iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na 60

poruka: 19
|
čitano: 5.353
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na 60 ".
12 godina
offline
iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na 60

To nabijanje Hz na mobitelu je totalno besmisleno. Pogotovo to stavljati na model koji će vjerojatno imati ispod 90h endurance rating.

 

 
0 9 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
BlueMax kaže...

To nabijanje Hz na mobitelu je totalno besmisleno. Pogotovo to stavljati na model koji će vjerojatno imati ispod 90h endurance rating.

 

 Ne bih se slozio s tobom, meni je to jedan od rijetkih nemegalomanskih featurea koji mi utjecu na ugodu koristenja uredjaja.

Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
BorgMater kaže...
BlueMax kaže...

To nabijanje Hz na mobitelu je totalno besmisleno. Pogotovo to stavljati na model koji će vjerojatno imati ispod 90h endurance rating.

 

 Ne bih se slozio s tobom, meni je to jedan od rijetkih nemegalomanskih featurea koji mi utjecu na ugodu koristenja uredjaja.

 

Kako kome, nakon sto sam kupio monitor s osvjezavanjem od 120hz ocekivao sam da ce ugodaj gledanja ekrana biti nemjerljiv u odnosu na "obicnih" 60hz. Moram priznati da do danas nisam primjetio neku bitnu razliku u radu, sto kod posla sto kod surfanja netom. Nije da ne postoji, moze se uociti ali nije niti blizu onoga sto pricaju youtube recenzenti gdje svrsavaju na sto vece osvjezavanje ekrana.

 

Ukratko, mogao sam proci 500kn jeftinije i imati obicni poslovni monitor od 60hz, i sve bi bilo jednako.

14 godina
offline
iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na 60

Apple je zapravo mljekara, više se bave mužnjom nego ičim drugim.

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
BorgMater kaže...
BlueMax kaže...

To nabijanje Hz na mobitelu je totalno besmisleno. Pogotovo to stavljati na model koji će vjerojatno imati ispod 90h endurance rating.

 

 Ne bih se slozio s tobom, meni je to jedan od rijetkih nemegalomanskih featurea koji mi utjecu na ugodu koristenja uredjaja.

 Na Galaxy S20 sam isprobao 120Hz i 60Hz. Em mi na 120Hz spušta rezoluciju na 1080p (ni to mi nije nešto posebno bitno ali vidim razliku), em na toj rezoluciji ne vidim razliku između 60 i 120Hz. Na monitoru razliku u brzini osvježavanja primjećujem a na mobitelu ne. Ili barem ne toliko da bi žrtvovao minutu dulje trajanje baterije.

12 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Kako kome, nakon sto sam kupio monitor s osvjezavanjem od 120hz ocekivao sam da ce ugodaj gledanja ekrana biti nemjerljiv u odnosu na "obicnih" 60hz. Moram priznati da do danas nisam primjetio neku bitnu razliku u radu, sto kod posla sto kod surfanja netom. Nije da ne postoji, moze se uociti ali nije niti blizu onoga sto pricaju youtube recenzenti gdje svrsavaju na sto vece osvjezavanje ekrana.

 

Ukratko, mogao sam proci 500kn jeftinije i imati obicni poslovni monitor od 60hz, i sve bi bilo jednako.

 Zato poslovni monitori i imaju 60Hz refresh. Razlika je najbitnija kod igranja gdje je monitor u stanju prikazati stvarni FPS u igri i uz adaptivnu sinkronizaciju to stvarno puno znači.

Na mobitelu mi je totalno nebitno.

7 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
BlueMax kaže...
BorgMater kaže...
BlueMax kaže...

To nabijanje Hz na mobitelu je totalno besmisleno. Pogotovo to stavljati na model koji će vjerojatno imati ispod 90h endurance rating.

 

 Ne bih se slozio s tobom, meni je to jedan od rijetkih nemegalomanskih featurea koji mi utjecu na ugodu koristenja uredjaja.

 Na Galaxy S20 sam isprobao 120Hz i 60Hz. Em mi na 120Hz spušta rezoluciju na 1080p (ni to mi nije nešto posebno bitno ali vidim razliku), em na toj rezoluciji ne vidim razliku između 60 i 120Hz. Na monitoru razliku u brzini osvježavanja primjećujem a na mobitelu ne. Ili barem ne toliko da bi žrtvovao minutu dulje trajanje baterije.

 Meni osobno je ogromna razlika izmedju 60Hz i 120Hz na mobitelu, sve djeluje fluidnije. Tako da se ne bi nikad vracao nazad. Note 20 Ultra ima "punu" rezu u 120Hz.

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
BlueMax kaže...

Na Galaxy S20 sam isprobao 120Hz i 60Hz. Em mi na 120Hz spušta rezoluciju na 1080p (ni to mi nije nešto posebno bitno ali vidim razliku), em na toj rezoluciji ne vidim razliku između 60 i 120Hz. Na monitoru razliku u brzini osvježavanja primjećujem a na mobitelu ne. Ili barem ne toliko da bi žrtvovao minutu dulje trajanje baterije.

Apsolutno se slažem s ovime: taj feature je "nice to have", ali da je baš u životu previše bitan - meni nije jer nisam primjetio razliku, a kad bi većini korisnika koji se za to najviše žale dao da prepoznaju ekran sa 60 i 120 Hz najviše bi im u korist išla vjerojatnost jer je 50% šanse da pogode.

 

Kaže autor članka:

Za to vrijeme na tržištu već postoje pametni telefoni koji s osvježavanjem zaslona idu do 144 Hz.

 

Postoje i telefoni koji imaju screen to body ratio cca 2:1, da li to znači da bi svi trebali to imati? Svake godine se javlja hrpa beznačajnih gimmicka čija uporabna vrijednost je ili nikakva ili ograničena na niše - kakav bi to uređaj trebao biti koji bi sve imao, koja bi mu cijena bila i tko bi tu kupovao? I zašto?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
EZY-E kaže...

Apple je zapravo mljekara, više se bave mužnjom nego ičim drugim.

 bez brige, i to se unovčuje. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 14:45 (Ajar).
12 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
O_O_O kaže...

 Meni osobno je ogromna razlika izmedju 60Hz i 120Hz na mobitelu, sve djeluje fluidnije. Tako da se ne bi nikad vracao nazad. Note 20 Ultra ima "punu" rezu u 120Hz.

 Ne znam ima li, po specifikacijama na GSM Areni nema nego isto ko S20 - 120Hz@FHD/60Hz@QHD

 

5 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
više Hertza...veća cijena...ili ipak ne
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
BorgMater kaže...
BlueMax kaže...

To nabijanje Hz na mobitelu je totalno besmisleno. Pogotovo to stavljati na model koji će vjerojatno imati ispod 90h endurance rating.

 

 Ne bih se slozio s tobom, meni je to jedan od rijetkih nemegalomanskih featurea koji mi utjecu na ugodu koristenja uredjaja.

 

Kako kome, nakon sto sam kupio monitor s osvjezavanjem od 120hz ocekivao sam da ce ugodaj gledanja ekrana biti nemjerljiv u odnosu na "obicnih" 60hz. Moram priznati da do danas nisam primjetio neku bitnu razliku u radu, sto kod posla sto kod surfanja netom. Nije da ne postoji, moze se uociti ali nije niti blizu onoga sto pricaju youtube recenzenti gdje svrsavaju na sto vece osvjezavanje ekrana.

 

Ukratko, mogao sam proci 500kn jeftinije i imati obicni poslovni monitor od 60hz, i sve bi bilo jednako.

 Ja sam pred 2 godine uzeo 144Hz i ne zelim vise nikad natrag na 60 Hz, oci su mi se ponovno rodile

12 godina
offline
iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na 60

Znaci ,pozivi,poruke,mail,drustvene mreze,web pretrazivanje..igre ne igram..40 godina imam,obozavam tehniku,hardware sve sto ide uz to ali kojeg ce mi vraga 120+ HZ na mobitelu i sto to moram radit da izjavim "nakon 120Hz mi ne pada na pamet ikad vise 60Hz"..mislim koji kujac dajte mi bateriju vise...bateriju!!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na 60

jednom kad probas sve ostalo postaje nebitno, potpuno drugi mob. kao da imas 10x brzi mob. dijelom iz razloga sto kod takvih zaslona dolazi i veci response na dodir.. 90hz je vec osjetno drugaciji dozivljaj

 

a ovaj sto je kupio monitor 120hz da bi koristio za poslovne potrebe i surfanje te zakljucio da nema razlike..  

kupio sportski auto da ide do pekare udaljene 50 metara pa zakljucio da dode istom brzom kao stojadin.. 

 

ukratko, na monitoru vece frekvencije nemaju smisla osim za igre, dok za mobitele imaju cak i za surfanje jer se sadzaj stalno skrola

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.8.2020 21:57 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
Pa dobro je zaključio, kao i ti sa sportskim autom.
15 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
Ovo od Epla će sigurno biti najugodnijih 60Hz, jedva čekam da pokažu graf na kojem će ajfon 12 usporediti s prvim ikad napravljenim i svima dokazati da nema potrebe za više Hz, jer je i tako ovaj bolji i brži barem 120 tisuća puta od prvog...
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
southy kaže...
BlueMax kaže...

Na Galaxy S20 sam isprobao 120Hz i 60Hz. Em mi na 120Hz spušta rezoluciju na 1080p (ni to mi nije nešto posebno bitno ali vidim razliku), em na toj rezoluciji ne vidim razliku između 60 i 120Hz. Na monitoru razliku u brzini osvježavanja primjećujem a na mobitelu ne. Ili barem ne toliko da bi žrtvovao minutu dulje trajanje baterije.

Apsolutno se slažem s ovime: taj feature je "nice to have", ali da je baš u životu previše bitan - meni nije jer nisam primjetio razliku, a kad bi većini korisnika koji se za to najviše žale dao da prepoznaju ekran sa 60 i 120 Hz najviše bi im u korist išla vjerojatnost jer je 50% šanse da pogode.

 

Kaže autor članka:

Za to vrijeme na tržištu već postoje pametni telefoni koji s osvježavanjem zaslona idu do 144 Hz.

 

Postoje i telefoni koji imaju screen to body ratio cca 2:1, da li to znači da bi svi trebali to imati? Svake godine se javlja hrpa beznačajnih gimmicka čija uporabna vrijednost je ili nikakva ili ograničena na niše - kakav bi to uređaj trebao biti koji bi sve imao, koja bi mu cijena bila i tko bi tu kupovao? I zašto?

 Pa Apple je medju prvima poceo sa tim trendom 120Hz na iPad Pro, zato sam i uzeo mob na 120Hz da imam isti osjecaj. Mislim da se ovakve stvari trebaju probati da bi se donio zakljucak jer nije ista stvar kao i monitor od 120Hz posto je sadrzaj na mobu dosta dinamicniji. 

Uostalom na svim tim mobitelima sa ekranom od 120Hz ima opcija da se vrati nazad na 60Hz ili da bude varijabilni (ovisno o sadrzaju). Mislim kad je vec flagship u pitanju i kad se hrpa para daje treba da ima sve dodatne features koje mogu razumno dodati. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
Mislim da je iPad Pro imao 90 Hz, dosta dugo sam isprobavao Pro i Air i zaključio da za je moje potrebe Air i više nego dosta. Nemam ništa protiv da se doda, ali iskreno puno mi je draže trajanje baterije ili niza cijena.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
12 godina
offline
Re: iPhone 12 Pro modeli bi mogli dobiti zaslon na
volegradele kaže...

Znaci ,pozivi,poruke,mail,drustvene mreze,web pretrazivanje..igre ne igram..40 godina imam,obozavam tehniku,hardware sve sto ide uz to ali kojeg ce mi vraga 120+ HZ na mobitelu i sto to moram radit da izjavim "nakon 120Hz mi ne pada na pamet ikad vise 60Hz"..mislim koji kujac dajte mi bateriju vise...bateriju!!

 Imam osjecaj da ti, kao 40godisnjak sto si i sam spomenuo s nekim razlogom, ocekujes bateriju smartphonea da bude na razini Nokie 3310. Prvo, neces ju nikad dobit takvu s obzirom na dimenzije i sve ostalo sto zele utrpat unutra. Drugo, ti si stvarno budan i do 72 sata pa da ti i mobitel mora durat tolko? Ili ti je stvarno toliki problem stavit ga jedanput u dan i pol na punjenje od 45 minuta i problem baterije rijesen?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice