Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

poruka: 200
|
čitano: 36.665
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset ".
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
nixass kaže...

pripreme u Intelu za recenzije 10th gen

 

 Dovoljno je editirati recenzije prethodnih generacija i dodati vecu potrosnju i potreba za novom maticnom.... i da, jos jedan+ u 14nm...

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
bik kaže...
neampojma kaže...

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

 WTF? Šta više nema i3 9gen za kupiti ako ti je +200kn puno, za duplo jaci i3 10gen ?!?

 pošalji link di ti je taj duplo jači i3 10gen za 900 kn? 

 Ne kuzim sta je tebi smijesno, treba biti smijesno to sto ti +200kn igra ulogu kod izbora proca kojeg kao čekaš/nadaš se?! A intel ti upravo nudi i3 9gen za tvoju kupovnu moc, ili ako nagrecaš 200kn dobijes novi 10gen i3, da, koji je uz to 30% jaci od prosle generacije, duplo je bio krivi izraz ali forumske cjepidlake ce se uvijek uhvatit za za to bez da shvate bit necije recenice/rasprave.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 15:07 (bik).
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...
neampojma kaže...
bik kaže...
neampojma kaže...

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

 WTF? Šta više nema i3 9gen za kupiti ako ti je +200kn puno, za duplo jaci i3 10gen ?!?

 pošalji link di ti je taj duplo jači i3 10gen za 900 kn? 

 Ne kuzim sta je tebi smijesno, treba biti smijesno to sto ti +200kn igra ulogu kod izbora proca kojeg kao čekaš/nadaš se?! A intel ti upravo nudi i3 9gen za tvoju kupovnu moc, ili ako nagrecaš 200kn dobijes novi 10gen i3, da, koji je uz to 30% jaci od prosle generacije, duplo je bio krivi izraz ali forumske cjepidlake ce se uvijek uhvatit za za to bez da shvate bit necije recenice/rasprave.

 pa ne gledaš više kolika je razlika između i3 9gen i 10gen, nego između  i3 10gen i ryzen 3 3300 koji će biti jeftiniji od intela

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
bik kaže...
neampojma kaže...
bik kaže...
neampojma kaže...

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

 WTF? Šta više nema i3 9gen za kupiti ako ti je +200kn puno, za duplo jaci i3 10gen ?!?

 pošalji link di ti je taj duplo jači i3 10gen za 900 kn? 

 Ne kuzim sta je tebi smijesno, treba biti smijesno to sto ti +200kn igra ulogu kod izbora proca kojeg kao čekaš/nadaš se?! A intel ti upravo nudi i3 9gen za tvoju kupovnu moc, ili ako nagrecaš 200kn dobijes novi 10gen i3, da, koji je uz to 30% jaci od prosle generacije, duplo je bio krivi izraz ali forumske cjepidlake ce se uvijek uhvatit za za to bez da shvate bit necije recenice/rasprave.

 pa ne gledaš više kolika je razlika između i3 9gen i 10gen, nego između  i3 10gen i ryzen 3 3300 koji će biti jeftiniji od intela

A u tom grmu leži zec, pišeš gluposti samo da dikreditiraš intel u intelovoj temi i sarkastično ukažeš kako je ustvari tebi amd bolji. Pa ko ti brani da kupis taj amd, jednog dana kad izađe, eto onda ces imat jaci / ili jeftiniji proc od intelovog i3. Jakovp se te slavit.

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...
neampojma kaže...
bik kaže...
neampojma kaže...
bik kaže...
neampojma kaže...

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

 WTF? Šta više nema i3 9gen za kupiti ako ti je +200kn puno, za duplo jaci i3 10gen ?!?

 pošalji link di ti je taj duplo jači i3 10gen za 900 kn? 

 Ne kuzim sta je tebi smijesno, treba biti smijesno to sto ti +200kn igra ulogu kod izbora proca kojeg kao čekaš/nadaš se?! A intel ti upravo nudi i3 9gen za tvoju kupovnu moc, ili ako nagrecaš 200kn dobijes novi 10gen i3, da, koji je uz to 30% jaci od prosle generacije, duplo je bio krivi izraz ali forumske cjepidlake ce se uvijek uhvatit za za to bez da shvate bit necije recenice/rasprave.

 pa ne gledaš više kolika je razlika između i3 9gen i 10gen, nego između  i3 10gen i ryzen 3 3300 koji će biti jeftiniji od intela

A u tom grmu leži zec, pišeš gluposti samo da dikreditiraš intel u intelovoj temi i sarkastično ukažeš kako je ustvari tebi amd bolji. Pa ko ti brani da kupis taj amd, jednog dana kad izađe, eto onda ces imat jaci / ili jeftiniji proc od intelovog i3. Jakovp se te slavit.

 pa nije mi amd bolji nego amd-ov procesor  koji će koštat manje i biti bolji u odnosu na intelov procesor, ne razumijem ljude koji su u nekakvom taboru pa navijaju za neku boju, valjda bi ti trebalo kao informatičaru biti u interesu odabrati bolji uređaj za manje novca. Što je toliko tebi u interesu govorit ljudima ga kupe intel i3 10gen ako je ryzen 3 bolji i jeftiniji? Ako zarađuješ neke pare od intela onda razumijem 

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
* * *

nez zašto stavljaju uopće ovakvu integriranu grafičku na procesor koji košta masu

1. Zato što je, drago moje dijete, link koji si stavio je u vezi igranja video igrica.
Grafička kartica služi za prikaz slike, izlaz na monitor i to je glavna svrha a ne akceleracija u video igricama, Zašto bi uopšte kupovao ikakvu grafičku ako mi ova UHD630 omogućava Clone Stamp Tool u Photoshopu ili crtanje linija u Tibmle Sketchup. I još pri tome mogu sppojiti 3 QHD monitora ili čak 2 4K monitora.

 

2.Zato što mogu, i imaju svoje proizvodne pogone, imaju i što je nekima dovoljno da pokrenu najbolju strategiju svih vremena Banished. Mogu raditi šta hoće, izbace grafički dio - dobiješ F verziju procesora, još ako ti otključaju množitelj (mada ne znam kome to danas treba) dobiješ i KF verziju procesora.

Ono što mene lično zanima, da li ti postavljaš retorička ili retard pitanja? Ne moraš odgovarati, jer me odgovor baš i ne zanima, neka to bude tvoje lično samopropitkivanje a sada ćemo tebe i tvog pajdašu staviti na pravi test, jer lično mene opuštate sa pitanjima i odgovrima koje dajete.

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...
* * *

A u tom grmu leži zec, pišeš gluposti samo da dikreditiraš intel u intelovoj temi i sarkastično ukažeš kako je ustvari tebi amd bolji. Pa ko ti brani da kupis taj amd, jednog dana kad izađe, eto onda ces imat jaci / ili jeftiniji proc od intelovog i3. Jakovp se te slavit.

To su ti u suštini osobe čiji je krajnji domet u informatici igranje videoigrica. Psss. Inače ne vole kada im kažeš da igraju videigrice sada imaju novi buzword: Gaming.
Ali godine i nisu bitne. Neki dan je ovdje osoba koja je 77. godište postavila neki upit, svi smo momku (još uvijek je momak) pružili konkretnu pomoć ali njegova tvrdoglavost išla je toliko da umjesto jednog običnog klika, on je komad hadwera poslao na servis... ali to nije prava priča.. nego ova: daje on meni svoj ID na TeamViewru da ja to njemu provjerim ali pazi sad ovo, samo da on nešto provjeri. I ja gledam i ne vjerujem. Otvara ono sranje MSI Afterburning neki komas SW za clockanje, ušarenilo se sučelje 7-ce ne znam kakva je 3rd party rješenja postavljao.

Halo! 77. godište, ja mu ukuzajujem na njegovo problem, on kao da me ne čuje nego hoće da se hvali svojim OC mogućnostima.

Prokužit ćeš brzo takve ljude.
Ja recimo trenutno (pa možda čak i dvije godine) pokušavam u psihu ovog jakovp da uđem. Prije je imao neku sliku motorića sada ima, vidiš i sam. Lik konstantno ali konstantno, da li ja nešto pitao, nekome rekao da je ZG glavni grad HR - lupa TD. Može li itko skužiti tu psihu. Meni nije regularan i tačno po određenom paternu, kada mu nestane argumenata poseže sa zadnjim argumentom koji ima - glupošću, pa ga t oizbaci iz takta i onda počne i pogrdno govoriti, zadnje čega se sjećam je "seljačino priglupa". i sl.

Samo se opusti, odo si kavu napraviti pa da se vraćamo glavnoj temi Intelovim procesorima.

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip

Ma jasno, zna se vec na forumu tko je sta i s kim kako ali ovog nisam odmah skontao. Ja sam ustvari glup jer sam se upustio u raspravu.

U prvom postu je napisao da se ON nadao procesoru i3 za 700kn.. onda se/je "otkrio za koga navija" i poceo pricu kako ce Amd izbaciti bolji proc od tog i3 (zamisli:) ?! , mozda ce si on onda taj cpu kupiti ili ce ga nekom drugom preporuciti?!

Još nisam skontao želje i potrebe istog tj jesam, jasno je sto takvi likovi rade po forumu, pokusavaju trollat i uspjevaju dok ih ne skuzis. Jakovp je posebna biljka koliko vidim, svaka intel tema pljuvanje a nikad nije imao intel procesor! opet da se zamislis cemu to?! Sve pravi google informaticari.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 21:10 (bik).
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
* * *
neampojma kaže...
* * *

 a zašto je pentium zamjena za i3?

* * *

 evo malo ću ti pomoći da riješiš zagonetku  * * * pentium je bio 2/2 jezgre, a i3 je bio 2/4 jezgre što se dogodilo da je pentium postao 2/4, a i3 4/4?

Dakle ti ne postavljaš pitanja da bi dobio odgovore nego lukavo i zabilazno to radiš da provjeriš nečije znanje o CPU, a ... (*) ...
 

Jakovp kaže...
* * *

 

 I još sada i3 postaje 4/8.

... (*) ... ti se još slažeš sa njim.

Pa kada ste toliki experti objasnite mi sledeću situaciju:

Kolega Horatio_Hornblower je postavio link na Market Share procesroa a meni je nešto zapelo za oko ovaj Best Value (All Time) i na čijem je prvom mjestu je već sada procesor star ravno 10 godina od prestavljanja tj. Intel Xeon X5650 čija je cijena pri prestavljanju bila na tisuću komada $999a trenutna cijena mu je $14.99, a ja lično sam ga platio 2 CHF.
I da ne bude zabune iz iste serije Westmere EP imam i top-dog X5690 tada najskuplji CPU na svijetu.

Pitanje za vas. Zašto ja pišem sa konfiguracije koja upravo pogoni taj procesor a ne gore navedene Core iX koje mogu pojesti ovaj Xeon za doručak?Nije da ne mogu uzeti sebi jedan od 8/9. generacije Core procesora ili jednog od Ryzena. I kada mislim uzeti, mislim doslovce samo ga skinuti sa stalaže u koju trenutno gladam i upiknut u neku adekvatnu ploču.

Evo opet link za vas i ispod slika a pitanje je jasno označeno zelenim markerom i još sam ga boldao.

 

Uređivano: Evo male pomoći. CPU uopće nije loš. To dokazuje 

 video u 2S modu i Nvidijom 970 i vidi se da lik igra nešto na 3xxx x 1440px. Evo još jedne pomoći. Ploča za dvo socketni Xeon je strašljivo skupa. Čak i za ovaj moj od 2 CHF Xeon daj bože da ju možeš naći ispod 600 USD. Ploču staru 10 godina.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 21:32 (Envy).
8 godina
neaktivan
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Da se vratimo na temu, Z490 VRM leaked!

 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
9 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...

Ma jasno, zna se vec na forumu tko je sta i s kim kako ali ovog nisam odmah skontao. Ja sam ustvari glup jer sam se upustio u raspravu.

U prvom postu je napisao da se ON nadao procesoru i3 za 700kn.. onda se/je "otkrio za koga navija" i poceo pricu kako ce Amd izbaciti bolji proc od tog i3 (zamisli:) ?! , mozda ce si on onda taj cpu kupiti ili ce ga nekom drugom preporuciti?!

Još nisam skontao želje i potrebe istog tj jesam, jasno je sto takvi likovi rade po forumu, pokusavaju trollat i uspjevaju dok ih ne skuzis. Jakovp je posebna biljka koliko vidim, svaka intel tema pljuvanje a nikad nije imao intel procesor! opet da se zamislis cemu to?! Sve pravi google informaticari.

Ja bi najsretniji na svijetu bio da se svaka rasprava o CPU napravi konstruktivnom, ali ne možeš kada ti prvi komentar bude "meh+++++" i odjednom smo svi se teleportirali iz onih zelenih odjela iz CPU FAB-ova u mirovinu i odjednom smo svi stručnjaci u litografiji.
A Jakovp je jezgre i threadse zamjenio kao cilindre i ventile u autu.

Ma obojici im poklonim koji hoće od onih i3 CPU-ova koje sam naveo ako mi točno odgovore na ovo moje pitanje.

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...

.....
Prokužit ćeš brzo takve ljude.
Ja recimo trenutno (pa možda čak i dvije godine) pokušavam u psihu ovog jakovp da uđem. Prije je imao neku sliku motorića sada ima, vidiš i sam. Lik konstantno ali konstantno, da li ja nešto pitao, nekome rekao da je ZG glavni grad HR - lupa TD. Može li itko skužiti tu psihu. Meni nije regularan i tačno po određenom paternu, kada mu nestane argumenata poseže sa zadnjim argumentom koji ima - glupošću, pa ga t oizbaci iz takta i onda počne i pogrdno govoriti, zadnje čega se sjećam je "seljačino priglupa". i sl.

Samo se opusti, odo si kavu napraviti pa da se vraćamo glavnoj temi Intelovim procesorima.

 Opusti se, prilično si nervozan za osobu koja govori drugima kako se trebaju ponašati, i dosta gluposti pišeš za osobu koja pametuje drugima... s obzirom na tvoj staž ovdje pretpostavljam da si u zrelim godinama pa bi trebao s malo manje emocija doživljavati komentare, to posebno vrijedi za neke iz plavog tabora koji su debelo u 40+ god...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 21:49 (Riot).
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Riot kaže...

Mozemo zakljuciti ovu raspravu: jos jedna nepotrebna skylake+++ generacija koju vecina fanova nece kupiti, ali ce ju hype-at jer im je to u opisu posla...

Ne, ne možeš zaključati ovu raspravu. Ako treba na 200 stranica ćemo ju razvući. Mislim da ti je to odgovor na tvoje "opusti se", ali ako ćeš pravi odgovor jeste da me upravo ova konverzacija opušta.

I ovo gore što sam ti boldovao je jako pametna stvar koju si rekao. Izuzetno pametna stvar jer sam na kraće vrijeme radio u maloprodaji i jedna stvar je sasvim sigurna na našim prostorima: procesori zadnje generacije se ne kupuju. To ako ide - ide samo po narudžbi.

9 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
Cesc kaže...
* * *
Cesc kaže...

Lijepo je biti AMD-ovac

* * * 

Kolega, ova karantena baš loše djeluje na tebe.  * * *

 

Nisam imao takvih problema sa driverima, jedini problem je bio kad mi je na Radeon 4890 ventilator otišao u vječna lovišta. * * *

Odgovor na "Lijepo je biti AMD-ovac" je na neki način sarkazam koji se ogelda o vojsci ljudi koji de facto obožavaju AMD. Najavljuju i po pola decenije novu arhiteklturu. Pa onda nekako zaobilazno preskoče da je od njih neka tipa Buldožer epic fail.

Karantena ne djeluje na mene jer nisam u istoj. Nisam ni u izolaziji od od početka epidemije/pandemije. U predgrađu sam, 10km centar od grada. Moja ulica poput polukruga odvojena je od glavne, tj. nema puno auta. Park, šuma, vožnja biciklizom, manja terasa na istočnoj strani kuće, velika terasa i iznad nje na zapadnmoj strani kuće. Bilo bi stvarno nekorektno da kažem da uživam u uvim zadnjim mjesci. Ok shvatio si? Dobro je.

Radeon serija HD-4xxx je zadnja serija iz kompanije ATI i nije AMD-ova, tako da sa AMD-om nisi imao mogao imati takvih problema (prave probleme potraži u rubrici Adrenalin Driveri) ... ali onda dolazimo do objašnjenja koje čekate već danima ... (*) ... 
 

Louis Pluto kaže...
* * *

 tko još nije krajnje je vrijeme da ga stavi na ignore listu, nakon prihvaćanja ovakvih izjava nekad potpuno normalni ljudi postaju hdzovci, oprez!

... (*) ... AMD kupuje ATI i prestavlja 5670 dGPU koji je imao jedva ali jedva 2-3% bolje performanse (u nekim naslovima i slabije jer je 4670 dolazio sa bržom ali manje kapacitetnom 512 MB ili sporijom ali više kapacitetnom memorijom od 1 GB) sa istom cijenom i većim problemima pogotov šupa*ki potez da radi 100 MB izbace podršku iz serije 4xxx. Znam. pobacao sam tu seriju 5xxx u trocifrenom broju.

A t isi me stavio na ignore listu? I još neprstano spominješ nekakv HDZ. Je li to šta od ovoga?

HDZ Harbin Development Zone (China)
HDZ Hillside Development Zone (Arizona)
HDZ Hrvatska Demokratska Zajednica (Croatian Democratic Union)
HDZ Health Disparity Zones (Diabetes)

Ako je ovo treće (jer mi u nazivu stoji Croatia) fino u skladu sa slikom profila uputuiš se na ovu stranicu i dole odvališ svoju frustraciju kroz komentare.

Ili ti trebam i dalje još bolje nacrtati ... (*) ...
 

fer-de-lance kaže...
Louis Pluto kaže...
Envy kaže...

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

* * *

 Pijem kavu, čitam tu izjavu, nije mi jasno, pijem kavu, čistim krmenadle iz očiju, i dalje mi nije jasno, odoh po još jednu kavu, čitam, i dalje mi nije jasno....

WTF ????

 

* * *

 

... (*) ... Prije no što ti navedem par primjera.. sa tom zadnjom izjavom izgledaš kao debil, ili moron (ovo su stručni medinski izrazi, da ne bi bilo da te vrijeđam) jer ne kontam kako ti nije jasno. Pa evo redom:

Hoćeš dGPU koji ti daje 100 FPS-ova. Je li ti jasno da ćeš za isti FPS Nvidiji morati platiti više. Ili ako platiš isto vrlo vjerojatno da će ti Nvidija davati manje FPS-ova.
Uzrok: Nvidija je kvalitet, a AMD je poluproizvod. Znam boli te, boli i ostale. Posljedice: Više volim platiti kvalitetniji proizvod (brand kako ćeš) pa čak i skuplje i po cijeni da mi daje manje performanse.

Hoćeš još: IPC na mobilnim CPU-ovima je najd*ebiv kod Intela 10-te generacije. Izvoli polgedaj portofolio top 5 proizvođača laptopa u svijetu i vidi koliki broj konfiguracija imaju sa AMD-om a koliki sa Intelom. Si razumio sada kada kažem "Intel je biznis". Ne vjerujem da ćeš i ovo razumijeti, jedva kava ti nije dovoljna.

Uređivano: idem da pravim bolognese, pa kao što bi gore kolega rekao malo kroz šernju malo nešto da slikam pa se vraćamo onda na pravu lambadu:
Athlon 3000G vs. Intel Pentium G5400.

Budite slobodni komentirati ovaj gore dvoboj a ne samo lupati meni TD (iako mi ništa ne znači jer nije nikakva valuta) a kada vam ihush ili bluemax začepi usta onda ne smijeti ni TU stisniti. I molim bez kometara o HDZ-u, karanteni, izolaciji, imate drugi forum za to. Ili napišite nešto konkretno ili.. znate već šta.

Zar nije ovo sluzbena stranica HDZa?

http://hdz.com/


6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
neampojma kaže...
* * *
neampojma kaže...
* * *

 a zašto je pentium zamjena za i3?

* * *

 evo malo ću ti pomoći da riješiš zagonetku  * * * pentium je bio 2/2 jezgre, a i3 je bio 2/4 jezgre što se dogodilo da je pentium postao 2/4, a i3 4/4?

Dakle ti ne postavljaš pitanja da bi dobio odgovore nego lukavo i zabilazno to radiš da provjeriš nečije znanje o CPU, a ... (*) ...
 

Jakovp kaže...
* * *

 

 I još sada i3 postaje 4/8.

... (*) ... ti se još slažeš sa njim.

Pa kada ste toliki experti objasnite mi sledeću situaciju:

Kolega Horatio_Hornblower je postavio link na Market Share procesroa a meni je nešto zapelo za oko ovaj Best Value (All Time) i na čijem je prvom mjestu je već sada procesor star ravno 10 godina od prestavljanja tj. Intel Xeon X5650 čija je cijena pri prestavljanju bila na tisuću komada $999a trenutna cijena mu je $14.99, a ja lično sam ga platio 2 CHF.
I da ne bude zabune iz iste serije Westmere EP imam i top-dog X5690 tada najskuplji CPU na svijetu.

Pitanje za vas. Zašto ja pišem sa konfiguracije koja upravo pogoni taj procesor a ne gore navedene Core iX koje mogu pojesti ovaj Xeon za doručak?Nije da ne mogu uzeti sebi jedan od 8/9. generacije Core procesora ili jednog od Ryzena. I kada mislim uzeti, mislim doslovce samo ga skinuti sa stalaže u koju trenutno gladam i upiknut u neku adekvatnu ploču.

Evo opet link za vas i ispod slika a pitanje je jasno označeno zelenim markerom i još sam ga boldao.

 

Uređivano: Evo male pomoći. CPU uopće nije loš. To dokazuje 

 video u 2S modu i Nvidijom 970 i vidi se da lik igra nešto na 3xxx x 1440px. Evo još jedne pomoći. Ploča za dvo socketni Xeon je strašljivo skupa. Čak i za ovaj moj od 2 CHF Xeon daj bože da ju možeš naći ispod 600 USD. Ploču staru 10 godina.

 Pa poanta priče je bila da je zbog ryzena pentium 2/2 postao 2/4 jezgreni, pokušao sam da dođeš do te informacije ali očito godine tvrdoglavosti čine svoje 
Ja sam na Q6600 pa kog boli k? 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...

 Pa poanta priče je bila da je zbog ryzena pentium 2/2 postao 2/4 jezgreni, pokušao sam da dođeš do te informacije ali očito godine tvrdoglavosti čine svoje 
Ja sam na Q6600 pa kog boli k? 

Zašto Intel ruši cijenu sam sebi? (9900K sad 530€ a novi jednako jak 10700K će bit 420€)

Envy: Biznis...

 

Envy kaže...

 procesori zadnje generacije se ne kupuju.

Nego, samo se gledaju na polici kao ti?  Sry morao sam.. 

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 22:25 (Kaby).
11 godina
neaktivan
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Ovi intelasi na aparatima...  Trenutno je amd bolja kupnja u svemu relevantnom, intel nigdje nema prednost osim u laptopima ali to treba vidit kako ce se pokazat amd nove serije (performanse nove serije su izvrsne ali opet intel i nvidija nece samo tako odrec se tog kolaca)...

I3 i5 i7 i9 i slicni pentiumi su trenutno jedino dobro za przit nesto ili mozda se hvalit od 5Ghz na 2 sekunde ako doma ugradim zracni tunel.... A da ne govorim da vega u jetinijim amdovima je superijornija intelovom uhd grafici... 

Ali kuzim i ja sam obozavao Intel ali trenutno nista od njih osim ako kupujes napamet ili nesto vec unaprijed pripremljeno.... 

 

Evo samo ovo treba vidit i svako razbacivanje fanboyisma nema smisla

Intel treba pocet nesto konkretno radit a ne +++++++++++++++++++++ inace bit ce mu jos gore.... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 22:37 (Horatio_Hornblower).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...

Ma jasno, zna se vec na forumu tko je sta i s kim kako ali ovog nisam odmah skontao. Ja sam ustvari glup jer sam se upustio u raspravu.

U prvom postu je napisao da se ON nadao procesoru i3 za 700kn.. onda se/je "otkrio za koga navija" i poceo pricu kako ce Amd izbaciti bolji proc od tog i3 (zamisli:) ?! , mozda ce si on onda taj cpu kupiti ili ce ga nekom drugom preporuciti?!

Još nisam skontao želje i potrebe istog tj jesam, jasno je sto takvi likovi rade po forumu, pokusavaju trollat i uspjevaju dok ih ne skuzis. Jakovp je posebna biljka koliko vidim, svaka intel tema pljuvanje a nikad nije imao intel procesor! opet da se zamislis cemu to?! Sve pravi google informaticari.

 ja sam napisao da i3 9gen košta 700 kn i kada su najavili da će 10gen biti 4/8, jedva sam čekao da izađe jer sam mislio da će biti ista cijena, no to se neće dogoditi i još postoji amd procesor koji će biti jeftiniji i bolji od tog procesora. Nez šta je tu bilo tako nejasno za pročitati, al uvijek pitaj za objašnjenje neće se nitko ljutiti ako ti nije jasno 

7 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Kaby kaže...

Da se vratimo na temu, Z490 VRM leaked!

 

Si skužio kak ti je samoprozvani ekspert za sve dao TU a uopće ne kuži kaj je na slici 

 

Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
bik kaže...

Ma jasno, zna se vec na forumu tko je sta i s kim kako ali ovog nisam odmah skontao. Ja sam ustvari glup jer sam se upustio u raspravu.

U prvom postu je napisao da se ON nadao procesoru i3 za 700kn.. onda se/je "otkrio za koga navija" i poceo pricu kako ce Amd izbaciti bolji proc od tog i3 (zamisli:) ?! , mozda ce si on onda taj cpu kupiti ili ce ga nekom drugom preporuciti?!

Još nisam skontao želje i potrebe istog tj jesam, jasno je sto takvi likovi rade po forumu, pokusavaju trollat i uspjevaju dok ih ne skuzis. Jakovp je posebna biljka koliko vidim, svaka intel tema pljuvanje a nikad nije imao intel procesor! opet da se zamislis cemu to?! Sve pravi google informaticari.

Ja bi najsretniji na svijetu bio da se svaka rasprava o CPU napravi konstruktivnom, ali ne možeš kada ti prvi komentar bude "meh+++++" i odjednom smo svi se teleportirali iz onih zelenih odjela iz CPU FAB-ova u mirovinu i odjednom smo svi stručnjaci u litografiji.
A Jakovp je jezgre i threadse zamjenio kao cilindre i ventile u autu.

Ma obojici im poklonim koji hoće od onih i3 CPU-ova koje sam naveo ako mi točno odgovore na ovo moje pitanje.

 jel može ryzen 3 3300X? 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Da on to takne bi se pretvorio u prah, kao vampir kad takne češnjak
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

sad bez zez vrm po novim plocama su zanimljivi. i napokon novi layouti.

izgleda ko da je intel u slicnoj situaciji sad ko amd s fx-om, izvlace platformu nauštrb potrošnje struje, ali laga bi kad bi reka da ne volin takav pristup.

ovaj na slikama odoka 500W moze ispalit za dorucak

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 22:57 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
fer-de-lance kaže...

Si skužio kak ti je samoprozvani ekspert za sve dao TU a uopće ne kuži kaj je na slici 

Ma kuži, nije toliko blesav, nego se valjda slaže da se vratimo na temu. 

dabar_solta_V2 kaže...

izgleda ko da je intel u slicnoj situaciji sad ko amd s fx-om, izvlace platformu nauštrb potrošnje struje, ali laga bi kad bi reka da ne volin takav pristup.

Dabre šta je je, ti si i FX-a pošteno cijedia, tako da mi je jasno zašto ti slina curi na sve ovo.. evo ti još malo, MSI Ace i Godlike:

ansha: Pomelo te
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
Envy kaže...
* * *

 Pa poanta priče je bila da je zbog ryzena pentium 2/2 postao 2/4 jezgreni, pokušao sam da dođeš do te informacije ali očito godine tvrdoglavosti čine svoje 
Ja sam na Q6600 pa kog boli k? 

Pa ja na početku rekao da je bolje sada tko želi kupiti Pentium 10. generacije pa nek si kasnije upikne i9 baš kao što ti sada umjesto tog Q6600 možeš dodžaba kupiti QX6850 ako ti ploča podržava 1333 MHz bus a ako ne imaš također izbor od QX6800 procesori koji su koštali ko suho zlato... ako se cijela priča vrti oko toga da se uz novi CPU mora kupiti i nova ploča radi socketa, a da i ne govorim da bi ti ušteda bila još veća da si na Core 2 Duo umjesto Quada.
Ajmo deal: ja ću ti za 7 dana nađem QX6800 (lažem mjesec taj CPU mora iz USA doći u koverti) i pošaljem ti ga džaba a ti meni pošalji razglednicu iz svog grada. Može li?

I nije poanta cijele priče da je Pentium postao 2/4 i time nadmašio priješanjeg i3 nego u kompletnoj arhitekturi koja svake godine na neki način napreduje. Najbolje ti je primjer naj šta Value procesor trenutno na svijetu Xeon 5650 6c/12t a po svemu ga pojede najobičniji Pentium.
I juče što ti je bioo Pentium danas će ti biti Celeron. Sutra će ti Atom imati podršku za x.265 AV1 ili koji već 8K kodek dobiješ ga uz tablet i streamš 8K sadržaj na tv (karikiram ali tako je) 
 

Kaby kaže...
* * *

(1) Zašto Intel ruši cijenu sam sebi? (9900K sad 530€ a novi jednako jak 10700K će bit 420€)

Envy: Biznis...

 

Envy kaže...

 procesori zadnje generacije se ne kupuju.

(2) Nego, samo se gledaju na polici kao ti?  Sry morao sam.. 

(1) Je Biznis a to Intelu itekako odgovara. Jesam li rekao da je Intel Biz? K'o papaga ponavljam. Zašto može rušiti cijene? Pa dokle god ima svoje FAB-ove može ih rušiti do cijene marže koja ostane AMD-u jer ovaj mora TSCM-u platiti CPU. Jel se sjećaš da bi AMD opstao (čitaj da ne završio kao VIA i Cyrix) htio je prodati svoj dGPU tj ATI odjel. Zašto nitko nije htio da kupi ATI koji je bio bagatela?
Netko je ovdje pitao zašto se procesori ne prave svake prijestupne godine? Pa ima firma koja ih pravi a zove se Nvidia. Jer je super nadmoćna u odnosu na rješenja iz AMD-a. Mogla je još prošle godine štancati RTX seriju 3000 a ove godine RTX 4000... ali oni rade pametno.

(2) Ma zato što desktop procesori nemaju podršku za ECC memoriju i pri tome ti treba serverski CPU u tome je sva priča. A ja moram imati Workstation/Server radi GNS3 simulatora.
Ali ako si morao, onda je oprošteno 

neampojma kaže...
* * *

 ja sam napisao da i3 9gen košta 700 kn i kada su najavili da će 10gen biti 4/8, jedva sam čekao da izađe jer sam mislio da će biti ista cijena, no to se neće dogoditi i još postoji amd procesor koji će biti jeftiniji i bolji od tog procesora. Nez šta je tu bilo tako nejasno za pročitati, al uvijek pitaj za objašnjenje neće se nitko ljutiti ako ti nije jasno  * * *

Evo mene zanima osobno koji je to procesor jer me malo buni što si napisao da postoji AMD procesor a koji će biti...
Ili postoji ili ne postoji, ili će biti ili neće biti. To mi nije jasno pa sam ti boldao ovu rečenicu i sada me bađ zanima koji je to CPU čisto informativno.
 

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
Envy kaže...
* * *

 jel može ryzen 3 3300X? 

Dobit ćeš QX6800 i šuti. I ne šalim se, javno ću te prozvati da mi u PP pošalješ adresu. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 23:17 (Envy).
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
neampojma kaže...
Envy kaže...
* * *

 Pa poanta priče je bila da je zbog ryzena pentium 2/2 postao 2/4 jezgreni, pokušao sam da dođeš do te informacije ali očito godine tvrdoglavosti čine svoje 
Ja sam na Q6600 pa kog boli k? 

Pa ja na početku rekao da je bolje sada tko želi kupiti Pentium 10. generacije pa nek si kasnije upikne i9 baš kao što ti sada umjesto tog Q6600 možeš dodžaba kupiti QX6850 ako ti ploča podržava 1333 MHz bus a ako ne imaš također izbor od QX6800 procesori koji su koštali ko suho zlato... ako se cijela priča vrti oko toga da se uz novi CPU mora kupiti i nova ploča radi socketa, a da i ne govorim da bi ti ušteda bila još veća da si na Core 2 Duo umjesto Quada.
Ajmo deal: ja ću ti za 7 dana nađem QX6800 (lažem mjesec taj CPU mora iz USA doći u koverti) i pošaljem ti ga džaba a ti meni pošalji razglednicu iz svog grada. Može li?

I nije poanta cijele priče da je Pentium postao 2/4 i time nadmašio priješanjeg i3 nego u kompletnoj arhitekturi koja svake godine na neki način napreduje. Najbolje ti je primjer naj šta Value procesor trenutno na svijetu Xeon 5650 6c/12t a po svemu ga pojede najobičniji Pentium.
I juče što ti je bioo Pentium danas će ti biti Celeron. Sutra će ti Atom imati podršku za x.265 AV1 ili koji već 8K kodek dobiješ ga uz tablet i streamš 8K sadržaj na tv (karikiram ali tako je) 
 

neampojma kaže...
* * *amd procesor koji će biti jeftiniji i bolji od tog procesora. Nez šta je tu bilo tako nejasno za pročitati, al uvijek pitaj za objašnjenje neće se nitko ljutiti ako ti nije jasno  * * *

 ja sam napisao da i3 9gen košta 700 kn i kada su najavili da će 10gen biti 4/8, jedva sam čekao da izađe jer sam mislio da će biti ista cijena, no to se neće dogoditi i još postoji

Evo mene zanima osobno koji je to procesor jer me malo buni što si napisao da postoji AMD procesor a koji će biti...
Ili postoji ili ne postoji, ili će biti ili neće biti. To mi nije jasno pa sam ti boldao ovu rečenicu i sada me bađ zanima koji je to CPU čisto informativno.
 

Koji će mi k QX6800 i da je besplatno kad je isto sranje ko i q6600
Koja je razlika u arhitekturi 9gen i 10gen Intela?
pa ryzen 3 3100 i 3300X, nez jel pratiš procesore, objavili su nedavno da će izaći 

10 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
neampojma kaže...
Envy kaže...
* * *

 Pa poanta priče je bila da je zbog ryzena pentium 2/2 postao 2/4 jezgreni, pokušao sam da dođeš do te informacije ali očito godine tvrdoglavosti čine svoje 
Ja sam na Q6600 pa kog boli k? 

Pa ja na početku rekao da je bolje sada tko želi kupiti Pentium 10. generacije pa nek si kasnije upikne i9 baš kao što ti sada umjesto tog Q6600 možeš dodžaba kupiti QX6850 ako ti ploča podržava 1333 MHz bus a ako ne imaš također izbor od QX6800 procesori koji su koštali ko suho zlato... ako se cijela priča vrti oko toga da se uz novi CPU mora kupiti i nova ploča radi socketa, a da i ne govorim da bi ti ušteda bila još veća da si na Core 2 Duo umjesto Quada.
Ajmo deal: ja ću ti za 7 dana nađem QX6800 (lažem mjesec taj CPU mora iz USA doći u koverti) i pošaljem ti ga džaba a ti meni pošalji razglednicu iz svog grada. Može li?

I nije poanta cijele priče da je Pentium postao 2/4 i time nadmašio priješanjeg i3 nego u kompletnoj arhitekturi koja svake godine na neki način napreduje. Najbolje ti je primjer naj šta Value procesor trenutno na svijetu Xeon 5650 6c/12t a po svemu ga pojede najobičniji Pentium.
I juče što ti je bioo Pentium danas će ti biti Celeron. Sutra će ti Atom imati podršku za x.265 AV1 ili koji već 8K kodek dobiješ ga uz tablet i streamš 8K sadržaj na tv (karikiram ali tako je) 
 

Kaby kaže...
* * *

(1) Zašto Intel ruši cijenu sam sebi? (9900K sad 530€ a novi jednako jak 10700K će bit 420€)

Envy: Biznis...

 

Envy kaže...

 procesori zadnje generacije se ne kupuju.

(2) Nego, samo se gledaju na polici kao ti?  Sry morao sam.. 

(1) Je Biznis a to Intelu itekako odgovara. Jesam li rekao da je Intel Biz? K'o papaga ponavljam. Zašto može rušiti cijene? Pa dokle god ima svoje FAB-ove može ih rušiti do cijene marže koja ostane AMD-u jer ovaj mora TSCM-u platiti CPU. Jel se sjećaš da bi AMD opstao (čitaj da ne završio kao VIA i Cyrix) htio je prodati svoj dGPU tj ATI odjel. Zašto nitko nije htio da kupi ATI koji je bio bagatela?
Netko je ovdje pitao zašto se procesori ne prave svake prijestupne godine? Pa ima firma koja ih pravi a zove se Nvidia. Jer je super nadmoćna u odnosu na rješenja iz AMD-a. Mogla je još prošle godine štancati RTX seriju 3000 a ove godine RTX 4000... ali oni rade pametno.

(2) Ma zato što desktop procesori nemaju podršku za ECC memoriju i pri tome ti treba serverski CPU u tome je sva priča. A ja moram imati Workstation/Server radi GNS3 simulatora.
Ali ako si morao, onda je oprošteno 

neampojma kaže...
* * *

 ja sam napisao da i3 9gen košta 700 kn i kada su najavili da će 10gen biti 4/8, jedva sam čekao da izađe jer sam mislio da će biti ista cijena, no to se neće dogoditi i još postoji amd procesor koji će biti jeftiniji i bolji od tog procesora. Nez šta je tu bilo tako nejasno za pročitati, al uvijek pitaj za objašnjenje neće se nitko ljutiti ako ti nije jasno  * * *

Evo mene zanima osobno koji je to procesor jer me malo buni što si napisao da postoji AMD procesor a koji će biti...
Ili postoji ili ne postoji, ili će biti ili neće biti. To mi nije jasno pa sam ti boldao ovu rečenicu i sada me bađ zanima koji je to CPU čisto informativno.
 

 Bolje nešto kao QX9650 od kakvog ću ja sebi napraviti privjesak za ključeve od auta

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 23:42 (nicky.sl).
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jakovp kaže...
Da on to takne bi se pretvorio u prah, kao vampir kad takne češnjak

Athlon 4000+ (ili neki 4200) ne znam ni sam zakačan je (za rubriku vjerovali ili ne) za opštinsku rasvjetu kao NAS nekih 8 metara od ćoška moje kuće.
Nema nikakvog aktivnog hlađenja ni CPU ni PWD i drži 6 HDD-ova i još uvijek nikome nije jasno kako nije ništa crklo koliko već 10+ kusur godina.

Kaby kaže...
fer-de-lance kaže...

Si skužio kak ti je samoprozvani ekspert za sve dao TU a uopće ne kuži kaj je na slici 

Ma kuži, nije toliko blesav, nego se valjda slaže da se vratimo na temu. 

* * *

Je, dao sam TU da se vratimo na temu.

Ali evo priče i o VRM-ovima. Dakle bilo je freakova koji mi uđu u radnju i ja im otvorim ploče. Radnja naravno je bila siromašna, ipak nije to MediaMarkt kao u Njemačkoj i on meni ima li ovo ima li ono a ja mu otvori osvih 5 ploča za dati CPU.
Bilo je trenutaka kada sam morao izaći iz radnje jer je vlasnik bio tu da se napijem vode i onda se vratim i finim tonom:
Ako ćeš kvalitenu ploču gledaj da ima što više ovih malih kockica. Oni šute. Ja i dalje slušam. Dakle sve su znali ATX specifikaciju (pa me je jedan kreten ubjeđivao da je onih dodatnih 4 pina na 20+4 pinskom ATX-u služi za napajanje jačih grafičkih!!! (Naravno ja šutim jer ne služi time, služi da se napajaju FireWire sučelja) Pa onda pitaju šta je to? Dođe mi da im kažem Halo majmune jedan: ispravljivač napona, pa ne pogoniš fen za kosu pa da mu nije bitno radi li na 220 [V] ili 180 [V] pogoniš procesor ssa milijardu tranzistora.
Treba li reći da svi odreda kupili ABIT-ove ploče i da su sve crkle pola u garantnom roku?

I Expert nisam čak ni u svom uskom specijaliziranom IT-u. Jer kao što bi Laz Diaz rekao - experta nema na zemaljskoj kugli.

Je li vam zanimljivo? TU dajem po volji a TD nikome. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
Jakovp kaže...
Da on to takne bi se pretvorio u prah, kao vampir kad takne češnjak

Athlon 4000+ (ili neki 4200) ne znam ni sam zakačan je (za rubriku vjerovali ili ne) za opštinsku rasvjetu kao NAS nekih 8 metara od ćoška moje kuće.
Nema nikakvog aktivnog hlađenja ni CPU ni PWD i drži 6 HDD-ova i još uvijek nikome nije jasno kako nije ništa crklo koliko već 10+ kusur godina.

Kaby kaže...
fer-de-lance kaže...

Si skužio kak ti je samoprozvani ekspert za sve dao TU a uopće ne kuži kaj je na slici 

Ma kuži, nije toliko blesav, nego se valjda slaže da se vratimo na temu. 

* * *

Je, dao sam TU da se vratimo na temu.

Ali evo priče i o VRM-ovima. Dakle bilo je freakova koji mi uđu u radnju i ja im otvorim ploče. Radnja naravno je bila siromašna, ipak nije to MediaMarkt kao u Njemačkoj i on meni ima li ovo ima li ono a ja mu otvori osvih 5 ploča za dati CPU.
Bilo je trenutaka kada sam morao izaći iz radnje jer je vlasnik bio tu da se napijem vode i onda se vratim i finim tonom:
Ako ćeš kvalitenu ploču gledaj da ima što više ovih malih kockica. Oni šute. Ja i dalje slušam. Dakle sve su znali ATX specifikaciju (pa me je jedan kreten ubjeđivao da je onih dodatnih 4 pina na 20+4 pinskom ATX-u služi za napajanje jačih grafičkih!!! (Naravno ja šutim jer ne služi time, služi da se napajaju FireWire sučelja) Pa onda pitaju šta je to? Dođe mi da im kažem Halo majmune jedan: ispravljivač napona, pa ne pogoniš fen za kosu pa da mu nije bitno radi li na 220 [V] ili 180 [V] pogoniš procesor ssa milijardu tranzistora.
Treba li reći da svi odreda kupili ABIT-ove ploče i da su sve crkle pola u garantnom roku?

I Expert nisam čak ni u svom uskom specijaliziranom IT-u. Jer kao što bi Laz Diaz rekao - experta nema na zemaljskoj kugli.

Je li vam zanimljivo? TU dajem po volji a TD nikome. 

 Ako oni šute koga ti slušaš?

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
* * *

pa ryzen 3 3100 i 3300X, nez jel pratiš procesore, objavili su nedavno da će izaći * * *

A objavili su da će nedavno izaći. Aha.. Znaš od kada slušam tu priču, pa otprilike tamo negdje kada su procesori bili na 700MHz.

Imaš i ovdje na ovom forumu AMD vlak konačno kreće  u pravom pravcu. Znaš li kada je žuti objavio taj post. Pa ima možda i 4-5 godina.
A bviće i ona HMB2 ili kako već memorija pa će rasturiti tadašnju Nvidiu 9xx seriju. Čekaj malo.. jedva da sada mogu parirati 2070-ci.
I ti očekuješ od Ryzena 3100 koji će koštati 80-85 €? Sretno!

nicky.sl kaže...

* * *
 

 Bolje nešto kao QX9650 od kakvog ću ja sebi napraviti privjesak za ključeve od auta

Ma nema on ni ploče a ni sabirnice da mu to čudo pokrene. Biće sretan ako dobije i QX6800 ali je promjenio je priču kao koji će mu đavo. Klasika, pročitana 100 puta.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice