Internetska ovisnost - Kako se kontrolirati?

poruka: 3
|
čitano: 2.795
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetska ovisnost - Kako se kontrolirati?".
9 godina
offline
Internetska ovisnost - Kako se kontrolirati?

Pih, kao da je meni problem izaći iz CS GO nakon 12 sati igranja. Naravno, izlazim ako je zadnju rundu dobila moja ekipa... 

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Internetska ovisnost - Kako se kontrolirati?

Internet je opium masa 

Iskreno, ja bih prosvirao na poslu da ne mogu smuknuti na net. Je li onda za mene Internet ovisnost - ili lijek?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Internetska ovisnost - Kako se kontrolirati?

"Znanstvenici smatraju da je otežavajuća okolnost kod internetske ovisnosti ta što nam je Internet postao stalno dostupan "

 

Naravno da je stalno dostupan jer je potreban, nekome vise nekome manje ali je potreban. U ostalom danas sve ide u smijeru digitalizacije. Govorim iz osobnog primjera gdje vecinu poslovnih stvari obavljam preko interneta,a i privatno nista manje. Uzimam primjer Banke gdje im je lakse poslati mail nego printati dokument i slati postom, gubljenje vremena, a u jednu ruku i resursa. Tako da u tome ne vidim nista lose, rijetki su ljudi koji ne "zavire" na internet za vrijeme radnog vremena bez obzira bio posao vezan uz to da koriste internet na poslu ili ne. Danas svi zele sve odmah dostupno, od informacija pa do koje kakvih narudzbi preko interneta jer zasto se provlaciti kroz gradske guzve kada to sve mozete obaviti iz kucnog naslonjaca u par klikova bilo kada i bilo gdje, sto je i smisao svega toga--- Pojednostaviti stvari i ustedjeti na vremenu.

Softwer
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice