Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji

poruka: 38
|
čitano: 10.335
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji".
15 godina
offline
Re: Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji
Bur33k kaže...
* * *

Da gledam računalo za suprugu, dobar ekran+mini PC+ Vesa nosač i bežična periferija bi bilo rješenje.

* * *

Ta računala se zovu All In One.. i većinom su na touchscreen.. možeš i žičano i bežno spojiti tastaturu i miš. I duplo jeftiniji ti je 24" AIO nego 24" monitor + iza njega p900 Lenovo PC.

NUC je kao što mu kaže ime Next Unit of Computing i izuzmemo li ovo Next (Next je moja ručna tetris konzola iz 89-te godine, sve je nešto Next i kada uzmeš novine iz 70-tih) to su specijalizirana računala za osobe koje znaju za što će im.. Ako ne znate za što će vam Intel NUC vjerojatno ste fulali cijeli fudbal u ovoj temi.

9 godina
offline
Re: Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji
Prednost monitor+NUC ili AIO?

Crkne NUC, staviš NUC, crkne monitor staviš novi monitor.

Crkne bilo što na AIO i nemaš ništa, niti monitor niti računalo. Zato je jeftiniji.

Umjesto AIO mi je bolje laptop, dođe mi na iste komponente i ista natezanja sa servisima ako što ode.
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
Re: Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji
Bur33k kaže...
Prednost monitor+NUC ili AIO?

Crkne NUC, staviš NUC, crkne monitor staviš novi monitor.

Crkne bilo što na AIO i nemaš ništa, niti monitor niti računalo. Zato je jeftiniji.

Umjesto AIO mi je bolje laptop, dođe mi na iste komponente i ista natezanja sa servisima ako što ode.

Eto sad... Kamion je kamion, avion je avion a auto je auto. Pričamo o različitim uređajima.
Rekao sam tko ne znam šte je Intelov NUC i ne treba mu.
AIO šta ako crkne nešto.. otvaranje AIO je manje više (nije kao stranica od kućišta) vrlo lako ali skoro da i nema nekog truda. Prednos mu je cijena.. Kupiti SFF ili USFF računalo na leđa moniotra.. vjerojatno ćeš monitor gratis dobitii koliko to košta.

Ima prednosti u cijeni jer je AIO x86 Tablet malo veći.. ali nije sealovan kao tablet. Obični šarafi sve to drže.

Laptop je laptop.. kao što rekog.. kamion ili avion.

Umjesto ovog ili onog.. odrediš si svoje potrebe. Uopće ne govorim da nešto bolje od nečega. Nego samo da je uspoređivanje besmisleno.. bukvalno besmisleno.

9 godina
offline
Re: Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji
Vidi, ne uspoređujemo auto sa kamionom, kombijem i avionom nego se pitamo da li bi to transportno sredstvo bilo dovoljno dobro za žensku osobu za put od A do B i da li joj to treba.

Svi navedeni uređaji bi ispunili zadatak, pa tako i AIO, NUC, SFF, Laptop i tko zna što još.

Ali...

NUC bi dao stabilnost, i tu kolege kažu da ih imaju dugo godina, ne proizvodi buku pa je to idealno rješenje.
Monitor može staviti koji joj najbolje odgovara.

AIO može naći sa dobrim monitorom ali ostalo je kompromis po pitanju komponenti a sam uređaj se češće kvari.

Tema je NUC i samo kažem kakav bi imao smisao kod mene, ponekad kupiti jeftino je samo problem jer nije dovoljno kvalitetno.
SSD koliko si mi života uštedio...
15 godina
offline
Re: Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji
Bur33k kaže...
* * *

Tema je NUC i samo kažem kakav bi imao smisao kod mene, ponekad kupiti jeftino je samo problem jer nije dovoljno kvalitetno.

Mi se kolega zapravo u svemu slažemo u ovom postu samo što nismo bili na istim talasnim dužinama.

Intel NUC je fantazija.. možda malo iznad cijene, ali onaj tko ga ima - zna da ne treba žaliti ni lipe. Meni je već duže vrijeme neki polovan ili zapeo za oko.

Evo jedan starta od 1 CHF, ako se nitko ne javi do nedelje ode on meni za 2 Švicarska Franka:

Mini Computer Intel NUC 5PGYH | Kaufen auf Ricardo

16 godina
offline
Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji

Istih dimenzija, "pa eto solidna alternativa Intel NUC precjenjenom mini bukvanu".

 

Intel NUC 6/12 procesor, bez radne memorije i pohrane cijena 4700kn

 

MinisForum HM50 6/6 Renoir APU Mobile, model sa 16gb radne memorije i 256GB SSD, 700$ ili 4500kn

 

 

https://store.minisforum.com/products/minisforum-mini-pc-hm50?variant=39478069788833

 

Odlično dizajnirano hlađenje, vrlo efikasno hladi a od buke nema niti b.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji

Kako ga ovaj sere, pa to je cudo...

 

 

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel NUC 10 - Malen, manji, najmanji
rambox kaže...

* * *

 

 

Nije to još izmišljeno osim u tvojoj glavi:

 

 

Ajde ti rambox meni malo u Bosnu (imam 2 sobe višla sad), imam prvo jednu veliku njivu da se pokosi (možeš na njoj crtati AMD kao na igralištu nogometnom sa onim bijelim krečom), ima šuma da ne zna im se broj.. možeš ih obarati tako da se iz aviona vidi AMD.. pa tko zna možda te netko i čuje.

Mislim da bi top bila prava terapija za tebe.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice