Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

poruka: 19
|
čitano: 3.402
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen".
7 godina
protjeran
offline
Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

Moze dostici 5.2 GHz na dvije sekunde prije nego se upali termalni throtling. Gdje je 14nm ++++? Opet kasni 

Moj PC  
17 2 hvala 0
9 godina
offline
Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

Intelov Tick-Tock model je nešto malo počeo štekati. Sad su na 14 nm+++, nedavno su bili na 14 nm++, svi čekamo 14 nm++++ i onaj konačni 14 nm+++++. 

 
10 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
Ovo "najsnazniji" treba tek provjeriti, jer kad se to sve prokuha unutra vjerovatno ce postati samo prosijecno snazan.
 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

who cares. Laptopi nisu računala, oni su samo nužno zlo.

Moj PC  
4 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
Thinker kaže...

Intelov Tick-Tock model je nešto malo počeo štekati. Sad su na 14 nm+++, nedavno su bili na 14 nm++, svi čekamo 14 nm++++ i onaj konačni 14 nm+++++. 

 Tick-Tock-Trock-Throt-Thrott-Throttl-Throttle

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
Odlicno sroceno! :)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

Kad će desktop verzije 10-te generacije?

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
nixass kaže...
Thinker kaže...

Intelov Tick-Tock model je nešto malo počeo štekati. Sad su na 14 nm+++, nedavno su bili na 14 nm++, svi čekamo 14 nm++++ i onaj konačni 14 nm+++++. 

 Tick-Tock-Trock-Throt-Thrott-Throttl-Throttle

 To zvukove proizvodi....

16 godina
offline
Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

Dobro, ja još i čekam  i7-10700K pomalo u nadi da će doista biti jestiniji zbor pritiska amd-a, a još više u nadi da će amd kao odgovor pojeftiniti ryzen 9 3950x... no za laptop ovakav procesor... kako kolege kažu to jedino može najsnažnije zagrijati chipset i rastopiti laptop. Okej, budu vjerujem par onih behemotha od 19" tipa alienware osposobili da to nekako radi, no nemojmo zaboraviti da za takva rješenja obično idu i high end nvidie, pa to bude i debelo i gladno i vruće, tako da za normalnog naprednijeg i zahtjevnijeg korisnika...(da malo zamijenim Ramboxa) vjerujem da je nadolazeći amd Ryzen 5 4400g apu za prijenosnike bolja ideja zbog bolje defaultne vega grafike(u odnosu na intelovu) i vjerojatno bolje efikasnosti cpu dijela bez potrebe za naganjanjem gigahertza i thermal limita. https://www.digitaltrends.com/computing/amd-ryzen-4000-rumors-news-specs-features-price-release-date/

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

Zato ce mu Linus vodebo slozit

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
overhaul kaže...

Dobro, ja još i čekam  i7-10700K pomalo u nadi da će doista biti jestiniji zbor pritiska amd-a, a još više u nadi da će amd kao odgovor pojeftiniti ryzen 9 3950x... no za laptop ovakav procesor... kako kolege kažu to jedino može najsnažnije zagrijati chipset i rastopiti laptop. Okej, budu vjerujem par onih behemotha od 19" tipa alienware osposobili da to nekako radi, no nemojmo zaboraviti da za takva rješenja obično idu i high end nvidie, pa to bude i debelo i gladno i vruće, tako da za normalnog naprednijeg i zahtjevnijeg korisnika...(da malo zamijenim Ramboxa) vjerujem da je nadolazeći amd Ryzen 5 4400g apu za prijenosnike bolja ideja zbog bolje defaultne vega grafike(u odnosu na intelovu) i vjerojatno bolje efikasnosti cpu dijela bez potrebe za naganjanjem gigahertza i thermal limita. https://www.digitaltrends.com/computing/amd-ryzen-4000-rumors-news-specs-features-price-release-date/

 Nece nista biti jeftinije, izasla je vijest neki dan s cijenama nove generacije(neznam gdje sam citao), sve izvedbe procesora od Intela ce biti skuplje od predhodne.

16 godina
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
Borealis kaže...

 Nece nista biti jeftinije, izasla je vijest neki dan s cijenama nove generacije(neznam gdje sam citao), sve izvedbe procesora od Intela ce biti skuplje od predhodne.

 Nebi me čudilo i da koronavirus proglase razlogom za poskupljenje i nestašice sve PC elektronike. A vjerujem da je taj rumor o većim cijenama desete generacije došla isključivo na temelju "leakova cijene" na nekakvim žblj češkim dućanima:
https://www.digitaltrends.com/computing/intel-comet-lake-cpus-more-expensive/
Upravo na ovom članku koji to spominje, tumače i da je vrlo nelogično da bi nastavili sa postojećom politikom cijena - kad se nemogu natjecati u performansama, moraju igrati nekadašnju AMDovu strategiju natjecanja u value for buck.
Nek samo grunu veće cijene, mogu se oprostiti i sa ono malo vjernih kupaca u maloprodajnom segmentu. Kažu da je čak i Apple objavio specke hardvera u novim driverima OSx-a koje upućuju da slijede predstavljanja AMD procesora u svojoj liniji.
https://www.techradar.com/news/apple-macs-could-ditch-intel-cpus-and-switch-to-amd-going-by-clues-in-macos
To više nije samo tako odmahivanje rukom i "ah, intel je prevelik, boli ga dupe za par gamera" - to su situacije koje mogu uzdrmati stanje dionice do te mjere da preko noći "nestane" milijardi dolara vrijednosti kompanije na burzi.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 19:28 (overhaul).
5 godina
protjeran
offline
Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

Koliko ima smisla uopće uzimati Intelove desktop procesore s obzirom da su na starom pcie 3 standardu? Novi ssd-ovi s podrškom za 4 generaciju su već vani, a i nova generacija Nvidijinih kartica će imati znatno veće performanse pa bi one najsnažnije trebale doseći taj limit 3 generacije pcie?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 19:32 (Riot).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
makopos kaže...

Kad će desktop verzije 10-te generacije?

Sta to nekog zanima? 

5 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
makopos kaže...

Kad će desktop verzije 10-te generacije?

 Uzmi si trenutnu generaciju, doslovno isto s*anje, drugo pakovanje.

8 godina
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
Meni se i7-10510U dosta grije u laptopu. Cijeli alu. Nije dobro.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za prijen

Laptopi trebaju nekakvu bolju soluciju hladenja , imao sam 3 gaming laptopa 2 sa i7 Haswell i Kaby lake HQ i jedan sa i5 7300hq 4threada njega sam jedinog uspio drzat na 79C. i7 oba thermal throttle.A jos veci problem je sto ce mobilne gtx/rtx kartice lupat power limit throttle puno prije nego desktop varijanta.Laptop bi preporucio jedino nekom tko putuje na dnevnoj-tjednoj bazi pa mu je potreban inace bolje zaobic jer uz dosta truda se situacija moze poboljsat zamjena termalne paste , kupnja cooling pada i undervolt.

A cisto sumnjam da ce ryzen sa 7nm biti ista bolji , iako je najavljena vec nekakva aplikacija ta performance tuning.A rx5xxx seriju u laptopu necu ni komentirat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.3.2020 21:27 (MGloc).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr
ansha kaže...
makopos kaže...

Kad će desktop verzije 10-te generacije?

Sta to nekog zanima? 

 mene zanima ako će i3 4/8 biti 700kn

12 godina
offline
Re: Intel Core i9-10980HK je najsnažniji CPU za pr

Spominje se cijena od 100$120$ nadodaj na to HR PDV% i biti ce u najmanju ruku 900kn kod nas ako ne i vise.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice