Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

poruka: 200
|
čitano: 36.645
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset ".
12 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Louis Pluto kaže...
Envy kaže...
... (*) ... AMD kupuje ATI i prestavlja 5670 dGPU koji je imao jedva ali jedva 2-3% bolje performanse (u nekim naslovima i slabije jer je 4670 dolazio sa bržom ali manje kapacitetnom 512 MB ili sporijom ali više kapacitetnom memorijom od 1 GB) sa istom cijenom i većim problemima pogotov šupa*ki potez da radi 100 MB izbace podršku iz serije 4xxx. Znam. pobacao sam tu seriju 5xxx u trocifrenom broju.


A t isi me stavio na ignore listu? I još neprstano spominješ nekakv HDZ. Je li to šta od ovoga?

HDZ Harbin Development Zone (China)
HDZ Hillside Development Zone (Arizona)
HDZ Hrvatska Demokratska Zajednica (Croatian Democratic Union)
HDZ Health Disparity Zones (Diabetes)

Ako je ovo treće (jer mi u nazivu stoji Croatia) fino u skladu sa slikom profila uputuiš se na ovu stranicu i dole odvališ svoju frustraciju kroz komentare.

Ili ti trebam i dalje još bolje nacrtati ... (*) ...

čovjek koji živi u ili ima kontakt s BiH dobro zna što je HDZ - Harbin Development Zone... prema kojem te molim upisuj sranja koja ovdje upisuješ... pliz, ne ovdje, dojadio si i bogu i vragu... a sada stvarno ignore lista i po mogućnosti bez obraćanja prema 3rd person forumašu Louis Pluto, TIA

 

 Moja šit lista je skoro identična ko tvoja, lmao

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
13 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

:)  

Moj PC  
16 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...

Radeon serija HD-4xxx je zadnja serija iz kompanije ATI i nije AMD-ova...AMD kupuje ATI i prestavlja 5670 dGPU koji je imao jedva ali jedva 2-3% bolje performanse...

...pa se vraćamo onda na pravu lambadu:
Athlon 3000G vs. Intel Pentium G5400.

Ne mogu se oteti dojmu koliko si zapeo u 2000-tima, pa jel ti znaš koliko toga se promijenilo u zadnjih 10ak godina?

Jesi svjestan da je u prodaji novih procesora omjer 90:10 u korist AMDa? I tako iz tjedna u tjedan, mjeseca u mjesec itd. Dakle švabe, koji imaju love, pa opet uzimaju "sirotinjski" AMD..lud švabo. Hbt pa AMD samo 3700X proda u većim količinama nego Intel sve svoje modele zajedno. Da ne spominjem nadolazeće konzole, koji CPU/GPU će imati i u kolikoj količini će se to prodavati.

Intel ako ne želi skroz zaglibiti mora se nekako domoći 7nm proizvodnje i izbaciti novu arhitekturu, jer jedino što Skylake arhitekturu još koliko toliko izvlači je ring bus zbog kojeg ima niske latencije među jezgrama i prema ramu. A ring bus i 16 jezgri ne idu zajedno, pogotovo ne na 14nm..

Skylake arh. bez ring busa je mali miš, čak u igrama gdje je intel "tata-mata", skoro gubi od starog Zena kojeg nabaviš u ćajnašopu, polica sve po 99,99$..

3000G vs G5400, ne znam što smo tu zapravo trebali vidjeti? Mi ovdje pričamo o E klasi vs 5series a ti uljećeš s B-class 1.5dci vs BMW 214d 3cyl, imaj obzira...

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 18:52 (Kaby).
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Kaby kaže...
Envy kaže...

Radeon serija HD-4xxx je zadnja serija iz kompanije ATI i nije AMD-ova...AMD kupuje ATI i prestavlja 5670 dGPU koji je imao jedva ali jedva 2-3% bolje performanse...

...pa se vraćamo onda na pravu lambadu:
Athlon 3000G vs. Intel Pentium G5400.

Ne mogu se oteti dojmu koliko si zapeo u 2000-tima, pa jel ti znaš koliko toga se promijenilo u zadnjih 10ak godina?

Jesi svjestan da je u prodaji novih procesora omjer 90:10 u korist AMDa? I tako iz tjedna u tjedan, mjeseca u mjesec itd. Dakle švabe, koji imaju love, pa opet uzimaju "sirotinjski" AMD..lud švabo. Hbt pa AMD samo 3700X proda u većim količinama nego Intel sve svoje modele zajedno. Da ne spominjem nadolazeće konzole, koji CPU/GPU će imati i u kolikoj količini će se to prodavati.

Intel ako ne želi skroz zaglibiti mora se nekako domoći 7nm proizvodnje i izbaciti novu arhitekturu, jer jedino što Skylake arhitekturu još koliko toliko izvlači je ring bus zbog kojeg ima niske latencije među jezgrama i prema ramu. A ring bus i 16 jezgri ne idu zajedno, pogotovo ne na 14nm..

Skylake arh. bez ring busa je mali miš, čak u igrama gdje je intel "tata-mata", skoro gubi od starog Zena kojeg nabaviš u ćajnašopu, polica sve po 100$..

3000G vs G5400, ne znam što smo tu zapravo trebali vidjeti? Mi ovdje pričamo o E klasi vs 5series a ti uljećeš s B-class 1.5dci vs BMW 214d 3cyl, imaj obzira...

 Da, na ovoj slici se jako dobro vidi što je intel bez ring busa, goli k

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
Cesc kaže...
* * *
Cesc kaže...

Lijepo je biti AMD-ovac

* * * 

Kolega, ova karantena baš loše djeluje na tebe.  * * *

 

Nisam imao takvih problema sa driverima, jedini problem je bio kad mi je na Radeon 4890 ventilator otišao u vječna lovišta. * * *

Odgovor na "Lijepo je biti AMD-ovac" je na neki način sarkazam koji se ogelda o vojsci ljudi koji de facto obožavaju AMD. Najavljuju i po pola decenije novu arhiteklturu. Pa onda nekako zaobilazno preskoče da je od njih neka tipa Buldožer epic fail.

Karantena ne djeluje na mene jer nisam u istoj. Nisam ni u izolaziji od od početka epidemije/pandemije. U predgrađu sam, 10km centar od grada. Moja ulica poput polukruga odvojena je od glavne, tj. nema puno auta. Park, šuma, vožnja biciklizom, manja terasa na istočnoj strani kuće, velika terasa i iznad nje na zapadnmoj strani kuće. Bilo bi stvarno nekorektno da kažem da uživam u uvim zadnjim mjesci. Ok shvatio si? Dobro je.

Radeon serija HD-4xxx je zadnja serija iz kompanije ATI i nije AMD-ova, tako da sa AMD-om nisi imao mogao imati takvih problema (prave probleme potraži u rubrici Adrenalin Driveri) ... ali onda dolazimo do objašnjenja koje čekate već danima ... (*) ... 
 

Louis Pluto kaže...
* * *

 tko još nije krajnje je vrijeme da ga stavi na ignore listu, nakon prihvaćanja ovakvih izjava nekad potpuno normalni ljudi postaju hdzovci, oprez!

... (*) ... AMD kupuje ATI i prestavlja 5670 dGPU koji je imao jedva ali jedva 2-3% bolje performanse (u nekim naslovima i slabije jer je 4670 dolazio sa bržom ali manje kapacitetnom 512 MB ili sporijom ali više kapacitetnom memorijom od 1 GB) sa istom cijenom i većim problemima pogotov šupa*ki potez da radi 100 MB izbace podršku iz serije 4xxx. Znam. pobacao sam tu seriju 5xxx u trocifrenom broju.

A t isi me stavio na ignore listu? I još neprstano spominješ nekakv HDZ. Je li to šta od ovoga?

HDZ Harbin Development Zone (China)
HDZ Hillside Development Zone (Arizona)
HDZ Hrvatska Demokratska Zajednica (Croatian Democratic Union)
HDZ Health Disparity Zones (Diabetes)

Ako je ovo treće (jer mi u nazivu stoji Croatia) fino u skladu sa slikom profila uputuiš se na ovu stranicu i dole odvališ svoju frustraciju kroz komentare.

Ili ti trebam i dalje još bolje nacrtati ... (*) ...
 

fer-de-lance kaže...
Louis Pluto kaže...
Envy kaže...

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

* * *

 Pijem kavu, čitam tu izjavu, nije mi jasno, pijem kavu, čistim krmenadle iz očiju, i dalje mi nije jasno, odoh po još jednu kavu, čitam, i dalje mi nije jasno....

WTF ????

 

* * *

 

... (*) ... Prije no što ti navedem par primjera.. sa tom zadnjom izjavom izgledaš kao debil, ili moron (ovo su stručni medinski izrazi, da ne bi bilo da te vrijeđam) jer ne kontam kako ti nije jasno. Pa evo redom:

Hoćeš dGPU koji ti daje 100 FPS-ova. Je li ti jasno da ćeš za isti FPS Nvidiji morati platiti više. Ili ako platiš isto vrlo vjerojatno da će ti Nvidija davati manje FPS-ova.
Uzrok: Nvidija je kvalitet, a AMD je poluproizvod. Znam boli te, boli i ostale. Posljedice: Više volim platiti kvalitetniji proizvod (brand kako ćeš) pa čak i skuplje i po cijeni da mi daje manje performanse.

Hoćeš još: IPC na mobilnim CPU-ovima je najd*ebiv kod Intela 10-te generacije. Izvoli polgedaj portofolio top 5 proizvođača laptopa u svijetu i vidi koliki broj konfiguracija imaju sa AMD-om a koliki sa Intelom. Si razumio sada kada kažem "Intel je biznis". Ne vjerujem da ćeš i ovo razumijeti, jedva kava ti nije dovoljna.

Uređivano: idem da pravim bolognese, pa kao što bi gore kolega rekao malo kroz šernju malo nešto da slikam pa se vraćamo onda na pravu lambadu:
Athlon 3000G vs. Intel Pentium G5400.

Budite slobodni komentirati ovaj gore dvoboj a ne samo lupati meni TD (iako mi ništa ne znači jer nije nikakva valuta) a kada vam ihush ili bluemax začepi usta onda ne smijeti ni TU stisniti. I molim bez kometara o HDZ-u, karanteni, izolaciji, imate drugi forum za to. Ili napišite nešto konkretno ili.. znate već šta.

Možda pri instaliranju windowsa nisi namjestio godinu pa ti dolaze vijesti iz prošlosti, provjeri to pa dođi u 2020.g  Kakve su to gluposti AMD je poluproizvod, Intel je biznis? Po čemu je AMD poluproizvod i što ja imam od toga što je intel biznis ako ću za više para dobiti lošiji proizvod trenutno?. Umjesto da budeš sretan što je došla konkurencija i sada je najjeftiniji procesor u rangu najskupljeg prije 3 godine, ti biraš strane, čemu to?  

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Riot kaže...
Envy kaže...

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

 Ovo ću slikati i ide u arhivu....  i btw manje droge konzumiraj....

Dobronamjerna sugestija 1:Kada nekoga optužuješ da se drogira (mislim na korištenje zabranjih supstanci) imaj dobre dokaze za to... jer ... (*) ...

A sada da malo proforumašim sa zbiljnim kolegama. 

JozoBozo121 kaže...
* * *

 

Tako da empirijski znam da CPU nije toliki problem koliko je GPU, igram na 60Hz tako da FPS ne odlazi toliko visoko da bi CPU radio onu najveću razliku. A meni tih desetak posto razlike u prosjeku definitivno ne opravada promjenu platforme. Možda nekome iz PCmasterrace zajednice da, jer stalno vrti bench da vidi koliko je brz, no imam i bitnijih stvari za zamarati se njima * * *

O zelenimnapisanom ja cijelo vrijeme govorim. O Boldanim: takva zajednica ti dođe ovdje i na prvi tekst o "Dominacija AMD-a" postavlja ti benčmarke it Maye i fotostudija koji koriste u pravljenju Avatara. A onda kada im spomeneš igre i kako taj "One CPU to render them all", ima lošije performance od Intela 9-te generacije dobiješ.. pa najbolje da kažem: dječije odgovore.
 

Riot kaže...
OdstranjivacGmamadi kaže...

* * *

 Vidim na istoj ste frekvenciji pa se dobro razumijete...  i btw možeš i bolje iskoristiti te single core performanse od pravljenja novih accounta na forumu...

Dobronajmerna sugestija 2:  Ako nekog optužuješ da pravi duple accounte na forumu također imaj dobre razloge i dokaze za to. ... (*) ... jer siguran sam da nećeš doživjeti 13. mjesec staža na forumu, osim ako je drogiranje i pravljenje drugih accounta tvoj fah. Stoga da li je ili nije?

Ok, tebe smo skinuli sa dnevnog reda (molim te ne vraćaj se više koliko god da misliš da si pamet) pa idemo malo ozbiljnije:

Cesc kaže...
* * *

 

...

Sva sreća pa Intel nije potrošio sve pluseve koji lijepi na nm , uostalom nije beg cicija, ima još pluseva. Na kojem smo sad, 14nm +++++++++++++++++? 

 

* * *

 

Vidiš ti što su dvostruki standardi, kad ATJ Lučko napiše kako je spreman platiti više za kvalitetu uređaja i iPhone brand, onda ga forumaši razapnu, ovako kad se radi o Intelu i Nvidiji, ma šišaj ovce, ima vune.

 

 

 

Da završim u pozitivnom tonu: dobar tek rođo, živio ti meni!

 

 

 

 

 

Prije svega ATJ Lučko je u pravu kada kaže da je spreman platiti više za iPhone (i sve mu omogućava taj ekosustav), i za sve stvari u životu treba platiti više za kvalitetniji uređaj (ili uslugu), ali nije u pravu ako je spreman platiti i previše. Za mojih četvrt stoljeća sklapanja konfiguracija i dalje sam pri stavu ako je kupovati novu konfiguraciju i ako je u pitanju sam CPU bolje je Intelu platiti 10% više bez obzira što ćeš dobiti (hipotetsk igovorim) 10% slabije performase.

I sad nešto priznajem po prvi put: Bio sam takav freak da kada mi kažeš koju si konfu sklopio ja ti kao iz topa kažem bolje da uzepo tu i tu grafičku, brža je malo i kvalitenija a još bi uštedio 10 KM (40 kuna). Čisti Freak.

A što se tiče pozitivnog tona. Uvijek ovdje i za sve vrijedi pravilo: Uhvatit ćemo se ako treba za vratove da argumentujemo o nečemu i da dođemo do nekakvog razloga, ali kod mene su ste svi dobrošli. Jagnje se pojelo ali koji smo možemo tor kupiti. 


Ah zaboravih glavno o plusevima i "minusima". Biti ću brz:

AMD Athlon 3000G: Zen+ ark., Konfiguracija: (1S, 2c/4t), Litografija: 12nm Cijena: 49USD, Prestavljen: Listopad 2019. (krajem prošle godine)

Intel Pentium G5400: Coffee Lake ark., Konfiguracija: (1S, 2c/4t), Litografija: 14nm++ Cijena:64 USD, Predstavljen: Travanj 2018. (više od 2 godine).

Stoga vratimo se na ovu stranicu: https://www.purepc.pl/test-tanich-procesorow-amd-athlon-3000g-vs-intel-pentium-g5400?page=0,52

Stoga zaključci za Athlon 3000G (bolje rečeno minusi):
- Ovo nije Zen2, nego starija verzija
- Općenito slabije od Pentiuma G5400
Neće raditi s X570 pločama

Ajde sad svi meni objasnite kako 2 i kusur godine stariji Pentium ima bolje performanse od prije par mjeseci predstavljenog Ahtlona? Ali samo nemoj da čujem Zen.
 

Anđeo bez falinge kaže...
Jakovp kaže...

 Ja nisam... Nikad intel, osim u laptopu

Zašto Jakove ?

* * *

Nema izbora, eto zašto.
 

Santana kaže...
* * *

Zbog svoje pohlepe su tu di jesu. Valjda su mislili da ce moc jos 10 godina nudit 4 jezge pod high end procesor

Ma mogu 1c/2t nuditi još 10 godina. Ima more NAS-ova, kućnih FireWall, IoT uređaja, STBoxova koji će sasvim uredno raditi na tim procesorima. A intel upravo takve voli, svoja postrojenja, u svojoj zemlji, sebi maržu.

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
Riot kaže...
Envy kaže...

Aplosutni debilizam je kupiti AMD-a zato što je jeftiniji za 50 kuna a daje 1% bolje performanse. Osim ako voiš AMD ili ako ti ne dođe u Packard Bell Laptop.

 Ovo ću slikati i ide u arhivu....  i btw manje droge konzumiraj....

Dobronamjerna sugestija 1:Kada nekoga optužuješ da se drogira (mislim na korištenje zabranjih supstanci) imaj dobre dokaze za to... jer ... (*) ...

A sada da malo proforumašim sa zbiljnim kolegama. 

JozoBozo121 kaže...
* * *

 

Tako da empirijski znam da CPU nije toliki problem koliko je GPU, igram na 60Hz tako da FPS ne odlazi toliko visoko da bi CPU radio onu najveću razliku. A meni tih desetak posto razlike u prosjeku definitivno ne opravada promjenu platforme. Možda nekome iz PCmasterrace zajednice da, jer stalno vrti bench da vidi koliko je brz, no imam i bitnijih stvari za zamarati se njima * * *

O zelenimnapisanom ja cijelo vrijeme govorim. O Boldanim: takva zajednica ti dođe ovdje i na prvi tekst o "Dominacija AMD-a" postavlja ti benčmarke it Maye i fotostudija koji koriste u pravljenju Avatara. A onda kada im spomeneš igre i kako taj "One CPU to render them all", ima lošije performance od Intela 9-te generacije dobiješ.. pa najbolje da kažem: dječije odgovore.
 

Riot kaže...
OdstranjivacGmamadi kaže...

* * *

 Vidim na istoj ste frekvenciji pa se dobro razumijete...  i btw možeš i bolje iskoristiti te single core performanse od pravljenja novih accounta na forumu...

Dobronajmerna sugestija 2:  Ako nekog optužuješ da pravi duple accounte na forumu također imaj dobre razloge i dokaze za to. ... (*) ... jer siguran sam da nećeš doživjeti 13. mjesec staža na forumu, osim ako je drogiranje i pravljenje drugih accounta tvoj fah. Stoga da li je ili nije?

Ok, tebe smo skinuli sa dnevnog reda (molim te ne vraćaj se više koliko god da misliš da si pamet) pa idemo malo ozbiljnije:

Cesc kaže...
* * *

 

...

Sva sreća pa Intel nije potrošio sve pluseve koji lijepi na nm , uostalom nije beg cicija, ima još pluseva. Na kojem smo sad, 14nm +++++++++++++++++? 

 

* * *

 

Vidiš ti što su dvostruki standardi, kad ATJ Lučko napiše kako je spreman platiti više za kvalitetu uređaja i iPhone brand, onda ga forumaši razapnu, ovako kad se radi o Intelu i Nvidiji, ma šišaj ovce, ima vune.

 

 

 

Da završim u pozitivnom tonu: dobar tek rođo, živio ti meni!

 

 

 

 

 

Prije svega ATJ Lučko je u pravu kada kaže da je spreman platiti više za iPhone (i sve mu omogućava taj ekosustav), i za sve stvari u životu treba platiti više za kvalitetniji uređaj (ili uslugu), ali nije u pravu ako je spreman platiti i previše. Za mojih četvrt stoljeća sklapanja konfiguracija i dalje sam pri stavu ako je kupovati novu konfiguraciju i ako je u pitanju sam CPU bolje je Intelu platiti 10% više bez obzira što ćeš dobiti (hipotetsk igovorim) 10% slabije performase.

I sad nešto priznajem po prvi put: Bio sam takav freak da kada mi kažeš koju si konfu sklopio ja ti kao iz topa kažem bolje da uzepo tu i tu grafičku, brža je malo i kvalitenija a još bi uštedio 10 KM (40 kuna). Čisti Freak.

A što se tiče pozitivnog tona. Uvijek ovdje i za sve vrijedi pravilo: Uhvatit ćemo se ako treba za vratove da argumentujemo o nečemu i da dođemo do nekakvog razloga, ali kod mene su ste svi dobrošli. Jagnje se pojelo ali koji smo možemo tor kupiti. 


Ah zaboravih glavno o plusevima i "minusima". Biti ću brz:

AMD Athlon 3000G: Zen+ ark., Konfiguracija: (1S, 2c/4t), Litografija: 12nm Cijena: 49USD, Prestavljen: Listopad 2019. (krajem prošle godine)

Intel Pentium G5400: Coffee Lake ark., Konfiguracija: (1S, 2c/4t), Litografija: 14nm++ Cijena:64 USD, Predstavljen: Travanj 2018. (više od 2 godine).

Stoga vratimo se na ovu stranicu: https://www.purepc.pl/test-tanich-procesorow-amd-athlon-3000g-vs-intel-pentium-g5400?page=0,52

Stoga zaključci za Athlon 3000G (bolje rečeno minusi):
- Ovo nije Zen2, nego starija verzija
- Općenito slabije od Pentiuma G5400
Neće raditi s X570 pločama

Ajde sad svi meni objasnite kako 2 i kusur godine stariji Pentium ima bolje performanse od prije par mjeseci predstavljenog Ahtlona? Ali samo nemoj da čujem Zen.
 

Anđeo bez falinge kaže...
Jakovp kaže...

 Ja nisam... Nikad intel, osim u laptopu

Zašto Jakove ?

* * *

Nema izbora, eto zašto.
 

Santana kaže...
* * *

Zbog svoje pohlepe su tu di jesu. Valjda su mislili da ce moc jos 10 godina nudit 4 jezge pod high end procesor

Ma mogu 1c/2t nuditi još 10 godina. Ima more NAS-ova, kućnih FireWall, IoT uređaja, STBoxova koji će sasvim uredno raditi na tim procesorima. A intel upravo takve voli, svoja postrojenja, u svojoj zemlji, sebi maržu.

 po čemu su posebna ta 2 procesora da ih uspoređuješ?

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
DarthMarkus kaže...
Louis Pluto kaže...
* * *

čovjek koji živi u ili ima kontakt s BiH dobro zna što je HDZ * * *

Pluto: Živim u BiH, u HR sam redovni turista.
Ja ti treći put okolo govorim da političko, vjersko, nacionalno i etničko opredjeljenje i samoopredjeljenje nije mjesto na tehničkom forumu ako sama vijest nije povezana sa informatikom kao primjerice: "HDZ namjestio izbore kroz Intelovu seriju 10-te generacije Core procesora".

Šta nije u redu sa tobom? Imaš 30+ blokiranih forumaša (mešu kojima znam par njih da su pravi genijalci u svom poslu), licem američkog predsjednika fotošopirn sa čime već tim u sredini, piše china ispod.. non-top melješ o politici... stvarno čovječe, šta nije u redu sa tobom de malo zapitaj se?
 

Kaby kaže...
Envy kaže...

* * *

3000G vs G5400, ne znam što smo tu zapravo trebali vidjeti? Mi ovdje pričamo o E klasi vs 5series a ti uljećeš s B-class 1.5dci vs BMW 214d 3cyl, imaj obzira...

Izvini, ali ne pričamo o Seriji 5 vs. E Klassi. Pričamo o predstavljanju 32 LGA-1200 procesora.
Nisam ja nego je netko drugi ubacio link i dobrano si skočio u stomak sa posljednjom stranicom od njih 53 ili koliko već gdje jasno piše "Ogólnie słabszy od Pentium G5400", ili u slobodnom prijevodu "Lošije performanse od Pentiuma G5400". Pa imaj i ti obzira da neće svi kupiti CPU od 700€
 

Jakovp kaže...
* * *

 Da, na ovoj slici se jako dobro vidi što je intel bez ring busa, goli  * * *

Na kojoj slici Jakove? To ti je RETAIL prodaja. Evo ti naslov o pravoj prodaji procesora:

AMD’s Biggest Weak Point (AMD-ova najslabija tačka)
"AMD is still losing hard in the system integrator and OEM space, and while we don’t have our own numbers to track sales volume per month there, we do have people we can talk to."

Eh da ti objasnim kako to u Biz-u ide. "Ode neki višepozicioniran menadžer iz Intela kod kćerke vlasnika Lenova u Kinu (da se kćerka dokaže ocu) da "padne neki dogovor". Padnu troškovi samo sastanka radi na 6-tocifren iznos... da ne idem okolo i opširno. Intel trlja ruke jer su njegovi procesori u Lenovu, a Lenovo trlja ruke jer je #1 Proizvođač računala na svijetu." Kad ovo podvučeno svariš onda ima još pure da jedeš da bi uopće mogao pričati o procesorima. Tako mi samo zvučiš kao dobar tinejdžer koliko god da si mi drag.

Ili da ti to još bolje ili slikovitije opišem: Kupiš nešto što se zove poslužitelj (jer poslućuje ljude i resurse) a  unjemu kako ti kažeš goli k.. ajde aja ću reći goli komad lima. Jedna of njih 32 utra za moemoriu popunjen. Jedan od 8 Socket-a sa procesorom. Tu ti je CPU najeftinija karika. Ali, na onosvu tog golog komada lima gdje piše redom: Cisco ili Fortinet, ili HPe ili Junijer a oni ti naplate 10 puta veći cijenu na sam taj lim, kao što je taj CPU, bio on IBM-om, TexaxInstrumentov, Intelov, AMD-ov, ARM-ov. Ne bitno.

Je li uopće kužiš o čemu pričam? Možda ti je bolji onaj gore primjer o mlađoj kineskinji.
 

neampojma kaže...
* * *

Možda pri instaliranju windowsa nisi namjestio godinu pa ti dolaze vijesti iz prošlosti, provjeri to pa dođi u 2020.g * * * 

AMD-ov poluproizvod je njegov diskretni odjel za grafičke kartice.
Moj Windows je: Windows Build 19619-rs_prerelease.200425-1827 a dobio sam ga jučer. I radi odlično, vjeruj mi da u mnogotome imam odrešjenije ruke nego kada ti ga Windows sada zapakuje u April update pod gotovo proizvod. A ja ću dok ti taj update dobiješ (i ako ti šta znači) vjerojatno testirati neke stvari koje ćeš ti u Rujnu da dobiješ, ili Studenome ili ne bitno kad.

Jesi li se možda ti ono uvrijedio kada si napisao "neznam" više puta a ja ti rekao da ti ide u skladu sa nickom. Aaaa u tom grmu leži zec. Ajde.. no hard feeling, dešava se svima. Ne moraš se zbog toga ljutiti.

10 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip

Kako imaš volje s njima raspravljati ???

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
* * *

 po čemu su posebna ta 2 procesora da ih uspoređuješ?

Tema za jutranju kavu. A ako ćeš odgovor evo ti neke natuknice u crticama pa ti sutra pišem

- glavna tema jeste da ih je netko spomenuo i dao poljsku stranicu i tamo neki zaključak.

- Pentiumi su trenutno biseri od procesora. Trenutni Pentium je zamjeneza za stari i3 (to će ti bolje ishush objasniti) Govorim to godinama govorim i sada. U ovo doba učenja u daljinu čiji mi je god roditelj došao da mu kupim računar nije mi padalo na pamet da nekome iz džeba ove krize izvalim još novca tako da ni Core i3 nije dolazio u obzir. Više sam gledao da ljudi imaju dobru ergonomiju (i djeca i roditelji), tj dobra miš i tastaturu kao da gleda u dobru IPS matricu.

Evo tebi teme za razmišljanje: Zašto se novi Athlon prdstavljen krajem 2019. radi na 12nm litografiji (Mama mia trebalo bi zabraniti pričati o litografiji na ovom forumu).
Zašto u ovom Zen svijetu AMD nema konkureciju Pentiumu? Razmisli o tome.

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
nicky.sl kaže...

Kako imaš volje s njima raspravljati ???

Opušta ma ako ćeš iskreno do neke granice. A onda se pokupim (kao prije prvog maja pa se vratim kroz dva dana).
Nekada gledam tko mi daje TD a tko TU (iako ponavljam da to nije nikakva valuta) ali da se iz toga puno toga računari.

A ostalo - ne znam ni ja sam.

Nekada sam davno rekao ovdje da je na Bug Onlinu najbolja vijest "Vijest o najnovijem procesoru". I idalje sam tog mišljenja budući da novih OS-ova nećemo imati nego samo neke nadogardanje.

Ali i što sam kažeš... nekad stvarno se i sam zapitam otkud mi tolika volja.  

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
neampojma kaže...
* * *

 po čemu su posebna ta 2 procesora da ih uspoređuješ?

Tema za jutranju kavu. A ako ćeš odgovor evo ti neke natuknice u crticama pa ti sutra pišem

- glavna tema jeste da ih je netko spomenuo i dao poljsku stranicu i tamo neki zaključak.

- Pentiumi su trenutno biseri od procesora. Trenutni Pentium je zamjeneza za stari i3 (to će ti bolje ishush objasniti) Govorim to godinama govorim i sada. U ovo doba učenja u daljinu čiji mi je god roditelj došao da mu kupim računar nije mi padalo na pamet da nekome iz džeba ove krize izvalim još novca tako da ni Core i3 nije dolazio u obzir. Više sam gledao da ljudi imaju dobru ergonomiju (i djeca i roditelji), tj dobra miš i tastaturu kao da gleda u dobru IPS matricu.

Evo tebi teme za razmišljanje: Zašto se novi Athlon prdstavljen krajem 2019. radi na 12nm litografiji (Mama mia trebalo bi zabraniti pričati o litografiji na ovom forumu).
Zašto u ovom Zen svijetu AMD nema konkureciju Pentiumu? Razmisli o tome.

 a zašto je pentium zamjena za i3?

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...
* * *

 a zašto je pentium zamjena za i3?

Eh sad.. ihush ne znam imam li snage za više :-))

Eh ovako probat ču sad od gore spomenutog kolege koji je na svoj specifičan način tipkvanja to jasno i glasno objasnio.
Šalim se ne mogu sada čekam serija Ozark, ali naći ću ti sutra link, vjeruj mi da će ti se svidjeti.

Analogija sa autima je dobra. Bio je Golf 1, pa 2, pa 3 itd itd. pa onda prestravljanje novog 8-ce. I bio to Golf, ili Passat ili BMW Serije 5 zaključit ćeš jedno: sva auta su i duža i šira ali i niža (sportkija da se tako izrazim). Pa ono š to je bio Golf 1 sada je i veći od njega Polo. Ono što je bio Polo, sada je Lupo. Kada se nema šta novo zamjeniti.. izmisli se UP.

Kada sam ja imao (a tada sam bio još zelen) Penthium II Desuthes (prvi CPU čiji je Bus bio na 100 MHz [to jebila čuvena prekretnica čak i veća od prekretnice od 1 GHz) išao bi ulicom i svi bi mi uzvikivali sledeće: "Envy... Ave CEzare.. dok svi vozimo kadrmom na 66Hz ti ga care voziš autoputom na 100Mhz).
Nije ovo gore nikakvo hvaljenje... to je sjećanje koliko sam glup bio da imam najjači CPU na svijetu a niš-korist-grafičku karticu. Ali opet je CPU bio dobar da u SW modu dekodira cijeli Unreal i Unreal Tournament.

Kontaš.. Pentium II (kasnije !!!, da pisao se) je bio vrh.. pa ona ide nešto što mal tko zna. Apple ostavlja mislim IBM i direktno surađuje na razvoju Core 2 arhitekture koja će se naći u novim Mac-ovima. To je bio nekako glavni razlog zašto se intel htio riješiti Core 2 arhitekture i jako brzo prijeći Core i Arhitekturu.. ali neki repovi su ostali. A ti repovi su upravo ono zbog čega još dugo nećeš gledati AMD u Apple računarima, ma koliko AMD bio dobar.

Ali kada ti nađem link od gore spomenutog kolege forumaša biće ti mnogo jasnije.

8 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...

Nisam ja nego je netko drugi ubacio link i dobrano si skočio u stomak sa posljednjom stranicom od njih 53 ili koliko već gdje jasno piše "Ogólnie słabszy od Pentium G5400", ili u slobodnom prijevodu "Lošije performanse od Pentiuma G5400". Pa imaj i ti obzira da neće svi kupiti CPU od 700€

Koliko lošije i u čemu? Ti poljaci su te procesoriće od 50€ testirali s grafom od 1300€, kakve to logike ima? Tko nema love za bolji proc od 50€ siguno neće ni za grafu davati neku lovu, ako i uopće, tako da su u tom kontekstu bitnije performanse njihove integrirane grafe, a tu je 3000G primjetno bolji.

 

I btw. jesi čuo za 200GE(0.3GHz sporiji 3000G) koji je, vidi vraga, predstavljen iste godine kao i G5400?  Baš u ladici imam jedan čisto da se nađe, i mališa je sa stock coolerom veselo i tiho radio na umjerenih 3.8GHz, tu već lagano prelazi famozni G5400..

 

Eto sad će ti na LGA1200 stići G6400 na čak 4GHz, ali integrirka ostaje stara i već sad skoro duplo slabija UHD610. Mislim da ni AMD neće ostati dugo dužan..

 

Ali iskreno, totalno nebitno, kad za niti 2X veću cijenu možeš uzeti preko 3X jači procesor u obliku 1600AF. 

ansha: Pomelo te
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 22:22 (Kaby).
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
neampojma kaže...
* * *

 a zašto je pentium zamjena za i3?

Eh sad.. ihush ne znam imam li snage za više :-))

Eh ovako probat ču sad od gore spomenutog kolege koji je na svoj specifičan način tipkvanja to jasno i glasno objasnio.
Šalim se ne mogu sada čekam serija Ozark, ali naći ću ti sutra link, vjeruj mi da će ti se svidjeti.

Analogija sa autima je dobra. Bio je Golf 1, pa 2, pa 3 itd itd. pa onda prestravljanje novog 8-ce. I bio to Golf, ili Passat ili BMW Serije 5 zaključit ćeš jedno: sva auta su i duža i šira ali i niža (sportkija da se tako izrazim). Pa ono š to je bio Golf 1 sada je i veći od njega Polo. Ono što je bio Polo, sada je Lupo. Kada se nema šta novo zamjeniti.. izmisli se UP.

Kada sam ja imao (a tada sam bio još zelen) Penthium II Desuthes (prvi CPU čiji je Bus bio na 100 MHz [to jebila čuvena prekretnica čak i veća od prekretnice od 1 GHz) išao bi ulicom i svi bi mi uzvikivali sledeće: "Envy... Ave CEzare.. dok svi vozimo kadrmom na 66Hz ti ga care voziš autoputom na 100Mhz).
Nije ovo gore nikakvo hvaljenje... to je sjećanje koliko sam glup bio da imam najjači CPU na svijetu a niš-korist-grafičku karticu. Ali opet je CPU bio dobar da u SW modu dekodira cijeli Unreal i Unreal Tournament.

Kontaš.. Pentium II (kasnije !!!, da pisao se) je bio vrh.. pa ona ide nešto što mal tko zna. Apple ostavlja mislim IBM i direktno surađuje na razvoju Core 2 arhitekture koja će se naći u novim Mac-ovima. To je bio nekako glavni razlog zašto se intel htio riješiti Core 2 arhitekture i jako brzo prijeći Core i Arhitekturu.. ali neki repovi su ostali. A ti repovi su upravo ono zbog čega još dugo nećeš gledati AMD u Apple računarima, ma koliko AMD bio dobar.

Ali kada ti nađem link od gore spomenutog kolege forumaša biće ti mnogo jasnije.

 evo malo ću ti pomoći da riješiš zagonetku  pentium je bio 2/2 jezgre, a i3 je bio 2/4 jezgre što se dogodilo da je pentium postao 2/4, a i3 4/4?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...

 evo malo ću ti pomoći da riješiš zagonetku  pentium je bio 2/2 jezgre, a i3 je bio 2/4 jezgre što se dogodilo da je pentium postao 2/4, a i3 4/4?

 

 I još sada i3 postaje 4/8.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Kaby kaže...
Envy kaže...

Nisam ja nego je netko drugi ubacio link i dobrano si skočio u stomak sa posljednjom stranicom od njih 53 ili koliko već gdje jasno piše "Ogólnie słabszy od Pentium G5400", ili u slobodnom prijevodu "Lošije performanse od Pentiuma G5400". Pa imaj i ti obzira da neće svi kupiti CPU od 700€

Koliko lošije i u čemu? Ti poljaci su te procesoriće od 50€ testirali s grafom od 1300€, kakve to logike ima? Tko nema love za bolji proc od 50€ siguno neće ni za grafu davati neku lovu, ako i uopće, tako da su u tom kontekstu bitnije performanse njihove integrirane grafe, a tu je 3000G primjetno bolji.

 

I btw. jesi čuo za 200GE(0.3GHz sporiji 3000G) koji je, vidi vraga, predstavljen iste godine kao i G5400?  Baš u ladici imam jedan čisto da se nađe, i mališa je sa stock coolerom veselo i tiho radio na umjerenih 3.8GHz, tu već lagano prelazi famozni G5400..

 

Eto sad će ti na LGA1200 stići G6400 na čak 4GHz, ali integrirka ostaje stara i već sad skoro duplo slabija UHD610. Mislim da ni AMD neće ostati dugo dužan..

 

Ali iskreno, totalno nebitno, kad za niti 2X veću cijenu možeš uzeti preko 3X jači procesor u obliku 1600AF. 

nez zašto stavljaju uopće ovakvu integriranu grafičku na procesor koji košta masu

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jakovp kaže...
neampojma kaže...

 evo malo ću ti pomoći da riješiš zagonetku  pentium je bio 2/2 jezgre, a i3 je bio 2/4 jezgre što se dogodilo da je pentium postao 2/4, a i3 4/4?

 

 I još sada i3 postaje 4/8.

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...


Stoga vratimo se na ovu stranicu: https://www.purepc.pl/test-tanich-procesorow-amd-athlon-3000g-vs-intel-pentium-g5400?page=0,52

Stoga zaključci za Athlon 3000G (bolje rečeno minusi):
- Ovo nije Zen2, nego starija verzija
- Općenito slabije od Pentiuma G5400
Neće raditi s X570 pločama

Ajde sad svi meni objasnite kako 2 i kusur godine stariji Pentium ima bolje performanse od prije par mjeseci predstavljenog Ahtlona? Ali samo nemoj da čujem Zen.
 

Kakve to ima veze sa ovom temom, uostalom zaboravljaš da Pentium ide u mrtvu Intel socket platformu.To je razlog zakaj se žutanjak danas vrlo loše prodaje, u odnosu na zelenaša koji ne sjeda u mrtvu matična platformu.

 

 

Kaj se tiče zelenaša, ne to nije Zen+ nego originalni Zen CPU ili jezgra.CPU-Z krivo očitava 12nm, zelenaš je 14nm a to ti i piše na AMD stranici.Ja imam zelenaša, zaboravi kaj si čuo sastrane i određenu zbrku ipak je u pitanju Zen CPU jezgra.Čak se i Jubitu Hardware Unboxed ispravio, pa nadodao da to nije Zen+ dakle kraj rasprave.

 

Zen

 

Zen+, 3% viši IPC

 

Zen 2, 15% viši IPC

 

https://www.amd.com/en/products/apu/amd-athlon-3000g

 

Pusti ti oznake, ako znaš kaj je ispod haube nema problema nije to atomska fizika.Zen 3 Desktop je buduča 4000 serija, ali trenutna AMD Mobile Renoir 4000 APU serija je i dalje Zen 2 CPU, dakle pusti ti oznake to je sporedno.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
11 godina
neaktivan
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

https://www.cpubenchmark.net/market_share.html

Ono sto je bitno je ovo a tu se vidi skok AMD -a koji po svemu sudeći bi bio i veci da su imalo konkuretniji u laptop segmentu sto bi im trebala serija 4000 omogucit... 

Citam komentare i ne vjerujem da netko ko sklapa kompjutere za djecu i učenje sklapa pc oko pentiuma...

Da meni dodes s tom ponudom hvala ne hvala... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Mozemo zakljuciti ovu raspravu: jos jedna nepotrebna skylake+++ generacija koju vecina fanova nece kupiti, ali ce ju hype-at jer im je to u opisu posla...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Jakovp kaže...

 

Znači ovako bi trebalo biti, 10 gen ne podržava gen4, ali 11 gen bi trebala. Z490 matične su napravljene s layoutom koji podržava gen 4, i kad dođu 11 gen procesori će kroz iste linije di sada ide gen 3 ići gen 4 (od procesora prema grafičkoj, 16 staza).

 

Dodatni pinovi su za extra 4 staze:

 

 

Bar tako daže derbauer.

 

E sada, kako će točno riješiti da m.2 radi na gen 4 ne znam, ili će ići preko čipseta, ili sa nekim pcie switchem jedan direktno preko proca.

 

Stevan GN, evo malo pojasnjenje pretpostavke! :)

 

 

Ne prihvaca link sa timestampom iz nekog razloga; 23:15 nadalje.

 

 

PS ovaj post od jucer je valjda obrisan u  moderiranju AMDvsIntel shitstorma, ne mogu ga naci. Ako je slucajno duplo (a ne vidim originalni post) sry!

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2020 10:43 (Jovanka).
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
neampojma kaže...

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

 WTF? Šta više nema i3 9gen za kupiti ako ti je +200kn puno, za duplo jaci i3 10gen ?!?

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Kako duplo jaci? Ima dodan HT, moze biti do 30 posto jaci u nekim aplikacijama.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
protjeran
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

 

Opet ploca od soma eura, isti princip kao i kod X570, "samo" tisucu komada.

Dobra je to zarada.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...
neampojma kaže...

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

 WTF? Šta više nema i3 9gen za kupiti ako ti je +200kn puno, za duplo jaci i3 10gen ?!?

Ima, samo reci koji hoćeš:

i3-7100
i3-8100F
i3-8100
i3-9100
i3-9100F...

10. generacija je tek predstavljena.

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
MrBlc kaže...

Oćeš i Todoriću uplatiti koju kintu jer je godinama bio najjači trgovac i kupovao si u njegovim trgovinama?

 Jesi li ti shvatio moj upis koji je lijepo objašnjen ili trolaš ?

Mislim, bez veze.....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

pripreme u Intelu za recenzije 10th gen

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...
neampojma kaže...

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

 WTF? Šta više nema i3 9gen za kupiti ako ti je +200kn puno, za duplo jaci i3 10gen ?!?

 pošalji link di ti je taj duplo jači i3 10gen za 900 kn? 

6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
bik kaže...
neampojma kaže...

 i još 9gen i3 koštao 700 kn i jedva čekam da to izađe za 700 kn kad ono đaba se ponadao 

 WTF? Šta više nema i3 9gen za kupiti ako ti je +200kn puno, za duplo jaci i3 10gen ?!?

Ima, samo reci koji hoćeš:

i3-7100
i3-8100F
i3-8100
i3-9100
i3-9100F...

10. generacija je tek predstavljena.

 probaj pročitat opet rečenicu 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice