Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

poruka: 110
|
čitano: 19.440
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili".
9 godina
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Novi socket je "sigurno" opravdan povećanom potrošnjom procesora. I podrškom za buduće procesore napravljene u 14++++ nm procesu.

 
16 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

 Novih 6 pinova na socketu je sigurno opravadno, jer preko njih ce dobiti dodatne vodove za napajanje

jezgri. Naravno, bez toga se nije moglo, jer cemu razvijati novi/stari procesor, bez da prodas nove ploce,

ciji ce chipseti biti isti oni stari chipseti, samo malo optimizacije, malo vise USB stazica i to je uglavnom to.

 

Ajde, bar su skuzili da procesor moze imati vise od 2 jezgre, i da su signle-core trebali izumrijeti jos 2009.

Moj PC  
20 0 hvala 0
12 godina
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Svake godine novi lake..predhodna generacija ploča na smece...Napredak minimalan..svaka cast..Amd sa 1 generacijom ploča moze 3 generacija procesora...a kod vas?

Moj PC  
18 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

ovo je voda na mlin AMD-u , intel je zaglavio na 14nm ne vjerujem da ce nova generacija procesora imati neki značajniji napredak u performansama. 

Kada bi sad slagao računalo uzeo bi neki Ryzen 3th gen i Radeonku 5700xt

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili
Imam solidan I5 procesor,i solidnu matičnu (H97 killer),i ono,došlo je vrijeme da malo apgrejdam pilu..kad ono,na ovu matičnu nemogu stavit nikakav bolji procesor!ništa vrjedno spomena...pa reko,hebo te Intel i njihove platforme koje možeš bacit u smeče nakon određenog broja godina.
Pošto me ne zanima igranje,sljedeča pila bi bila AMD,sa najjeftinijim threadripper procesorom.Na TR4 socket bi sa godinama uvjek mogao nabacit znatno jači procesor.Mislim da bi to bila solidna "future proof" pila.
 
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Ak nist drugo cijene budu "normalne". Napokon imaju dostojnu konkurenciju i nadam se da im bude AMD uzel jos 10% desktop trzista.
Da AMD nije napravil ovo kaj sad radi pa mi ne bi vidli tolko jezgri u desktop kompu valjda 10 godina a muzli bi nas svake godine za 1% ubrzanja.

Imam Intel od Pentium I, 286, 386 i 486 nisam imal jer starci nisu imali para ali moj prvi Intel je bil Pentium 1 na 133 HZ. Sljedeci mjesec kupujem svoj prvi AMD procesor ever.
16 godina
odjavljen
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Koji hladan tus od vijesti. Prvo - jos uvijek 14nm, drugo - 10 jezgri im je maksimum. Jedino dobro je sto su i3 sad 4/8. I to je jedino, kako mi se cini, vrijedno paznje

Freak Show Inc.
 
20 0 hvala 0
7 godina
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

jel ovo tick ili tock?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
5 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,

Trock!

coffe,coffe,coffe.....
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Filip100able kaže...

Svake godine novi lake..predhodna generacija ploča na smece...Napredak minimalan..svaka cast..Amd sa 1 generacijom ploča moze 3 generacija procesora...a kod vas?

 Trenutne ploče podržavcaju 8. i 9. guneraciju, što bi značilo da je do izmjene socketa prošlo tri godine minimalno.

 

Kod nas? Nadogradio bios i stavio novu generaciju procesora.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 9:27 (XXX).
7 godina
protjeran
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Trenutne ploce da, al predhodne ploce podrzavaju samo 8. generaciju - "ne moze se",

dok odredjeni entuzijasti modaju BIOS, socket itd., pa natjeraju i na 7. generaciji upregnuti 9. generaciju.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Kad vidim koju dramu ljudi prave oko kupnje nove maticne ploce dodje mi da se userem. Je, intel jede govna sa novim socketima ali dajte me nemojte jebati da vam je TOLIKI problem uzeti i novu maticnu plocu svakih 3 godine ako vec kupujete novi procesor?

Freak Show Inc.
 
4 21 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Nije problem kupiti novu plocu svake tri godine - problem je kad na plocu staru 12 mjeseci

ne mozes napraviti upgrade procesora - sto onda ne naprave kao na laptopima - zaleme procesor za plocu i gotovo.

 

Jedini upgrade ti je kupiti najjaci moguci procesor stare generacije, ako ga nadjes, i najcesce visom cijenom od trenutne generacije,

koja je brza, ima vise jezgri, i kosta manje.

 

Kod AMD-a vozis od AM2 preko AM2+ do AM3, samo mijenjas proceosre,

pa od AM3 do do AM3+, i AM4 nastavlja istu tradiciju. 

 

Ploca je platoforma koja bi trebala biti modabilna i nadogradjivana (ne u beskonacnost, ali bar 36 mjeseci, kolika je i garancija),

a ne da je ploca ta koja se mijenja svaki put sa procesorom - zato i kazem - nek zaleme onda, ako tako zele igrati (Intelu bi to bilo najdraze,

cak se nesto i pricalo o tome za desktop, kao integrirat ce u procesor i regulaciju napona i sve skupa zalemit na plocu).

Moj PC  
12 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Čitatelj kaže...

Nije problem kupiti novu plocu svake tri godine - problem je kad na plocu staru 12 mjeseci

ne mozes napraviti upgrade procesora

 

Znaci scenarij je takav da si kupio stroj sa najjacim trenutno dostupnim procesorom i nakon 12 mjeseci hoces napraviti upgrade procesora. Da, to je definitivno cest slucaj, pogotovo kod mainstream korisnika...

Freak Show Inc.
5 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Friday kaže...

Kad vidim koju dramu ljudi prave oko kupnje nove maticne ploce dodje mi da se userem. Je, intel jede govna sa novim socketima ali dajte me nemojte jebati da vam je TOLIKI problem uzeti i novu maticnu plocu svakih 3 godine ako vec kupujete novi procesor?

 Lako tebi u Irskoj, mi klošari moramo štedit na svemu... Čuj, uvijek je bolje ne imati dodatni trošak a pogotvo kad tih kilo kuna možeš preusmjerit na npr grafu...

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 9:54 (Srce Isusovo).
7 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Friday kaže...

Kad vidim koju dramu ljudi prave oko kupnje nove maticne ploce dodje mi da se userem. Je, intel jede govna sa novim socketima ali dajte me nemojte jebati da vam je TOLIKI problem uzeti i novu maticnu plocu svakih 3 godine ako vec kupujete novi procesor?

pa da, zašto ne dati još 1500 kuna, šta će mi to...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
7 godina
protjeran
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Ne, kupis si recimo platformu sa i3, s ocekivanjima da ces slijedece godine

nadograditi, po potrebi, na noviji i3 ili i5, i ono patka - ne mozes - nego moras traziti

stari procesor i5/i7 (sad i i9), po nevjerovatno blesavim cijenama, osobito ako su otisle gore

zbog EOL statusa. O tome ti pricam. Ne kupuju svi u startu i9. Vecina korisnika i dan danas

kupuje srednju i nizu srednju klasu - dakle i3/Pentium racunala.

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Friday kaže...

Kad vidim koju dramu ljudi prave oko kupnje nove maticne ploce dodje mi da se userem. Je, intel jede govna sa novim socketima ali dajte me nemojte jebati da vam je TOLIKI problem uzeti i novu maticnu plocu svakih 3 godine ako vec kupujete novi procesor?

 Imaš pravo, Petko, kada se kupuje nova pila, jebeš staru matičnu ploču. Do sada nikada nisam mijenjao procesor a da nisam promijenio i ploču. A kupuje se ono što je u tom trenutku best buy, pa je tako kod mene bilo i Intela i AMD-a u podjednakim količinama (prvo Intel sa Celeronom na 233MHz,klokanona 333MHz, upgradeano na P2 1200MHz (isto nova ploča), pa AMD sa Athlonom 2500 (slavni Barton koji se dao klokati kao lud, pa je naravno i bio klokan do jaja), pa AMD sa dual Athlonom na 3,2, pa Intel sa i5 2500k (na 4,4 GHz umjesto na 3,2) i sada AMD sa Ryzenom 2600) (koji je toliko dobar da nisam osjetio potrebu za klokanjem). Jedino ako mi u ruke padne Ryzen 3700 neću mijenjati ploču zato što je ova koju imam O.K., a na nju može i 3700 nakon flasha BIOS-a (UEFI-a). Ovaj Comet Lake zvuči solidno, ali da li je to sada dovoljno da skine AMD sa prvog mjesta ostaje za vidjeti.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 10:02 (učo).
16 godina
odjavljen
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Opet nekako pre brzo riža reatnici mijenjau te svoje procesore, svake godine novi na strau matičnu, kaj ne vallja sa "starim" procom kome još padne cijena do smiješnih iznosa ako ga želiš prodati?

Moj PC  
1 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
učo kaže...

 Imaš pravo, Petko, kada se kupuje nova pila, jebeš staru matičnu ploču. Do sada nikada nisam mijenjao procesor a da nisam promijenio i ploču. A kupuje se ono što je u tom trenutku best buy, pa je tako kod mene bilo i Intela i AMD-a u podjednakim količinama (prvo Intel sa Celeronom na 900MHz, upgradeano na P2 1200MHz, pa AMD sa Athlonom 2500 (slavni Barton koji se dao klokati kao lud, pa je naravni i bio klokan do jaja), pa AMD sa dual Athlonom na 3,2, pa Intel sa i5 2500k (na 4,4 GHz umjesto na 3,2) i sada AMD sa Ryzenom 2600) (koji je toliko dobar da nisam osjetio potrebu za klokanjem). Jedino ako mi u ruke padne Ryzen 3700 neću mijenjati ploču zato što je ova koju imam O.K., a na nju može i 3700 nakon flasha BIOS-a (UEFI-a). Ovaj Comet Lake zvuči solidno, ali da li je to sada dovoljno da skine AMD sa prvog mjesta ostaje za vidjeti.

eto, zašto za dvije godine kad ti zatreba više proc snage ne bi dokupio 3700 i metnuo u tu ploču i nastavio još dvije godine s tim? uštedio bi čitav jedan kupi-prodaj ciklus, odnosno zadovoljio si potrebe na dulji rok... zar ne?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 10:16 (Louis Pluto).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Ja jos vozim r5 1600 i ne pada mi na pamet mijenjat jer nema apsolutno nikakve potrebe...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Srce Isusovo kaže...
Friday kaže...

Kad vidim koju dramu ljudi prave oko kupnje nove maticne ploce dodje mi da se userem. Je, intel jede govna sa novim socketima ali dajte me nemojte jebati da vam je TOLIKI problem uzeti i novu maticnu plocu svakih 3 godine ako vec kupujete novi procesor?

 Lako tebi u Irskoj, mi klošari moramo štedit na svemu... Čuj, uvijek je bolje ne imati dodatni trošak a pogotvo kad tih kilo kuna možeš preusmjerit na npr grafu...

 

Klosari koji stede na svemu a upgradeaju procesore svakih godinu dana. Pa to je sjajna vijest za klosare...

 

Louis Pluto kaže...
Friday kaže...

Kad vidim koju dramu ljudi prave oko kupnje nove maticne ploce dodje mi da se userem. Je, intel jede govna sa novim socketima ali dajte me nemojte jebati da vam je TOLIKI problem uzeti i novu maticnu plocu svakih 3 godine ako vec kupujete novi procesor?

pa da, zašto ne dati još 1500 kuna, šta će mi to...

 

Da, stara maticna ploca ne vrijedi vise nista, jel? Znaci dao si prije godine dana za nju 1500 kn i sad ne vrijedi ni 100 kn. Zato trosak nove maticne racunas u punom iznosu?

 

Čitatelj kaže...

Ne, kupis si recimo platformu sa i3, s ocekivanjima da ces slijedece godine

nadograditi, po potrebi, na noviji i3 ili i5, i ono patka - ne mozes - nego moras traziti

stari procesor i5/i7 (sad i i9), po nevjerovatno blesavim cijenama, osobito ako su otisle gore

zbog EOL statusa. O tome ti pricam. Ne kupuju svi u startu i9. Vecina korisnika i dan danas

kupuje srednju i nizu srednju klasu - dakle i3/Pentium racunala.

 

"recimo". Sve se oko tih upgrade prica svodi na recimo. Ja u zivotu nisam radio upgrade procesora. A od svih ljudi koje privatno poznajem znam pouzdano da je JEDNA JEDINA osoba to napravila. I to zato sto je dobio novi i7 ovdje na bug nagradnoj igri pa je zamjenio postojeci i5. NIKOGA ne poznam da je radio upgrade procesora. Isto kao sto poznam jednu jedinu osobu da se bavi 3d grafikom a svi ovdje rendaju u cinebenchu. Sve je to nekako "recimo", gdje god se okrenes je neki "recimo" samo da bi se super-rijetke situacije prikazale kao nesto najnormalnije

 

Freak Show Inc.
16 godina
odjavljen
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Kad bi ljudi mijenali iz potrebe nebi izlazile nove linije svake godine ili svakih par godina. Ljude večinom zasvrbi kad vide da je izašlo nekaj novo, a onda ak matična podržava svirbi ih i jače 

 

edit: i aj sam tu da ne mislite da se sprdam sa drugima.

Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 10:16 (XXX).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Sale_ds kaže...
Ja jos vozim r5 1600 i ne pada mi na pamet mijenjat jer nema apsolutno nikakve potrebe...

 

Imas ryzena i obvezao si se raditi upgrade svakih godinu dana. Ili cemo te tuziti. Biraj...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Ma dragi kolege, jeste skuzili njihovu grafiku na clanku..?

Proc, i na pozadini gomila zakljucanih lokota. Uuu.

 

Koji ironicni troll potez, eej! Btw meni te rupe ne smetaju!

Btw dok ne patch ne usporava placeno, tj. Weeeha!

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Friday kaže...
Sale_ds kaže...
Ja jos vozim r5 1600 i ne pada mi na pamet mijenjat jer nema apsolutno nikakve potrebe...

 

Imas ryzena i obvezao si se raditi upgrade svakih godinu dana. Ili cemo te tuziti. Biraj...

 Pogotovo jer matična podržava, AMD misli na svoje korisnike da što više i što češće kupuju njihove nove procesore. Svake godine novi.

7 godina
protjeran
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

 Znas zasto ljudi sada vise ne nadogradjuju?

 

Kad te pitaju za savjet "cuj, imam to to i to, jel se moze dodati vise memorije, diska i jaci procesor",

uglavnom im kazes "gle, za memoriju i disk to nije problem, al za procesor moras mijenjati plocu,

samim time i licencu za Windowse [rijetko tko ima retail], sistem se u 50% slucajeva nece bootati,

pa treba raditi i reinstalaciju", i kad im to sve ispricas, vecina ih odustane i kaze "ma za te pare cu kupit sve novo",

ili kazu "ma nek ostane kak je", ili "ma samo dodaj diska i memorije, a ostalo cu za par godina sa novim kompom".

 

A ako imaju AMD konfu i kazes im "e to se sve moze odraditi bez frke", onda i urade upgrade.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

LOL, sad ispada da ekipa ovdje ima i legalne windowse

Skupa sa photoshopom i alatima u kojima renderiraju po cijele dane, ne?

Freak Show Inc.
 
5 11 hvala 0
10 godina
online
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Odlicne vijesti za AMD, mogu ih "zgazit" jos vise u narednih 12-18 mjeseci a i nama userima ce dobro doci smanjenje cijena :).

Sto se tice socket akod intela ako uspijes dvije generacije nagurat na isti socket to je vec premija, sjecam se onih 1156 i 1155, cisti ped...ki potez intela a di nece mjenjat socket sad kad su dodali vise od jednog pina :).

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Friday kaže...

LOL, sad ispada da ekipa ovdje ima i legalne windowse

Skupa sa photoshopom i alatima u kojima renderiraju po cijele dane, ne?

 

Cuj, ja imam placen i Total Commander - gdje je problem? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice