iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj polovi

poruka: 26
|
čitano: 6.261
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj polovi".
3 godine
odjavljen
offline
iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj polovi

Lol. Ovo je udarna vijest, a nista o nVidia Ampere grafici. Citaju li bugovci IT vijesti?

 
6 2 hvala 1
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po

Točno tako, pa više me zanima najjača i najisplativija grafička dosad, a ne kako je neka firma prodala par mobitela više od druge firme. Gotovo nitko na internetu ne govori o novim grafičkim karticama, zar im je zabranjeno?!

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 8:50 (imsonotgonnatellyoumyname).
14 godina
offline
iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj polovi

Bome impresivno kako i dalje razvaljuju konkurenciju sa prodanim modelima iako su poprilično skuplji .. i ovi jeftiniji android modeli da ne mogu postići toliku količinu prodaje ? pa nisu svima potrebne top karakteristike.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
bus kaže...

Bome impresivno kako i dalje razvaljuju konkurenciju sa prodanim modelima iako su poprilično skuplji .. i ovi jeftiniji android modeli da ne mogu postići toliku količinu prodaje ? pa nisu svima potrebne top karakteristike.

 kad postoji x firmi koje proizvode na Androidu naravno da neće upasti ili prestići neke iz top 10.

5 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
bus kaže...

Bome impresivno kako i dalje razvaljuju konkurenciju sa prodanim modelima iako su poprilično skuplji .. i ovi jeftiniji android modeli da ne mogu postići toliku količinu prodaje ? pa nisu svima potrebne top karakteristike.

 Razvaljuju konkurenciju sa prodanim modelima? 13,5% market share svih iphonea je razvaljivanje konkurencije po prodanim modelima? A android je na 85%+ market share.....

Ovdje se prica o jednom konkretnom modelu.....

12 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
veliki pero kaže...

Lol. Ovo je udarna vijest, a nista o nVidia Ampere grafici. Citaju li bugovci IT vijesti?

 

imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Točno tako, pa više me zanima najjača i najisplativija grafička dosad, a ne kako je neka firma prodala par mobitela više od druge firme. Gotovo nitko na internetu ne govori o novim grafičkim karticama, zar im je zabranjeno?!

 A onda kad nabrzinu nešto napišu, onda će ići kukanje kako su šlampavo odradili temu, prepisali iz reklamnog sadržaja ili s drugih portala....?

I odakle vam da je ovo udarna vijest? Ovo je samo jedan u nizu statističkih članaka o prodaji.

 

Ja ću s guštom pričekati test Ampere kartica a ne da sad čitam isto što je objavljeno na svim portalima.

12 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Posmatrač kaže...
bus kaže...

Bome impresivno kako i dalje razvaljuju konkurenciju sa prodanim modelima iako su poprilično skuplji .. i ovi jeftiniji android modeli da ne mogu postići toliku količinu prodaje ? pa nisu svima potrebne top karakteristike.

 Razvaljuju konkurenciju sa prodanim modelima? 13,5% market share svih iphonea je razvaljivanje konkurencije po prodanim modelima? A android je na 85%+ market share.....

Ovdje se prica o jednom konkretnom modelu.....

 Statistika je kurva. Iz ovih brojeva mogu proizaći naslovi tipa:

 

Apple prodajom zgazio konkurenciju

iPhone 11 se puno bolje prodaje nego tri najprodavanija modela iza njega zajedno, a nakon toga slijede još tri Appleova modela

Od 10 najprodavanijih modela Appleovih je čak 5

Apple je u prvoj polovici 2020 prodao ćak trećinu mobitela više nego u prvoj polovici 2019

Apple s liste najprodavanijih modela istisnuo skoro sve Samsungove modele

Vrijednost prodanih Appleovih modela s liste deset je puta veća od svih ostalih zajedno

Da je lista složena samo na temelju podataka razvijenih zemalja svi Appleovi modeli bili bi na prvim mjestima

......

 

 

 

A odakle ti podatak o 13,5% market share?

Na svakom iole relevantnom izvoru to je negdje oko 23-25%

 

 

 

 

 

6 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Očito među Samsung managerima sjede DEBILI...pored trilijun raznih modela oni ne mogu izbaciti jedan flagship smanjenih dimenzija ekrana...i onda imaš Apple koji sa 4 modela razvali tržište

Nije Apple toliko sposoban...koliko mu je konkurencija nesposobna
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 2 hvala 0
14 godina
offline
iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj polovi

ja neznam šta po tebi onda treba razvaljivanje.. ovi svi drugi zajedno nisu u stanju nešto složiti i prodati i tolikim količinama !!! znači napraviš neki model koji je top.. a ima ih poprilično koji su stvarno dobri mobiteli, jer realno sve oko 2k kn je odličan smartphone .... imaju tržište cijelog svijeta!!!  od kine , indije, koji imaju milijarde potencijalnih korisnika, za neke jeftinije i dobre modele i nemogu to napraviti. Nekako sam očekivao da će apple posustati, da neće moći održati takvu dominaciju... tj. da će drugi preuzeti primat, baš zbog toga što su to već sve jaki uređaji

 
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
bus kaže...

ja neznam šta po tebi onda treba razvaljivanje.. ovi svi drugi zajedno nisu u stanju nešto složiti i prodati i tolikim količinama !!! znači napraviš neki model koji je top.. a ima ih poprilično koji su stvarno dobri mobiteli, jer realno sve oko 2k kn je odličan smartphone .... imaju tržište cijelog svijeta!!!  od kine , indije, koji imaju milijarde potencijalnih korisnika, za neke jeftinije i dobre modele i nemogu to napraviti. Nekako sam očekivao da će apple posustati, da neće moći održati takvu dominaciju... tj. da će drugi preuzeti primat, baš zbog toga što su to već sve jaki uređaji

 Pa nesto ne vidim da ostali proizodjaci propadaju....Imaju trziste kao i svi ostali i imaju market share koliki imaju....

 

Meni niakd nece biti jasno zasto se Vi uvrijedite kad neko dirne u svetinju Apple. Ako imate akcije u Appleu onda razumijem ali brate slatki tolika opsjednutost komadom potrosacke elektronike nije zdrava.... Bas me briga i za Apple i ostale sve skupa i pojedinacno i koliki marketshare imaju. Ali imati market share 13 ili 25 nije razvaljivanje nicega i nikoga.... To je ekonomija i svi rade za pare i to je to. Nema tu puno filozofije. Apple zaradjuje najvise i kapa dolje za to.... 

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
bus kaže...

ja neznam šta po tebi onda treba razvaljivanje.. ovi svi drugi zajedno nisu u stanju nešto složiti i prodati i tolikim količinama !!! znači napraviš neki model koji je top.. a ima ih poprilično koji su stvarno dobri mobiteli, jer realno sve oko 2k kn je odličan smartphone .... imaju tržište cijelog svijeta!!!  od kine , indije, koji imaju milijarde potencijalnih korisnika, za neke jeftinije i dobre modele i nemogu to napraviti. Nekako sam očekivao da će apple posustati, da neće moći održati takvu dominaciju... tj. da će drugi preuzeti primat, baš zbog toga što su to već sve jaki uređaji

 a tko je to konkurencija appleu? 😂

5 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
neampojma kaže...
bus kaže...

ja neznam šta po tebi onda treba razvaljivanje.. ovi svi drugi zajedno nisu u stanju nešto složiti i prodati i tolikim količinama !!! znači napraviš neki model koji je top.. a ima ih poprilično koji su stvarno dobri mobiteli, jer realno sve oko 2k kn je odličan smartphone .... imaju tržište cijelog svijeta!!!  od kine , indije, koji imaju milijarde potencijalnih korisnika, za neke jeftinije i dobre modele i nemogu to napraviti. Nekako sam očekivao da će apple posustati, da neće moći održati takvu dominaciju... tj. da će drugi preuzeti primat, baš zbog toga što su to već sve jaki uređaji

 a tko je to konkurencija appleu? 😂

 Ne znam na sta mislis posto su oni treci po broju isporucenih telefona i po marketshareu u svijetu u 2019 godini.....

https://www.theverge.com/2020/1/30/21114885/huawei-overtakes-apple-2019-analysts-strategy-analytics-counterpoint-research-canalys

12 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po

 Naravno da je 25% razvaljivanje konkurencije. Zamisli da jedan proizvođač automobila prodaje četvrtinu od ukupnog broja.

Da ne govorim kako su svi modeli koje Apple prodaje financijski isplativi dok većina proizvođača ima modele na kojima nešto sitno zarađuju, modele s kojima su na nuli i modele s kojima su u minusu. Pogledaj ovu listu. Najskuplji model nakon Applea je Galaxy A51 koji košta 250€. Najjefiniji iPhone SE košta 450€ (cijene EU). Ako im je proizvodna (proizvodnja, R&D, marketing) cijena ista (a nije nego je iPhone SE jeftiniji), recimo 200€ to znači da Apple na jednom uređaju zaradi 250€ tj da Samsung mora prodati 5x A51 da bi zaradio isti novac. i Onda mora tih pet uređaja pokrivati jamstvom a Apple samo jedan.

Ovo napisano je za najskuplji non Apple uređaj na ovoj listi. Na ovim pustim Redmijima s liste proizvođač ne zaradi ni 20$.

 

Ako brojiš postotke, 25% je ogroman udio. A ako ćeš brojati novac činjenica je da Apple u smartphone industriji zarađuje mnogostruko više nego svi ostali zajedno. Ako to nije rasturanje konkurencije, onda ne znam što je.

 

S tehničke strane, Android već dugo stoji u mjestu a iPhone ga polako stiže. Prije 3-4 godine iOS je bio zaostao sustav i iPhone sam smatrao mobitelom za idiote. Od onda do danas su uveli većinu stvari koje su tada Android činile naprednijim, a Android ništa novo. Sad sam na Androidu 10 no ne vidim nikakav napredak od Androida 8, ili čak 7. Ono što im ja ne mogu oprostiti je pravljenje kupaca budalama, forsiranje vlastitih zaostalih standarda i besmislene cijene (nije mi ga problem priuštiti ali neću da od mene prave budalu). 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
BlueMax kaže...

 Naravno da je 25% razvaljivanje konkurencije. Zamisli da jedan proizvođač automobila prodaje četvrtinu od ukupnog broja.

Da ne govorim kako su svi modeli koje Apple prodaje financijski isplativi dok većina proizvođača ima modele na kojima nešto sitno zarađuju, modele s kojima su na nuli i modele s kojima su u minusu. Pogledaj ovu listu. Najskuplji model nakon Applea je Galaxy A51 koji košta 250€. Najjefiniji iPhone SE košta 450€ (cijene EU). Ako im je proizvodna (proizvodnja, R&D, marketing) cijena ista (a nije nego je iPhone SE jeftiniji), recimo 200€ to znači da Apple na jednom uređaju zaradi 250€ tj da Samsung mora prodati 5x A51 da bi zaradio isti novac. i Onda mora tih pet uređaja pokrivati jamstvom a Apple samo jedan.

Ovo napisano je za najskuplji non Apple uređaj na ovoj listi. Na ovim pustim Redmijima s liste proizvođač ne zaradi ni 20$.

 

Ako brojiš postotke, 25% je ogroman udio. A ako ćeš brojati novac činjenica je da Apple u smartphone industriji zarađuje mnogostruko više nego svi ostali zajedno. Ako to nije rasturanje konkurencije, onda ne znam što je.

 

S tehničke strane, Android već dugo stoji u mjestu a iPhone ga polako stiže. Prije 3-4 godine iOS je bio zaostao sustav i iPhone sam smatrao mobitelom za idiote. Od onda do danas su uveli većinu stvari koje su tada Android činile naprednijim, a Android ništa novo. Sad sam na Androidu 10 no ne vidim nikakav napredak od Androida 8, ili čak 7. Ono što im ja ne mogu oprostiti je pravljenje kupaca budalama, forsiranje vlastitih zaostalih standarda i besmislene cijene (nije mi ga problem priuštiti ali neću da od mene prave budalu). 

 Ja nigdje ne vidim podataka od 25%. Ja sam link na svoj podatak dao 2 puta a nigdje tog od 25%.....

Jedino gdje apple "razvaljuje" je zarada od telefona ali to nije tema....

6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Posmatrač kaže...
neampojma kaže...
bus kaže...

ja neznam šta po tebi onda treba razvaljivanje.. ovi svi drugi zajedno nisu u stanju nešto složiti i prodati i tolikim količinama !!! znači napraviš neki model koji je top.. a ima ih poprilično koji su stvarno dobri mobiteli, jer realno sve oko 2k kn je odličan smartphone .... imaju tržište cijelog svijeta!!!  od kine , indije, koji imaju milijarde potencijalnih korisnika, za neke jeftinije i dobre modele i nemogu to napraviti. Nekako sam očekivao da će apple posustati, da neće moći održati takvu dominaciju... tj. da će drugi preuzeti primat, baš zbog toga što su to već sve jaki uređaji

 a tko je to konkurencija appleu? 😂

 Ne znam na sta mislis posto su oni treci po broju isporucenih telefona i po marketshareu u svijetu u 2019 godini.....

https://www.theverge.com/2020/1/30/21114885/huawei-overtakes-apple-2019-analysts-strategy-analytics-counterpoint-research-canalys

 pa ako ti u trgovinu dođe ugledna osoba koja drži do svog statusa i kaže dajte mi iphone, kakve veze ima to što huawei ili samsung proizvode isto mobitele 😂😂

12 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Posmatrač kaže...

 Ja nigdje ne vidim podataka od 25%. Ja sam link na svoj podatak dao 2 puta a nigdje tog od 25%.....

Jedino gdje apple "razvaljuje" je zarada od telefona ali to nije tema....

 Zarada je uvijek tema kad se govori o prodaji i jedino što je na kraju bitno. Stavio si link o prodaji uređaja u drugom kvartalu 2020. Pogledaj podatke kvartala kad je izašao iPhone 11 ili uskoro kad izađe iPhone 12.

Za udio u ukupnom tržištu u google upiši Apple (ili iOS) market share.

Nisam iOvca i da me pitaš u bilo kojoj kategoriji (smartphone, računalo, radna stanica, laptop, ultrabook....) uređaja (osim tableta, a tablet mi ne treba) koji uređaj želim da mi pokloniš (dakle isključen utjecaj Appleovih besmislenih cijena), sigurno to ne bi bio niti jedan Apple uređaj. Ali kad pričamo o prodaji tj. financijama, ne priznavati Appleove rezultate i položaj na tržištu je neozbiljno (blago rečeno).

 

12 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
neampojma kaže...

 pa ako ti u trgovinu dođe ugledna osoba koja drži do svog statusa i kaže dajte mi iphone, kakve veze ima to što huawei ili samsung proizvode isto mobitele 😂😂

 

Za primjer, prije mjesec dana sam bio na poslovnom ručku s jednim od bogatijih europljanja. Čovjek ima obiteljsku firmu koja proizvodi obuću (i svašta drugo) a sad je u Hrvatskoj kupio nekoliko kuća, mi smo sudjelovali u projektiranju nekih staro/novih (pogledaj malo slike na linku, kupaonica 62 kvadrata, parking plac za oldtimer u dnevnom boravku), a jedno popodne je kupio i hotel. I stvarno je imao popriličan status u mojim očima dok na stol nije stavio Galaxy S6 s razbivenim ekranom. U tom sam trenutku shvatio da je on nitko i ništa i da je jedina osoba u prostoriji koja zaslužuje moju pažnju postavljač knaufa s iPhoneom 11 max pro, ultra ili što već.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Posmatrač kaže...

Razvaljuju konkurenciju sa prodanim modelima? 13,5% market share svih iphonea je razvaljivanje konkurencije po prodanim modelima? A android je na 85%+ market share.....

Ovdje se prica o jednom konkretnom modelu.....

Ne znam što konkretno znači razvaliti konkurenciju (kad se govori o brojkama) i kome od nas na forumu je to uopće bitno (i zašto), no moram priznati da je impresivno kolika je razlika između broja prodanih 11-ica i ostalih najprodavanijih modela. Takve brojke zapravo i ne čude jer se radi o vrlo dobrom modelu i sam sam kupio jednog (doduše za člana obitelji).

 

Što se tiče ukupnog market sharea iPhone tu ne može nikako postići više od toga jer ima uređaje u high i medium end segmentu i kompletnim brojkama ne može konkurirati plastičnjacima od 60-70 USD. Dodatni "problem" je i taj da kad bi se gledalo po modelima iPhone vjerojatno ostaje najduže u korištenju i mnogo se kasnije mijenja od velike većine Android uređaja. Znam dosta ljudi koji još koriste iPhone 5. S druge strane, kad sam se rješavao starog iPhone 5s dao sam ga jednom rođaku (u to vrijeme mu je cijena bila oko 1100 kn na oglasniku), dok sam drugome za za poklon kupio no-name Android za 800 kn. Ovaj još uvijek iPhone 5 i danas koristi, radi kao prvog dana dok je ovaj Android nakon cca dvije godine čovjek morao zamijeniti jer mu je baterija počela rikavati, sve se usporilo, počeli su random restarti, a na ekranu se nakon godinu dana pojavila ljubičasta fleka iz čistog mira. U međuvremenu je kupio si drugi Android plastičnjak kojeg planira mijenjati uskoro. Na ovaj način su prodana 3 Androida naspram jednog iPhonea -> udio prodaje max 25 %

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
5 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...

 Ja nigdje ne vidim podataka od 25%. Ja sam link na svoj podatak dao 2 puta a nigdje tog od 25%.....

Jedino gdje apple "razvaljuje" je zarada od telefona ali to nije tema....

 Zarada je uvijek tema kad se govori o prodaji i jedino što je na kraju bitno. Stavio si link o prodaji uređaja u drugom kvartalu 2020. Pogledaj podatke kvartala kad je izašao iPhone 11 ili uskoro kad izađe iPhone 12.

Za udio u ukupnom tržištu u google upiši Apple (ili iOS) market share.

Nisam iOvca i da me pitaš u bilo kojoj kategoriji (smartphone, računalo, radna stanica, laptop, ultrabook....) uređaja (osim tableta, a tablet mi ne treba) koji uređaj želim da mi pokloniš (dakle isključen utjecaj Appleovih besmislenih cijena), sigurno to ne bi bio niti jedan Apple uređaj. Ali kad pričamo o prodaji tj. financijama, ne priznavati Appleove rezultate i položaj na tržištu je neozbiljno (blago rečeno).

 

 nisam znao da se market share gleda samo na dan izlaska novog iphonea.....

Ko te je nazvao iovcom?

U naslovu kaze "najprodavaniji a lik na kojeg se moj prvi posto odnosio je pricao o razvaljivanju...

Hvala na sugestiji kako da nadjem informaciju ali to sam i uradio i dobio podatke koje sam linkao ;)

Dao sam ti link na volumen prodaje jer ju naslovu se prica o prodaji. Marketshare u volumena isporuke i neto zaradi na istim nisu direktno povezani i molim te nemoj mi stavljati u usta rijeci koje nisam rekao. Marketshare u volumenu isporuke mobitela je onaj koji sam ti dao a to je 13 ili 14 % zavisi koji izvor gledas....

 

southy kaže...
Posmatrač kaže...

Razvaljuju konkurenciju sa prodanim modelima? 13,5% market share svih iphonea je razvaljivanje konkurencije po prodanim modelima? A android je na 85%+ market share.....

Ovdje se prica o jednom konkretnom modelu.....

Ne znam što konkretno znači razvaliti konkurenciju (kad se govori o brojkama) i kome od nas na forumu je to uopće bitno (i zašto), no moram priznati da je impresivno kolika je razlika između broja prodanih 11-ica i ostalih najprodavanijih modela. Takve brojke zapravo i ne čude jer se radi o vrlo dobrom modelu i sam sam kupio jednog (doduše za člana obitelji).

 

Što se tiče ukupnog market sharea iPhone tu ne može nikako postići više od toga jer ima uređaje u high i medium end segmentu i kompletnim brojkama ne može konkurirati plastičnjacima od 60-70 USD. Dodatni "problem" je i taj da kad bi se gledalo po modelima iPhone vjerojatno ostaje najduže u korištenju i mnogo se kasnije mijenja od velike većine Android uređaja. Znam dosta ljudi koji još koriste iPhone 5. S druge strane, kad sam se rješavao starog iPhone 5s dao sam ga jednom rođaku (u to vrijeme mu je cijena bila oko 1100 kn na oglasniku), dok sam drugome za za poklon kupio no-name Android za 800 kn. Ovaj još uvijek iPhone 5 i danas koristi, radi kao prvog dana dok je ovaj Android nakon cca dvije godine čovjek morao zamijeniti jer mu je baterija počela rikavati, sve se usporilo, počeli su random restarti, a na ekranu se nakon godinu dana pojavila ljubičasta fleka iz čistog mira. U međuvremenu je kupio si drugi Android plastičnjak kojeg planira mijenjati uskoro. Na ovaj način su prodana 3 Androida naspram jednog iPhonea -> udio prodaje max 25 %

 Mogu li ikako vidjeti link na izvor tih 25%? kolega 2 puta to spominje a sad i ti a kad ja ukucam to u google meni izbaci 13 ili 14 % i oba linka sam dao. Mogu li ja dobiti link na 25%?

6 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Svu tu slobodu koju da je Android na kraju niti ne koristiš...evo i ja sam bio zaluđen tom slobodom...pa na kraju imao sad S7 edge(što imam) ili iPhone bilo bi mi svejedno...malo razgovora...malo interneta...koja fotografija...igra kad moram čekati i više mi niti treba...ali bi volio da to sve bude manjih dimenzija... iPhone 4S je u pogledu dizajna i veličine:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
BlueMax kaže...
neampojma kaže...

 pa ako ti u trgovinu dođe ugledna osoba koja drži do svog statusa i kaže dajte mi iphone, kakve veze ima to što huawei ili samsung proizvode isto mobitele 😂😂

 

Za primjer, prije mjesec dana sam bio na poslovnom ručku s jednim od bogatijih europljanja. Čovjek ima obiteljsku firmu koja proizvodi obuću (i svašta drugo) a sad je u Hrvatskoj kupio nekoliko kuća, mi smo sudjelovali u projektiranju nekih staro/novih (pogledaj malo slike na linku, kupaonica 62 kvadrata, parking plac za oldtimer u dnevnom boravku), a jedno popodne je kupio i hotel. I stvarno je imao popriličan status u mojim očima dok na stol nije stavio Galaxy S6 s razbivenim ekranom. U tom sam trenutku shvatio da je on nitko i ništa i da je jedina osoba u prostoriji koja zaslužuje moju pažnju postavljač knaufa s iPhoneom 11 max pro, ultra ili što već.

 

 poanta priče kupite razbijeni S6 i možete kupiti hotel 

16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Posmatrač kaže...

Što se tiče ukupnog market sharea iPhone tu ne može nikako postići više od toga jer ima uređaje u high i medium end segmentu i kompletnim brojkama ne može konkurirati plastičnjacima od 60-70 USD. Dodatni "problem" je i taj da kad bi se gledalo po modelima iPhone vjerojatno ostaje najduže u korištenju i mnogo se kasnije mijenja od velike većine Android uređaja. Znam dosta ljudi koji još koriste iPhone 5. S druge strane, kad sam se rješavao starog iPhone 5s dao sam ga jednom rođaku (u to vrijeme mu je cijena bila oko 1100 kn na oglasniku), dok sam drugome za za poklon kupio no-name Android za 800 kn. Ovaj još uvijek iPhone 5 i danas koristi, radi kao prvog dana dok je ovaj Android nakon cca dvije godine čovjek morao zamijeniti jer mu je baterija počela rikavati, sve se usporilo, počeli su random restarti, a na ekranu se nakon godinu dana pojavila ljubičasta fleka iz čistog mira. U međuvremenu je kupio si drugi Android plastičnjak kojeg planira mijenjati uskoro. Na ovaj način su prodana 3 Androida naspram jednog iPhonea -> udio prodaje max 25 %

 Mogu li ikako vidjeti link na izvor tih 25%? kolega 2 puta to spominje a sad i ti a kad ja ukucam to u google meni izbaci 13 ili 14 % i oba linka sam dao. Mogu li ja dobiti link na 25%?

Možda trebaš "bingati", a ne "googleati"   Ja nisam rekao da je 25% iPhone market share nego sam ti samo objasnio na jednostavan i zabavan način primjer kako teško može preći 25%

 

Market share je uglavnom takav kako si spomenuo, možda kolega misli da active device share koji je sigurno veći jer iPhone ostaje duže u upotrebi nego većina Androida. U prilog tim brojkama bi moglo ići 2,5 mlrd aktivnih Android uređaja u 5. mjesecu 2019. dok je iOS-a bilo oko 900 mil (s time da su to svi uređaji, uključujuči tablete, TV i ostale điđe-miđe).

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
6 godina
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Ja sam u turističkim vodama i jedino kod turista viđam iPhone...kad me pitaju da ih fotografiram s njihovim mobitelom...većinom je to iPhone
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj polovi

Čemu svađa, kad se zna da će iPhone uvijek bit popularniji od bilo kojeg Androida na zapadu, tako je kako je.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj po
Buba69 kaže...

Bokte mazo pa od kud te statistike ja u svom drustvu sto privatnom sto poslovnom ima 2 osobe koje znam da imaju iphone, DVIJE

Hm, to je očito relativno. Većina ljudi s kojima redovito kontaktiram koristi iPhone, uključujući sve u firmi (20-ak ljudi), nekoliko većih partnera svim djelatnicima je podijelila iPhoneove, u obitelji imamo 4 iPhonea i 2 Androida tako da je meni u prvom krugu ljudi iPhone uobičajen. Kad to proširim na prijetelje i poznanstva onda se dodje do odnosa pola - pola. Zanimljivo je zapravo koji sve profil ljudi koje znam koristi iPhone: od kćeri prijatelja koje to koriste da su trendi, preko kolega na poslu koji ga koriste jer im je bitnije pouzdano i poznato sučelje i nije im bitna mogućnost promjene boje sjene na ikonama pa do ljudi koji ga privatno koriste radi kamere i ekosustava.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
iPhone 11 je najprodavaniji mobitel u prvoj polovi

Znaju ljudi što valja.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice