Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

poruka: 118
|
čitano: 18.234
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po".
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

U moj MAC... nooo, imam Hackic... dobro ajd imam ih 3 🤣😂... trebam napisat koja je masina da si mjerimo ko ima vecu alatku ili?

LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

 Naj drazi mi je moj SMECINTOSH T440P Lenovo... Dali mogu dva M1 ugurat u utra 🤔... ili 3

LM
15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

Ej ej Tigerman... M1 je pokusni kunic, a prvi tigrici se bacaju u vodu... 

Znači moj Photoshop umjesto 800ms pokretat će se za 50ms i time će biti.. koliko frapidnih 16 puta brži stroj.Wow.

Ja ću ti odmah reću nešto o kolegi Frideyu (jer je on skroman i neće da prizna), da kada je ovdje rat, doslovce rat kao u Troji bio kada su u početku beharale jezgre... svi smo, ali smo smo izgleda bili u Pixaru, Disney i radili u Blederima, CGI-ma i sl, zarađivali koliko ono 200-500k USD godišnje.. ali Friday.. je rekao znaš: "želim samo da gledam ove kockice u task manageru".*

I ja isto želim Nvidiju grafičku makar morao plaćati 30% veću cijenu a za nelogično 30% manje performanse. Ja se toga držim.

Ali ono što meni nikako ne ide u glavu jeste da lik koji ima koliko ono imaš.. 35 godina izvališ nešto kao, ajde imao si tada 24 godine izvališ nešto kao "Zelio bi znat koliko ima prednosti stavit dva procesora i7 na kompu..." To piše: ovdje i kao što vidim osim tebe na cijelom toj temi nitko više nije aktivan.

* Objašnjenje na tvoje pitanje: i7 nije 2S procesor a svaka kockica koju vidiš u task manageru jeste jedan procesor. I nije mi jasno što si ti gledao na onim Youtube filmićima.. kako lik mijenja CPU na Dell XPS M1530 laptopu. Da nisi umjesto grafičke pomislio da to nije drugi CPU?

Inače si što se mene tiče uvijek dobrodošao u svakakvu vrstu rasprave... ali sa tim.. "slatki ste mi".. "pusa smajlijem", kod mene to ne prolazi.. zna dobro žuti kada mu ja odgovorim 3 stranice svi šute. I ovo ti je razgovor uz pivu.

15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

Ej ej Tigerman... M1 je pokusni kunic, a prvi tigrici se bacaju u vodu... 

Čekaj malo. M1 je kažeš pokusni kunić? Zašto bi itko na svijetu bio pokusni kunić ili kupova iste?

I Btw: "prvi mačići se uvijek bacaju u vodu" je izreka koju ti dajem kao domaću zadaću što ona prestavlja, ali ne i tigrove, ne i tigrove. To je ugrožena vrsta koja uskoro u prirodi neće postojati... tako da ti želim ugodan ostatak večeri... jer..

... čiča miča i gotova priča. (U prevodu, sad možeš pisati što želiš ali ne očekuj odgovor).

15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

Prvo je koliko je zaradivaO... drugo, jel znas koja je razlika u proizvodnji procesora Intela i AMD-a i zasto su ih presli?

Opet ja na zaradu, al pogledaj cijelu sliku malo.

 

AMD 2020 revenue: $9,8 milijardi (porast 45%)

AMD 2020 net income: $2,5 milijardi (porast 630%)

Sauce: AMD Reports Fourth Quarter and Full Year 2020 Financial Results :: Advanced Micro Devices, Inc. (AMD)

 

 

Intel 2020 revenue: $77,9 milijardi (porast 8%)

Intel 2020 net income: 20,9 milijardi (pad 1%)

Sauce: Intel Reports Fourth-Quarter and Full-Year 2020 Financial Results :: Intel Corporation (INTC)

 

 

Ko je koga prešao i tko je blizu propasti?

 

 

Al i ja idem na AMD-a kad prođe ova pošast od visokih cijena.

 

Fortune favours the bold.
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 20:03 (Hyperion).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

zato im je potrebno to jer su NEDODIRLJIVI...

LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Zar stvarno zar stvarno imam posla sa osnovnoskolcem... zar stvarno ne povezujes svoju sliku sa izrekom... Cica mica? Ahahahahaha...  Cak moja draga se smije... a u fuck

LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Pa jbt bilo bi tragicno a ne zalosno da nemaju trgovinsku prednost stecenu inercijom svih proslih godina... ali svi koji su nekad pali, negdije su imali pocetak pada... 🤦‍♂️

LM
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 20:06 (maslinastimufo).
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Sorry zameo me tvoji djeciji mentalni sklop... da u zargonu pokusni kunic, svaki novi proizvod koji je prvi put na trzistu je pokusni kunic ( Da Apple vec ima puno iskustva sa ARM procesorima ali ne kao desktop platforma)...  i koliko god imas testa iza toga i simulacija, kupci su najveci testeri... 

LM
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Envy kaže...

Pametnom dosta:

 

Trebao nam je samo još Marko napisati i koju peglu koristi, koji frižider ima na raspolaganju.

Hvala što se i se i mene sjetio, očito si bolja osoba jer ja se tebe ne bih

 

Već sam zaboravio da to postoji, trebam updateati sa M1 Airom

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Cica mica.. da ti objasnim, od tog pitanja do dan danas ja doslovno tehnologiju disem, jedem, pisam i serem... draga kaze da pretjerujem ali jbg jace od mene... i uvjek me tjera znatizelja i neznam dali ima koji kvalitetan yubi kanal na koji nisam uclanjen dali eng dal ita jer sta god je novo ja moram i zelim znat... a pogotovo ako je rudarenje u pitanju ufff onda sam loood... dada mi rudari smo govnjari ali jbg lova je lova... no podsjecas me na politicare kad nemaju argument... 

LM
16 godina
neaktivan
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Zanimljivo je kako se borite oko toga "čiji tata ima veći traktor", baš fora.

 

Evo moji 0,02$ na ovu temu; neće Intel samo tako propasti, ne treba brinuti, no činjenica je da su užasno bahati i glavni krivac da tržište računala stagnira i da nije ništa ozbiljno se desilo od ne znam kada. 14nm još uvijek? Od Applea neće izgubiti tako velik prihod (makar i tih 3-3,5 milijardi nije malo), no veći je problem povrijeđeni ponos i šamar koji je Intel dobio i slijedom toga pokušaj zatiranja prije nego drugi proizvođači ARM procesora pokušaju uhvatiti dio kolača. Vjerujem da je to jedini razlog zašto MS nije izdao retail verziju Windows on ARM. Kampanja koju su pokrenuli je smijurija i malo tko je u tome na njihovoj strani bez da mora biti tj da ima direktni interes.

 

Što se tiče AMD-a, trenutno su tehnološki prešišali Intel, no to je jedna stvar, a drugo ga je pobijediti na poslovnom planu. AMD ima najveći problem u tome da nemaju kapacitete da mogu ozbiljno konkurirati. Drugi (potencialni) problem koji se pokazao prije ponešto godina već kad su njihovi procesori bili nadmoćniji je bio nesnalaženje u ulozi lidera i njima je uvijek bilo najugodnije "na drugom mjestu", u sjeni Intela. Znam da zvuči malo čudno i smiješno, ali mislim da (još) nisu sposobni bili lideri na tržištu, sva sreća za njih da su trenutno daleko od toga.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Evo neko odrastao ovdije...  Hvala...  Apple ima tu prednost da je sve inhouse i moze izvuc iz masine sa OSX doslovno mlijeko... pa da su na krumpiru montirali OSX... Ali nitko nije ocekivao da ce ARM masina bit toliko jaka...i tek je pocetak... Nije problem sta je Apple odhebao Intel, vec bas u to e sta je to samar i dokaz da ARM procesori imaju ogroman potencijal...

LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Baci pogled ako ti se da... 

, nije to video na kojeg sam ja naisao ali ok je...

LM
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 21:16 (maslinastimufo).
15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Hyperion kaže...
* * *

Opet ja na zaradu, al pogledaj cijelu sliku malo.

 

AMD 2020 revenue: $9,8 milijardi (porast 45%)

AMD 2020 net income: $2,5 milijardi (porast 630%)

Sauce: AMD Reports Fourth Quarter and Full Year 2020 Financial Results :: Advanced Micro Devices, Inc. (AMD)

 

 

Intel 2020 revenue: $77,9 milijardi (porast 8%)

Intel 2020 net income: 20,9 milijardi (pad 1%)

Sauce: Intel Reports Fourth-Quarter and Full-Year 2020 Financial Results :: Intel Corporation (INTC)

 

 

Ko je koga prešao i tko je blizu propasti?

 

 

Al i ja idem na AMD-a kad prođe ova pošast od visokih cijena.

 

Jedan iskusni trgovac mi je rekao da je statistika kurva na pitanje da li je bolji Lenovo ili Dell:

Prodaš 1000 računara tipa Dell i pokvari ti se njih 10 (vraćeno jer je pod reklamacijom) i kažeš da je to - koliko? 1% pokvarenih.
Prodaš 10 računara marke Lenovo pokvariti se njih 2 i kažeš da je procenat kvarljivosti 20%.

I šta ćeš po procentima zaključiti koji je bolji? Možeš skalirati procente ali dok nemaš na zalihi 1000 i jednih i drugih - nećeš znati stvarnu vrijednost kvalitete.

Statistika je kurva.. a 20,9 milijardi je 20.9 milijardi.

15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Envy kaže...
Friday kaže...

Znaci nisi shvatio ipak...

Da mu Doktor objasni ili da uzmem kokice?  

Znači ipak kokice :-D 

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Kasno je... nemas sutra nastavu? Tvoj vrsnjaci su vec u krevetu...🤣😂🤣😂

LM
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 21:28 (maslinastimufo).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

Pa jbt bilo bi tragicno a ne zalosno da nemaju trgovinsku prednost stecenu inercijom svih proslih godina...

 

Prednost stecenu inercijom?? Tebi hrvatski nije primarni jezik, ili?

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Opet on se lovi na dlake... kao ovaj o tigricima ( ne shvatit provokaciju je tragikomedija ) Tigrica zamisljam kao lika ovisnika o vidoigricama koji je mentalno jos adolescent... ali ti ti bas me afasciniras, ono kao skolarci onako svadje oko ko igra bolje nogomet i ti ne znajuci sta rec doletis sa "ali tebi je mama ruzna" 🤣😂🤣😂

LM
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 22:29 (maslinastimufo).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

Opet on se lovi na dlake... kao ovaj o tigricima ( ne shvatit provokaciju je tragikomedija ) Tigrica zamisljam kao lika ovisnika o vidoigricama koji je mentalno jos adolescent... ali ti ti bas me afasciniras, ono kao skolarci onako svadje oko ko igra bolje nogomet i ti ne znanuci sta rec doletis sa "ali tebi je mama ruzna" 🤣😂🤣😂

 

Vidi, tebi mozda nije to toliko bitno ali normalnim ljudima je stalo da im sugovornik moze koliko-toliko smisleno formulirati/artikulirati svoje misljenje. Ja znam da ti uslijed totalnog izostanka bilo kakve normalne misli ili argumenta moras igrati na tu "cico-mico" kartu usiljenog humora ali ni to ti bas ne ide najbolje. Cak do te mjere da mi je sad vec pomalo i nelagodno odgovarati ti ista jer imam osjecaj da te na to poticem na opcu zalost...

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Znas tko je Richard H. Thaler? Ako da shvatit ces sta sam napisao...

LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Ja znam da ti uslijed totalnog izostanka bilo kakve normalne misli ili argumenta moras igrat na... opisujes svoje stanje ali ga zelis prikacit meni... ahahahaha... ma da mi je znat kako provodis dane...😉

LM
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

 ma da mi je znat kako provodis dane...😉

 

Programiram baze podataka za jednu od najvecih telekom/IT korporacija na svijetu. Ti?

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Imas dosta slobodnog vremena s obzirom na taj tvoj posao... Covik moji meni se pera da ti ga lipo, kako bi reka... SERES

LM
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

Imas dosta slobodnog vremena s obzirom na taj tvoj posao...

 

A gle, kad si dobar onda to ide lagano... I pazi - jos imam i privatnih klijenata u fusu. A uz sve to - 5 zvjezdica na bug forumu. Junacina, ha?

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Bome, poceo sam se palit na tebe... ti 5 zvjezdica ( nemam blage koje, valjda te pod profilnim slikama ) i ja koji dolazim na BUG bas kad je zadnja faza dosade 😂🤣... danas sam isao na tehnicki i red bio ufff... procitao sve od 24h do Dnevno, reko ajmo na bug... i nasao ekipu 🤣😂...   

LM
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Sorry mali zamjenio noc za dan pa malo sam van faze....  cime se bavim... rudarenje trenutno ako se to moze nazvat poslom... Slucajnost; skompao sam se s likom iz Ita koji mi je poslao nekog svog frenda s zenom i djecom u apartman, i cugajuci skupa ispalo da radi za Asus u Ita i da je jako visoko pozicioniran... drugi jedan frend (p.partner) poznaje lika koji je dobar sa bivsim vlasnikom HG-spota i eto ... 1+1=2 Ovaj znao kad a ja znao di...

LM
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.3.2021 2:06 (maslinastimufo).
16 godina
odjavljen
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Ne odustaje lik od usiljenog humora... Sad jos ubacuje "mali" dok se obraca drugima a medju mladjima je ovdje

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

Kako? Ali jos bitnije zaaaasto? Mali = Sin (beba) zamjenio noc za dan... 

LM
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

Kako? Ali jos bitnije zaaaasto? Mali = Sin (beba) zamjenio noc za dan... 

 

Onda stavi zarez tu i tamo pa ce ljudi mozda i shvatiti sta pises

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice