iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

poruka: 47
|
čitano: 9.628
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen".
13 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
To oni žele da im mobitele servisirate u onim servisima što za iskrivljen pin na konektoru žele zamjeniti kompletni display na macbooku?
Moj PC  
32 0 hvala 0
13 godina
online
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

To će biti kratkog vijeka. Ameri se brzo zapale na takve prakse, pa brže bolje po sudovima. Tak i treba. 

Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

Već čujem Louisa Rossmana :D 

Apoc
Moj PC  
26 0 hvala 0
15 godina
online
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

mislim da se ovome nema što prigovoriti. tko je ušao u šumu, može očekivati susret s medvjedom. nitko nikoga nije tjerao na upadanje u eplov svijet a mazohizam nije protuzakonit. i još to masno plaćaju. jedino me čudi da izravnije ne nude "usluge" tipa bičevanje, šutanje jaja, šibanje koprivama ... the works. većini (dakle, 99,9999992%) je kvaliteta uređaja nebitna jer o tome pojma nemaju i ne zanima ih. dočim, prestiž, e to je drugi par kobasa. eo ću nabrzaka skovati novu riječ za to: sitnodušizam. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
34 0 hvala 2
16 godina
online
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Ajar kaže...

mislim da se ovome nema što prigovoriti. tko je ušao u šumu, može očekivati susret s medvjedom. nitko nikoga nije tjerao na upadanje u eplov svijet a mazohizam nije protuzakonit. i još to masno plaćaju. jedino me čudi da izravnije ne nude "usluge" tipa bičevanje, šutanje jaja, šibanje koprivama ... the works. većini (dakle, 99,9999992%) je kvaliteta uređaja nebitna jer o tome pojma nemaju i ne zanima ih. dočim, prestiž, e to je drugi par kobasa. eo ću nabrzaka skovati novu riječ za to: sitnodušizam. 

 

 Samo je problem što se i ostatak proizvođačkog stada onda povede tim primjerom pa na kraju naje*emo svi..

16 godina
neaktivan
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Prije par dana je vec objavio nesto na tu temu.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Nije da opravdavam,ali eto kupite novi auto sa garancijom od 5 godina i promijenite nesto u neovlastenom servisu pa vidite kad vam se pokvari nesto..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 9 hvala 0
13 godina
online
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
volegradele kaže...
Nije da opravdavam,ali eto kupite novi auto sa garancijom od 5 godina i promijenite nesto u neovlastenom servisu pa vidite kad vam se pokvari nesto..

 Nije ti to baš isto. Garancija je potpuno druga stvar. Ovdje ti maknu neki fičr koji si kupio s mobitelom. To bi bilo kao da auto izgubi neku funkcionalnost jer si ga servisirao u neovlaštenom servisu. 

13 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
volegradele kaže...
Nije da opravdavam,ali eto kupite novi auto sa garancijom od 5 godina i promijenite nesto u neovlastenom servisu pa vidite kad vam se pokvari nesto..

Iako ti nije baš nekakva usporedba, ali do tad ću ga vjerojatno godinama voziti bez ikakvih svakodnevnih upozorenja kako zamjenjeni dio možda nije original (iako je)

14 godina
online
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
volegradele kaže...
Nije da opravdavam,ali eto kupite novi auto sa garancijom od 5 godina i promijenite nesto u neovlastenom servisu pa vidite kad vam se pokvari nesto..

Kod Amera to ne prolazi. Ak imaš dokaz da je servis obavljen prema naputku proizvođača(period/kilometri), onda garancija vrijedi.

Ne znam kakva je praksa po tom pitanju u EU. Vjerojatno ovisi o dobroj volji zastupnika.

9 godina
offline
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

Kamo onda treba ići u HR za službeni servis?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
pqweasdyxc kaže...

Kamo onda treba ići u HR za službeni servis?

 istyle, smartson, agram

13 godina
neaktivan
offline
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

Prije neki dan pročitah poruku na "Macrummors" koja gotovo pa izjednačava ljude koji mijenjaju baterije u neovlaštenim servisima s teroristima koji su srušili svjetski trgovinski centar jer " će Apple biti kriv ako baterija eksplodira i avion padne"........ ha ha ....

Prije ovoga najbolji mi je biser bilo opravdanje zašto je Apple-ov glossy bolji od mat premaza " jer kao korisnik vidi ko mu prilazi s leđa".........

Nadam se da ova praksa neće proći bar u EU. Ako su kažnjavali za browser-e naći će se način da se i ovo dovede u red. No, pretpostavljam da će uskoro biti nemoguće napraviti bilo kakvu popravku  izvan Apple sistema jer će to kontrolisati T2 čip.

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

Koliko je glupo, toliko je i opravdano. Kao što je Ajar naveo, to je dio paketa "jedinstvenog korisničkog iskustva".

 

Zlobnici će reći da sad neće moći softverski natjerati bateriju da traje kraće nego što bi li trebalo (> moraš kupit novu origigi preskupu ili te naprosto natjera da kupiš novi uređaj, po mogućnosti najnoviji/najskuplji model).

S druge strane, jbg, kad već "napredno manipuliraju" baterijom, pa nije baš svejedno "za korisničko iskustvo" hoće li ti eksplodirati u džepu, makar oni imali najbolje namjere.

Pa mnogi kupuju Xiaomijeve sluše i alt-baterije za ajfon (imamo mi i ovdje bijesne bmw/audi kojima su retrovizori popravljeni ducktapeom), bitno je da je pojavnost ista.

Ako bi se alt-baterije proširile masovno (navodno je odnos cijena 1:3 za zamjensku vs baterije s logom jabuke!), pa još greškom u softwareu / nepredviđenim razlikama u bateriji počne "masovno samozapaljivanje"  - ne samo da imidž propada već i moraš oprati ruke od odgovornosti. Ili bar preventivno "zaprijetiti" korisnicima kako bi to spriječio.

 
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Solo761 kaže...

 

 Samo je problem što se i ostatak proizvođačkog stada onda povede tim primjerom pa na kraju naje*emo svi..

 to je već treći par kobasa koji obuhvaća opću bezidejnost, korporativni presing na stvaranje profita za dioničare, pohlepu, marketingatore, vidla žaba gdje konja potkivaju ... i ostali folklor. nađe se tu i tamo ponešto u obliku "građanskog otpora" i kakve-takve originalnosti no to se gubi u općem mediokritetstvu. znam nekoliko ljudi koji će kupiti nešto možda i "slabije" ali samo da nisu dio pomodarske mase (uinat - i ja znam biti takav), što u konačnici bude jednako konceptu prestiža, samo sa suprotnim predznakom. telefoni općenito nemaju nikakve veze s ikakvim inovacijama (otkad je izumljen prvi mobitel, kao opća tehnologija), već samo sa sedlanjem mrtvog konja kozmetičkim zahvatima. pa izvol'te. upamtite samo kako je edukacija smrtni neprijatelj marketinga, a obrazovan (i koliko-toliko inteligentan) kupac je korporacijama noćna i dnevna mora. mislim, jednako je s autima i ostalom luksuznom (= nepotrebnom) robom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
odjavljen
offline
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

Evo jedan lijepi video o tome:

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

čekaj malo,kad su ono predstavili XR, XS, i XS Max? i po kojoj cijeni? Zar ima ljudi kojima su već pokrepavale baterije?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 22:26 (Igor150).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije

Zar nisu prvo rekli da neće ni postotak baterija pokazivat?

16 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Apocalypso722 kaže...

Već čujem Louisa Rossmana :D 

Eto jedan primjer, ili svjedočenje na Norveškom sudu u tužbi protiv podmuklih i smrdljivih Jabučara.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
10 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Budale pokrecu ekonomiju,sto je nuzno.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
volegradele kaže...
Nije da opravdavam,ali eto kupite novi auto sa garancijom od 5 godina i promijenite nesto u neovlastenom servisu pa vidite kad vam se pokvari nesto..

 Khm, Apple i garancija od 1 godinu :)

Normalno da nitko u tom periodu neće nositi mobitel u neovlašteni servis kad mu je ovlašteni besplatan. No nakon godinu dana, kad garancija istekne, nisi lud jednu te istu radnju plaćati deseterostruko. Analogija s automobilima bi bila da ti na kontrolnoj tabli umjesto brzine i okretaja piše da si promijenio akumulator u neovlaštenom servisu. 

16 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Pa kabel (komad bakra) kosta 200kn u hrv. Kaj se cudite.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Jakovp kaže...

Evo jedan lijepi video o tome:

 

 

 

"Even if you put original new APPLE battery" - e to je već bullsht teži.

Da, ja imam vrlo sličnu situaciju s laser printerom - softver ti naprosto kaže "neispravan/potrošen toner" nekom aproximativnom kalkulacijm koliko ti toner smije izdržati. Neovisno o tome koliko je on doista pun (a kamo li ako je recikliran - refilan).

15 godina
neaktivan
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Očekujem još ovog applovog šarma jer korisnik nezna jeli on mazi ili pak gazi. Očekujem uskoro ovakvu praksu i kod Samsunga, jer bez šarma se ne može.

Za sve one o kakvom šarmu je riječ
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
"You are holding it wrong!!!"

... i onda streljački vod...
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
BlueMax kaže...
volegradele kaže...
Nije da opravdavam,ali eto kupite novi auto sa garancijom od 5 godina i promijenite nesto u neovlastenom servisu pa vidite kad vam se pokvari nesto..

 Khm, Apple i garancija od 1 godinu :)

Normalno da nitko u tom periodu neće nositi mobitel u neovlašteni servis kad mu je ovlašteni besplatan. No nakon godinu dana, kad garancija istekne...

 Garancija na Apple uređaje normalno vrijedi 2 godine. Treba čitati što piše. 1. godinu pokriva Apple a 2. onaj tko ti je prodao uređaj. Sa tvoje strane (kupca) je da odneseš uređaj u neki od gore navedenih ovlaštenih servisa skupa sa računom i to je to. 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
5 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
Najbolje da uvedu model pretplate...odnosno najma...uređaj se ne može trajno kupiti,nego plaćaš najamninu....recimo minimalno 24 miseca po 59,99$....ako ne platiš....uređaj se zablokira....kad platiš onda se od blokira...nakon isteka tih 24 miseca....najam je bez ugovora....svaki misec...29,99$....kad prestane....ili vraćaš uređaj Apple-u....ili se on sam trajno zablokira...pa onda imaš Ciglu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
HCMAA kaže...
Najbolje da uvedu model pretplate...odnosno najma...uređaj se ne može trajno kupiti,nego plaćaš najamninu....recimo minimalno 24 miseca po 59,99$....ako ne platiš....uređaj se zablokira....kad platiš onda se od blokira...nakon isteka tih 24 miseca....najam je bez ugovora....svaki misec...29,99$....kad prestane....ili vraćaš uređaj Apple-u....ili se on sam trajno zablokira...pa onda imaš Ciglu

 Nemoj im davati takve ideje, jer bi mogli to i uvesti.

14 godina
offline
Re: iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamije
E jabucari, jel vas boli? Mislim ono kad vas ovi vasi naguze...
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 22:55 (Brk).
 
3 1 hvala 0
14 godina
offline
iOS upozorava ako baterija iPhonea nije zamijenjen

Hmmm, ja neznam ja zadnjih 15 godina nikad nisam trebao mjenjati bateriju ni na androidima, ni na ajfonima... 4-5 godina svaka je radila super.. poslje i tako mjenjam mobitel.. imam ajped vec 8 god., ista baterija radi uredno a stalno mi je u pogonu, punim ga svakih cca 2 dana,

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice