iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

poruka: 133
|
čitano: 19.064
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog".
5 godina
protjeran
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Zašto, kad RAM ajFonu nije potreban?!

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
6 3 hvala 0
14 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Priznajem, cijena me golica. Ako se bude po oglasnicima moglo kupiti najslabiji model za 4k kn, to će mi biti konačan izazov da zamijenim svoju Peticu.

 
3 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Ekran mu je meh, RAMa bi trebalo bit više za tu cijenu ali hej ima brutalan procesor za čmarkanje.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Za normalnog čovjeka ovo je odličan mobitel!
Veličina je taman, ekran je super, čipset je strašan, kamera je odlična, baterija je super, 64 gige memorije je taman, čitač otiska prstiju je super i cijena je odlična.
Trajati će dugo ako se pazi, podrška je tu godinama koje su pred njim.

Bit će jako popularan.
Za normalnog potrosaca je je ovo odlična investicija!
Za entuzijaste je bezveze ali za 95% ostalih je prava stvar.
I nema se tu puno šta reći više.
 
24 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
VladimirLem kaže...

Ekran mu je meh, RAMa bi trebalo bit više za tu cijenu ali hej ima brutalan procesor za čmarkanje.

Ne bi trebalo biti više iz prostog razloga što PC sa Legacy procesorima bez problema rade na 2 GB-ram.
Evo na jednoj Virtualci pogonim Windows sa 12 GB-ram i skoro da je ne moguće ičime popouniti više od 8GB RAM-a. I do 50 otvorenih programa znam testirati.

To samo govori koliko je iOS optimizira da radi sa 3GB RAM-a a Android ne optimiziran. I nije ovo nikakav flame jer sam i ja zagrijan za ovaj iPhone usključivo što mi se konačno u ovim bojama sviđa. Za razliku od iPhone Samsung J3 ima 1,5GB RAM-a i 16GB pohrane koju je ne moguće spojiti sa MicroSD karticom i prodaje se djeci kao vruće kifle.

Summa summarum:
iPhone SE 2020 je u suštini:

  • - Tijelo iPhone 8
  • - Unutrašnjost iPhone 11
  • - Kamera iPhone XR
  • - Cijena: 480€
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 10:05 (Envy).
7 godina
protjeran
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
desertfox6666 kaže...
Za normalnog čovjeka ovo je odličan mobitel!
Veličina je taman, ekran je super, čipset je strašan, kamera je odlična, baterija je super, 64 gige memorije je taman, čitač otiska prstiju je super i cijena je odlična.
Trajati će dugo ako se pazi, podrška je tu godinama koje su pred njim.

Bit će jako popularan.
Za normalnog potrosaca je je ovo odlična investicija!
Za entuzijaste je bezveze ali za 95% ostalih je prava stvar.
I nema se tu puno šta reći više.

 Sve super osim ekrana. To je jako sitno, kao i iPhone 7.

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
O_O_O kaže...

 Sve super osim ekrana. To je jako sitno, kao i iPhone 7.

 Nemaju svi medvjeđe šape umjesto šaka.

ukrućena goropadnica
10 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

:)

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
4.7” je sitno za mene (jer sam prešao 44-tu pa mi je vid počeo biti ovisan o dužini mojih ruku) ali znam masu ljudi kojima pase bas ta veličina.
Ne razumijem ali poštujem 😬
BTW, kamera je ista kao i osnovna kamera iz iPhone 11. Kao i čipset.
Ostalo je iPhone 8.
I ima wireless charging, to sam zaboravio.
U Kini možda neće proći dobro jer nema 5G.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 9:47 (desertfox6666).
14 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
desertfox6666 kaže...
BTW, kamera je ista kao i osnovna kamera iz iPhone 11. Kao i čipset.

 Nije, kamera mu je kao iz iPhone 8.

Swedish latin super funk.
10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Ah ma nije ni bitno...
Ima portrait mode i može snimat 4K na 60fps.
Kamera je odlična za tu cijenu.
U svakom slučaju, bolje taj mob nego neki android u tom cjenovnom rangu za puno puno ljudi.
Jer Apple je ipak brand i sinonim za kvalitetu, od hardvera pa do softvera.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 9:52 (desertfox6666).
13 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Ovaj ajfon je ko da izvadis motor iz novog Audija RS6 i utrpas ga u fiću :D

Kamera mu je iz ajfona 11 a ne iz osmice
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 9:54 (Spike1983).
Moj PC  
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Spike1983 kaže...
Ovaj ajfon je ko da izvadis motor iz novog Audija RS6 i utrpas ga u fiću :D

Kamera mu je iz ajfona 11 a ne iz osmice

 "On the camera side, the SE only has a single camera – a 12MP sensor with f/1.8 optics and OIS. This isn’t the newer generation sensor found on the iPhone 11 series as it lacks the full-sensor dual-pixel phase detection capability, so it’s likely the unit from the previous XS and iPhone 8 generation."

Swedish latin super funk.
13 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Lažu, nemoj nasjedat na te mucke provokacije :D
5 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
BarbaVeli kaže...

Priznajem, cijena me golica. Ako se bude po oglasnicima moglo kupiti najslabiji model za 4k kn, to će mi biti konačan izazov da zamijenim svoju Peticu.

 Dati 4k za ovo????????????????????? Ja bih prije sebi ruku odrezao.....

desertfox6666 kaže...
Za normalnog čovjeka ovo je odličan mobitel!
Veličina je taman, ekran je super, čipset je strašan, kamera je odlična, baterija je super, 64 gige memorije je taman, čitač otiska prstiju je super i cijena je odlična.
Trajati će dugo ako se pazi, podrška je tu godinama koje su pred njim.

Bit će jako popularan.
Za normalnog potrosaca je je ovo odlična investicija!
Za entuzijaste je bezveze ali za 95% ostalih je prava stvar.
I nema se tu puno šta reći više.

 Sad je 64gb taman a kad je izasla osmica ili koji vec svi su govorili da je to malo. BTW koliko od tih 64 mozes ti kao korisnik koristiti?

 

Ekran je super????????????? U 2020 ovo je super ekran????????????????? BOze dragi pa ima li ijednog appleovca da ima mrvicu samopostovoanja i kritike prema appleu...

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Sto ljudi, sto ćudi.
Imam 7plus i ekran mi je super.
Meni.
Za ono šta meni treba.
Ne razumijem čemu ta agresija.
Preduga karantena? 😜
15 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
O_O_O kaže...
* * *

 Sve super osim ekrana. To je jako sitno, kao i iPhone 7.

Meni se sviđa što ekran nije zaobljen na rubovima (mislim sam ekran a ne telefon). Boje pogotovo bila bi to najteža odluka koji da kupim.
 

Spike1983 kaže...
Ovaj ajfon je ko da izvadis motor iz novog Audija RS6 i utrpas ga u fiću :D

Kamera mu je iz ajfona 11 a ne iz osmice

Rekao sam gore. MIslim da je akmera iz XR.
 

Posmatrač kaže...
BarbaVeli kaže...

Priznajem, cijena me golica. Ako se bude po oglasnicima moglo kupiti najslabiji model za 4k kn, to će mi biti konačan izazov da zamijenim svoju Peticu.

 Dati 4k za ovo????????????????????? Ja bih prije sebi ruku odrezao.....

* * *

 

I ja to isto kažem. Da je 200€ za Appleov ekosustav (tko ga voli) bilo bi top. Evo šta se dobije iza iste novce koliko košta SE (2020) i Android svijeta. Zadnji telefon je stari SE:

Uživajte.

10 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Retina na kvadrat mi ne predstavlja ništa jer postajem ćorav ko krtica, na kvadrat 😂
Mobitel i sastav na proizvodima mi je sve dalji i dalji 😂
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 10:20 (desertfox6666).
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

Coravi kupuju velike a ne male ekrane ;)

12 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

Da je ppi toliko važan i da su svi korisnici (pogotovo Android korisnici) toliko oka sokolovog, za očekivati bi bilo da je 90% korisnika 2010 godine s predstavljanjem iPhonea 4 i ekrana visoke rezolucije prešla na iOS i ostala idućih 3 godine. Jer je npr.Samsung tek s S4 donio uvijetno rečeno (s obzorom na PenTile piksele koji zapravo imaju manje piksela) usporedivu rezoluciju na svoje flagship uređaje. Dakle pune 3 godine kasnije. A razliku u oštrini ekrana između 200 i 326 ppi vide i babe na placu. Bit će da su u međuvremenu te babe operirale dioptriju i dodale koji modul u mrežnicu pa sad vide razliku između 326 i 438ppi(koju ima npr.S10E vjerojatno opet s PenTile ekranom  koji je skuplji od ovog iPhonea SE).

Ako nije bilo spomenutih intervencija na očima, radi se o očitom licemjerju i pokazivanju tko ima većeg ... ekrana :P

 

P.S.koga zanima o pravoj razlici između rezolucija AMOLED i iPS ekrana i zašto OLED ekrani zapravo imaju

manju rezoluciju nego li specifikacije govore, ima pregršt tema o tome na netu poput ove: 

https://www.reddit.com/r/GalaxyS8/comments/695l1g/basics_on_pentile_amoled_displays_the_real_reason/

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
2 6 hvala 1
4 godine
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
O_O_O kaže...

 Sve super osim ekrana. To je jako sitno, kao i iPhone 7.

 Meni je veličina ekrana ok. Ovo što sada imam je veliko 6 inča + i nespretno je za rad jednom rukom.

5 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Tek kad mi netko navede neki drugi mobitel manjih dimenzija s dobrom kamerom pocet cu pljuvat po iPhoneu SE.

 
5 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Tkozna kaže...

Tek kad mi netko navede neki drugi mobitel manjih dimenzija s dobrom kamerom pocet cu pljuvat po iPhoneu SE.

 Nekada su to bili Sonyjevi modeli compact. Njih više nema.

12 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

S3 je izašao 2 godine nakon navedenog iPhone 4 i imao je 306 "ppi" (stvarni ppi je dakako bio još manji) što je i dalje bilo manje.

ppi je svakako značajan do određenog broja jer je uočljiv golim okom, sve preko 300 ppi je načelno teško moguće vidjeti piksele, ali može doprinjeti osjećaju da je slika "kvalitetnija " i "oštrija". Ali garantirano razliku u oštrini ne mogu vidjeti ljudi koji nisu vidjeli razliku između 200 i 326ppi jer im je očito 200 granica do koje idu :D

 

Za bateriju je najbitnije koliko uređaj s njom izdrži. iPhone 8 je imao odlično trajanje baterije, pa ne sumnjam da će sa štedljivijim procesorom (7nm + vs 10nm) i boljim modemom to trajanje biti još i bolje.

 

I tu je zapravo glavna razlika između ljudi koji će možda kupiti ovaj mobitel i koji neće.

Nekima je bitnije što piše na papiru nego li što će pokazati praksa. Za ove druge iPhone SE bi mogao biti pun pogodak

Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 11:49 (Tau).
 
5 1 hvala 0
16 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Tko mob koristi kako bi komunicirao, ponekad nesto malo prosurfao, bacio koju fotografiju i eventualno odgovorio na mail ili dva dnevno i uz sve to zeli da je kompaktan onda nema sta dalje traziti jer ovo je odlican mob za njega uzimajuci u obzir kvalitetu izrade i ocekivanu softversku podrsku. 

Takodje takvim ljudima nisu bitni ppi, mAh i ostaje zajebancije, njima je bitno da sve radi i da baterija izgura dan tako da je sva ova druga rasprava beskorisna. 

Bit ce tu i onih pacenika kojima je bitno samo da je jabuka pa kakva god ali oni su neka da kazemo zanemariva manjina. 

 

Nekom naprednijem korisniku (gdje ubrajam i sebe) je ovo definitivno precijenjen uredjaj jer ja pokusavam da iz tog novca izvucem neki maximum mogucnosti. Ja bih prije za te novce uzeo neki android mid range vise klase ili cak i neki koristen proslogodinji flagship koji je jos uvijek pod jamstvom. 

 

Rasprave oko fluidnosti iOS-a i Androida su vam stvarno glupe, ne mozes mjeriti neki android mob koji ima 2GB RAM-a sa ovim iPhoneom jer definitivno nisu u istom cjenovnom rangu. Za ove novce u Android svijetu ces uvijek dobiti barem 4GB RAM-a uz takodje solidan procesor i moras biti teska picajzla da primjetis neke woow razlike u radu i fluidnosti. 

 

iPhone SE 2020 je odlican model tko zeli mocan i kompaktan mob i dolazi is iOS ekosustava ili je voljan prilagoditi mu se, za sve ostale korisnike je precijenjeni komad elektronike i nish vise. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.4.2020 12:10 (Dr. Vicko).
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Antiseptik kaže...
Mozak Jabučara je ekvivalentan veličini jabuke.

Nije nego je mozak inžinjera u Applu velik kao u delfina. Evo iz drugog foruma što sam napisao:

Bravo Apple koji će za komponente od 70€ prodavati u pakovanju od 470€. Čista desetka za Apple iz Ekonomije 101. A nadodao bih i istu ocjenu za Marketing 101 pod izlikom: "Zvog Koronavirusa Apple smanjio cijene uređaja". 

Moj PC  
5 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
Dr. Vicko kaže...

Tko mob koristi kako bi komunicirao, ponekad nesto malo prosurfao, bacio koju fotografiju i eventualno odgovorio na mail ili dva dnevno i uz sve to zeli da je kompaktan onda nema sta dalje traziti jer ovo je odlican mob za njega uzimajuci u obzir kvalitetu izrade i ocekivanu softversku podrsku. 

Takodje takvim ljudima nisu bitni ppi, mAh i ostaje zajebancije, njima je bitno da sve radi i da baterija izgura dan tako da je sva ova druga rasprava beskorisna. 

Bit ce tu i onih pacenika kojima je bitno samo da je jabuka pa kakva god ali oni su neka da kazemo zanemariva manjina. 

 

Nekom naprednijem korisniku (gdje ubrajam i sebe) je ovo definitivno precijenjen uredjaj jer ja pokusavam da iz tog novca izvucem neki maximum mogucnosti. Ja bih prije za te novce uzeo neki android mid range vise klase ili cak i neki proslogodinji flagship koji je jos uvijek pod jamstvom. 

 

Rasprave oko fluidnosti iOS-a i Androida su vam stvarno glupe, ne mozes mjeriti neki android mob koji ima 2GB RAM-a sa ovim iPhoneom jer definitivno nisu u istom cjenovnom rangu. Za ove novce u Android svijetu ces uvijek dobiti barem 4GB RAM-a uz takodje solidan procesor i moras biti teska picajzla da primjetis neke woow razlike u radu i fluidnosti. 

 

iPhone SE 2020 je odlican model tko zeli mocan i kompaktan mob i dolazi is iOS ekosustava ili je voljan prilagoditi mu se, za sve ostale korisnike je precijenjeni komad elektronike i nish vise. 

 Za te novce dobis cudo u Android svijetu. Uzmimo u obzir Xiaomi Redmi Note 8pro. Da se ne lazemo nije top mobitel, al kosta 220eur novi i tu svaka prica staje :D 

Slazem se sa tobom. Za 4k kupi se ovogodisnji / proslogodisnji flagship koji je kud i kamo bolji. Nemam nista protiv iPhone i sam bi ga volio probat. Al kad vidim Iphone 11 pro max 64gb sa pol godine garancije da kosta 7000kn pucao bi si u nogu rade

6 godina
offline
iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od svog

Duboko se nadam velikoj prodaji jerbo je to jedini način da netko od android poglavica izbaci flagship u manjim dimenzijama...4,7"....prije se rugalo ciglama od mobitela a sad su ti mobiteli i postali tanke cigle...ima nas vjerojatno prilično koji želimo flagship manjih dimenzija.

 

Ne kužim logiku ovih android indijanaca imaju stotine raznoraznih modela tih tankih cigli i da ne mogu onda izbaciti jedan manji model.

 

Imam Galaxy S7Edge i moj sljedeći mobitel kad dođe vrijeme definitivno mora biti manjih dimenzija...možda za dvi godine bude upravo  ovaj kad mu cijena bude prihvatljivih 2000kn

 

2010 Iphone 3GS(32Gb:)

2012 Galaxy Note1

galaxy s4 mini...iphone 4s...galaxy S5...galaxy S7 edge....tko zna možda slijedeći bude upravo ovaj

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od

Sto ne pogledas S8? Meni je to daleko naj drazi velicinom. Velik ekran a stane u jednu ruku

4 godine
offline
Re: iPhone SE (2020) ima 3 GB RAM-a, gigu više od
slitinabakra kaže...
Dr. Vicko kaže...

Tko mob koristi kako bi komunicirao, ponekad nesto malo prosurfao, bacio koju fotografiju i eventualno odgovorio na mail ili dva dnevno i uz sve to zeli da je kompaktan onda nema sta dalje traziti jer ovo je odlican mob za njega uzimajuci u obzir kvalitetu izrade i ocekivanu softversku podrsku. 

Takodje takvim ljudima nisu bitni ppi, mAh i ostaje zajebancije, njima je bitno da sve radi i da baterija izgura dan tako da je sva ova druga rasprava beskorisna. 

Bit ce tu i onih pacenika kojima je bitno samo da je jabuka pa kakva god ali oni su neka da kazemo zanemariva manjina. 

 

Nekom naprednijem korisniku (gdje ubrajam i sebe) je ovo definitivno precijenjen uredjaj jer ja pokusavam da iz tog novca izvucem neki maximum mogucnosti. Ja bih prije za te novce uzeo neki android mid range vise klase ili cak i neki proslogodinji flagship koji je jos uvijek pod jamstvom. 

 

Rasprave oko fluidnosti iOS-a i Androida su vam stvarno glupe, ne mozes mjeriti neki android mob koji ima 2GB RAM-a sa ovim iPhoneom jer definitivno nisu u istom cjenovnom rangu. Za ove novce u Android svijetu ces uvijek dobiti barem 4GB RAM-a uz takodje solidan procesor i moras biti teska picajzla da primjetis neke woow razlike u radu i fluidnosti. 

 

iPhone SE 2020 je odlican model tko zeli mocan i kompaktan mob i dolazi is iOS ekosustava ili je voljan prilagoditi mu se, za sve ostale korisnike je precijenjeni komad elektronike i nish vise. 

 Za te novce dobis cudo u Android svijetu. Uzmimo u obzir Xiaomi Redmi Note 8pro. Da se ne lazemo nije top mobitel, al kosta 220eur novi i tu svaka prica staje:D 

Slazem se sa tobom. Za 4k kupi se ovogodisnji / proslogodisnji flagship koji je kud i kamo bolji. Nemam nista protiv iPhone i sam bi ga volio probat. Al kad vidim Iphone 11 pro max 64gb sa pol godine garancije da kosta 7000kn pucao bi si u nogu rade

 Ne čitaš s razumijevanjem. Koristim redmi note 7 i on je prevelik za korištenje jednom rukom. Ni 8 pro nije ništa manji, a 9s koji je upravo izašao po cijeni od 200 eura / dolara još je veći. Nakon sonyja z1 compact, tražim ekvivalent po mogućnostima / snazi i veličini i ovaj se 2020 bi mogao biti to.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice