Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

poruka: 200
|
čitano: 36.648
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset ".
7 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

meh++++++

Moj PC  
21 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Covjece 32 komada...
Alaj ce biti zajeba pri kupovini.
Moj PC  
19 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Cijena nabijena samo radi nove kutije🤣
 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
dabar_solta_V2 kaže...

meh++++++

OK nije tak strašno, ali realno kad se usporedi CPU potrošnja/performance per watt bit če zabave ili bolje reč padanja u nesvjest.

 

12/24 R9 3900X vs Intel 10/20............................jezuš 

 

16/32 R9 3950X vs Intel 10/20...............sto ti kristušof 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
9 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Ne treba zaboraviti da Intelov deklarirani TDP je zapravo pod minimalnim opterecenjem, sto je spomenuto u clanku tako da idu do 250W. 

 
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

ebal vas više opet novi lga socket da vas ebal. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
31 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Amd na aparatima
Moj PC  
2 27 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
bik kaže...
Amd na aparatima

 Je, na poker aparatima, i lijepo se zabavlja sa profitom. Ovo je rusvaj. Intel kao da živi u nekom svom bubbleu. Još ne podržavaju pcie 4.0, ali ih to nije spriječilo za izmislit novi fakin socket. I koji je smisao "overclockinga" kad su satrani amdom izmučili ovaj proizvodni proces da im "obični" modeli rajcaju na 90°C i idu s tim nekakvim turbo boostom 3.0 i thermal velocity boostom preko 5 GHz ?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
neaktivan
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Taj thermal velocity boost je sprdnja žešća, 10900K ide do 5.3GHz/4.9GHz all-core pod uvjetom da su sve jezgre ispod 70C.. pa dobro tko je i s čim uspio 9900K na 5GHz držat ispod 70C a da ne govorim 10900K koji u najboljem slučaju generira 25% više topline. Ovo služi samo da u igrama ona rubrika "max fps" bude što veća pa u nekoj mjeri tako i avg fps bude veći 

Presshot bi bio ponosan 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
10 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Arctic Skies kaže...
Covjece 32 komada...
Alaj ce biti zajeba pri kupovini.

 koji bi ti kupio? 

11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Koju kurblu im znači ovaj osnovni takt, ka je kod k i kf verzija 3,8 ili 3,7 a kod 'običnih' je osnovni 2,8. Zar nije da u idle ionako svi spuštaju takt na, recimo, 0,8ghz a pod opterećenjem na 5.0 ili koliko već treba i ide.
Što zapravo znači ta razlika u praksi?
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
picajzla0707 kaže...
Koju kurblu im znači ovaj osnovni takt, ka je kod k i kf verzija 3,8 ili 3,7 a kod 'običnih' je osnovni 2,8. Zar nije da u idle ionako svi spuštaju takt na, recimo, 0,8ghz a pod opterećenjem na 5.0 ili koliko već treba i ide.
Što zapravo znači ta razlika u praksi?

 65w vs 125w tdp-a, taj model gdje mu je bazni takt 2.8ghz a maksimalni 5.2 kad su opterecene sve jezgre one ce biti na 4,5ghz da bi ostale u tih 65w, ovaj jaci model s baznim taktom od 3,7ghz ce pod full opterecenjem na svim jezgrama imati 300mhz veci takt sto daje 4,8ghz.

U praksi ako kupujes za igre svejedno ti je koji jer im je maksimalni takt na jednoj jezgri 5.2/5,3ghz, no ako ces ga tjerati za "posao" gdje ce ti taj cpu biti pod konstantnim opterecenjem a tih 300mhz ti je nesto najbitnije onda uzmes ovog s 125w.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Profesor007 kaže...

 65w vs 125w tdp-a, taj model gdje mu je bazni takt 2.8ghz a maksimalni 5.2 kad su opterecene sve jezgre one ce biti na 4,5ghz da bi ostale u tih 65w, ovaj jaci model s baznim taktom od 3,7ghz ce pod full opterecenjem na svim jezgrama imati 300mhz veci takt sto daje 4,8ghz.

 Ček stjepko, sve jezgre na 4.5GHz da bi ostale u 65W? To bi onda bio efikasniji proc od duplo efikasnijeg zena2... TDP kod intela vrijedi samo za base clock.

A base clock u pravilu nije ni bitan kad ionako sve ploče boostaju na turbo taktove, ako imaju dovoljno dobar VRM a proc dovoljno dobar cooler..

ansha: Pomelo te
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Pa ja ne mogu vjerovat. Uvijek s krive strane ograde... Prvo Phenom II x4, I prije nego su izašli Zenovi uzeo i5 8400 🤣 A jesam pegula...
Moj PC  
10 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Kaby kaže...
Profesor007 kaže...

 65w vs 125w tdp-a, taj model gdje mu je bazni takt 2.8ghz a maksimalni 5.2 kad su opterecene sve jezgre one ce biti na 4,5ghz da bi ostale u tih 65w, ovaj jaci model s baznim taktom od 3,7ghz ce pod full opterecenjem na svim jezgrama imati 300mhz veci takt sto daje 4,8ghz.

 Ček stjepko, sve jezgre na 4.5GHz da bi ostale u 65W? To bi onda bio efikasniji proc od duplo efikasnijeg zena2... TDP kod intela vrijedi samo za base clock.

A base clock u pravilu nije ni bitan kad ionako sve ploče boostaju na turbo taktove, ako imaju dovoljno dobar VRM a proc dovoljno dobar cooler..

 Imas pravo sry zaboravio sam napisati da je Intel promjenio politiku deklariranja stvarnog Tdp-a jos prije 10+g, Oni to gledaju kao pod normalnim opterecenjem ce to biti u tih 65w i nikad vise od toga(recimo igre i sl.), no ako mu upalis neki teski workload nazivni "Tdp" odlazi u nebo, evo ti primjer za stariji 9900k koji je deklariran na 95w.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 1:45 (Profesor007).
16 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Manzi kaže...
Pa ja ne mogu vjerovat. Uvijek s krive strane ograde... Prvo Phenom II x4, I prije nego su izašli Zenovi uzeo i5 8400 🤣 A jesam pegula...

 Pa nebi bio s krive strane ograde da su u stanju zadržati jedan ebeni socket dvije iteracije. Kad sam kupovao i7 4770k, nahvalili su tad novi chipset kao nešto najsuper. I što? Nikad više ništa gore nemožeš nadograditi. Jedino su dodali nakon godine dana 4790k koji je imao mrvu viši clock. Što smo rješavali sami trganjem poklopca (i to je bilo normalno, da novom procesoru čekićem odvaljuješ ihs!) da žvaku zamijenimo termalnom pastom. Kad sam kupovao i7 6700k, nahvalili su novi socket i chipset kao neophodni napredak koji će sad konačno raditi dulje... i šta - moglo se nakon koje godine dokupiti samo 7700k koji je naravno - imao samo malo viši takt. Ako svo to vrijeme nisu uspjeli dalje od 14++++++, i znamo da su svi ti "lakeovi" jedna te ista arhitektura, kog vraga za to stalno izmišljaju nove sockete, i to po dva tri paralelno. No dobro, vjerujem da ti ovaj 8400 za neku normalnu upotrebu pristojno odrađuje. Ali stvarno, koji je to đumbus ponude i socketa... jedino što su negdje u neko doba prestali razmještati rupe na drug amjesta, pa hajd, da se upotrijebiti stari kuler. Valjda. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
9 godina
neaktivan
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

u principu nista novog osim socketa... koji ce tek imat smisla nagodinu kad izidju Tiger Lake desktopi sa PCIe4.0 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
overhaul kaže...

 Jedino su dodali nakon godine dana 4790k koji je imao mrvu viši clock. Što smo rješavali sami trganjem poklopca (i to je bilo normalno, da novom procesoru čekićem odvaljuješ ihs!) da žvaku zamijenimo termalnom pastom. 

 Evo, ja imam baš non-K verziju i neki stari žnj cooler sam zamijenio Arctic Freezerom 34 Duo sad da bude tiši i kad sam stavio i dalje sam dobivao visoke temperature, mada tiše, pa sam skinuo HWinfo i još neke programe, i vidim da procesor troši do 125 vata kad stavim najveće opterećenje. Na kraju sam ga undervoltao sa default 1.16v na 1.05v i potrošnja je pala na 90W, dok su temperature s 68 na 59 i sad je gotovo nečujan. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Proizvođači ploča obožavaju Intel.. 🤔

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
18 0 hvala 0
8 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Da su ostavili isti socket nadogradio bi, a ovak kad moram kupit novu maticnu mogu i na amd ic bez problema. Nist me ne veze za intel

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Profesor007 kaže...
picajzla0707 kaže...
Koju kurblu im znači ovaj osnovni takt, ka je kod k i kf verzija 3,8 ili 3,7 a kod 'običnih' je osnovni 2,8. Zar nije da u idle ionako svi spuštaju takt na, recimo, 0,8ghz a pod opterećenjem na 5.0 ili koliko već treba i ide.
Što zapravo znači ta razlika u praksi?

 65w vs 125w tdp-a, taj model gdje mu je bazni takt 2.8ghz a maksimalni 5.2 kad su opterecene sve jezgre one ce biti na 4,5ghz da bi ostale u tih 65w, ovaj jaci model s baznim taktom od 3,7ghz ce pod full opterecenjem na svim jezgrama imati 300mhz veci takt sto daje 4,8ghz.

U praksi ako kupujes za igre svejedno ti je koji jer im je maksimalni takt na jednoj jezgri 5.2/5,3ghz, no ako ces ga tjerati za "posao" gdje ce ti taj cpu biti pod konstantnim opterecenjem a tih 300mhz ti je nesto najbitnije onda uzmes ovog s 125w.

 ček malo, ja pitam za tzv. osnovni takt u kojem je razlika 2,8 vs 3,7ghz, ti odgovaraš nešto drugo

što im znači isticanje osnovnog takta, ako procesor ionako radi u rasponu 0,8 do 5,0/5,1 ili 4,5, svejedno koji je max

4 godine
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Zna se!
Celeron!
15 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Toliko stjerani u kut primorani na očajnički potez. Svog flegšipa i7 7700k od 400$ preimenovat i prodavat kriplano zaključanog za 150$. Čak ga ni otključat ne smiju jer onda moraš kupit ploću skuplju od njega samog. 

 

edit: polovnim i7 7700k nije ugrožena vrijednost jer su otključani, vrijede oko 2k kn i dalje

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 9:39 (dery).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Bas sam se obradovao kad sam vidio da su i pentiumi u igri. A ono dvije jezgre

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip

Dvojezgreni procesor 58W za 50$ u 2020godini staviti u ponudu ahahahahaha. Sramote se big time. Preoštar sam, amd to nema u ponudi stoga da su i skuplji vrijedi, nema se šta reč.

kradem mine iz minskog polja
11 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
dery kaže...

Dvojezgreni procesor 58W za 50$ u 2020godini staviti u ponudu ahahahahaha. Sramote se big time. Preoštar sam, amd to nema u ponudi stoga da su i skuplji vrijedi, nema se šta reč.

 kako nemaju, a što su athlon 300ge, 3000g, 240ge, 220ge i 200ge nego 2-jezgreni procesori koje i dalje imaju u ponudi, iako je 2020. godina

15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip

Zar to nisu 2/4 treda imaju grafiku te nisu izbačeni ove godine. Sry, pomiješao sam celeron sa ovim jbete

 

edit: Koliko bi naplatili otkljućane pentiume šta misliš?

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 10:07 (dery).
15 godina
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Friday kaže...

Bas sam se obradovao kad sam vidio da su i pentiumi u igri. A ono dvije jezgre

Vjeruj da je dovoljan, barem ovaj 2c/4t. Već mu vidim sto aplikacija u šta ga pogoniti. Naravno ako bude cjenovno konfa cijela ili NUC ili neki NAS prihvatljivi. 

13 godina
offline
Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čipset

Ne znam za vas, ali meni te kutije izgledaju ko iz 2003.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel predstavio nove LGA-1200 procesore i čip
Envy kaže...
Friday kaže...

Bas sam se obradovao kad sam vidio da su i pentiumi u igri. A ono dvije jezgre

Vjeruj da je dovoljan, barem ovaj 2c/4t. Već mu vidim sto aplikacija u šta ga pogoniti. Naravno ako bude cjenovno konfa cijela ili NUC ili neki NAS prihvatljivi. 

 

Ma imam 2/4 NUC i stvarno je odlican. Ali za host za virtualke zelim ipak nesto sa 4 fizicke jezgre

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice