Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

poruka: 105
|
čitano: 16.514
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS".
12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
DonOscar kaže...
Na sto mislis kad kazes da 9900k nema garanciju kad ga stavis na 5.0ghz? Nije valjda da tvrdis kako cpu gubi garanciju nakon sto ga overclockas?

 Ne tvrdim ja nego Intel. Možeš dokupitigaranciju koja pokriva overclock ali opet u Intelovim zadanim parametrima (napon). Prije je to koštalo 30$ godišnje a sad vidim da su stavili 20$ i traje koliko i garancija na procesor. Intel to naziva PTPP (Performance Tuning Protection Plan) a u prijevodu na hrvatski to je PNB (porez na budale).

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

Da to je porez na budale posto jedino budala moze platiti takvo nesto kad ce ti garancija, ukoliko ga doslovce ne zapalis, vrijediti tako ionako. Mislim realno procesor ili dode doa ili radi, jos nisam naletio na nekoga kome se procesor pokvario. Osobno ako kupujem polovni procesor garanciju uopce ne gledam, zatrazim da ga osobno testiram i ako tad radi radit ce i dalje...

12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
DonOscar kaže...

 Iskreno nisam to citao, ali po ovome sto si kopirao standardna garancija ti ne vrijedi ukoliko procesor ne radi van stock postavki sto je i logicno. Barem u ovom dijelu koji si kopirao ne spominje se da garancija prestane vrijediti (cak i na stock postavkama) ukoliko si ga overclockao. Naravno ako postoji nekakvo fizicko ostecenje (kao ona skurena slika to je druga stvar) to je druga prica, iako za takvo nesto moras biti genijalac da pogasis sve zive limite i sigurnosne postavke i onda nafrljis napon do neba... Takoder ovo sto govoris kako oni uopce mogu znati da li si ti oc il nisi. Prije nekih mjesec dana prijatelj dobio doa 9600k, zastekao bi kad bi se pokrenula instalacija windowsa, cak i kad sam rucno smanjio clock i povecao napon ne bi uspio do kraja odraditi instalaciju. Covjek vratio cpu u adm, nakon tri sata dobio mail da dode po novi. Nekako sumnjam da bi to tako brzo islo kad bi za k procesore postojale neki sistemi da se odgonetnu da li je cpu bio ocan il nije...

 Overclock = mijenjanje standardnih postavki. Ovo što si napisao je oksimoron.

 

Procesor kojeg spominješ da je reklamiran bio je defektan a ne skuren overclockom (takav više uopće ne radi) i normalno da ga moraju zamijeniti. Intel može znati je li procesor overclockan ali im je jednostavnije (jeftinije) dati kupcu novi nego ga preuzeti, dostaviti do laboratorija, testirati i onda vratiti kupcu.

 

 

4 godine
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže...
DonOscar kaže...

 Iskreno nisam to citao, ali po ovome sto si kopirao standardna garancija ti ne vrijedi ukoliko procesor ne radi van stock postavki sto je i logicno. Barem u ovom dijelu koji si kopirao ne spominje se da garancija prestane vrijediti (cak i na stock postavkama) ukoliko si ga overclockao. Naravno ako postoji nekakvo fizicko ostecenje (kao ona skurena slika to je druga stvar) to je druga prica, iako za takvo nesto moras biti genijalac da pogasis sve zive limite i sigurnosne postavke i onda nafrljis napon do neba... Takoder ovo sto govoris kako oni uopce mogu znati da li si ti oc il nisi. Prije nekih mjesec dana prijatelj dobio doa 9600k, zastekao bi kad bi se pokrenula instalacija windowsa, cak i kad sam rucno smanjio clock i povecao napon ne bi uspio do kraja odraditi instalaciju. Covjek vratio cpu u adm, nakon tri sata dobio mail da dode po novi. Nekako sumnjam da bi to tako brzo islo kad bi za k procesore postojale neki sistemi da se odgonetnu da li je cpu bio ocan il nije...

 Overclock = mijenjanje standardnih postavki. Ovo što si napisao je oksimoron.

 

Procesor kojeg spominješ da je reklamiran bio je defektan a ne skuren overclockom (takav više uopće ne radi) i normalno da ga moraju zamijeniti. Intel može znati je li procesor overclockan ali im je jednostavnije (jeftinije) dati kupcu novi nego ga preuzeti, dostaviti do laboratorija, testirati i onda vratiti kupcu.

 

 

 Nije oksimoron nego sam se mozda nespretno izrazio. Ja sam pricao o tome kako oni kazu da garancija vrijedi samo u slucaju ako cpu ne radi na stock postavkama, a sumnjam kako ce znati da li on na stock postavkama ne radi zato sto je doa (kao kod mog prijatelja) ili je degradirao zahvaljujuci nekom ludom ocu ukoliko nema nekakve fizicke naznake za to. Ako ti tvrdis da ce garancija vrijediti cak i ako oni imaju nacin da odgonetnu je li bilo oca ili nije onda je cijela tvoja prica o garanciji nepotrebna i ne moze posluziti kao argument zasto kupiti skuplji 9900ks pored 9900k.

14 godina
protjeran
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže... 

 

 Imaju način ali ne rade. Stvari treba gledati ili u teoriji ili u praksi, a ne kako ti u kojem momentu paše. U teoriji i9 9900K kad su mu sve jezgre na 5.0 nema garanciju, godišnju možeš dokupiti za 30$. U praksi je nebitno je li garancija godinu ili tri kad će ti sve u konfiguraciji crknuti prije procesora.

Mozda imaju, mi to ne znamo, ao nebitno...

 

Ako je zadnja recenica tocna, onda se namece pitanje zasto i u Intelu nisu tako rezonirali. Iz nekog razloga su skratili garanciju, zasto? 

12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
DonOscar kaže...

 

 

 Nije oksimoron nego sam se mozda nespretno izrazio. Ja sam pricao o tome kako oni kazu da garancija vrijedi samo u slucaju ako cpu ne radi na stock postavkama, a sumnjam kako ce znati da li on na stock postavkama ne radi zato sto je doa (kao kod mog prijatelja) ili je degradirao zahvaljujuci nekom ludom ocu ukoliko nema nekakve fizicke naznake za to. Ako ti tvrdis da ce garancija vrijediti cak i ako oni imaju nacin da odgonetnu je li bilo oca ili nije onda je cijela tvoja prica o garanciji nepotrebna i ne moze posluziti kao argument zasto kupiti skuplji 9900ks pored 9900k.

 Slažem se da je garancija na procesor nebitna. Ako ćemo zanemariti tu godinu što KS ima na 8x5.0 onda ćemo zanemariti i te tri godine koje 9900K ima na stock. Odustajem od tog argumenta ako će odustati i oni koji 3 godine garancije na 9900K smatraju nekom bitnom prednošću.

 

A famozna degradacija procesora je također bajka, lako moguće pokrenuta od strane proizvođača. Računalo s kojeg trenutno tipkam ima i7 2600K već osam godina u sebi. Tvornički takt mu je 3.4GHz - turbo 3.8GHz. Od samog početka je 24/7/365 overclockan na 5.0GHz. Cinebench score onda i danas (889 bodova) mu je isti. Minimalnu razliku (1 bod više) koji dobivam danas objašnjavam optimizacijom OS-a. Što treba napraviti i koliko vremena treba proći da bi ga degradirao? Na 5.1 i 1.40V pod Primeom se gasi zbog temperature. Možda bi do degradacije došlo na višim naponima i ekstremnom hlađenju, ali ovako nije degradirao nimalo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 17:49 (BlueMax).
12 godina
online
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže...
DonOscar kaže...

 

 

 Nije oksimoron nego sam se mozda nespretno izrazio. Ja sam pricao o tome kako oni kazu da garancija vrijedi samo u slucaju ako cpu ne radi na stock postavkama, a sumnjam kako ce znati da li on na stock postavkama ne radi zato sto je doa (kao kod mog prijatelja) ili je degradirao zahvaljujuci nekom ludom ocu ukoliko nema nekakve fizicke naznake za to. Ako ti tvrdis da ce garancija vrijediti cak i ako oni imaju nacin da odgonetnu je li bilo oca ili nije onda je cijela tvoja prica o garanciji nepotrebna i ne moze posluziti kao argument zasto kupiti skuplji 9900ks pored 9900k.

 Slažem se da je garancija na procesor nebitna. Ako ćemo zanemariti tu godinu što KS ima na 8x5.0 onda ćemo zanemariti i te tri godine koje 9900Kima na stock. Odustajem od tog argumenta ako će odustati i oni koji 3 godine garancije na 9900K smatraju nekom bitnom prednošću.

 

A famozna degradacija procesora je također bajka, lako moguće pokrenuta od strane proizvođača. Računalo s kojeg trenutno tipkam ima i7 2600K već osam godina u sebi. Tvornički takt mu je 3.4GHz - turbo 3.8GHz. Od samog početka je 24/7/365 overclockan na 5.0GHz. Cinebench score onda i danas (889 bodova) mu je isti. Minimalnu razliku (1 bod više) koji dobivam danas objašnjavam optimizacijom OS-a. Što treba napraviti i koliko vremena treba proći da bi ga degradirao? Na 5.1 i 1.40V pod Primeom se gasi zbog temperature. Možda bi do degradacije došlo na višim naponima i ekstremnom hlađenju, ali ovako nije degradirao nimalo.

 Kod prodaje je itekako bitno. Hipotetski, da li bi kupio 9900ks bez gare, ili 9900k sa 2. godine, pa makar mu je bivši vlasnik OC guru ?

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
offline
Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

To je Sandy bridge , sapunator , vrazija posla, pusti to....

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
DarthMarkus kaže...
BlueMax kaže...
DonOscar kaže...

 

 

 Nije oksimoron nego sam se mozda nespretno izrazio. Ja sam pricao o tome kako oni kazu da garancija vrijedi samo u slucaju ako cpu ne radi na stock postavkama, a sumnjam kako ce znati da li on na stock postavkama ne radi zato sto je doa (kao kod mog prijatelja) ili je degradirao zahvaljujuci nekom ludom ocu ukoliko nema nekakve fizicke naznake za to. Ako ti tvrdis da ce garancija vrijediti cak i ako oni imaju nacin da odgonetnu je li bilo oca ili nije onda je cijela tvoja prica o garanciji nepotrebna i ne moze posluziti kao argument zasto kupiti skuplji 9900ks pored 9900k.

 Slažem se da je garancija na procesor nebitna. Ako ćemo zanemariti tu godinu što KS ima na 8x5.0 onda ćemo zanemariti i te tri godine koje 9900Kima na stock. Odustajem od tog argumenta ako će odustati i oni koji 3 godine garancije na 9900K smatraju nekom bitnom prednošću.

 

A famozna degradacija procesora je također bajka, lako moguće pokrenuta od strane proizvođača. Računalo s kojeg trenutno tipkam ima i7 2600K već osam godina u sebi. Tvornički takt mu je 3.4GHz - turbo 3.8GHz. Od samog početka je 24/7/365 overclockan na 5.0GHz. Cinebench score onda i danas (889 bodova) mu je isti. Minimalnu razliku (1 bod više) koji dobivam danas objašnjavam optimizacijom OS-a. Što treba napraviti i koliko vremena treba proći da bi ga degradirao? Na 5.1 i 1.40V pod Primeom se gasi zbog temperature. Možda bi do degradacije došlo na višim naponima i ekstremnom hlađenju, ali ovako nije degradirao nimalo.

 Kod prodaje je itekako bitno. Hipotetski, da li bi kupio 9900ks bez gare, ili 9900k sa 2. godine, pa makar mu je bivši vlasnik OC guru ?

 9900KS bez garancije sigurno. Ako procesor radi onda že raditi i dalje a ako odmah ne radi imam 14 dana za vratiti ga. Naravno, ako AMD nije opcija.

I ovaj i7 sam kupio u USA bez worldwide garancije ali zato više od 30% jeftinije nego što je bio kod nas.I puno kvarljivije stvari od procesora zbog razlike u cijeni kupujem iz Kine a njihove garancije su bezvrijedne. 

15 godina
offline
Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS

ćitam ovo i po mojoj slobodnoj procijeni blue max prolupao a, sa guštom sam čitao njegove komentare  izgleda to više nije on?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
jur kaže...

ćitam ovo i po mojoj slobodnoj procijeni blue max prolupao a, sa guštom sam čitao njegove komentare  izgleda to više nije on?

 Ko i svi šta kupe taj "gaming"  neznamo jel gpu ili cpu  radi tog naziva.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.11.2019 17:23 (dery).
11 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
jur kaže...

ćitam ovo i po mojoj slobodnoj procijeni blue max prolupao a, sa guštom sam čitao njegove komentare  izgleda to više nije on?

Ako jedan INTEL može prolupati tj. prolupao je, zašto ne bismo mogli i mi, tj. Blue Max?

 

Evo ja sam prolupao od cijena novog high end HW, bojim se da ću zbog ovog trenda umjesto na 4K/5K gaming stroja samo uzeti PS5.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
jur kaže...

ćitam ovo i po mojoj slobodnoj procijeni blue max prolupao a, sa guštom sam čitao njegove komentare  izgleda to više nije on?

 Prestao se drogirati i piti. I eto rezultata.

 

Ne znam, možda ti je u mojim komentarima promaklo ono da uspoređujem koji bi od ta dva (9900K i 9900KS) procesora prije kupio. Naravno da u stvarnosti ne bi kupio ni jednog ni drugog. Nešto kao jel mi bolja Severina ili Rozga.

11 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
BlueMax kaže...
jur kaže...

ćitam ovo i po mojoj slobodnoj procijeni blue max prolupao a, sa guštom sam čitao njegove komentare  izgleda to više nije on?

 Prestao se drogirati i piti. I eto rezultata.

 

Ne znam, možda ti je u mojim komentarima promaklo ono da uspoređujem koji bi od ta dva (9900K i 9900KS) procesora prije kupio. Naravno da u stvarnosti ne bi kupio ni jednog ni drugog. Nešto kao jel mi bolja Severina ili Rozga.

A čuj izgledom nisu loše, kašlj kašlj.

osim nekih zanemarivih problema...

 

Dok glazba, HOROR, i tu bi radje išao na Intel 9900KS.

 

 

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Intel ima novi procesor za gamere - i9-9900KS
metallic kaže...

A čuj izgledom nisu loše, kašlj kašlj.

osim nekih zanemarivih problema...

 

Dok glazba, HOROR, i tu bi radje išao na Intel 9900KS.

 

 

 Zato i kažem da je ovo moje pisanje usporedivo s tim. Biram bi li Severinu ili Rozgu iako bi da stvarno mogu birati uzeo onu treću, sisatu, samo se trenutno ne mogu sjetiti kako se zove.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice