losiji od tipa DE, AT i sl. isti mobitel skuplji ili košta isto. Ali kao što si naveo, mi smo zanemarivo tržite pa ih briga, ionako je, pretpostavljam, većina korisnika takvih mobitela oni koji ga kupuju ili dobe preko firme.

14 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
icek_picek kaže...

za $399 u US. Kod nas je osnovna verzija u preorderu na svim stranicama koje su dosad izbacile preorder 4.000 kn (c. 530 eura), što je nebulozna cijena za tu formu (kuciste staro 3+ godine). Mislim, 8ica se jos prodaje u kojekakvim "akcijama" za 4.400 haha, za mob star 3+ godine.

 Kažeš osmica se prodaje... 

Swedish latin super funk.
6 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

haha, ajd ti reci :D

6 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Reko mogao bi zamjeniti svoj stari s novim iPhonom, kad vidim da nema ulaz za slušalice. Neka hvala, ne mislim odvojeno kupovati precijenjene bežične slušalice a koristim ih redovito.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice