Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

poruka: 141
|
čitano: 29.004
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ".
4 godine
odjavljen
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
ibme74 kaže...

dobro eto ti imas neki poseban primjerak, ja govorim iz vlastitog iskustva kako je bilo sa starom konfom

 

 Picajzla sigurno ima neki dijamantni primjerak koliko ga spominje, možda se Intel zajebo pa mu dao neki i7 kao onda kad je AMD dijelio osmojezgrene Ryzene 1600

Have no fear, Vlad is here
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
ibme74 kaže...

 

pa eto ja ne znam ko tu koga laže, apsolutno svaki ozbiljniji naslov od 2017-2018 do danas je na i5 6400 i gtx1060 bio BN više ili manje, grafa nikada nije radila na 100%, cpu je uvijek bio između 90 i 100% i to na 60Hz monitoru, veliki fps dropovi, visoki ms po frejmu zbog čega ni 40-50 fps-a nije djelovalo tako glatko ali ne vrijedi tebi govoriti ti pilaš po svome non stop čim neko kaže da je quad core loš izbor za 2020 evo tebe i "moj i5 sa gtx1070 nije bn"
dobro eto ti imas neki poseban primjerak, ja govorim iz vlastitog iskustva kako je bilo sa starom konfom

 to što tebe pere ocd na bottleneck i postotke iskorištenosti nema veze s gejmanjem

za gejmanje je bitan podatak fps, ne iskorištenost procesora i grafe

također, ako se raspravlja jel 2500k dovoljan za gejmanje, onda sigurno ne pričamo o 144hz gejmanju i monitore koji to podržavaju ima i manji dio onih koji imaju i daleko jače konfe od tzv. budget gaminga

 

dakle, ako gledamo sp današnje igre u budget gejmanju, 4core je za 90% igara sasvim solidan

 

15 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
rambox kaže...
* * * uz kojeg dobiš cedulju "marš odi si kupi CPU hladnjak".

 

* * *

Molim te odgovori mi da li dobijaš uz 3900X hladnjak? 

13 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
picajzla0707 kaže...
ibme74 kaže...

imao sam ja i5 6400 sa GTX1060 i to je žali bože za današnje naslove i pogotovo MP igre

 daj molim te ne pretjeruj

za mp igre svakako je loš, ali reći 'žali bože za današnje naslove' je takva glupost da je to čudo

sa starijim 4-core i jačom 1070 igram bez problema današnje igre, sve osim mp

Meni na I5 6500, GTX 1060 na BF5 FHD, FPS između 60-100 FPS, tako da je ta konfa i dalje upotrebljiva.

Naravno, sljedeće godine kada izađe BF6, slijedi ozbiljan upgrade i istresanje veće hrpe para, pogotovo ako se odlučim na prelazak na 2K monitor

11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
VladimirLem kaže...
ibme74 kaže...

dobro eto ti imas neki poseban primjerak, ja govorim iz vlastitog iskustva kako je bilo sa starom konfom

 

 Picajzla sigurno ima neki dijamantni primjerak koliko ga spominje, možda se Intel zajebo pa mu dao neki i7 kao onda kad je AMD dijelio osmojezgrene Ryzene 1600

 gledaj, ako govorimo o budget gejmanju sp igara, onda je 4core sasvim dobar za normalno gejmanje veeeeelike većine sp igara

evo ti samo za primjer jedna od najzahtjevnijih sp igara - ac odyseey, stevica je testirao kako stoje stvari - link

 

Okay so time for the quad-cores, the 4-thread 7600K vs. the 8-thread 1500X. Both CPUs were utilized heavily, the 7600K was just about constantly maxed out while the 1500X sat around 95% for the most part. GPU utilization was similar at around 70 - 80% but at times did jump up much higher on the Core i5 processors which is ultimately what gave it the edge. Under heavy load they were much the same but when the CPU was afforded a little breathing room the 7600K ran away a little.

The key thing to note here is that even with a lot of NPCs around both CPUs provided a smooth and playable experience.

Anyway, getting back on track, the 7600K played Assassin's Creed Origins just fine and the section of the game we tested saw zero frame hitches. We’re keen to explore the game more, but for now we are satisfied with the testing done.

znači na jednoj od cpu najzahtjevnijih sp igara, 4-core još uvijek pruža glatko i igrivo iskustvo

jest da je pritom teško opterećen, da je bn prisutan, no čak i kod takvih igara koje intenzivno udaraju na proc igranje može biti solidno sa 4core procesorom

 

a kamo li sad da nabrajamo sve igre gdje 4-core nema niti približno toliko problema 

ja ne govorim da je 4core ultimativna 'mašina' za 2020. gejmanje, no za sp igre u budget gejmanju je još uvijek u velikoj većini igara sasvim solidan i ono što ibme74 govori je čisto preseravanje

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Envy kaže...
rambox kaže...
* * * uz kojeg dobiš cedulju "marš odi si kupi CPU hladnjak".

 

* * *

Molim te odgovori mi da li dobijaš uz 3900X hladnjak? 

 Da, i to jako dobar. Jedino uz 3950x ne dolazi.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

7600k je drugi par cipela , ovdje je prica o 2300,2500,3570k,4460.

Te "stare" i5 sa ddr3 ramom nisu pametna kupnja danas.Imao sam i5 7300hq bez hyper-threadinga i ne bi se vratio na to ni lud.

Mozda bi jedino iz zabave slagao nekakvu konfu sa 4/4.Ako imas dobru ponudu za 7600k vrijedi uzet i moze se igrat , najveci problem je isplativost kupnje.Kod intela se ne zna tko tu koga ????

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ
Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
MGloc kaže...

7600k je drugi par cipela , ovdje je prica o 2300,2500,3570k,4460.

Te "stare" i5 sa ddr3 ramom nisu pametna kupnja danas.Imao sam i5 7300hq bez hyper-threadinga i ne bi se vratio na to ni lud.

Mozda bi jedino iz zabave slagao nekakvu konfu sa 4/4.Ako imas dobru ponudu za 7600k vrijedi uzet i moze se igrat , najveci problem je isplativost kupnje.Kod intela se ne zna tko tu koga ????

gle, 7600k je samo primjer 4-core, a i stevica ga je testirao na 1080ti koja je kud i kamo zahtjevnija od 1060 ili 1070

ono što kaže u početku testa, gdje je 7600k u bf4 totalno u banani je pokazatelj kako 4-core izgleda u mp igrama, iako i tu vjerujem da ima igara koje nisu toliko cp zahtjevne

 

ali ako jedan 4core može u najzahtjevnijoj sp igri pružiti normalno i glatko iskustvo, onda može i u 99% drugih sp igara

o tome je riječ ovdje, a ako 7600k to radi sa gtx 1080ti, tako to radi i moj 4590 sa gtx 1070 - u velikoj većini sp igara pruža još uvijek normalno gaming iskustvo na 1080p/60hz monitoru, što zadovoljava pojam budget gaminga

igrao sam ac odyssey, fps je šetao od 40-60, s tim da je izvan gradova uglavnom bio zakucan na 60, a drop na 40 u gradovima mi uopće nije bio toliko primjetan da bi igra bila neigriva - isto što stevica kaže, glatko i igrivo

 

naravno da će netko tko igra bf i druge mp igre imati potpuno drukčije iskustvo i da će mu 4core biti smeće, to ja ne sporim, ali sporim izjave tipa "apsolutno svaki ozbiljniji naslov od 2017-2018 do danas" i "žali bože za današnje naslove ", prema kojima bi čovjek rekao da niti jednu igru nemežeš normalno igrati bez stutteringa, katastrofalnih fps dropova i slično - što znam iz vlastitog iskustva da nije ni blizu istini, a isto pokazuje i taj stevičin test

 

a di je čitav niz igara koje nisu niti približno cpu zahtjevne poput ac 

6 godina
protjeran
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

Ma, pusti ga... dilerska posla...

Zamisli, neki klinac ulazi u svijet igara i kreće s Far Cry 1, quake 4, Doom, serijal Call of dutty, Max payne, splinter cell, half-life i još stotinjak vrhunskih igara...

Lijepo kupi polovan i5 2500k s pločom i 16 GB memorije za 700 kn... i polovnjaču 1060 ili rx 480.

Ima da ga dupe zaboli od igranja na high rezolucijama na 1080.

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 2 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Anđeo bez falinge kaže...

 

Zamisli, neki klinac ulazi u svijet igara i kreće s Far Cry 1, quake 4, Doom, serijal Call of dutty, Max payne, splinter cell, half-life i još stotinjak vrhunskih igara...

 

Lijepo zvuči ali tako to ne funkcionira, valjda si toga svjestan. 

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 10:56 (VladimirLem).
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
VladimirLem kaže...
ibme74 kaže...

dobro eto ti imas neki poseban primjerak, ja govorim iz vlastitog iskustva kako je bilo sa starom konfom

 

 Picajzla sigurno ima neki dijamantni primjerak koliko ga spominje, možda se Intel zajebo pa mu dao neki i7 kao onda kad je AMD dijelio osmojezgrene Ryzene 1600

 

Platinum 

 

picajzla0707 kaže...

 to što tebe pere ocd na bottleneck i postotke iskorištenosti nema veze s gejmanjem

za gejmanje je bitan podatak fps, ne iskorištenost procesora i grafe

također, ako se raspravlja jel 2500k dovoljan za gejmanje, onda sigurno ne pričamo o 144hz gejmanju i monitore koji to podržavaju ima i manji dio onih koji imaju i daleko jače konfe od tzv. budget gaminga

 

dakle, ako gledamo sp današnje igre u budget gejmanju, 4core je za 90% igara sasvim solidan

 

 

dobro eto ti si rekao svoje jasam svoje, ako itko ovo uopće čita neka vjeruje kome hoće 

 

Anđeo bez falinge kaže...

 Pusti ti mP..

Ajde napiši mi koju igru do 2014 na 1080 i5 2500K ne može s nekom, eto "tvojom" (koja mu je gornji limit da budemo iskreni gtx 1060 o.a) ne može uredno igrati ?

Evo ti, igru iz 2017 Wolfenstein II: The New Colossus sam jučer instalirao (baš da vam dokažem) i radi na 1080 s high detaljima oko 50 FPS average s RX 580 4 GB

 

Eto, melje igre i kasnije od 2014, kako koju, je li...

 

Ti odavno nemaš taj CPU jer lijepo zaradiš dilajući komponente preko firme u kojoj radiš na ovome forumu pa ne razumiješ.... sigurno zbog toga imaš nešto "mnogo jako"...

 

CPU nije clockan samo ide na 3,7 Boost

 

Pusti MP? Pa 90% gaminga su MP igre, odi vidi sada trenutno koliko ljudi igra PUBG, BF 1/5, CoD Warzone i slično.
Šta si zapeo za 2014? Pitam te tko normalan kupuje računalo da igra igre do 2014??? Tko je toliko blesav da se limitira time, ako već ide na takvo nešto opet zašto bi ulagao u prastari 2500k i odavno mrtvi DDR3 ram pokraj r5 1200 od 450kn?
Eto ti onda uživaj u wulfu sa nekad 50 fps-a uz odazvi 15+ ms po frejmu, da nekad isprobaš 50+ sa nekim pristojnim ms po frejmu vjerojatno bi imao višestruki orgazam 

Ja taj cpu imam i dan danas a u primarnom stroju se patio do drugog mjeseca ove godine, sada stoji u drugoj kanti bez grafe na kojoj odmaram noge kad sjedim za primarnim računalom, ako mi se ikada bude dalo u slobodno vrijeme vratrit ću grafu u njega i bacit par testova modernijih igara sa ugrađenim benchovevima pa ti postat ovdje usporedno rezultate, iako sa takvima kao ti se ne vrijedi raspravljati, da ti rezultate rezmuljam po faci kao što djeca balac rastrljaju po faci ti bi opet pičio po svom.
Što se dilanja tiče nebi ti bilo loše da promjeniš dilera jer ti ovaj očito uvaljuje lošu robu, a što se ovog što si napisao tiče neka se slobodno javi bilo tko da je nešto od mene kupio 

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 11:15 (ibme74).
4 godine
odjavljen
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
ibme74 kaže...

dobro eto ti si rekao svoje jasam svoje, ako itko ovo uopće čita neka vjeruje kome hoće 

 Možda netko tko kupuje uredsko računalo i traži 4-jezgrene Intele 

Have no fear, Vlad is here
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 10:58 (VladimirLem).
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
VladimirLem kaže...
ibme74 kaže...

dobro eto ti si rekao svoje jasam svoje, ako itko ovo uopće čita neka vjeruje kome hoće 

 Možda netko tko kupuje uredsko računalo i traži 4-jezgrene Intele 

 

nije tako, mogu oni još natjerat gtx1060 na cca 50-60% usage a fps je 40-50 uz 18ms, 0.1% i 1% low neću ni spominjati, čisto ugodan gameplay 

11 godina
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

Prodavačima je u cilju navući na kupnju to je valjda jasno.Npr AMD je pametno odradio marketing i ušao u psihu kupaca svojih proizvoda tako daleko da će skoro svaki kupac Ryzen procesora hrliti kupiti  novu generaciju procesora radi minimalnog pomaka i pravdati se dobiveno-uloženo.Tako nešto slično je radio Intel  te se bome opekao i otvorio prostor AMD-u,iako ima i danas ljudi koju bezveze troše pare radi pomaka od par %.Ukratko potrebno je biti pametan kupac jer se život  sastoji od mnogo više stvari nego ulaganja za par FPS više.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Anđeo bez falinge kaže...

Zamisli, neki klinac ulazi u svijet igara i kreće s Far Cry 1, quake 4, Doom, serijal Call of dutty, Max payne, splinter cell, half-life i još stotinjak vrhunskih igara...

Lijepo kupi polovan i5 2500k...

 

za gejmanje sasvim sigurno ne bih preporučio kupnju 2500k, ne bih preporučio kupnju bilo kojeg 4core procesora

za malo više novaca možeš uzeti 1600af i biti miran duže vrijeme, pogotovo jer je mp sve zastupljeniji u gejmanju i jer novije igre, čak i sp ipak imaju sve više koristi od više jezgri, a komp uzimaš valjda i za buduće, ne samo prošle igre

 

ja samo govorim da se danas još uvijek može fino naigrati sp igara na 1080p/60hz monitorima, s budget konfama koje sadrže 4core

ali to govorim za one koji to već imaju, ne kao preporuku za kupnju nove ili polovne-nove konfe, to nikako

jedino mi smeta preseravanje i generaliziranje

11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
funny games kaže...

Prodavačima je u cilju navući na kupnju to je valjda jasno.Npr AMD je pametno odradio marketing i ušao u psihu kupaca svojih proizvoda tako daleko da će skoro svaki kupac Ryzen procesora hrliti kupiti  novu generaciju procesora radi minimalnog pomaka i pravdati se dobiveno-uloženo.Tako nešto slično je radio Intel  te se bome opekao i otvorio prostor AMD-u,iako ima i danas ljudi koju bezveze troše pare radi pomaka od par %.Ukratko potrebno je biti pametan kupac jer se život  sastoji od mnogo više stvari nego ulaganja za par FPS više.

 

problem intela je što su oni godinama mlatili jedan te siti čip, dizali mizerni % u performansama, ostavljali isti broj jezgara, praktički se nije isplatilo ići na novi CPU po 3-4 "generacije" jer su pomaci bili mizerni (pogledaj recimo i5 4460 vs i5 7400, 3 godine razmaka a pomak skoro nikakav a pogledaj recimo r5 1600 AE koji je izašao 2017 i usporedi ga sa nadolazecim r5 4600 koji će biti jači i od r5 3600 koji je također osjetan skok naspram r5 1600 AE).

Druga stvar, da Ryzen nije izašo i ponudio po pristupačnim cijenama 4c/4t, 4c/8t, 6c/12t i 8c/16t procesore i dan danas bi gledali Pentiume 2c/2t, i3 2c/4t, i5 4c/4t i i7 4c/8t, ova i9-ka bi vjerojatno bila 6c/6t ili ako bi se smislovali 6c/12t po odvratno visokim cijenama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 11:11 (ibme74).
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
ibme74 kaže...
picajzla0707 kaže...

 to što tebe pere ocd na bottleneck i postotke iskorištenosti nema veze s gejmanjem

za gejmanje je bitan podatak fps, ne iskorištenost procesora i grafe

također, ako se raspravlja jel 2500k dovoljan za gejmanje, onda sigurno ne pričamo o 144hz gejmanju i monitore koji to podržavaju ima i manji dio onih koji imaju i daleko jače konfe od tzv. budget gaminga

 

dakle, ako gledamo sp današnje igre u budget gejmanju, 4core je za 90% igara sasvim solidan

 

 

dobro eto ti si rekao svoje jasam svoje, ako itko ovo uopće čita neka vjeruje kome hoće 

 naravno da si izbjegao post u kojem linkam stevičin test jedne od najzahtjevnijih sp igara 

isto tako, naravno da si ti relevantan izvor, a steve walton priča gluposti kad kaže da 4core u takvoj igri radi sasvim dobro

da ne spominjem 90% drugih sp igara koje nisu niti blizu toliko zahtjevne za cpu

11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
ibme74 kaže...
funny games kaže...

Prodavačima je u cilju navući na kupnju to je valjda jasno.Npr AMD je pametno odradio marketing i ušao u psihu kupaca svojih proizvoda tako daleko da će skoro svaki kupac Ryzen procesora hrliti kupiti  novu generaciju procesora radi minimalnog pomaka i pravdati se dobiveno-uloženo.Tako nešto slično je radio Intel  te se bome opekao i otvorio prostor AMD-u,iako ima i danas ljudi koju bezveze troše pare radi pomaka od par %.Ukratko potrebno je biti pametan kupac jer se život  sastoji od mnogo više stvari nego ulaganja za par FPS više.

 

problem intela je što su oni godinama mlatili jedan te siti čip, dizali mizerni % u performansama, ostavljali isti broj jezgara, praktički se nije isplatilo ići na novi CPU po 3-4 "generacije" jer su pomaci bili mizerni (pogledaj recimo i5 4460 vs i5 7400, 3 godine razmaka a pomak skoro nikakav a pogledaj recimo r5 1600 AE koji je izašao 2017 i usporedi ga sa nadolazecim r5 4600 koji će biti jači i od r5 3600 koji je također osjetan skok naspram r5 1600 AE).

Druga stvar, da Ryzen nije izašo i ponudio po pristupačnim cijenama 4c/4t, 4c/8t, 6c/12t i 8c/16t procesore i dan danas bi gledali Pentiume 2c/2t, i3 2c/4t, i5 4c/4t i i7 4c/8t, ova i9-ka bi vjerojatno bila 6c/6t ili ako bi se smislovali 6c/12t po odvratno visokim cijenama.

 3600 nije ništa revolucionarno u odnosu na 2600..tako će biti i sa 3600 u odnosu na 4600.Jednostavno takva je politika i ne možeš poreći da su to navlakuše radi kupovine novog proizvoda uz minimalne pomake.Sve je to vješto implementirano i na tako nečemu radi stručnjaci.Sve u svemu dobro da ima zdrave konkurencije iako treba paziti da te zanos ne uvali u nepotrebni trošak.

11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu

kakve sad veze ima 2600? 1600 AE verzija je izašla 2017, 2 godine kasnije imaš r5 3600 koji je već osjetan skon naspram r5 1600, a 4600 će biti barem 10% brži od njega.
Uzeto sa techspot kada je testiran r5 3600 po izlasku

"Those who bought in two years ago with an affordable B350 motherboard and say the Ryzen 5 1600, for example, you now have the option of slotting in the R5 3600 for up to a 35% performance boost in games and at least a 45% boost in applications"

Ako to nije značajan pomak ja ne znam šta je...

11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
ibme74 kaže...

kakve sad veze ima 2600? 1600 AE verzija je izašla 2017, 2 godine kasnije imaš r5 3600 koji je već osjetan skon naspram r5 1600, a 4600 će biti barem 10% brži od njega.
Uzeto sa techspot kada je testiran r5 3600 po izlasku

"Those who bought in two years ago with an affordable B350 motherboard and say the Ryzen 5 1600, for example, you now have the option of slotting in the R5 3600 for up to a 35% performance boost in games and at least a 45% boost in applications"

Ako to nije značajan pomak ja ne znam šta je...

 Pričam o 2600 jer su ljudi masovno kupovali taj procesor sa namjerom da ga koriste duže vrijeme i evo već sada ih se masira da treba kupiti nešto bolje,brže razmećući se nekakvim mizernim postotcima.

11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu

pa vidjet ćemo koliki će skok biti r5 4600, tek onda će se dati diskutirati "da ili ne" za taj potez, ali ja sam govorio usporedno šta je intel nudio u 3 godine razmaka (i5 4460 na i5 7400) i šta AMD nudi (R5 1600 AE na r5 4600), nebo i zemlja po pitanju performansi ako se gleda usporedno.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Anđeo bez falinge kaže...

Evo ti, igru iz 2017 Wolfenstein II: The New Colossus sam jučer instalirao (baš da vam dokažem) i radi na 1080 s high detaljima oko 50 FPS average s RX 580 4 GB

 

 

Svaka čast, upravo si dokazao suprotno od onoga što tvrdiš

 

Znači ta grafa u toj igri daje 80 fps na NAJVEĆIM detaljima, što je dvije razine iznad high. Znači na high možemo komotno reći da bi bilo 100 umjesto 80...

 

 

 

Tj. taj tvoj proc prebaci iskutvo iz jako ugodnog i fluidnog (80-100 fps) u nešto što se danas smatra na rubu igrivog (50 fps). A što je najgore, ta igra je jako nezatjevna za cpu i jako dobro optimizirana. 1950x koji nije nešto za igre mi je davao oko 200 fpsa, a sa 3700x još nisam provjerio ali vjerujem da bi išlo preko 300.

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 7 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
ibme74 kaže...

pa vidjet ćemo koliki će skok biti r5 4600, tek onda će se dati diskutirati "da ili ne" za taj potez, ali ja sam govorio usporedno šta je intel nudio u 3 godine razmaka (i5 4460 na i5 7400) i šta AMD nudi (R5 1600 AE na r5 4600), nebo i zemlja po pitanju performansi ako se gleda usporedno.

 Nema potrebe komentirati Intel u prošlosti jer se zna da su to odavno prokužena govnarska posla.Pričamo sada o AMD-u koji se nameće trenutno kao lider na tržištu i pokušava nam nametnuti nepotrebne kupovine sa nekakvim postotcima koji su nebitni.

16 godina
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

oće neko odgovorit što sam pitao.  glede grlića na boci..koja nvidia nove generacije sjeda uz ovaj novi i5.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu

 E to je kupovina! Kupis i miran si 5 godina,a ne svaku godinu kupovati novi procesor radi par % benefita.

16 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
torrente kaže...

oće neko odgovorit što sam pitao.  glede grlića na boci..koja nvidia nove generacije sjeda uz ovaj novi i5.

 

s kojom god danasnjom karticom da ga uparis nemas nikakve frke oko grlica.

ako razmisljas racionalno, gtx1660 Super, RTX2060/Super, RX5600XT/5700 su odlicni izbor za 1080p/1440p

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 13:04 (nixass).
16 godina
neaktivan
offline
Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu ništ

svaka čast prijatelju

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Core i5-10500 i čipset Z490 - Na zapadu
Kaby kaže...
rambox kaže...

Jesu itekak dakle 10/20 Intel kramp, uz kojeg dobiš cedulju "marš odi si kupi CPU hladnjak".

Dalje valjda ne moramo vagat omjer uloženo-dobiveno, barem se nadam da ne moramo u odnosu na R9 3900X.

Khm khm, pa to su procesori od 400€ naviše, nećemo se ciganiti pa koristit stock zujalicu jel da? Zašto si ti uzeo cooler u vrijednosti pola procesora, koji je ionak hladan? 

 Po tvojoj Bugarskoj matematici da, uostalom novi CPU hladnjak sam platil 100kn.To je smješno malo love za takav CPU hladnjak, dakle ako hočeš znatno bolje hlađenje bez buke to je to.

 

Uz Athlon 3000G ide običan stari mali AMD stock CPU hladnjak ili zujalica, da preciziram kompletan hladnjak ima 160g.Dakle uz žutanjak ne buš dobil niti najefitniji AMD-ov CPU hladnjak nove generacije Wraith Stealth.

 

U budučnosti u komp sjeda 4/8 APU, dakle to se zove pametna kupnja za buduče potrebe. 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Athlon+3000G

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=140&jumpto=6127777&sort=asc&view=flat

 

Recimo da uz proc od 400kn ne ide CPU hladnjak, pa realno zbog niske cijene ne bi se imal kaj bunit.Dalje je sve čisto, Intel+pohlepa pa sve ovo iz mojeg potpisa zato uz proc od 500$ ne ide nikakav CPU hladnjak.

 

Jakovp kaže...
Envy kaže...
rambox kaže...
* * * uz kojeg dobiš cedulju "marš odi si kupi CPU hladnjak".

 

* * *

Molim te odgovori mi da li dobijašuz 3900X hladnjak? 

 Da, i to jako dobar. Jedino uz 3950x ne dolazi.

Pa pokaži kakav CPU hladnjak ide uz R9 3900X, ne guraj istinu pod tepih.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 15:26 (rambox).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice