iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja sate

poruka: 12
|
čitano: 4.762
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja sate".
7 godina
offline
iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja sate

Kao osoba koja je vrlo cesto u zabacenim podrucjima bez ikakvog signala (citaj sume i planine) smartphone koji bi imao i satelitsku vezu bi bio super jer i ovako i onako uvijek imam sa sobom smartphone, a bas mi se i ne kupuje satelitski telefon koji bi mi bio samo dodatni teret i trosak. 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
tokyu kaže...

Kao osoba koja je vrlo cesto u zabacenim podrucjima bez ikakvog signala (citaj sume i planine) smartphone koji bi imao i satelitsku vezu bi bio super jer i ovako i onako uvijek imam sa sobom smartphone, a bas mi se i ne kupuje satelitski telefon koji bi mi bio samo dodatni teret i trosak. 

 je, ali niti pretplata za Iridium/Inmarsat/Globalsat nije baš jeftina. To ti bude otprilike 50€ mjesečno s 60 minuta razgovora. No svakako je ovo plus za sve one koji mogu imati koristi od takvog uređaja, problem je možda samo što se sat telefoni koriste na teškim terenima i zato su robustne konstrukcije (manji ekran, tipke, debela plastika), a iphone to nije. 

5 godina
offline
iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja sate

Svage godine ista prica. Sad ce iphone dobiti nesto po cemu ce biti jedinstven specijalan niko drugi to nema bla bla.... A onda dodje malkice napumpan specifikacijama a u sustini isti kao i prethodne godine i korisnici prezadovoljna jer ce biti jedna nova boja pa ce se znati da oni imaju najnoviji iphone.... Ali zato 14 ce biti nesto specijalno.....

 

Recimo ova glupost. Primat ce signal. Ok to mogu i danas (gps) ali kako ce slati? Sa ugradjenim antenama? Koliko ce tada minijaturne baterije u iphoneima trajati? Pola sata? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 12:43 (Posmatrač).
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
Posmatrač kaže...

Svage godine ista prica. Sad ce iphone dobiti nesto po cemu ce biti jedinstven specijalan niko drugi to nema bla bla.... A onda dodje malkice napumpan specifikacijama a u sustini isti kao i prethodne godine i korisnici prezadovoljna jer ce biti jedna nova boja pa ce se znati da oni imaju najnoviji iphone.... Ali zato 14 ce biti nesto specijalno.....

 

Recimo ova glupost. Primat ce signal. Ok to mogu i danas (gps) ali kako ce slati? Sa ugradjenim antenama? Koliko ce tada minijaturne baterije u iphoneima trajati? Pola sata? 

 Moram proznati da je ovo, bar na papiru, jedna od najvećih novosti u svijetu smartphonea u posljednjih nekoliko godina.

E sad, ovo što kažeš, kak će to izgledati u stvarnosti, to moramo vidjeti. Kakav će biti signal, brzina, voip.. i dal je to uopće istina :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
7 godina
online
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
Posmatrač kaže...

Svage godine ista prica. Sad ce iphone dobiti nesto po cemu ce biti jedinstven specijalan niko drugi to nema bla bla.... A onda dodje malkice napumpan specifikacijama a u sustini isti kao i prethodne godine i korisnici prezadovoljna jer ce biti jedna nova boja pa ce se znati da oni imaju najnoviji iphone.... Ali zato 14 ce biti nesto specijalno.....

 

Recimo ova glupost. Primat ce signal. Ok to mogu i danas (gps) ali kako ce slati? Sa ugradjenim antenama? Koliko ce tada minijaturne baterije u iphoneima trajati? Pola sata? 

 Ne, tu se misli na one satelite u niskoj atmosferi, tj. ispod cca. 1000 km, za razliku od onih drugih koji su na cca. 20000 km, isto kao i GPS sateliti.

Tak da je to itekako izvedivo, ima takvih kompaktnih telefona već jako dugo.

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
Posmatrač kaže...

Svage godine ista prica. Sad ce iphone dobiti nesto po cemu ce biti jedinstven specijalan niko drugi to nema bla bla.... A onda dodje malkice napumpan specifikacijama a u sustini isti kao i prethodne godine i korisnici prezadovoljna jer ce biti jedna nova boja pa ce se znati da oni imaju najnoviji iphone.... Ali zato 14 ce biti nesto specijalno.....

 

Recimo ova glupost. Primat ce signal. Ok to mogu i danas (gps) ali kako ce slati? Sa ugradjenim antenama? Koliko ce tada minijaturne baterije u iphoneima trajati? Pola sata? 

U slučaju kada vi kolega komentirate, skorom uvijek se ne slažemo, generalno, ali uz dozu naknadnih komentara! 

Ovdje sada u ovoj temi zaustaviti ću se kada kažem da se ne slažem sa vašim komentarom/stavom. 

 

Danas je na jednom portalu izašao članak o dolasku 5G super brzom 1GB internetu, što sam uspješno i sam se uvjerio, DL preko 800Mbit i UL trenutno oko 112Mbit brzinama! 

 

Utvaram si da će ovakve brzine u mreži u bitnom omogućiti i olakšati implementacije i integracije uopće! 

U kontekstu satelita i povezanosti, NHF ali niti vi niti ja nismo na dovoljno visokom platnom nivou da možemo explicte nešto negirati i/ili omalovažavati! 

Najvjerojatnije ću u dogledno vrijeme postati vlasnikom iP13 Pro Max ili kako se već zvao, a ako bude u Hrvatskoj imao mogućnost takvog nečega što će generalno ukupno pomoći mi oko sigurnijeg planinarenja, tim bolje, ergo, uvijek imam sa sobom powerbank 20000 snage, izdržala bi bakterija možda i tjedan dana, da je za hiću! 

ATJ Lučko
2 godine
neaktivan
offline
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
To je OK, ali ako bude moglo radit na - 60 do +60, celsiusa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 15:53 (Theophilus Ruy).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
Posmatrač kaže...

Recimo ova glupost. Primat ce signal. Ok to mogu i danas (gps) ali kako ce slati? Sa ugradjenim antenama? Koliko ce tada minijaturne baterije u iphoneima trajati? Pola sata? 

 kruške i jabuke, kao što su ti već rekli takvi telefoni već dugo postoje. Čak sam ga i osobno koristio jednom u nekoj selendri u Arizoni, posudio mi čovjek jer niti jedan operater nema signala u toj pustari. Što misliš čime komuniciraju jedriličari na putu oko svijeta ili oni što idu na rally Dakar? Dimnim signalima? Danas čak postoje prepaid servisi za satelitsku telefoniju, nije baš jeftino ali eto - čak ne moraš uzeti ni pretplatu.
Baterija od 3Ah (čak i malo manja nego na prosječnom smartfonu) na satelitskom telefonu traje oko 8 dana standbya i 10 sati razgovora. Istina, to je samo za telefoniranje, ali ako uključiš satelitski prijem kad ti ništa drugo nije dostupno nije da će baterija baš trajati pola sata.

ATJLučko kaže...

Najvjerojatnije ću u dogledno vrijeme postati vlasnikom iP13 Pro Max ili kako se već zvao, a ako bude u Hrvatskoj imao mogućnost takvog nečega što će generalno ukupno pomoći mi oko sigurnijeg planinarenja, tim bolje, ergo, uvijek imam sa sobom powerbank 20000 snage, izdržala bi bakterija možda i tjedan dana, da je za hiću! 

 Sumnjam da će ti zbog iphonea 13 trebati powerbank, ali dobro ga je imati. Baterija neće trajati ekstremno kraće ako budeš koristio satelitsku telefoniju (vidi gore).

5 godina
offline
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
Znam da postoje al pogledaj koliku antenu taj telefon ima.
14 godina
offline
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
Posmatrač kaže...
Znam da postoje al pogledaj koliku antenu taj telefon ima.

 imaš i novih modela koji uopće nemaju vanjsku (vidljivu) antenu.

5 godina
offline
Re: iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja
jozef kaže...
Posmatrač kaže...
Znam da postoje al pogledaj koliku antenu taj telefon ima.

 imaš i novih modela koji uopće nemaju vanjsku (vidljivu) antenu.

 Koliko trebas biti naivan (ne mislim na tebe konkretno) i misliti da ce apple prvi nesto uvesti i to da mozes koristiti neciju drugu uslugu??? To ce apple uvesti kada bude imao svoje satelite. Prije nema sanse.... 

5 godina
offline
iPhone 13 možda će imati i mogućnost hvatanja sate

I sta bi sa satelitima? Kao i obicno. Nista. Nvoe boje i to je manje vise to. Pumpanje specifikacija tj ono za sta je godinama "optuzivan" android....

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice