Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn

poruka: 16
|
čitano: 8.282
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn".
16 godina
offline
Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn

U USA kad čuju riječ "besplatno" odmah se laćaju oružja

Moj PC  
17 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp
Danas postoje razna prava.
Zar ne postoji pravo na znanje?
Nikad mi nije bilo jasno kako neke knjige u fizičkom i digitalnom obliku znaju imati identičnu cijenu.
Prije se cijena dobrim dijelom pravdala visokom cijenom tiska, a sad? Shvacam da i autori knjiga trebaju od nečega živjeti, ali nekad se stvarno ide u krajnost sa cijenama.
Možda ne bi bilo loše da postoji nešto popust streaming usluge za knjige. Gdje bi postojala i besplatna verzija uz reklame. A tko hoće da uvijek može kupiti knjigu ili platiti pretplatu na neku virtualnu knjižnicu pa čitati sve do mile volje...
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
12 0 hvala 0
16 godina
offline
Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn

toliko o solidarnosti, zelji za utazivanjem znanja.

 

najvise volim izdavace. napises knjigu, potrosis mjesece i godine i onda dobijes ku*ac, aka euro i par centa po knjizi, ostatak, "znase" kome.

frank je o tim ljigavcima mislio sve najgore.

 

 

 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp
Tau kaže...
Prije se cijena dobrim dijelom pravdala visokom cijenom tiska, a sad? Shvacam da i autori knjiga trebaju od nečega živjeti, ali nekad se stvarno ide u krajnost sa cijenama.
Možda ne bi bilo loše da postoji nešto popust streaming usluge za knjige. Gdje bi postojala i besplatna verzija uz reklame. A tko hoće da uvijek može kupiti knjigu ili platiti pretplatu na neku virtualnu knjižnicu pa čitati sve do mile volje...

 

autorima, osim ako ne pises "50 nijansi smedje" ide smijesno malo. isto vrijedi i za naucne radove. na kojekakvim zbornicima pljunut ces 30-ak dolara po glavi, ali ako se obratis direktno autorima, dat ce ti ga besplatno i - jednako ce zaraditi.

 

srecom pa postoje i servisi tipa "pay as much as you like" - u digitalnom svijetu svakako ima smisla. papirnate knjige samo ako su mi posebno drage ili pravac - knjiznica.

 

 

7 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp
Tau kaže...
Nikad mi nije bilo jasno kako neke knjige u fizičkom i digitalnom obliku znaju imati identičnu cijenu.
Prije se cijena dobrim dijelom pravdala visokom cijenom tiska, a sad? Shvacam da i autori knjiga trebaju od nečega živjeti, ali nekad se stvarno ide u krajnost sa cijenama.

 Kada se dijeli profit u prodaji knjiga, autor je zadnja rupa na svirali. Ako cemo realno digitalna knjiga bi trebala kostati kao fizicka knjiga minus troskovi tiskanja. Ali izdavackim kucama love nikad dosta pa ubiru extra zaradu tamo gdje bi potrosili na tiskanje.

 

Ista stvar je i sa glazbenom industrijom, oni koji imaju deal s izdavackim kucama ako imas 5% od ukupne prodaje lupaj se nogom u guzicu.

 

A digitalna izdanja niti traze skladiste, niti realno kostaju za izraditi (ovdje ne mislim na kreativni proces, vec samo izradu medija), vec su koro pa 100% zarada.

6 godina
protjeran
offline
Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn

Ne razumijem ljude koji čitaju knjige, pa sve informacije nađeš na Bugovom forumu 

 
4 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn

U Hrvatskoj je trziste digitalnih knjiga skoro nepostojece.

Sumnjam da je to zbog toga jer se izdavaci pribojavaju piratstva?

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn

Navodno da izmedu ostalih (onih poznatih koji stoje iza tog servisa), da i popularni, ne moztda svima poznati @Archivist stoji iza toga kao i neki "scene memberi" (koji su bili i na cs rin ru).....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 17:07 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp

Pohlepna đubrad! Nikad im dosta para.

16 godina
offline
Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn

Ajd okej za to, ali pratim prije spavanja jedan youtube kanal; B is for build", gdje lik (programer ali nebitno za priču), slaže i popravlja/prepravlja razbijene/spaljene/poplavljene/zapuštene aute. I tako slagao si on iz razbijenog mustanga iz 2015. ford eleanor. 
Slagao sa ekipom više mjeseci, dan za danom i dođe mu tužba da je ford eleanor zaštićeni brend debilnog filma "gone in 60 seconds" i da ga je neovlašteno koristio u spominjanju u videu, morao je povući sve videe, i ODUZELI mu njegov vlastiti auto.
ostao sam paf.



http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp
overhaul kaže...

Ajd okej za to, ali pratim prije spavanja jedan youtube kanal; B is for build", gdje lik (programer ali nebitno za priču), slaže i popravlja/prepravlja razbijene/spaljene/poplavljene/zapuštene aute. I tako slagao si on iz razbijenog mustanga iz 2015. ford eleanor. 
Slagao sa ekipom više mjeseci, dan za danom i dođe mu tužba da je ford eleanor zaštićeni brend debilnog filma "gone in 60 seconds" i da ga je neovlašteno koristio u spominjanju u videu, morao je povući sve videe, i ODUZELI mu njegov vlastiti auto.
ostao sam paf.



 

ph, amater. potrazi sto je Leo Stoller napravio i koga je izreketirao 2005. godine zbog jedne RIJECI.

a ako ti je blize, potrazi tko je Martin Shkreli, navodno ima i hrvatskih korijena. kazna koju sluzi u USA, ovdje bi bila ministarska fotelja.  

 

a za oduzimanje imovine - to ti nije nis nova; nema beda - samo se rastavis, osjetit ces slicnu "senzaciju" :-)

 

5 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp
neampojma kaže...

Ne razumijem ljude koji čitaju knjige, pa sve informacije nađeš na Bugovom forumu 

 I Facebooku ;)

15 godina
offline
Internet Archive davao korisnicima knjige besplatn

mislim da bi mehikanci, skupa s belgijskim gazdama, trebali tužiti sve koronične pozitivce, zbog neovlaštenosti i besplatnosti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp
Prije 25 godina napisao sam informatičku knjigu koju je objavio jedan naš izdavač. Knjiga je bila skupa, ali se dobro prodavala i brzo je rasprodana.
Po ugovoru sam za nakladu od 2000 primjeraka dobio iznos koji je bio cca. 3% (tri posto!) prodajne cijene. A još sam doznao da su dotiskivali stotine primjeraka za koje nisam dobio ni centa.
Zašto me ne čudi ova priča? Nema tu ničega za autore, samo za izdavače i trgovce.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp
Prije 25 godina napisao sam informatičku knjigu koju je objavio jedan naš izdavač. Knjiga je bila skupa, ali se dobro prodavala i brzo je rasprodana.
Po ugovoru sam za nakladu od 2000 primjeraka dobio iznos koji je bio cca. 3% (tri posto!) prodajne cijene. A još sam doznao da su dotiskivali stotine primjeraka za koje nisam dobio ni centa.
Zašto me ne čudi ova priča? Nema tu ničega za autore, samo za izdavače i trgovce.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Internet Archive davao korisnicima knjige besp
Macumba kaže...
Prije 25 godina napisao sam informatičku knjigu koju je objavio jedan naš izdavač. Knjiga je bila skupa, ali se dobro prodavala i brzo je rasprodana.
Po ugovoru sam za nakladu od 2000 primjeraka dobio iznos koji je bio cca. 3% (tri posto!) prodajne cijene. A još sam doznao da su dotiskivali stotine primjeraka za koje nisam dobio ni centa.
Zašto me ne čudi ova priča? Nema tu ničega za autore, samo za izdavače i trgovce.

 Jep... napisao i ja priručnik za photoshop, u doba dok nije bilo tih izdarija na webu i youtube uputama... plaćeno po ugovoru o narudžbi i to je to. O svom trošku sam editirao shodno novim verzijama programa dok je izlazilo. No nisam ni očekivao ništa više, niti sam kontrolirao koliko su toga otisnuli. Vjerojatno jer dolazim iz miljea gdje radimo sadržaj za medije, odradimo posao i korekcije, naplatimo izradu i to je to. Nikakvih autorskih potpisa, nikakve samoreklame niti pojma kako i koliko će to kompanija poslije natezati, pretiskavati ili emitirati. Pravi umjetnici poput književnika slikara i pjevača su ipak navikli da se njihovo ime uvijek spominje i da dobijaju naknade za sve. Ja sam, otkad znam za sebe, u doggydog svijetu ekonomije. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice