iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih mob

poruka: 11
|
čitano: 4.442
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih mob".
15 godina
offline
iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih mob

za ovo nikome antuntun nije potreban. potrošnja struje u odnosu na "performanse" (izvedbu) ovisi o optimiziranju softvera u odnosu na hardver (pa i obratno). eplu je tu najjednostavnije jer si sami projektiraju naručuju hardver za svoj softver, a unutar svojeg ekosustava. to mora raditi dobro da ga beš. android je rasprostranjeniji, hardveraj za nj šaren i raznovrstan i nije ni čudo da to ne šljaka uvijek optimalno (iako su razlike nekakvom prosječnom korisniku nezamjetne i, na koncu konaca, nebitne). problem eskalira s "gerilskim" upadima tzv. "trećih strana" s kojekakvim aplikacijama i razvoju baterija koji je još u pelenama. cirkus je neminovan. kao i kompromis. dakle, ovakav članak je nepotreban jer je svakome s imalo soli u razvodnoj kutiji jasno da jest i zašto jest tako. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.11.2017 4:10 (Ajar).
Moj PC  
2 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih
Ajar kaže...

za ovo nikome antuntun nije potreban. potrošnja struje u odnosu na "performanse" (izvedbu) ovi o optimiziranju softvera u odnosu na hardver (pa i obratno). eplu je tu najjednostavnije jer si sami projektiraju naručuju hardver za svoj softver, a unutar svojeg ekosustava. to mora raditi dobro da ga beš. android je rasprostranjeniji, hardveraj za nj šaren i raznovrstan i nije ni čudo da to ne šljaka uvijek optimalno (iako su razlike nekakvom prosječnom korisniku nezamjetne i, na koncu konaca, nebitne). problem eskalira s "gerilskim" upadima tzv. "trećih strana" s kojekakvim aplikacijama i razvoju baterija koji je još u pelenama. cirkus je neminovan. kao i kompromis. dakle, ovakav članak je nepotreban jer je svakome s imalo soli u razvodnoj kutiji jasno da jest i zašto jest tako. 

 

Ma naravno.

Kad nemres posrat crno na bijelom onda okrenes gramofonsku plocu na drugu stranu. Najbitnije je da ti ispadnes pametan skupa sa svojim telefonom jel.

Apple kopira ostale, nema nis dobro ni posteno, preskup je, ne dobijes nista za te novce, ima samo 3GB RAM i notch na ekranu.

8 godina
offline
Re: iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih
Ovdje se radi o sirovoj procesorskoj snazi, optimizacija iOS-a i Appleovih aplikacija s tim nema nikakve veze. Ta sirova snaga dolazi iz resursa koji su uloženi, ekonomije velikih brojeva koji su na appleovoj strani i odluci kompanije da se na taj način odvoji od ekosustava kojem je, kako je Google rekao, cilj producirati telefon od 100 dolara kako bi svaki čovjek na svijetu mogao imati Google na dlanu. Pokazalo se da ne samo cpu već i grafika, kontroler memorije, procesori zvuka i fotografija, sada i sustav prepoznavanja lica ne mogu biti kupljeni iz najbližeg dućana već se također moraju razviti u kući kako bi Apple bio to sto je.
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih
Ajmo svi zajedno: kmeee kmeee Ajvar kmeee
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih
Dead kaže...

 A kako objašnjavaš vezu Pixel-Android? Zar to nije veza unutar vlastitog ekosustava, a nema ih nigdje na benchmarku? Meni su inače ovakova testiranja bespredmetna kad su u pitanju nijanse. Nebitno je hoće li se nešto otvoriti par desetinki brže ili sporije.

 jednostavno, zapravo. android se vrti na mnoštvu procesora (različitih proizvođača) a ios samo procesorima jednoga. što je "šarenilo" veće, optimizacija je složenija (da ne velim nemoguća). tako nekako. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih
ah optimizacije. Postoje i dolaze do izražaja u igrama, ali i bez toga Apple radi apsolutno najbolje procesore. Razlog je jednostavan - jer želi i može. LG, Nokia, Sony Itd nema ekonomiju velikih brojeva koja bi mogla opravdati kontinuirano ulaganje od desetaka i stotina milijuna dolara u razvoj top modela koji im treba za 5-10 posto prodanih mobitela. Apple ionako drži 80% tržišta top modela. Ostatak svijeta se vrti na mid i lowrange procesorima tako da čak ni qualcomm nema interesa ni resursa pa ni ekonomskog opravdanja za razvoj Apple kilera. E sad na to dodaj rascjepkanost androida, činjenicu da softver radi Google a hardver netko drugi pa jedan ima jednu računicu a ostali sasvim drugu i nekompatibilnu pa dođeš tu gdje jesmo. Sviđalo se to nama ili ne, Apple je nedodirljiv na svojoj poziciji.
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih
On je dovoljno dobar. Prodat će se u milijun komada sto ne opravdava previše ulaganja u sporednu stvar. Zato tamo imaš igru s obradom fotografija sto im je zanimacija i po drugim projektima i pokazna vježba sto mogu. Brzina je dovoljno dobra, niti jedan top model nije spor u svakodnevnom koristenju
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih
Ajar kaže...

za ovo nikome antuntun nije potreban. potrošnja struje u odnosu na "performanse" (izvedbu) ovisi o optimiziranju softvera u odnosu na hardver (pa i obratno). eplu je tu najjednostavnije jer si sami projektiraju naručuju hardver za svoj softver, a unutar svojeg ekosustava. to mora raditi dobro da ga beš. android je rasprostranjeniji, hardveraj za nj šaren i raznovrstan i nije ni čudo da to ne šljaka uvijek optimalno (iako su razlike nekakvom prosječnom korisniku nezamjetne i, na koncu konaca, nebitne). problem eskalira s "gerilskim" upadima tzv. "trećih strana" s kojekakvim aplikacijama i razvoju baterija koji je još u pelenama. cirkus je neminovan. kao i kompromis. dakle, ovakav članak je nepotreban jer je svakome s imalo soli u razvodnoj kutiji jasno da jest i zašto jest tako. 

 

Ključne riječi su sol i kutija.

15 godina
offline
iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih mob

jasno, komentar o uređaju/ima nema nikakve veze s njegovim korisnicima (kupcima) to je drugi par kobasa i potpada pod jednu medicinsku znanost koja nema veze s tehnologijom (što se vidi i iz reakcija iznad). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih mob

Je. I onda sve zaseru sa zatvorenošću platforme. Mislim da bi im pogodak stoljeća bio napraviti generičku matičnu pluču i otvaranje OS-a.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iPhone 8 Plus je prvi na AnTuTu listi najjačih
Ajar, cijenim tvoju duhovitost i iskricavost, ali mislim da ti bas nije na mjestu spominjati inteligenciju drugih ljudi samo zato sto od trilijuna stvari koje odradimo u životu odaberemo određenu marku marku mobitelima i određeni price point. Moglo bi se za tebe reci, obzirom na količinu poruka koje si napisao na ovom forumu, da se digneš od računala i da odeš pojebati nešto, napraviti dijete i vlastitim primjerom i djelom preokrenuti percipiranu tendenciju svijeta da odsklizne u debilizam
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice