Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

poruka: 118
|
čitano: 18.123
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po".
15 godina
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Cool 😎

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Preporodili su se kao i svi koji su napustili Intel, nek se Intel sam igra u svinjcu koje su stvorili.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 23:15 (Riot).
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Smiješno mi je kako Intel kao još uvijek tržišni lider ide u “gerilski” napad na tržišno daleko manje zastupljene Apple laptope.

Nekako mi se ne čini kao najbolja marketinška strategija, imam dojam da je sada dodatno okrenuo reflektor prema Appleu i M1.
 
13 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Isuse kako jadno 😂

Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

.. ali svaka reklama je reklama, pa i loša, negativna.. (neovisno koji test, tad se govori o intel-appleu, ne o onom drugom/trećem..). M1 nije konkurent, pravi, direktni.. tj to je samo za mac, jer je zatvoren sustav-računalo.. za PC-x86 je ono što intel treba. Istina u usa je mac 30% tržišta, ali to je i do sad bio tj to je jedini dio gdje intel gubi i to gubi konkretno tu količinu chipova-novca, no nema konkurencije jer je naprosto nema tj to je apple, ne tržište laptop-desktopa u kojem OEM proizvođači slažu komponente npr chipset + cpu +vga .. Da je apple do sad koristio neki treći cpu (kao prije ibm-motorolin..) tad to ne bi imalo utjecaja na intel, kao što nema na ostale firme koje će i dalje appleu isporučivati npr ram ili m2-disk ili ekrane ili nešto deseto dok od sveg tog intela naravno bolio ono što on gubi a to je cpu+chipset=novac u tom segmentu tržišta. Što god napravi ako je to m1 cpu tad ne zarađuje od tog ništa, tj jedino mu ostaje nada da se apple predomisli i vrati na intel.. no to se po svemu neće desiti u par narednih godina.

 

- dok je 'gerila' usa doktrina posljednjih desetljeća, s talibancima i sl. tj nije više 'david vs golijat' tj obrnute uloge.. no dok su jaki pobjeđuju pa tek kad izgube možemo kritizirati. Možda izgube poneku bitku no bace nuklearku i proglase pobijedu itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 2 hvala 0
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Susramlje.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Ovo je pouka svima.

Ne treba se smatrati manje sposobnim zato kaj ne radite u multimilijarderskoj kompaniji, i zbog toga se osjećati manje vrijednim.

Čim vidite kakvi debili tam rade, odmah je život ljepši i odjednom naučite cijeniti svoje kvalitete 

Niste vi ništa lošiji ni gluplji, samo su oni dovoljno glupi pa im je zbog toga pala sjekira u med (Murphyev zakon, tj. obrnuti - preglupi su da bi im uopće išta moglo poći po zlu, tj. ako ne kužiš kaj se uopće događa sve je ok).

 

A samoubojstvo iz zasjede je očito omiljena PR metoda u 21. stoljeću.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 12:45 (fer-de-lance).
 
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Oni bitni detalji me podsjećaju na priču kada su se neki brendovi mobitela falili kako imaju spektakularne kamere na mobitelima, pa se ispostavilo da su slike slikane DSLR/Mirrorless kamerama 

Ako se već rade usporedbe, neka budu realne jedan na jedan, a ne ovako mućki podmukle

ATJ Lučko
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Kak god bilo meni je osobno Apple igracka za ljude koji o kompjuterima pojma nemaju i zele se praviti vazni i posjedovanje Applea im je statusni simbol a ne pravi alat za rad.

Na stranu koja je arhitektura u pitanju, da li je to ppc, intel, m1 ili nesto sasvim deseto ali Apple svijet mi jednostavno nije niti svestran niti toliko fleksibilan. Apple ekosistem i OS je zapravo lijepo upakiran i ispeglani Linux na steroidima.

Ne kazem da je windows savrsen, daleko od toga, niti da je Intel trenutno bolji proizvodjac procesora ali da se na windows platformi svasta moze vrtiti to stoji: od servera, linuxa, knjigovodstvenih programa, CAD/CAM aplikacija, igara, obrade zvuka i videa i zapravo svega kaj netko smisli... Ne znam da je Apple bas u toj kategoriji upotrebljivosti... Mislim na najobicnijem piceku danas mozes vrtit windoze, sutra linux a prekosutra virtualke ako bas hoces a na OS X-u?

 

K tome je jos puno previse preskup. Za cijenu jedva upotrebljivog Maca moze se slozit itekako fina PC konfiguracija na kojoj se moze raditi sve gore navedeno a dobro slozen i poinstaliran PC radi jednako dobro i stabilno kao i Mac a ako ste ikada vidjeli neupotrebljivi OS X onda tek postaje jasno koliko "ponosni" korisnik istog moze bilo sto sam popraviti bez da opet istrese hrpu love da mu se voljeni kompjuter vrati u upotrebljivo stanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 13:44 (Obelix).
 
4 13 hvala 1
16 godina
online
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Intel budaletine na kvadrat.

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
ihush kaže...

.. ali svaka reklama je reklama, pa i loša, negativna.. * * *

Da. Intel je de facto reklamirao Apple.

Pogledajte reklamu gdje Audi A8 u reklami prroziva Mercedes S Klassu*:



Audi ništa drugo nije nego istakao dobre stvare isprobanog recepta S Klasse.

U međuvremenu neslužbena reklama kao kontra odgovor došla od Mercedesa koji kaće (tko je pratio prvu reklamu) i dalje sanjaj Audi.



Zaključak:Intelu ovo nije bilo potrebno jer tržište PC ne može se preko noći a niti preko decenije promjeniti na Appleov sustav gdje su točkovi za desktop računar 700 USD + VAT, a postolje za monitor 1000,00 USD + VAT... Apple u desktop svijetu ostat će na istoj jednocifrenom broju kao i do sada.

Na žalost jedini koji će da plati ovu bitku jeste AMD. Njihove AMD Radeon Pro neće biti u Appleu, zapravo ništa AMD-ovo neće biti u Appleu.

* Prepucavanje kroz reklame između BMW vs. Mercedes vs. Audi traje još od 80-tih, ali onaj kome ide posao - sam uspjeh je reklama. Audi je toliko jedno vrijeme bio bezobrazan da je "lajao" i na Ferrari jer je eto njibo Laborghini.

AMD trenutno laje kao bjesan pas sa svojim sloganom "Where gaming begins", da ne govorim koja je to glupost 700 USD CPU testirati na 1080p rezoluciji sa Nvidijia GPUO-ovima... ispade da do ZEN3 nikada nismo ni znalu šta su to video igrice.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Obelix kaže...

 

 

K tome je jos puno previse preskup. Za cijenu jedva upotrebljivog Maca moze se slozit itekako fina PC konfiguracija na kojoj se moze raditi sve gore navedeno a dobro slozen i poinstaliran PC radi jednako dobro i stabilno kao i Mac a ako ste ikada vidjeli neupotrebljivi OS X onda tek postaje jasno koliko "ponosni" korisnik istog moze bilo sto sam popraviti bez da opet istrese hrpu love da mu se voljeni kompjuter vrati u upotrebljivo stanje.

 Mislim da si malo fulao fudbal ovdje. Ono što kroz ove reklame intel cilja je na razliku i nadmoc PC i intel laptopa naspram Macbooka, a dekstop se uopće ne spominje, a u kontkestu laptopa, macbook air od 9200 kuna u najslabijoj konfiguraciji praši dell xps koji dođe od 14-15k kuna. Koristio sam oboje, i mogu reći da mac na papiru izgleda slabije, ali u praksi imam bolju bateriju, bolje perfomanse, i ne grije se (nema ni aktivno hlađenje). Naravno, onome kome treba speceifični SW koji nije dostupan za macOS to ništa ne znači i nema onda ni smisla voditi neke rasprave. Za posao koji ja radim nije bitan OS jer su većinom web appovi u kojima radim

Stoja
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Sto vise gledam ovo dolazim do zaključka da Intel svjesno baca svjetlo na Apple i na taj način reklamira njih umjesto AMD-a koji mu u ovom trenutku može uzeti mnogo vise. No, da se ne zavaravamo, Apple ima nekih 10-12% udio, no ne bilokakvih nego uredjaja u višem cjenovnom rangu i taj gubitak Intelu financijski pada teze nego bi bilokoji drugi proizvođač jer je profit mu tu najviši. Svejedno, način na koji to radi je poprilično jadan, pripremili su neke svoje benchmarke gdje su nategnuli da su njihovi top procesori za do 30% brzi od entry level M1. Već su leakali benchmarci za M1X kraj kojih Intelove “perjanice” djeluju smiješno.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Malo se educiraj, pričaš bedastoće ovdje. Ako nisi znao, Mac može kroz virtualke pokretati i Linux i Windows (problem je samo sa licencom trenutno jer MS nema retail Win on ARM još). Mac je kao platforma prilagođen za obradu videa, slike i zvuka i sa M1 chipom ostavlja Intel daleko iza po performansama. Sto se tiče aplikacija u današnje doba većina ih je ili ide prema webu, Windowsi su sve manje potrebni. Naravno, ako se baviš programiranje Win desktop aplikacija to je druga priča. A pitanje igara - to je mač sa dvije oštrice jer M1 Mac omogućava pokretanje iOS aplikacija uključujući i igre kojih ima podosta i price o tome kako Mac nije za igre vise ne stoje
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Napad je najbolja obrana.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Obelix kaže...

Kak god bilo meni je osobno Apple igracka za ljude koji o kompjuterima pojma nemaju i zele se praviti vazni i posjedovanje Applea im je statusni simbol a ne pravi alat za rad.

 Zato većina developera u Googleu koristi MacBookove, jer oni o kompjuterima pojma nemaju i žele se praviti važni, a Obelix sa BUG foruma će im reći kako zapravo svijet funkcionira.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 11:59 (Obelix).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Stoja kaže...
Obelix kaže...

 

 

K tome je jos puno previse preskup. Za cijenu jedva upotrebljivog Maca moze se slozit itekako fina PC konfiguracija na kojoj se moze raditi sve gore navedeno a dobro slozen i poinstaliran PC radi jednako dobro i stabilno kao i Mac a ako ste ikada vidjeli neupotrebljivi OS X onda tek postaje jasno koliko "ponosni" korisnik istog moze bilo sto sam popraviti bez da opet istrese hrpu love da mu se voljeni kompjuter vrati u upotrebljivo stanje.

 Mislim da si malo fulao fudbal ovdje. Ono što kroz ove reklame intel cilja je na razliku i nadmoc PC i intel laptopa naspram Macbooka, a dekstop se uopće ne spominje, a u kontkestu laptopa, macbook air od 9200 kuna u najslabijoj konfiguraciji praši dell xps koji dođe od 14-15k kuna. Koristio sam oboje, i mogu reći da mac na papiru izgleda slabije, ali u praksi imam bolju bateriju, bolje perfomanse, i ne grije se (nema ni aktivno hlađenje). Naravno, onome kome treba speceifični SW koji nije dostupan za macOS to ništa ne znači i nema onda ni smisla voditi neke rasprave. Za posao koji ja radim nije bitan OS jer su većinom web appovi u kojima radim

 

Za web aplikacije nije problem na kojoj si platformi no ako pogledas malo te intelove usporedbe bas i ciljaju na svestranost, tj. sta sve mozes raditi na pc-ju u odnosu sta (ne)mozes na Macbook-u.

M1 je vjerojatno bolji proc i bolje optimiziran za notebookove ali cijeli Apple ekosistem je nekako... nepraktican i specijaliziran (oduvijek je i bio specijaliziran pretezno za DTP/video/audio) i papreno (pre)skup. Svaka roba ima svog kupca

15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Obelix kaže...
..

Za web aplikacije nije problem na kojoj si platformi no ako pogledas malo te intelove usporedbe bas i ciljaju na svestranost, tj. sta sve mozes raditi na pc-ju u odnosu sta (ne)mozes na Macbook-u.

M1 je vjerojatno bolji proc i bolje optimiziran za notebookove ali cijeli Apple ekosistem je nekako... nepraktican i specijaliziran (oduvijek je i bio specijaliziran pretezno za DTP/video/audio) i papreno (pre)skup. Svaka roba ima svog kupca

 -i dalje promašuješ.. tj cijena? dio cijene usporedivih računala/laptopa tj novi apple-mac m1 je jeftikaner koji jede malu djecu (ostale).. a cjena, .. znaš računati?

-specijaliziran? .. danas je sve = multimedija, glavni task radi gpu, os je samo os, kao driver-bios-veza hw-sw tj juzer koristi appse, ne os itd itd. a izbor softa-appsa ovisi o korisniku-kupcu i proizvođaču tj interesu-tržištu. U tome linxu suxa npr adobe-soft .. naravno, ako proizvođač želi, može napraviti soft-app za bilo koji os, no do sad za široke mase nije bio zanimljiv lin a neće ni nadalje tj tu je android-mob koji je isti-lin ali nije, tj kao i mac, sve derivati *nixa pa je i nije isto i više ovisi o vlasnišvu licenci-patenta nego (ne)mogućnosti. .. npr hauweijev poučak što se desi kad te ujko sem stavi na crnu listu itd. itd.

 

edit: ili ovako, cijena mac-m1-laptopa je = cijeni intel cpu koji je samo dio laptopa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.3.2021 13:35 (ihush).
10 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Obelix kaže...

Kak god bilo meni je osobno Apple igracka za ljude koji o kompjuterima pojma nemaju i zele se praviti vazni i posjedovanje Applea im je statusni simbol a ne pravi alat za rad.

Na stranu koja je arhitektura u pitanju, da li je to ppc, intel, m1 ili nesto sasvim deseto ali Apple svijet mi jednostavno nije niti svestran niti toliko fleksibilan. Apple ekosistem i OS je zapravo lijepo upakiran i ispeglani Linux na steroidima.

Ne kazem da je windows savrsen, daleko od toga, niti da je Intel trenutno bolji proizvodjac procesora ali da se na windows platformi svasta moze vrtiti to stoji: od servera, linuxa, knjigovodstvenih programa, CAD/CAM aplikacija, igara, obrade zvuka i videa i zapravo svega kaj netko smisli... Ne znam da je Apple bas u toj kategoriji upotrebljivosti... Mislim na najobicnijem piceku danas mozes vrtit windoze, sutra linux a prekosutra virtualke ako bas hoces a na OS X-u?

 

K tome je jos puno previse preskup. Za cijenu jedva upotrebljivog Maca moze se slozit itekako fina PC konfiguracija na kojoj se moze raditi sve gore navedeno a dobro slozen i poinstaliran PC radi jednako dobro i stabilno kao i Mac a ako ste ikada vidjeli neupotrebljivi OS X onda tek postaje jasno koliko "ponosni" korisnik istog moze bilo sto sam popraviti bez da opet istrese hrpu love da mu se voljeni kompjuter vrati u upotrebljivo stanje.

 

Nisi baš imao kontakt s Apple računalima?

9 godina
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

macOS je najbrži/najsnappy OS koji sam ikad koristio, a koristio sam hrpetinu linuxa i sve windowse u zadnjih 15 godina. Može sve osim gaminga i nekih specifičnih programa. Za 99% korisnika mac je najbolji izbor - pali i vozi.

Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Marko kaže...
* * *

 Zato većina developera u Googleu koristi MacBookove, jer oni o kompjuterima pojma nemaju i žele se praviti važni, a Obelix sa BUG foruma će im reći kako zapravo svijet funkcionira.

Kod Googleovih developera MacBook je samo terminal za neke više radnje.
 

Syke kaže...
* * *

 

Nisi baš imao kontakt s Apple računalima?

Dobio sam ja nagriženu šarenu jabuku 1996 u sklopu organizacije Ship To Bosnia, kojja je je donirala iz Švedske par komada sa pripadajućim orgilnim Photoshopom i vjerojatno još par poznatih programa... bilo je lijepo sve dok se nije kucalo par godina poslije, barem, ja, win.exe u 386 proecesoru sa MS-DOS 6.22 (još uvijek se sjećam verzije kao najbolje do tada).

Plus, korisitio iPhone 4s i kasnije SE, sve bajno krasno imaš osjećaj da ti telefon čita misli sve dok drag'n'drop trebaš odvući datoteke.. onda bi kroz prozor bacio i telefon i PC.
 

pqweasdyxc kaže...

macOS je najbrži/najsnappy OS koji sam ikad koristio, a koristio sam hrpetinu linuxa i sve windowse u zadnjih 15 godina. Može sve osim gaminga i nekih specifičnih programa. Za 99% korisnika mac je najbolji izbor - pali i vozi.

Samo što tih 1% zeza ostalih 90+% korosnika koji ne žele Apple

2008- u drugoj najvećoj štamapriji u BiH dolazi na zahtjev dizajnera i DTP-ovaca jedna Mac mašina.... rtreba li reći da je ista služila samo za ukras.. jer 3rd party programčića za Impose, konver ovo ono.. bilo je 300 hiljada na PC-u, a Quark Xpress radio je jednako ako ne čak i bolje na PC-u.

Nisam Apple anti-fanboy ali jednostavno ističem činjenice.. ne možeš neku običnu PCIe karticu u njega ubaciti a da nije odobrena od strane Applea... sjećam se kao sad 2009. ProLink-ov modem kupio za 15-tak KM kai i jednu zvučnu karticu za servisa po istoj cijeni, dok je za Mac u Mercator centru u nekoj radnji koštala frapidni 125 KM ili ako ti je lakše 470 kuna.

Ok, i ja ču nabaviti taj M1 (čitaj: kupit će mi ga netko deseti) ali me ne možeš praviti budalom da točkove za RadnuStanicu plaćam 700,00 USD +VAT, a postolje za monitor 100,00 USD + VAT.

To su čiste činjenice, ne kažem da APple sa današnjih 2B neće sutra vrijediti 4B pa sve do još jedne nule tj. 10B američkih USD, ali ne preko mene bajo, ne preko mene.

PS: Sinoć sam u cugu odgledao Formula 1: Drive to Survive na netflixu 8 epizoda... osim laptopa za pisanje maila kod sekretarice ili koga već.. nema ga nijgde.. sve u 80% ThinkPadovi i to u tehnološki najrazvijenijem sportu na svijetu.

16 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Envy kaže...
Marko kaže...
* * *

 Zato većina developera u Googleu koristi MacBookove, jer oni o kompjuterima pojma nemaju i žele se praviti važni, a Obelix sa BUG foruma će im reći kako zapravo svijet funkcionira.

Kod Googleovih developera MacBook je samo terminal za neke više radnje.
 

Syke kaže...
* * *

 

Nisi baš imao kontakt s Apple računalima?

Dobio sam ja nagriženu šarenu jabuku 1996 u sklopu organizacije Ship To Bosnia, kojja je je donirala iz Švedske par komada sa pripadajućim orgilnim Photoshopom i vjerojatno još par poznatih programa... bilo je lijepo sve dok se nije kucalo par godina poslije, barem, ja, win.exe u 386 proecesoru sa MS-DOS 6.22 (još uvijek se sjećam verzije kao najbolje do tada).

Plus, korisitio iPhone 4s i kasnije SE, sve bajno krasno imaš osjećaj da ti telefon čita misli sve dok drag'n'drop trebaš odvući datoteke.. onda bi kroz prozor bacio i telefon i PC.
 

pqweasdyxc kaže...

macOS je najbrži/najsnappy OS koji sam ikad koristio, a koristio sam hrpetinu linuxa i sve windowse u zadnjih 15 godina. Može sve osim gaminga i nekih specifičnih programa. Za 99% korisnika mac je najbolji izbor - pali i vozi.

Samo što tih 1% zeza ostalih 90+% korosnika koji ne žele Apple

2008- u drugoj najvećoj štamapriji u BiH dolazi na zahtjev dizajnera i DTP-ovaca jedna Mac mašina.... rtreba li reći da je ista služila samo za ukras.. jer 3rd party programčića za Impose, konver ovo ono.. bilo je 300 hiljada na PC-u, a Quark Xpress radio je jednako ako ne čak i bolje na PC-u.

Nisam Apple anti-fanboy ali jednostavno ističem činjenice.. ne možeš neku običnu PCIe karticu u njega ubaciti a da nije odobrena od strane Applea... sjećam se kao sad 2009. ProLink-ov modem kupio za 15-tak KM kai i jednu zvučnu karticu za servisa po istoj cijeni, dok je za Mac u Mercator centru u nekoj radnji koštala frapidni 125 KM ili ako ti je lakše 470 kuna.

Ok, i ja ču nabaviti taj M1 (čitaj: kupit će mi ga netko deseti) ali me ne možeš praviti budalom da točkove za RadnuStanicu plaćam 700,00 USD +VAT, a postolje za monitor 100,00 USD + VAT.

To su čiste činjenice, ne kažem da APple sa današnjih 2B neće sutra vrijediti 4B pa sve do još jedne nule tj. 10B američkih USD, ali ne preko mene bajo, ne preko mene.

PS: Sinoć sam u cugu odgledao Formula 1: Drive to Survive na netflixu 8 epizoda... osim laptopa za pisanje maila kod sekretarice ili koga već.. nema ga nijgde.. sve u 80% ThinkPadovi i to u tehnološki najrazvijenijem sportu na svijetu.

 

Slažem se s nekim tvojim tvrdnjama, ovo za PCIe kartice i pogotovo za kotačiće - to im je glup potez svakako, i ne kužim zašto rade to, moguće da je to ona fora sa "i loša reklama je reklama", ali mislim da im to ne treba.

 

Ovo za Google - zašto onda nisu odabrali Windows laptop ili Chromebook, ako je za spajanje samo na terminal pa je svejedno? Pogotovo skuplje računalo?

 

I ne možeš dokumentarac s Netflixa koristiti kao relevantan argument. Vjerojatno nije, ali moguće je da je i plaćena reklama od strane Lenova.

 

A kad već spominješ ThinkPad, zanimljivo je da IBM koji je svoj odjel i licencu za ThinkPadove prodao Lenovu, za svoje zaposlenike nudi i Apple hardver odnedavno, sa dobrim rezultatima: https://www.computerworld.com/article/3452847/ibm-mac-users-are-happier-and-more-productive.html

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 9:19 (Marko).
9 godina
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Ti kotačići i postolje su bili više kao neka sprdnja. Večina koja je kupila taj monitor je već imala neko profi postolje koje je puno bolje od ovog, a valjda i kotačiće. Apple radi odlične proizvode po ekstremnim cijenama koje su često prevelike za hr. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Marko kaže...
Envy kaže...
Marko kaže...
* * *

 Zato većina developera u Googleu koristi MacBookove, jer oni o kompjuterima pojma nemaju i žele se praviti važni, a Obelix sa BUG foruma će im reći kako zapravo svijet funkcionira.

Kod Googleovih developera MacBook je samo terminal za neke više radnje.
 

Syke kaže...
* * *

 

Nisi baš imao kontakt s Apple računalima?

Dobio sam ja nagriženu šarenu jabuku 1996 u sklopu organizacije Ship To Bosnia, kojja je je donirala iz Švedske par komada sa pripadajućim orgilnim Photoshopom i vjerojatno još par poznatih programa... bilo je lijepo sve dok se nije kucalo par godina poslije, barem, ja, win.exe u 386 proecesoru sa MS-DOS 6.22 (još uvijek se sjećam verzije kao najbolje do tada).

Plus, korisitio iPhone 4s i kasnije SE, sve bajno krasno imaš osjećaj da ti telefon čita misli sve dok drag'n'drop trebaš odvući datoteke.. onda bi kroz prozor bacio i telefon i PC.
 

pqweasdyxc kaže...

macOS je najbrži/najsnappy OS koji sam ikad koristio, a koristio sam hrpetinu linuxa i sve windowse u zadnjih 15 godina. Može sve osim gaminga i nekih specifičnih programa. Za 99% korisnika mac je najbolji izbor - pali i vozi.

Samo što tih 1% zeza ostalih 90+% korosnika koji ne žele Apple

2008- u drugoj najvećoj štamapriji u BiH dolazi na zahtjev dizajnera i DTP-ovaca jedna Mac mašina.... rtreba li reći da je ista služila samo za ukras.. jer 3rd party programčića za Impose, konver ovo ono.. bilo je 300 hiljada na PC-u, a Quark Xpress radio je jednako ako ne čak i bolje na PC-u.

Nisam Apple anti-fanboy ali jednostavno ističem činjenice.. ne možeš neku običnu PCIe karticu u njega ubaciti a da nije odobrena od strane Applea... sjećam se kao sad 2009. ProLink-ov modem kupio za 15-tak KM kai i jednu zvučnu karticu za servisa po istoj cijeni, dok je za Mac u Mercator centru u nekoj radnji koštala frapidni 125 KM ili ako ti je lakše 470 kuna.

Ok, i ja ču nabaviti taj M1 (čitaj: kupit će mi ga netko deseti) ali me ne možeš praviti budalom da točkove za RadnuStanicu plaćam 700,00 USD +VAT, a postolje za monitor 100,00 USD + VAT.

To su čiste činjenice, ne kažem da APple sa današnjih 2B neće sutra vrijediti 4B pa sve do još jedne nule tj. 10B američkih USD, ali ne preko mene bajo, ne preko mene.

PS: Sinoć sam u cugu odgledao Formula 1: Drive to Survive na netflixu 8 epizoda... osim laptopa za pisanje maila kod sekretarice ili koga već.. nema ga nijgde.. sve u 80% ThinkPadovi i to u tehnološki najrazvijenijem sportu na svijetu.

 

Slažem se s nekim tvojim tvrdnjama, ovo za PCIe kartice i pogotovo za kotačiće - to im je glup potez svakako, i ne kužim zašto rade to, moguće da je to ona fora sa "i loša reklama je reklama", ali mislim da im to ne treba.

 

Ovo za Google - zašto onda nisu odabrali Windows laptop ili Chromebook, ako je za spajanje samo na terminal pa je svejedno? Pogotovo skuplje računalo?

 

I ne možeš dokumentarac s Netflixa koristiti kao relevantan argument. Vjerojatno nije, ali moguće je da je i plaćena reklama od strane Lenova.

 

A kad već spominješ ThinkPad, zanimljivo je da IBM koji je svoj odjel i licencu za ThinkPadove prodao Lenovu, za svoje zaposlenike nudi i Apple hardver odnedavno, sa dobrim rezultatima: https://www.computerworld.com/article/3452847/ibm-mac-users-are-happier-and-more-productive.html

Ja sam samo objektivan.. imat ću iPhone i taj M1 Mac... jer sam informatičar i želim da ga imam.. Ali poznajem eko sustav Applea i za neke normalne stvari vrijeme je kod njih fizička dimenzija a X-osa neka imaginarna.. neke stvari nemaju veze sa logikom.

Nisi gledao Drive to Survive a moja preporuka je da odgledaš.. kakva plaćena reklama od strane Lenova. Na Mercedesu se reklamira AMD na Ferrariju Intel i sve svjetske fime (osim Applea) a vidljivo je što tajnica ima na stolu a što inžinjeri koji prikazuju do one vremenske prognoze do dinamike fluida.. ima svega.. i ThinkPadova, HP-ova, i Dell-a sve su te kompanije kao sponzori na bolidima.

Koji dio Googla developa na Mac-u to ne znam... ispričat ću samo sledeće isksutvo:
"došao novi gmail kroz web sučelje i ja nigdje ali nigdje da nađem kako da ispraznim kantu za smeće a već ista puna i sam Google disk".. pukne mi film i ni manje ni više krow web sučelje javim se supportu.. i objasnim im da nisam običan juzet nego inžinjer mreža, i informatičar i da mi nije jasno kako ja ne vidim tu opciju.. ili gleda ali ne vidim.

I znaš šta mi lik kaže "Oprotsii molim te, i ja sam novi.. po cijeli dan čačkamo... 40 minuta sam ispražnjavao kantu za smeće".

Taj Mac u Googlu može biti samo neka osobna satisfakcija neke tajnice. Nema nikakve razlike između sastavljanja email na Mac-u ili PC-u, kao niti crtanja dizajna UI ili nešto slično...

... ali.. sasvim drugo su Aruba Swithevi za povezivanje silnih farmi datacentri. Tu nema ni Intela, ni Applea.

pqweasdyxc kaže...

Ti kotačići i postolje su bili više kao neka sprdnja. * * *

 

Kakva crna sprdnja, kupiš premium monitor 6K ili koliko K već ima i na što da ga postaviš... ne dolazi ni sa običnim plastičnim stalkom.
Na zid da ga naslonim dok a radni stol gurnem do kraja zida..Ž

Budimo realni ništa se nije u Appleu promjenilo još kada su komponente za iPhone 4 koštale oko 50-tak USD a prodavao se sjećam se 800 franaka u CH.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Obelix kaže...

 

Za web aplikacije nije problem na kojoj si platformi no ako pogledas malo te intelove usporedbe bas i ciljaju na svestranost, tj. sta sve mozes raditi na pc-ju u odnosu sta (ne)mozes na Macbook-u.

M1 je vjerojatno bolji proc i bolje optimiziran za notebookove ali cijeli Apple ekosistem je nekako... nepraktican i specijaliziran (oduvijek je i bio specijaliziran pretezno za DTP/video/audio) i papreno (pre)skup. Svaka roba ima svog kupca

 

 

To što kažeš je samo iz perspektive "kako to vidi mali Ivica", vjerojatno pod utjecajem brojnih stručnjaka sa foruma koji imaju puna usta mac-a, a mnogi od njih ga nikad nisu ni koristili, osim možda u dućanu na par minuta. Mac je kod nas papreno skup, no u razvijenim državama tipa SAD i Engleska to nije toliko veliki trošak. Kad radiš usporedbu cijene onda trebaš usporediti sa Dell XPS i sličnim modelima.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
Envy kaže...
Kakva crna sprdnja, kupiš premium monitor 6K ili koliko K već ima i na što da ga postaviš... ne dolazi ni sa običnim plastičnim stalkom.

Na zid da ga naslonim dok a radni stol gurnem do kraja zida..Ž

Budimo realni ništa se nije u Appleu promjenilo još kada su komponente za iPhone 4 koštale oko 50-tak USD a prodavao se sjećam se 800 franaka u CH.

Appleov ekosustav je Appleov i specifičan je, ne pokušavaju biti kopija PC-a ili nečeg trećeg i ili ćeš se prilagoditi ili ćeš biti frustriran. Kao IT profesionalca vjerojatno te nitko ne tjera da koristiš opremu koja je protivna tvojim uvjerenjima Kod nas u razvoju možeš dobiti ili mac ili PC ovisno prema željama i mogu ti reći da sve velika većina odlučila za mac, neki ga korise po prvi puta i nakon inicijalne prilagodbe skoro svi su zadovoljniji. Što se tiče korištenja u Googleu, imaš onih koji koriste kao terminal kako kažeš, ali ima i onih koji koriste za ozbiljan razvoj tako da ne možeš generalizirati. Razlika u brzini builda za JavaScript aplikacije na M1 macu u odnosu na MBP sa i9 je šokantna, neke stvari Air bez aktivnog hlađenja odrađuje gotovo duplo brže i to je usporedba računala za 9500 i računala za 27000 kn (slična stvar sa Dellom u istom cjenovnom rangu).

 

Cijena ovih dodataka za monitor je malo bizarna, ali je postavljena tako da vjerojatno može reći da je monitor ispod 5000 USD iako ga nitko neće kupiti bez stalka i to je zapravo anti-marketing pristup po meni. Sam monitor se prema karakteristikama teško može usporediti sa sličnim i definirati cjenovni rang jer što se tiče raspona boja, kontrasta i brightnessa ne postoje ekvivalenti kod konkurencije pa je pitanje koliko su ti te stvari bitne.

 

No, osnovna priča na ovom threadu je Intel i njegovo durenje radi toga jer ih je Apple napucao i to očito boli pa oni pokušavaju svom silom pokazati kako Apple ne valja što koliko vidim svugdje nailazi uglavnom na kontra efekt jer većina ljudi je shvatila pozadinu priče. Meni je zaista najsmješnije u cijeloj priči to se Intel išao uspoređivati sa entry level M1 i dokazivati da je sa najnovijom generacijom "u laboratorijskim uvjetima" do 30% brži u nekim taskovima. A M1X je "iza ugla" i samo je pitanje trenutka kad će do kraja razguziti Intel u bechmark i real life testovima. A ovi filmići sa usporedbom su tragikomični...

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
10 godina
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Pa Google/Facebook i hrpa drugih koriste Apple jer im je hrpa proizvoda pogonjena Linux/Unix, naravno da je bolje raditi na OSu koji je nativno Unix. A s Appleom dobiju podršku i unificiranost, bolje nego da uzmi 500 Lenova i instaliraju Ubuntu.

 

Isto ako ti se radi bazira na MS proizvodima bolje je kupiti Win laptop nego Mac pa dualboot/virtualka.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Intel se svim silama trudi dokazati da je Apple po

Ljudovi, Ljudovi... Apple ima ono nesto sta ima i Mercedes F1. Mercedesov partner Petronas proizvodi gorivo i maziva, samim time sve tekucine koje prolaze kroz bolid su dizajnirane bas za taj bolid. Rezultat je termalna efikasnost kakvu drugi mogu sanjati... tako i OSX sa komponentama Appelovih masina, sustav je optimiziran do bola i daje bolesne performanse sa losijim hardwareom ( zato hackintohi su letili ). Novi in-house procesori daju im vise prednosti; bolesna optimiziranost, manja potrosnja struje, NE-ovisnost o sposobnosti isporuke procesora partnera... i rjesili su se ogranicenosti dizajniranja masina koje je uzrokovala visoka temperatura rada intelovih procesora... Intel je u periodu "grizenja dreka" jer apple ih je odhebao i AMD mu hebe bivsu zenu (kupce) sa vecom alatkom. PLUS indirektan problem je AMD-ova B-seksualnost (proizvodi i graficke), jer moze racunat na dva trzista. E sad, Intel pokusava isto pokazat da i on zeli dat guze (proizvodit graficke) ali neidu mu u prednsot nestasica kondoma ( chipova ) a neide ni drugima... REKLAME OD INTELA su mi kao kad te zena ostavi ali ti se grcevito trudis njoj i drugima dokazat kako je ona losa i nemoralna zena ali istovremeno ju zelis natrag... ne frende, pomiri se s prekidom i nadji si bolju zensku i onda neka tvoja nova zenska bude toliko jebena da se i partner tvoje bivse pali na nju... 🤣😂🥊💣

LM
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 9:40 (maslinastimufo).
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel se svim silama trudi dokazati da je Appl
maslinastimufo kaže...

 PLUS indirektan problem je AMD-ova B-seksualnost (proizvodi i graficke), jer moze racunat na dva trzista

 

Joj, Boze...

 

I sam sam presao sa intela na AMD ali jesi ti svjestan koju glupost si izvalio? Jesi svjestan na koliko trzista se Intel nalazi?? Pa njima je proizvodnja desktop procesora tek kap u moru covjece...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice