Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

poruka: 34
|
čitano: 9.177
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben".
7 godina
neaktivan
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Dakle, očito da se Intel totalno pogubio. Mogu zamisliti kao izgleda to njihovo testiranje. U Jednoj kutiji i7 s 5 venilatora nabrijan do kraja, a u drugoj M1 na sobnoj temperaturi eventualno s pasivnim hladnjakom.

M1 je jednostavno impresivan. Mislio sam da nikad neću vidjeti laptop čija baterija traje duže od baterije mobitela.

Dakle dobio sam ga u petak ujutro, tek u utorak sam išao tražiti punjać u kutiji.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
24 1 hvala 0
15 godina
online
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Ovo je mozda nesto najsmijesnije sto sam procitao u zadnjih 3 god (sto se tice CPUova).

 

Kakav je to battery test uopce?  Razlika je nebo i zemlja, iz prve ruke...

 
6 1 hvala 0
9 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Kaže: Intel navodi da su njegovi najnoviji čipovi pobijedili Appleov M1 za 30 posto u ukupnim zadacima pregledavanja interneta u Chromeu i pažljivo odabranim Office 365 zadacima. Ne znam je li ovo za smijati se ili za plakati.

Već vizualiziram kako je u nekom uredu neka tajnica X surfala i tipkala tipkala u Wordu po Intelovoj platformi pa onda tajnica Y po M1 platformi i tajnica X je bila brža = Intel je brži od M1. Toliko o testu.

Sreća po Intel što nisu i potrošnju uspoređivali. 

 
11 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
Ne znam koji se kiki čudite Intelu... pa do jučer je (dobro, hajd, do prekjučer odn. dok nije prešao na Intel) i Apple izlazio u javnost s takvim testovima.
Vi Jabučari ste zbilja kratkog and selektivnog pamćenja.
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 9:33 (Antiseptik).
Moj PC  
30 1 hvala 2
14 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
Antiseptik kaže...
Ne znam koji se kiki čudite Intelu... pa do jučer je (dobro, hajd, do prekjučer odn. dok nije prešao na Intel) i Apple izlazio u javnost s takvim testovima.
Vi Jabučari ste zbilja kratkog and selektivnog pamćenja.

 Svaka cast na komentaru

SAMSUNG NOTE 10+
9 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
Antiseptik kaže...
Ne znam koji se kiki čudite Intelu... pa do jučer je (dobro, hajd, do prekjučer odn. dok nije prešao na Intel) i Apple izlazio u javnost s takvim testovima.
Vi Jabučari ste zbilja kratkog and selektivnog pamćenja.

 

To stoji, ovo je sad prešlo u sferu "Moj tata je jači od tvog tate".

3 godine
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Sramotno na kaj je spao Pc svijet da se ide usporedivati s tabletima i mobitelima

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
Mitch kaže...

Ovo je mozda nesto najsmijesnije sto sam procitao u zadnjih 3 god (sto se tice CPUova).

 

Kakav je to battery test uopce?  Razlika je nebo i zemlja, iz prve ruke...

 A ono, i M1 je predstavljen s jednako retardiranim slajdovima iz kojih apsolutno ništa nije bilo jasno.

It s just cornflakes...
14 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Nije li tu u pitanju uspoređivanje Jabuka i kr.. Intela. Dvije različite platforme, teško je direktno uspoređivati. Moj je tata jači od tvog...

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 12:03 (učo).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Pa potezi očajnika su uspoređivanje sa svime i svačime samo da se pokažu boljima, a kad ono miješaju kruške i jabuke.

Dan danas se sjećam kada su prije 3 godine 2700x izblamirali da je kanta odmah po izlasku, a kada ono izašlo da su svoju i9 overklokali, stavili na najbolju matičnu i strogo optimizirali RAM dok su Ryzena doslovno šutnuli i onesposobili core boost 

Da si nekome rekao na što će Intel spasti prije jedno 10 godina kada su bili na vrhuncu sa Sandy Bridgeom, ljudi bi ti se smijali...

I want to believe
Moj PC  
9 1 hvala 0
3 godine
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Mac mini M1 osnovni model poždere bilo kakvu konfiguraciju od 6500kn koliko traže za njega. Amd i Intel mozete se sramiti

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 12:49 (Boris grozni).
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

-ljud navijaju za nogometni klub, pa tako jednako besmisleno, za nakupinu tranzistora nekog proizvođača.. besmisleno ali zabavno :)

-test je blentavost marketinga-PRa koji 'mora nešto napraviti'.. i PRovski rješenje je reći, bolji smo, jer reklama je samo reklama ne nužno činjenica. Isto rade svi.

-smisao 'benča' .. i to s testom koji ni teoretski ne ide intelu u prilog, tj vga-gpu koji je više deakcelerator (u odnosu na dva preostala gpu chipa na tržištu) ... dok apple 'inventivno' kao i ajfon izmišlja već postojeće sony-pleyku-konzolu koja umjesto igre sad radi npr photoshop, kao što rade ostale gpu u računalima.

-kranje glupo od strane intela ići u dvoboj sačmaricama bez sačme, bez puške-municije tj gpu-a, dok sam cpu nije problem, nije cpu slab, no već desetljeće nije samo cpu onaj koji gura appse-os, tj gui-frontend je svugdje na gpu, aero-dx i ogl, mobač-tablet-pc isto je.. specijaliziran chip npr za h.265 palaya glatko video, cpu se znoji jer jednostavno nije za to primarno stvoren, time i potrošnja + cijena, kao da s ferrarijem idemo orati i popiša ga običan traktor, s time da intel nije ferrari nego običan auto, prosjek..

 

intel ima platformu, chipset, licence, ima raširen gpu ali samo za nezahtijevne korisnike tj appse (jer ekšli sve je na appsima, korisnik samo klikne..).

-os je sporedan, driver također tj sve je već dovoljno ispolirano da je zanemariva razlika kao i platforma koja je do sad bila ista x86 za pc-mac svijet, a sad dolazi androizacija-cludizacija, netko će reći linux .. no isto-sporedno, samo naziv, kao što je cocacola samo naziv pića i da se zove cocta bio bi isti sikić, razlika nije naziv nego sadržaj-sastav, način rada, platforma koja osim chipova uključuje i licence a to je jedini problem intela tj vs arma..

 

-sad apple ima svoj chip, m1, koji je dizajniran upravo po potrebi odgovarajućeg uređaja (ne osa ili neke app pojedinačno, nego platforma, kutija-outofbox kao mac, kao ajfon.. dok je intel + pc više zdelanac i stvar OEMa uz posljedične razlike i čak kad je sve isto, kao do sad x86, opet je profi-složen-kompletan pc-mac boji nego zdelanac. Konzole su nešto nalik tome, tj ako se tko sjeća nedavno, pleyka je bila popularna za slaganje superračunala, samo je dolaskom npr tesla gpu-kartice (superračunala u formatu komponnete) to zamrlo + sony je to otežavao koliko je mogao, no ista osnova, filozofija, isti rezultat. Generički mora gubiti od specijaliziranog, alata-auta-chipa.. isto je.

 

-stvar je samo cijene, dostupnosti, appsa-osa-drivera-supporta za juzere a cijena po kojoj je m1 laptop izašao je 'smiješna' tj polovicu-više intel traži za cpu kojeg m1 pojede bez kruha i ostane gladan ... tj ne cpu nego gpu-render-simd koji radi isto što i u quantinim računalima qubiti.. lako je biti brz, najbrži kao usain bolt, kad imaš sve uvjete, tim, novac.. resurse i specijaliziraš se za task, tj usain nebi bio jednak npr u bugarskoj, kao što ni modrić nije u dinamu nego realu itd.. ostat ću na modriću, to što je odličan nogometaš, ne znači da je dobar/loš kuhar, roditelj, zidar, zubar.. tj opet isto kao računala-pc ili uređaji koji svaki ima neku svoju funkciju manje-više specijaliziranu, nrp fotoaparati koje su danas istisnuli mobiteli s kamerom.. tj ne kvalitetom nego praktičnost-cijena kao suprotan primjer, no naravno ne u doba kad je prvi mobač bio samo za direktore od par soma maraka..

 

-intel, gpu.. usporediti s pleykom, igra li se netko (glatko) na intelu bez dodatne gpu ati-nvidia kao što to radi konzola pa i xbox koji ima gpu.. upravo zato. Intel si takvim testovima reže nogu i ide na trku, tj ide se benčati s najslabijim gpu kojeg popiša tko se sjeti. Rekao bi da marketing stvarno nema mozga ili da je kriza rezultirala lošom žižom koja ubija preostalih par sinapsi mozga..

-realno, nitko ne korisit intel zvjer računalo (cpu klase i7-9-xeon..) koji košta par tisuća eura bez odgovarajuće gpu kao recmo početne gamerske 1650s+ tj na takvom računalu ide zvijer kao rtx-2x-3x .. i tad su benčevi ono što ima smisla no tad ne benčamo cpu nego gpu dok cpu glumi kelnera-servisera koji opslužuje apps-os-ostalo.

-nema top računala bez adekvatne gpu.. nisu to računala klase server bez guija.. nismo u dosu, terminalu, .. intel nema gpu, ima jadan tranzistorić i odličan cpu kojeg ovakvim pogrešnim testom sam popljuje jer naprosto benča pogrešne stvari, browser.. što browser navodi u requiremensima? Važnij je ram nego cpu.. važnija gpu nego cpu.. itd.

-AMD.. onaj drugi, pametnom kupnjom ATIja (Radeon) ostaje u životu, a sad već može i čvrgati blentavce intela .. no realno zanemariva razlika intel-amd za cpu, drastična za gpu.. a to je ono što danas mora postojati, jer danas svaka kutijica-uređaj-mob-tablet-dvbt-- mora playati hevc .. itd. Nije to server, nje mreža-file nego GUI-frontend za JUZERE a to nikako intel ne kuži. Mobiteli su jednostavan orgovor što je danas računalo za surfanje i sl..

 

+ btw, ne zanima me potrošnja ili prijenosni-lap kao bitan kriterij osim kad ga teglim ili nema struje-utičnice.. uopće po tom kriteriju me ne zanima, no tu je neusporedivo .. radi li taj PR-tim za inteli ili protiv? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 3 hvala 0
13 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Samo je Intel "zaboravio" istaknuti da prilikom izvršenja ovih njihovih performansi baterija curi ko kazalja za gorivo na starim Zastava Yugo45 autima :)

 

Dok s druge strane ventilator (ili više njih) radi tako da susjedi misle da cijelo vrijeme meljete kavu!

 

Btw, nisam ljubitelj Applea ali svaka im čast s ovim SOC-om, sad će napokon konkurencija početi nešto pametnije proizvoditi, ili će barem pokušati ali i to je nešto. Tek sad vidimo kako sve ove godine Intel ne daje ništa posebno, vrijeme je da dođu k pameti i da se prime posla.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2021 13:12 (Cro0707).
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Može li iPhone ovo kao na mom telefonu?

 
Dakle riječ je split screen ekranu gdje mi gornja polovica pjeva neki mix na YT a na donjoj je Edge sa BugOnline na koju sam kao što vidite htio da odgovorim na poruku.
Mogu i YT maknuti na 1/3 gornjeg dijela ekrana a kada tipkam na WhatsApp a gore mjuza pjeva pomakne se skrot skoro.

Dakle iPhone baziran na ARM-u kao i moj telefon ima li tu mogućnost?
Ima li Mitch, vidim kod tebe je sve Apple eko-svijet?

Moj PC  
4 7 hvala 1
13 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
Envy kaže...

Može li iPhone ovo kao na mom telefonu?

 
Dakle riječ je split screen ekranu gdje mi gornja polovica pjeva neki mix na YT a na donjoj je Edge sa BugOnline na koju sam kao što vidite htio da odgovorim na poruku.
Mogu i YT maknuti na 1/3 gornjeg dijela ekrana a kada tipkam na WhatsApp a gore mjuza pjeva pomakne se skrot skoro.

Dakle iPhone baziran na ARM-u kao i moj telefon ima li tu mogućnost?
Ima li Mitch, vidim kod tebe je sve Apple eko-svijet?

 

Znači ti si taj jedan korisnik na milijardu koji to koristi :)

10 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
Arm jest budućnost jer u taj SOC utrpate gotovo sve, pa i sam RAM što za nas korisnike uopće nije dobro ali u pogledu performansi i potrošnje jasno je da x86 arhitektura nema nikakvih šansi i tu je zapravo "priča gotova" u korist Arm SOC-ova. Sa profesionalne strane više odjednom neće biti moguće mnogo toga nadograđivati bez da nam eventualno ponude slijedeći jači SOC sa ,recimo, više memorije po masnoj cijeni - mnogo skupljoj od sadašnjih CPU-a to se možemo kladiti, bolje povezivosti na novi wifi standard i sl .. pa će, nažalost, završiti svijet PC-a koji svi toliko volimo najviše zbog gotovo neograničene nadogradivosti i odličnih performansi - skroz zadovoljavajućih. Arm će u konačnici donijeti i mnogo dobroga za prijenosnike ali i puno više lošega za velike PC konfiguracije kakve danas koristimo ..
 
2 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Intel se jednostanvo gubi, dobivaju batine na sve strane i nitko ne želi imati posla više s njima...

 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Intel je jednim potezom uspio maknut AMD iz rasprave i usporedbe, tek se na 2-3 mjesta u temi pojavljuje AMD i to vise kao fusnota.

AMD im zapravo najvise zdere trziste, a sada pokusavaju maknuti fokus sa njih na Apple.

PR at its best.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
6 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
W2000 kaže...
Arm jest budućnost jer u taj SOC utrpate gotovo sve, pa i sam RAM što za nas korisnike uopće nije dobro ali u pogledu performansi i potrošnje jasno je da x86 arhitektura nema nikakvih šansi i tu je zapravo "priča gotova" u korist Arm SOC-ova. Sa profesionalne strane više odjednom neće biti moguće mnogo toga nadograđivati bez da nam eventualno ponude slijedeći jači SOC sa ,recimo, više memorije po masnoj cijeni - mnogo skupljoj od sadašnjih CPU-a to se možemo kladiti, bolje povezivosti na novi wifi standard i sl .. pa će, nažalost, završiti svijet PC-a koji svi toliko volimo najviše zbog gotovo neograničene nadogradivosti i odličnih performansi - skroz zadovoljavajućih. Arm će u konačnici donijeti i mnogo dobroga za prijenosnike ali i puno više lošega za velike PC konfiguracije kakve danas koristimo ..

 

Zato ti mnogi sve više guraju cloud based gaming servise i AI algoritme koji prilagođavaju sliku i performanse korisniku. 

Neće to skoro zaživjeti zbog ograničenja tehnologije, ali bi moglo za nekih 30-40 godina.

Vjerujem da će i dalje klasična računala biti nezamjenjiva jer imaš toliku razinu fleksibilnosti koju SoC-ovi ne mogu zamjeniti. Uostalom, Mooreov zakon dolazi do vrhunca, a iza njega slijedi (doduše, jako sporo) kvantno računalo s mogućnostima gdje je nebo granica. Do tada će se postojeća tehnolgoija rafinirati i "cjediti" dok god bude mogla. 

I want to believe
12 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Bravo Intel! Fascinantni rezultati. Naročito me se dojmio rezultat u igrama kod kojih Intel ima skoro 50fpsa dok Apple nema ni jedan fps! 

 
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

pitanje "tko je bolji? Intel ili AMD?" ide u prošlost.Novo pitanje,tko je bolji Intel ili Jabuka?

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
Cro0707 kaže...
Envy kaže...

Može li iPhone ovo kao na mom telefonu?

 
Dakle riječ je split screen ekranu gdje mi gornja polovica pjeva neki mix na YT a na donjoj je Edge sa BugOnline na koju sam kao što vidite htio da odgovorim na poruku.
Mogu i YT maknuti na 1/3 gornjeg dijela ekrana a kada tipkam na WhatsApp a gore mjuza pjeva pomakne se skrot skoro.

Dakle iPhone baziran na ARM-u kao i moj telefon ima li tu mogućnost?
Ima li Mitch, vidim kod tebe je sve Apple eko-svijet?

 

Znači ti si taj jedan korisnik na milijardu koji to koristi :)

Šta jedan od milijardu, jedan od skoro 7,844,760,348 ljudi na planeti u ovom trenutku koliko pokazuje Worldometer - real time world statistics (worldometers.info)
 

Riot kaže...

Intel se jednostanvo gubi, dobivaju batine na sve strane i nitko ne želi imati posla više s njima...

Sad zamisli da Sony nabije nogom AMD, i okrene se Intelu i njegovom Iris Xe rješenju? U pro modelu ima nekih naznaka da će biti kao dvoprocesorska konzola.
Sad zamisli da Nvidjia čiji je ARM nabije nogom Applea.

 

BlueMax kaže...

Bravo Intel! Fascinantni rezultati. Naročito me se dojmio rezultat u igrama kod kojih Intel ima skoro 50fpsa dok Apple nema ni jedan fps! 

Ne javlja mi se lik koji ima M1 prijenosnik da pustimo pravi test.. pravi hebeni test. GNS3. Otac i mater u simulaciju računalnih mreža.
 

Igor150 kaže...

pitanje "tko je bolji? Intel ili AMD?" ide u prošlost.Novo pitanje,tko je bolji Intel ili Jabuka?

Novo pitanje je prošlo vrijeme, a staro pitanje je onaj pluskvanperfekt ili kako se već zove davnošrošlo vrijeme. Naravno da je bolji Intel.

 

6 godina
protjeran
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Intel TVRDI 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Ajd fora tema za chat. Nekoć smo se samo time ( i svojim komponentama) i bavili na bugu - prije automobila, biznisa, cjepiva, konferencija, seminara, društevnih mreža, kriptovaluta, i cloud servisa.
Što se mene tiče, hvala Appleu na poslu kojim se doista oduvijek bave: uzburkivanjem situacije i odnosa u PC svijetu. Ovakva riješenja će zasigurno potaknuti ne samo nove konfiguracije na arm arhitekturi, nego i razvoj OSova za PC, i dakako prilagodbe i razvoj programa. 
90% korisnika prijenosnih PC-a doista i ne treba drugo nego dugo trajanje baterije i efikasnost u uredskim aplikacijama i radnjama. Sad me zanima slijedeća faza: prilagodba ponude moćnijih grafičkih kartica za ovakva rješenja. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
Intel je postao smijurija, mislio sam da će promjenom vodstva krenuti ozbiljnije, ali ovo je sve gore i gore. Nekoliko stvari upada u oci:
- da ovi testovi i jesu točni Intel ne bi smio uspoređivati i7 sa M1 jer je M1 entry level procesor koji mijenja dvojezgrenih intelove mobilne procesore, a pravo šamaranje tek slijedi kad izadje M1X ili kako će se već zvati i bit će bar duplo brzi, iako osobno očekujem i vise. Znaci, ako i jesu 30% brzi to znaci da će biti osjetno sporiji od M1X. Na njihovom mjestu stavio bih jezik za zube i zasukao rukave da napravim pošteni procesor kojeg neće svi gaziti
- ne shvacam zašto se Intel uhvatio ukoštac sa M1 kad je to rat koji su izgubili i Intel dugo vremena neće na Apple (izuzev Xeona koji plesu još jedno ljeto), a vjerojatno nikad. Umjesto da se usporede sa AMD-om s koji se zapravo bore za tržište oni se sramote ovakvim eskapadama koje nemaju smisla. Većina računala na tržištu (recimo 85%) neće i ne može koristiti ARM i to može porasti eventualno za par posto, no konkurencija Intelu nije Apple nego AMD
S obzirom na rezultate, a još vise izglede, da sam CEO Intela mislim da bih napravio harakiri 😂
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u

Možda u serverima. Kvantna tehnologija je trenutno nešto poput nuklearne fuzije. Tu smo, ali nismo situacija. Nikad neće bit dostupna u našim PC konfiguracijama.

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
16 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
cvaja997 kaže...

Možda u serverima. Kvantna tehnologija je trenutno nešto poput nuklearne fuzije. Tu smo, ali nismo situacija. Nikad neće bit dostupna u našim PC konfiguracijama.

 

kako neće, kinezi samo što nisu

 

https://www.discovermagazine.com/technology/a-desktop-quantum-computer-for-just-usd5-000

 

12 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
segregator kaže...
cvaja997 kaže...

Možda u serverima. Kvantna tehnologija je trenutno nešto poput nuklearne fuzije. Tu smo, ali nismo situacija. Nikad neće bit dostupna u našim PC konfiguracijama.

 

kako neće, kinezi samo što nisu

 

https://www.discovermagazine.com/technology/a-desktop-quantum-computer-for-just-usd5-000

 

 Još su neki opskurni portali pisali o tome:

 

LINK

15 godina
offline
Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u ben

Evo jedne na brzinu zgimpane.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel usporedio novi i7 s Appleovim M1 čipom u
southy kaže...

S obzirom na rezultate, a još vise izglede, da sam CEO Intela mislim da bih napravio harakiri 😂

 Ja bi od tuge kupio još jednu jahtu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice