iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

poruka: 202
|
čitano: 35.575
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t".
5 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Fast food nacija... iPhone...upališ i glavom više ne misliš...ja više volim da mogu bez problema spojiti usb stick na mobitel

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 11:21 (HCMAA).
Moj PC  
18 11 hvala 0
16 godina
online
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
HCMAA kaže...

Fast food nacija... iPhone...upališ i glavom više ne misliš...ja više volim da mogu bez problema spojiti usb stick na mobitel

 

Eto, oni su glupi Ameri koji ne razmišljaju, ali zato smo mi nacija puna mislioca.

5 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Android je isto američanski...dva plemena...pa biraš...veću slobodu ili da Apple misli umjesto tebe
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Eto, ja isto spojim USB stik na svoj samsung pa štanga. Ne podržava svaki format sistem. A možeš i na iPhone/iPad spojiti USB memoriju.
Moj PC  
5 1 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Zasluženo i... logično.

Moj PC  
5 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Čuj, a možda je to zbog toga sto iPhone nakon 10 godina radi jednako kao prvog dana, možda zato sto nakon deset godina dobije update, a ne toliko zbog uskoro zaboravljenog USB sticka kojeg koristi 1% korisnika
5 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Meni osobno svejedno...gledam best buy...A tu mi je Android prilagođen djepu...S serija...moj prvi Smartphone je bio iPhone 3gs:).....2010 godine...2012 prodao i kupio prvi galaxy Note...prvi tablet upravo ipad 4...Evo i nakon deset godina...baterija isto drži...

Za bogate zapadnjaka kojima nije problem plaćati cloud storage...flat mobile internet(s kudikamo većim brzinama nego kod nas)...ja želim off grid...Evo još malo 5 godina od kupovine S7 edge i ništa mu ne fali...90% korisnika današnjih i sada bi im bio dovoljan...Ustvari prvog dana rujna mi je stigao sigurnosni patch za njega


Radim u ugostiteljstvu i onda gosti me pitaju da ih uslikam...i normalno da ne mogu svi stati u fotografiji...i ja prebacimo na UW cameru i oni se čude da to uopće postoji na njihovim skupi plaćenim mobitelima...o manuel modu neću ni pričati...ovima mlađima ekrani razbijeni...krivo drže mob kod fotografiranja...sve u svemu...svi ti mobiteli su im slabo iskorišteni
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 2 hvala 0
2 godine
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
HCMAA kaže...
Meni osobno svejedno...gledam best buy...

 Meni nije svejedno, apple je zauzeo mjesto najodvratnije tvrtke inaugurirajući najodvratnije kapitalističke prakse i da imaju najbolje sve na svijetu i okolici ne bih koristio niti jedan njihov uređaj niti uslugu a kamo li kupio.

15 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Mobitel koji kosta 1000 eura a nema led diodu za propustene pozive i sms koja kosta 1 euro. Najkuplja firma na svijetu ne vidi benefit od mobitela koji ti javi propusten poziv. Covjek mora da se zapita zasto. 

 
4 13 hvala 0
9 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
bnaci kaže...

Mobitel koji kosta 1000 eura a nema led diodu za propustene pozive i sms koja kosta 1 euro. Najkuplja firma na svijetu ne vidi benefit od mobitela koji ti javi propusten poziv. Covjek mora da se zapita zasto. 

 Pa valjda koriste always on display za notifikacije ili nešto slično. 

13 godina
online
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Sam bog da nema više tih ledica. Kod prelaska sa galaxy note 8 na s22u me također kopkalo nepostojanje ledice, da bi ubrzo shvatio kolko čovjek može biti smireniji samo zbog tog govneta. Zasvijetli ti ledica i ne možeš isti taj tren da ne pogledaš kaj ti je stiglo. Ako ne pogledaš, samo ti je nepotrebno u podsvjesti. Sad povremeno odlučim pogledat telefon. Ako ima kaj, ok. Bez ikakvog stresa, počela mi kosa rasti di je već dugo nema...
15 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Mislim da 99.99% mobitela danas to nema. Ispravite me ako griješim.
13 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Hrco kaže...
Mislim da 99.99% mobitela danas to nema. Ispravite me ako griješim.

 Ne griješiš.

Ta funkcija je bila svrsishodna u davna vremena kada ljudi nisu 99.99% vremena buljili u mobitele.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Firma daje iphone, tako da mi odgovara.
A tko spaja usb stick na mob, čemu?
 
8 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Firma daje iphone, tako da mi odgovara.
A tko spaja usb stick na mob, čemu?
 
2 1 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Ja. Extra storage. A izbacuju se i SD kartice.
16 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
silvio3105 kaže...
Ja. Extra storage. A izbacuju se i SD kartice.

 Nosis mobitel s ustekanim USB stickom? 

 

 

12 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Ljudi (ameri) će radije biti u skladu sa stadom (ovaca) nego prijeći na jednostavniji i praktičniji android. Prestiž i razmišljanje većine (stada ovaca) im je bitniji od vlastitog razmišljanja i od funkcionalnosti i jednostavnosti. Ja neznam kako jedan nepraktičan iphone sa odvratno debelim bezelima može biti ljepši od serije galaxy note od 10+ pa do s22 ultre, po meni nema prestižnijih i ljepših mobitela. To je rang mentaliteta ko kad vidim na cesti novog fiću/fiat 500, malu limenku koja košta cca 150 000 kn i žena vozi, eto to je takav mentalitet. Dal je maksimalno iskoristila uloženo-dobiveno? Naravno da nije, šta je sve mogla kupit za 150 000 ali opet, svakome svoje i svatko kupuje šta mu se svidja ofkors.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 18:43 (Cryogenic).
Moj PC  
1 21 hvala 1
16 godina
online
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
notloB kaže...
HCMAA kaže...
Meni osobno svejedno...gledam best buy...

 Meni nije svejedno, apple je zauzeo mjesto najodvratnije tvrtke inaugurirajući najodvratnije kapitalističke prakse i da imaju najbolje sve na svijetu i okolici ne bih koristio niti jedan njihov uređaj niti uslugu a kamo li kupio.

Pitanje je je li odvratnija tvrtka koja inaugurira odvratne kapitalističke prakse ili ona koja kaže "mi nismo takvi" (Android konkurencija za punjač i 3.5mm utor), a onda potiho, dok nitko ne gleda, uvedu iste te loše prakse.

21 mjesec
protjeran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...

Ljudi (ameri) će radije biti u skladu sa stadom (ovaca) nego prijeći na jednostavniji i praktičniji android. Prestiž i razmišljanje većine (stada ovaca) im je bitniji od vlastitog razmišljanja i od funkcionalnosti i jednostavnosti. Ja neznam kako jedan nepraktičan iphone sa odvratno debelim bezelima može biti ljepši od serije galaxy note od 10+ pa do s22 ultre, po meni nema prestižnijih i ljepših mobitela. To je rang mentaliteta ko kad vidim na cesti novog fiću/fiat 500, malu limenku koja košta cca 150 000 kn i žena vozi, eto to je takav mentalitet. Dal je maksimalno iskoristila uloženo-dobiveno? Naravno da nije, šta je sve mogla kupit za 150 000 ali opet, svakome svoje i svatko kupuje šta mu se svidja ofkors.

 Predrasude i bezvezne floskule.

12 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Mariner kaže...
Cryogenic kaže...

Ljudi (ameri) će radije biti u skladu sa stadom (ovaca) nego prijeći na jednostavniji i praktičniji android. Prestiž i razmišljanje većine (stada ovaca) im je bitniji od vlastitog razmišljanja i od funkcionalnosti i jednostavnosti. Ja neznam kako jedan nepraktičan iphone sa odvratno debelim bezelima može biti ljepši od serije galaxy note od 10+ pa do s22 ultre, po meni nema prestižnijih i ljepših mobitela. To je rang mentaliteta ko kad vidim na cesti novog fiću/fiat 500, malu limenku koja košta cca 150 000 kn i žena vozi, eto to je takav mentalitet. Dal je maksimalno iskoristila uloženo-dobiveno? Naravno da nije, šta je sve mogla kupit za 150 000 ali opet, svakome svoje i svatko kupuje šta mu se svidja ofkors.

 Predrasude i bezvezne floskule.

 Hočeš reć da je kupnja iphone'a ili tvog macbook'a maksimalno iskorišteno uloženo dobiveno sa financijske strane? Naravno da nije, tak da ne prdi. Naravno da će apple fan uskocit kako su to predrasude i floskule. Očito si se prepoznao u toj ženi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 19:01 (Cryogenic).
15 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Tak isto netko meni može reći da sam za lovu koju sam dao za Galaxy A52s mogao kupiti npr. Xiaomi sa jačim CPUom. Mogao sam, ali JA ne želim Xiaomi sa njegovim MIUIem kakav god da hardver ima.
Tako isto hrpa ljudi ne želi Android već iOS.
Svatko ima svoje preferencije.
Tko ne želi iPhone neće ga ni kupiti.
Nije da jabučari idu uokolo i prisiljavaju ljude pod prijetnjom smrću da kupuju njihove proizvode.
21 mjesec
protjeran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Cryogenic kaže...
Mariner kaže...
Cryogenic kaže...

Ljudi (ameri) će radije biti u skladu sa stadom (ovaca) nego prijeći na jednostavniji i praktičniji android. Prestiž i razmišljanje većine (stada ovaca) im je bitniji od vlastitog razmišljanja i od funkcionalnosti i jednostavnosti. Ja neznam kako jedan nepraktičan iphone sa odvratno debelim bezelima može biti ljepši od serije galaxy note od 10+ pa do s22 ultre, po meni nema prestižnijih i ljepših mobitela. To je rang mentaliteta ko kad vidim na cesti novog fiću/fiat 500, malu limenku koja košta cca 150 000 kn i žena vozi, eto to je takav mentalitet. Dal je maksimalno iskoristila uloženo-dobiveno? Naravno da nije, šta je sve mogla kupit za 150 000 ali opet, svakome svoje i svatko kupuje šta mu se svidja ofkors.

 Predrasude i bezvezne floskule.

 Hočeš reć da je kupnja iphone'a ili tvog macbook'a maksimalno iskorišteno uloženo dobiveno sa financijske strane? Naravno da nije, tak da ne prdi. Naravno da će apple fan uskocit kako su to predrasude i floskule. Očito si se prepoznao u toj ženi.

 A ti bi neodgojeni dječače mogao biti malo pristojniji.

12 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Hrco kaže...
Tak isto netko meni može reći da sam za lovu koju sam dao za Galaxy A52s mogao kupiti npr. Xiaomi sa jačim CPUom. Mogao sam, ali JA ne želim Xiaomi sa njegovim MIUIem kakav god da hardver ima.
Tako isto hrpa ljudi ne želi Android već iOS.
Svatko ima svoje preferencije.
Tko ne želi iPhone neće ga ni kupiti.
Nije da jabučari idu uokolo i prisiljavaju ljude pod prijetnjom smrću da kupuju njihove proizvode.

 Nemože ti nitko reći jer je tema ios iphone vs android a ne samsung vs xiaomi dva androida. Izmedju Xiaomi i Samsunga midrange nije velika financijska razlika kao samsung vs iphone. Pričamo o prestižnim mobitelima, Xiaomi po meni nije nikakva klasa. Ja sam i kupio rabljenog galaxy note 10+ starog dvije godine za 2000 kn, da li sam maksimalno iskoristio ulozeno dobiveno za svoje novce ako želim flagship od Samsunga i ako pricamo o iphone cca 10000+ kn vs samsung flagship, naravno da da, dobio sam flagship za 2000 kn u besprijekornom stanju koji popapa večinu skupih smeća ostalih firmi i radi kao skupi s22 ultra i koji bolje i jednostavnije radi i izgleda od iphone'a.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 20:04 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Mariner kaže...
Cryogenic kaže...
Mariner kaže...
Cryogenic kaže...

Ljudi (ameri) će radije biti u skladu sa stadom (ovaca) nego prijeći na jednostavniji i praktičniji android. Prestiž i razmišljanje većine (stada ovaca) im je bitniji od vlastitog razmišljanja i od funkcionalnosti i jednostavnosti. Ja neznam kako jedan nepraktičan iphone sa odvratno debelim bezelima može biti ljepši od serije galaxy note od 10+ pa do s22 ultre, po meni nema prestižnijih i ljepših mobitela. To je rang mentaliteta ko kad vidim na cesti novog fiću/fiat 500, malu limenku koja košta cca 150 000 kn i žena vozi, eto to je takav mentalitet. Dal je maksimalno iskoristila uloženo-dobiveno? Naravno da nije, šta je sve mogla kupit za 150 000 ali opet, svakome svoje i svatko kupuje šta mu se svidja ofkors.

 Predrasude i bezvezne floskule.

 Hočeš reć da je kupnja iphone'a ili tvog macbook'a maksimalno iskorišteno uloženo dobiveno sa financijske strane? Naravno da nije, tak da ne prdi. Naravno da će apple fan uskocit kako su to predrasude i floskule. Očito si se prepoznao u toj ženi.

 A ti bi neodgojeni dječače mogao biti malo pristojniji.

 Takodjer.

16 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

Sasvim logican slijed dogadjaja i Apple ce samo uzimati jos veci dio kolaca na USA trzistu.

 

Razlog je sadvim jednostavany, kada je 50% ljudi oko tebe na jednom ekosistemu kad tad ces i ti biti uvucen u taj ekosistem. Zanimljivo bi samo bilo da Apple izbaci procenat svojih modela na USA trzistu jer primjetio sam kod dosta Amera koje sam sreo i poznajem da imaju Apple ali nisu to uvijek najnoviji modeli, cesto se tu mogu vidjeti uredjaji stari po par generacija sto opet govori dosta o njihovim proizvodima ali i samoj klijenteli. 

Od najboljeg frenda djevojka ove godine predje na iPhone (13 pro) nakon godina na Samsungu (uvijek je koristila flagship modele) i na moje pitanje da sada moze da bira besplatno S22 Ultra ili da ostane na 13 Pro odgovor joj je bio iPhone. Moje pitanje je slijedilo nakon sto smo svi zajedno bili na koncertu i ona nije bila toliko odusevljena fotografijama svog iPhone-a naspram mojih sa S21 U i njezinog momka S21 +.

Kada sam je pitao zasto bi ostala ako je kamera po njezinom misljenju bolja na Samsungu odgovor joj je bio da ovamo jednostavno sve ostalo funkcionira savrseno. 

Sada za sve ljude koji ovdje tvrde kako na iPhone uredjajima sve radi bez trzavica i nakon 5 godina dok na Andoridu to nije slucaj cesto zaboravite uzeti u razmatranje da Apple prodaje iskljucivo flagship modele dok kod Androida imate sve od top flagship modela do nekih jeftikanera koji jedva ispunjavaju preporucene zahtjeve. Na Andorid flagshipu starom 5 godina i dan danas sve radi bez ikakvih stucavica i trzanja i iPhone ne treba uporedjivati sa mobitelima koji mu nikada nisu bili konkurencija samo sto je Android zbog entry modela na losem glasu. 

 
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Dr. Vicko kaže...

 

Razlog je sadvim jednostavany, kada je 50% ljudi oko tebe na jednom ekosistemu kad tad ces i ti biti uvucen u taj ekosistem.

 E o tome ja pričam, mentalitet stada ovaca, pojedinac ne razmišlja se dali išta postoji bolje jeftinije itd, kupi se apple samo da se vidi kako se ima apple i jer društvo u kojem se nalaze većina ima apple iphone.

 

Evo odlicnog videa samsung vs iphone gdje su navedeni nedostaci kako Samsunga tako i iphone'a i meni je blesavo da ljudi ipak odaberu tako zatvoreni apple sistem i plešu kako apple svira

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 20:16 (Cryogenic).
21 mjesec
protjeran
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn

Ti ne možeš smireno i zrelo komentirati ovu problematiku tako da su ti postovi bezvrijedni.

5 godina
offline
Re: iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametn
Već neko vrijeme sam bez windows PC-a...tako da mi Android u potpunosti nadoknađuje manjak...danas sam gledao kad spojiš S22 ultru na ekran s hdmi ulazom...dex...odjednom mobitel postaje desktop PC...veći ekran... Bluetooth tipkovnica i miš...bežični gamepad...milina...jedini razlog što u skoroj budućnosti kupujem PC su igre...i jedan programčići kojeg nema na Android-u:(zerene stacker)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
iPhone preuzeo većinu američkog tržišta pametnih t

No dobro mi nismo murikanci, pa se teško petljati sa svojim iskustvom i navikama u njihov tanjur. Apple je prilično povoljan u matičnoj zemlji uz ugovore sa lokalnim telekomima, pa im je no brainer produljiti ugovor i uzet ajfoun s erpodsima, ajped, ajwač i mekbuk uz popuste ako potpišu produljenje. Plus također im firme službene po defaultu isto apple nude.
Hardver im je inače odavno već svima ujednačen kao i dizajn, a ono što mnogima prodaje uređaj je ponuda aplikacija i okružje (OS) na koji su valjda navikli sad već prektički kao klinci, jer generacija koja sad studira i radi su taman prvo upoznavanje imali s predstavljanjem iphoneta iprije toga ipoda. 
A jasno, jednom kad se uđe u Apple sistem, teško se preštekava. I obratno. Meni je ovdje glupo imati apple smart watch ako imam sve od samsunga, firma te namami lakim konekcijama i sinkronizacijama, i navikneš se, tak da meni nisu odgovarali čak ni huawei ili xiaomi. Od potonjeg xiomija sam bio glup pa kupio "smart" vagu - em su promijenili ime aplikacije koja ju kontrolira te više ne postoji na qr kod linku, em ne da nezna dobro izmjeriti bodyfat/water retention(pogotovo što me valjda smatra kržljavim kinezom), nego niti kilograme ne potrefi ni unutar +-5 kg. Pa i dalje koristim glupu vagu. Krasna reklama da slučajno ne kupim mobitel od njih. Od applea su mi ostali samo neki stariji ipad koji spajam sa sintovima, ali da su ga usporili, jesu. Polufunkcionalan je koliko je postao spor (iako je gotovo prazan glede aplikacija), a kad se kupio, naravno, bio je oličenje super mega hardvera. Recimo, samsungov tablet od prije nekih 5 godina i dalje radi ok, jer mu nisu dali "update" osa dalje od njegovih mogućnosti i evo ležerno browsam na moru stare tv serije koje sam potrpao na sd kartice. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice