Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

poruka: 49
|
čitano: 26.418
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe".
3 godine
odjavljen
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
Envy kaže...

Naslov je TOP Miro , samo očekujem u sledećem broju naslov tipa "Povratak Kralja", po uzoru na GTX 8800 u dobra stara vremena.

 Povratak kucnog grijaca, ali dobro je za ova hladna vremena i za ljubitelje stare skalamerije.

3 godine
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

čuj to PREMIUM sadrzajbljuje mi se...

Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
Boris grozni kaže...

čuj to PREMIUM sadrzajbljuje mi se...

Postoji hrpa članaka i recenzija novih procesora, puno kvalitetnijih od bug-ovih, a besplatnih (recimo anandtech ima odličnu recenziju izdanu prije više od 2 tjedna). U principu, većinom bojkotiram web stranice koje su prešle na nekakvu pretplatu, prvenstveno jer postoji solidan broj besplatnih alternativa, koje izvještavaju jednako dobro, pa i bolje u nekim slučajevima. 

 

Konkretno me zanima koliko će im se taj premium paket obiti o glavu, jer nema baš para od oglašavanja na takvim člancima i smanjuju si bazu posjetitelja.

 

Recimo na 24sata nisam kročio otkako su uveli pretplatu, jutarnji također, a mogao bi i bug završit na mom popisu uskoro, iako bug je tu možda ipak malo u prednosti jer još  je većina toga "besplatna", a sadržaj nije skup, jer za 20kn dobiš i online verziju časopisa, i pristup svim člancima (bar dobiješ časopis koji možda prije nisi kupovao, na drugim šrot portalima ne dobiš niš osim fake & gay newsa)...  Usput i Ajar je tu na forumu pa bi bilo šteta ne čitati uvijek taj prvi komentar na svakom članku 

 

Uglavnom, kad me zanima nekakva recenzija, bug mi ionako nikad nije bio polazna točka za tako nešto jer su to uvijek skrivali u časopisu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 16:18 (lllnuclearlll).
14 godina
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

a zima se sprema, Rusi zapru pipu, ali eto Amera, uskoče u pravi ćas - bar će IT pismena čeljad dovoljne platežne moći da kupi novi proc i top matičnu biti na toplom...

 

evo ovo je moj obol temi, jer opis pod Moj PC mi kaže da mudro odabrah pred godinu dana...

 

živi bili, nad novim Intelima slinili...

 

DODANO:

 

Miro 

 

ovo je pucanj u nogu, proglašavanje prilično važnje procesorske nadogradnje PREMIUM sadržajem - nekakav intervju jest, ali pregled nove tehnologije, čak ne govorimo o detaljnom testu, u to ne spada...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2021 16:59 (Stric_Jura).
Moj PC  
8 0 hvala 1
12 godina
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

Taman zgodan članka za pročitat,nije da nisam jedno 5-6 reviewa pročito o dotičnim procesorima, al na Bug-u mi je to uvijek bilo nekak draže, šteta kaj su takva vremena da nema više recenzija hw/sw, portal sve više ide u nekom drugom smijeru koji mi se ne sviđa.

 
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

ne sjećam se akd sam pročitao nešto na portalu.samo forum već odavno

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
5 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
mGT kaže...

Taman zgodan članka za pročitat,nije da nisam jedno 5-6 reviewa pročito o dotičnim procesorima, al na Bug-u mi je to uvijek bilo nekak draže, šteta kaj su takva vremena da nema više recenzija hw/sw, portal sve više ide u nekom drugom smijeru koji mi se ne sviđa.

 Takoder! tu sam vec preko 10g, tu i tamo prolistam časopis ak su glavne teme koje me trenutno zaokupljuju, no s obzirom na poprilično lose teme i tešku stagnaciju hw dijela zapravo mi je svejedno pisali o njemu ili ne šteta je vec ucinjena. Zivjeli jos 100g

5 godina
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

Promotivni članak i još se ne može pročitati. Svakim danom tonete sve više i više. 

 
5 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
Friday kaže...

Cekamo ramboxa da pocne o potrosnji...

Nemoj čovjeka zezati, vidiš da je u teškim bolovima već tjednima a još kada svati da Alder ima AVX-512... fijuuuu. 

15 godina
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

ok bug samo zua pretplatnike tekst to je sada novi trend neki

mislim svi mi imamo youtube i ostale stvari gdje dobijemo review danima prije bug-a

na ovaj nacin ce samo odbiti klijentelu eto miro samo toliko da ti kažem

be Cool
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

Mislim da svi ovi sto kenjaju o premium sadrzaju ne kuze poantu - ovo nije clanak koji su Bugovci eto odlucili sakriti iza Paywalla jer su gramziva gamad. 

 

To je clanak iz casopisa koji su odlucili objavitii na webu 

 

Zamisli da ga nema. Tako je bilo dosad

 
2 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
encoding kaže...

Mislim da svi ovi sto kenjaju o premium sadrzaju ne kuze poantu - ovo nije clanak koji su Bugovci eto odlucili sakriti iza Paywalla jer su gramziva gamad. 

 

To je clanak iz casopisa koji su odlucili objavitii na webu 

 

Zamisli da ga nema. Tako je bilo dosad

 Bolje da ga onda nisu ni stavili, sad su samo navukli gnjev korisnika 

3 godine
odjavljen
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
encoding kaže...

Mislim da svi ovi sto kenjaju o premium sadrzaju ne kuze poantu - ovo nije clanak koji su Bugovci eto odlucili sakriti iza Paywalla jer su gramziva gamad. 

 

To je clanak iz casopisa koji su odlucili objavitii na webu 

 

Zamisli da ga nema. Tako je bilo dosad

 Trebaju na webu da dodaju sekciju koju pisu forumasi. Pa ovisno o broje pregleda i likes neka im i daju neku pinku. Onda forumasi mogu da testiraju, pisu na vrijeme itd. Ali ne mislim da se ima vizije za takvo nesto u vrhu politbiroa.

14 godina
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

Svaka čast za bug tim svakim danom sve više i više odbijate ljude od svog weba i foruma.Bitno je da su vam teme tipa covid i ostale gluposti nevezane za it pune gluposti, a kad treba nešto u svijetu tehnikalije objaviti to se dodatno naplaćuje žalosno na što ste spali.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K - Impe

Normalno da ni meni nije drago vidjeti "pretplatničke" sadržaje. Tu i tamo kupim časopis, čisto iz običaja i zbog nekih autorskih tekstova. O novom hardwareu se informiram ranije i na drugim mjestima.

No ajmo vidjeti što meni u stvari znači to da nemam pristup ovoj recenziji - ništa. I onako sam sve što sam htio znati o ovim procesorima odavno doznao. Malo je ružan osjećaj što je dio Bug-a postao samo za "odlikaše" ali realno ne gubim ništa. S druge strane, Bug često povlači poslovne poteze koje mi forumaši dočekujemo s odobravanjem ili krtikom, no rezultat toga je da je i časopis i portal s forumom još uvijek živ. Pogledajmo malo kakvo je stanje na ostalim hrvatskim informatičkim portalima. Sve ili mrtvo ili vegetira. Iako mi na prvu ne izgleda kao dobar potez, ako rezultira time da časopis i portal nastave dalje, ja odobravam. A podatke ne dam iako ih već dosta forumaša zna.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
BlueMax kaže...

Normalno da ni meni nije drago vidjeti "pretplatničke" sadržaje. Tu i tamo kupim časopis, čisto iz običaja i zbog nekih autorskih tekstova. O novom hardwareu se informiram ranije i na drugim mjestima.

No ajmo vidjeti što meni u stvari znači to da nemam pristup ovoj recenziji - ništa. I onako sam sve što sam htio znati o ovim procesorima odavno doznao. Malo je ružan osjećaj što je dio Bug-a postao samo za "odlikaše" ali realno ne gubim ništa. S druge strane, Bug često povlači poslovne poteze koje mi forumaši dočekujemo s odobravanjem ili krtikom, no rezultat toga je da je i časopis i portal s forumom još uvijek živ. Pogledajmo malo kakvo je stanje na ostalim hrvatskim informatičkim portalima. Sve ili mrtvo ili vegetira. Iako mi na prvu ne izgleda kao dobar potez, ako rezultira time da časopis i portal nastave dalje, ja odobravam. A podatke ne dam iako ih već dosta forumaša zna.

Časopis (juče ga kupio) je dobar kao sada luksuz da u toaletu nešto pročitam, ali mora imati temeljite korjene koje ovdje nie bi opisao.

Tema broja postaje suvišna, jer izbor najboljih jeftinih Laptopa, mislim.. prošlo je doba kada si mogao uzeti Umax Astra 2100 skener ili Epson 670 Style ili Logitech Z-5500 na osnovu recenzija i reći - to je to. Dalje, nema potrebe da se objavljuju na 2 A4 ili čak na 4 stranice recenzije tastature. Sve to može kraće a ostatak broja popuniti svime i svačime.

Podržavam Bug i dalje, ali mi smo jednostavno ostarili (relativno ili non-relativno). Ono kada pogledaš usproedni test nečega i već u narpije znaš šta je bolje a u tom istom testu - rezultati su drugačiji.

Kao što sam prije rekao novi CPU (Alder u ovom slučaju) i novi OS su okosnica IT čassopisa, a staviti ovo pod premijum - hm.. ne znam je li bio pametan potez. 

16 godina
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
dreadmoore kaže...

Svaka čast za bug tim svakim danom sve više i više odbijate ljude od svog weba i foruma.Bitno je da su vam teme tipa covid i ostale gluposti nevezane za it pune gluposti, a kad treba nešto u svijetu tehnikalije objaviti to se dodatno naplaćuje žalosno na što ste spali.

Pa čemu služi forum, nego eto da ti kao forumaš/ili forumaši sam istakneš ili pokažeš određeni sadržaj?Ali treba imat volje i smisla za to, e to je več drugi problem u praksi.Dakle otvori temu, ili objavi neku bitnu vijest tak to ide.

 

https://forum.bug.hr/forum/board/vijesti-by-forumasi/105.aspx?sort=act

 

Očito nikoga nije briga za Alder Lake, jer da je obrnuto onda bi več odavno forumaši otvorili posebnu temu.

 

Thinker kaže...

Sama struktura procesora nije loša,big.little je dosta dobra doskočica koju su pokupili od ARM-a, ali ovim "big" jezgrama fali malo onog štofa kakvog je Core procesor na socketu 775 donio na tržište, veću brzinu izvođenja instrukcija uz nižu frekvenciju, manju potrošnju i time i hladniji CPU (u usporedbi s tadašnjim Pentium 4 i Athlon procesorima). Uz sve najave da će finija arhitektura utjecati na CPU na način da će biti niža radna voltaža, manja potrošnja i time i manje zagrijavanje, to se na žalost nije desilo. Performanse su skroz OK, ali mi se čini cijena previsoka u odnosu na AMD.

Alder Lake je izvorno zamišljen/sklepan kao Mobile procesor, ipak Mobilno CPU tržište Intelu donosi neusporedivo veče prihode.Alder Lake se eto iz nužde može i silovat za Desktop, dakle previsoke CPU frekvencije+prevelika potrošnja itd.

 

Nabili CPU frekvenciju do plafona(K verzije), ali nema druge opcije jedino tako mogu CPU performansama konkurirat znatno štedljivijim AMD procesorima.

 

Zeleno misliš na Intel Conroe, a inače Intel je službeno njegove performanse okvirno pokazal šest mjeseci prije službenog lansiranja.To je poznati Conroe Preview, i to je zadnji puta da je Intel puno prije lansiranja službeno prezentiral CPU performanse.

 

https://www.anandtech.com/show/1963

 

Svi znamo, zašto Intel nije odradio apsolutno nikakav Desktop Alder Lake Preview.Fučkaj ga sad, čak nisu napravili niti Alder Lake Mobile Preview.

 

- Windows 11 show ili cirkus

 

- DDR5 memorija, preskupo i vrlo slabo dobavljivo

 

- Alder Lake ne predstavlja nikakvu CPU revoluciju

 

- najbolje se snalazi na Mobile platformi

 

Opet realno Alder Lake Desktop lansiranje je požureno, ili samo da eto bude prije AMD Zen 3+3D V-Cache modela koji stižu u veljači 2022 godine.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=333&jumpto=6308903&sort=asc&view=flat

 

Alder Lake-u fali puno štofa, Golden Cove P je vrlo velika i rastrošna CPU jezgra.Ako su CPU frekvencije u razumnim granicama, eto i5 12400 je fini primjer da može bit efikasno/potrošnja=performanse kao Zen 3 konkurencija.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-i5-12400i5-12400f/285507.aspx

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 15:25 (rambox).
11 godina
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
rambox kaže...
bla bla, neke boje i nesto

palac gore, ovo je valjda prvi post od tebe koji je normalan, suvisao, nije u amd fanboj stilu, i da mi se ne povraca od proljeva koje obicno pises

 

u biti slazem se sa svime sto si napisao 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2021 15:58 (Timo).
15 godina
offline
Re: Intel Core i9-12900K, i7-12700K i i5-12600K -
rambox kaže...
dreadmoore kaže...

Svaka čast za bug tim svakim danom sve više i više odbijate ljude od svog weba i foruma.Bitno je da su vam teme tipa covid i ostale gluposti nevezane za it pune gluposti, a kad treba nešto u svijetu tehnikalije objaviti to se dodatno naplaćuje žalosno na što ste spali.

Pa čemu služi forum, nego eto da ti kao forumaš/ili forumaši sam istakneš ili pokažeš određeni sadržaj?Ali treba imat volje i smisla za to, e to je več drugi problem u praksi.Dakle otvori temu, ili objavi neku bitnu vijest tak to ide.

 

https://forum.bug.hr/forum/board/vijesti-by-forumasi/105.aspx?sort=act

 

Očito nikoga nije briga za Alder Lake, jer da je obrnuto onda bi več odavno forumaši otvorili posebnu temu.

 

Thinker kaže...

Sama struktura procesora nije loša,big.little je dosta dobra doskočica koju su pokupili od ARM-a, ali ovim "big" jezgrama fali malo onog štofa kakvog je Core procesor na socketu 775 donio na tržište, veću brzinu izvođenja instrukcija uz nižu frekvenciju, manju potrošnju i time i hladniji CPU (u usporedbi s tadašnjim Pentium 4 i Athlon procesorima). Uz sve najave da će finija arhitektura utjecati na CPU na način da će biti niža radna voltaža, manja potrošnja i time i manje zagrijavanje, to se na žalost nije desilo. Performanse su skroz OK, ali mi se čini cijena previsoka u odnosu na AMD.

Alder Lake je izvorno zamišljen/sklepan kao Mobile procesor, ipak Mobilno CPU tržište Intelu donosi neusporedivo veče prihode.Alder Lake se eto iz nužde može i silovat za Desktop, dakle previsoke CPU frekvencije+prevelika potrošnja itd.

 

Nabili CPU frekvenciju do plafona(K verzije), ali nema druge opcije jedino tako mogu CPU performansama konkurirat znatno štedljivijim AMD procesorima.

 

Zeleno misliš na Intel Conroe, a inače Intel je službeno njegove performanse okvirno pokazal šest mjeseci prije službenog lansiranja.To je poznati Conroe Preview, i to je zadnji puta da je Intel puno prije lansiranja službeno prezentiral CPU performanse.

 

https://www.anandtech.com/show/1963

 

Svi znamo, zašto Intel nije odradio apsolutno nikakav Desktop Alder Lake Preview.Fučkaj ga sad, čak nisu napravili niti Alder Lake Mobile Preview.

 

- Windows 11 show ili cirkus

 

- DDR5 memorija, preskupo i vrlo slabo dobavljivo

 

- Alder Lake ne predstavlja nikakvu CPU revoluciju

 

- najbolje se snalazi na Mobile platformi

 

Opet realno Alder Lake Desktop lansiranje je požureno, ili samo da eto bude prije AMD Zen 3+3D V-Cache modela koji stižu u veljači 2022 godine.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-i7i9-club/202738.aspx?page=333&jumpto=6308903&sort=asc&view=flat

 

Alder Lake-u fali puno štofa, Golden Cove P je vrlo velika i rastrošna CPU jezgra.Ako su CPU frekvencije u razumnim granicama, eto i5 12400 je fini primjer da može bit efikasno/potrošnja=performanse kao Zen 3 konkurencija.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5-5600x-vs-intel-i5-12400i5-12400f/285507.aspx

Koja je ovo država u kojoj trenutno živiš:

  

Izspričavam se na offtopicu ali morao sam 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice