Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

poruka: 56
|
čitano: 14.980
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju".
15 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

ide to wuhanjerosima. ovo je za bar 50% oprosta grijeha. ostatak indulgencije mogu kupiti antigravitacijom. ali to vrijedi samo za sars-cov19. za verziju 20 ili noviju morat će se više potrudjeti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
22 2 hvala 2
12 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Ovo je samo još jedno od sredstava širenja. Sad će chemtrailsi biti još opasniji. Svima kojima je život mio savjetujem da skidaju ovakve avione dronovima ako se ikad pojave iznad nas.
7 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

i ako san dobro svati, nema pokretnih djelova?!!

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlueMax kaže...
Ovo je samo još jedno od sredstava širenja. Sad će chemtrailsi biti još opasniji. Svima kojima je život mio savjetujem da skidaju ovakve avione dronovima ako se ikad pojave iznad nas.

 Obđekšn....

 

ne chemtrailsi, nego - taaadaatadaaataaaaaam! - iontrailsi...

 

još gori od chemtrailsa jer omogućuju UV zračenju Sunca da pobije sve iznad reptila na evolucijskoj ljestvici tj. reptilijanci će preživjeti i baštiniti Zemlju....

 

jedini protulijek je redovito strizati muda Stihlovkom te ih namakati u 62:38 otopini aceta balsamica i meda divlje trešnje - ako ste zbunjeni zašto samo muda tj. muški - jer mi  stalno proizvodimo i dijelimo svoj reproduktivni materijal u rečenim mošnjama a UV upravo njega razara...

 

žene će nam davati potporu plesnim varijacijama uz pjesme Jacquesa Houdeka...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

Motor na slici izgleda kao iz Star Warsa.

Inače radi na struju, a struju u avionu će dobiti - diesel agregatom. Dobro ajde napunjenim baterijama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Envy kaže...

Motor na slici izgleda kao iz Star Warsa.

Inače radi na struju, a struju u avionu će dobiti - diesel agregatom. Dobro ajde napunjenim baterijama.

 Misliš ko ekološki rally Olega Maštruka (našeg dragog urednika) i Saše Cvjetojevića (tech maga i poduzetnika koji je nasjeo na ransomware ucjenu) u kojem njih dvojica na ekološki prihvatljiv način (ako zanemarimo Landcruisera s agregatom u prikolici koji je vozio iza njih) putuju od Budimpešte do Bamaka kao pravi pustolovi?
No ovi avioni bi ipak mogli izbjeći dizelski agregat i potrebu da im baterije zauzmu pola nosivosti na način kako to radi tramvaj, samo umjesto da se spajaju na žice iznad sebe oni bi se spajali na žice ispod. Tako bi se riješio i problem navigacije jer bi se avion s rute mogao udaljiti otprilike ko i tramvaj s tračnica. Možda bi bilo dobro tim avionima ukinuti krila i zbog opasnosti koje donosi visina spustiti ih na zemlju. Ovako ja to zamišljam:

12 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

I ono što opet fali, lakše baterije s mnogo većim kapacitetom da nešto može napajati motore koji bi digli cijeli avion.

Kad će to napokon?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

baterija? kajgod!

jedan majimaji - malecki nuklearni reaktor ;-)

 

 

 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

A ovako bi izgledalo kad taj aviončić s nuke strujnim napajanjem padne (svake godine padne nekoliko desetaka/stotina nemampojmakoliko aviona):

 

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.5.2020 23:14 (Keso).
 
1 5 hvala 0
16 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
nikola kaže...

baterija? kajgod!

jedan majimaji - malecki nuklearni reaktor ;-)

 

 

Ne bi bilo prvi put, ali sumnjam da bi bilo popularno.

6 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

đaba (sa meko đ) sve to kad ne mogu van iz Rijeke :)

NULL!=NULL
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

Znači sada će avioni za sobom vući kabel?

Moj PC  
11 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Jack Sparrow kaže...

Znači sada će avioni za sobom vući kabel?

 dok ne osmisle dobru bateriju koja bude lakše, mogao bi imati spremnik sa dizelom i pogoniti agregat za struju.

 

 

8 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

Ovo je dosta stara ideja - mlazni avion na grijani zrak bez goriva. Takvi su se motori razvijali kao ideja za avion na nuklearni pojam (grijanje zraka nuklearnim reaktorom). Uz mnoge probleme koje treba riještiti, prije svega velika masa (nuklerni reaktor s okolopom protiv zračnja imao bi najmanje 35 tona), ima još jedan. Taj se problem zove velika sletna težina. Normalni avion je pri slijetanju lakši neko pri polijetanju, zbog utrošenog goriva. Velike sletne težine zahtijevaju jaka podvozja što dodatno povećava težinu aviona. Inače, sa plazmom stvorenom mikrovalnim zračenjem prvi put sam se susredo prije 40 godina, kada sam počeo raditi. U labortoriju su kupili nekakvu "plazmu" za "suho" spaljivanje uzoraka - i od nje nikakve koristi, osim što se mnogo novca potrošilo. Bojim se da će tako biti i s ovim mlaznim motorom. 

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

Možda da ako se govori o avionima ali princip bi se mogao upotrebljavati u puno drugih područja. Za početak, let lampa na struju :)

14 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

Staviš solarne panele na gornju polovicu aviona... problem solved, infinite energy.

Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlueMax kaže...
Ovo je samo još jedno od sredstava širenja. Sad će chemtrailsi biti još opasniji. Svima kojima je život mio savjetujem da skidaju ovakve avione dronovima ako se ikad pojave iznad nas.

Prva pomisao mi je bila kako će se sad javiti oni koji su "sve povezali", pa će zaključiti da su bili u pravu jer su, eto u Wuhanu razvili avion koji ostavlja 5G chemtrails. Doduše, s druge strane, takvi vjerojatno nemaju dovoljno znanja da bi uopće povezali RF proizvodnju plazme s radiovalovima...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Koji je nus produkt takvog pogona ? Kaj izlazi van ?
Ozon ?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
danen kaže...

Ovo je dosta stara ideja - mlazni avion na grijani zrak bez goriva. Takvi su se motori razvijali kao ideja za avion na nuklearni pojam (grijanje zraka nuklearnim reaktorom). Uz mnoge probleme koje treba riještiti, prije svega velika masa (nuklerni reaktor s okolopom protiv zračnja imao bi najmanje 35 tona), ima još jedan. Taj se problem zove velika sletna težina. Normalni avion je pri slijetanju lakši neko pri polijetanju, zbog utrošenog goriva. Velike sletne težine zahtijevaju jaka podvozja što dodatno povećava težinu aviona. Inače, sa plazmom stvorenom mikrovalnim zračenjem prvi put sam se susredo prije 40 godina, kada sam počeo raditi. U labortoriju su kupili nekakvu "plazmu" za "suho" spaljivanje uzoraka - i od nje nikakve koristi, osim što se mnogo novca potrošilo. Bojim se da će tako biti i s ovim mlaznim motorom. 

 s time da su u SSSR napravili takav avion, ali - problem je polijetanje, tj. postizanje dovoljno velike brzine da nuklearni pogon na ekspanziju zagrijavanjem bude djelotvoran, prvo dakle treba usisati i komprimirati puno zraka koji se onda zagrijavanjem ekspancira i izbacuje na sapnice, generirajući potisak...

 

Tu-119 - dakle kao klasični Tu-95, ali su skinuli 2 od 4 turbopropa, i stavili takve  nuklearne reaktore za direktni pogon ekspanzijom grijanjem...ali su odustali od razvoja jer su uvidjeli da bi im trebalo 20-30 godina razvoja...

 

prvo su na Tu-95 postavili samo nuklerni reaktor, da ga vozikaju, nejčešće ugašen, ali im je ipak većina od dviju posada pomrla unutar 5godina, štitovi nisu bili dovoljno efikasni...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

dok rimac to ne obeća, niš od svega. ipak on ispunjava svoja obećanja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Stric_Jura kaže...
 

prvo su na Tu-95 postavili samo nuklerni reaktor, da ga vozikaju, nejčešće ugašen, ali im je ipak većina od dviju posada pomrla unutar 5godina, štitovi nisu bili dovoljno efikasni...

Zato je američki NB-36H ipak bio bolja varijanta, posada je bila zaštićena.

6 godina
protjeran
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Stric_Jura kaže...
 jer mi  stalno proizvodimo i dijelimo svoj reproduktivni materijal u rečenim mošnjama a UV upravo njega razara...

 

žene će nam davati potporu plesnim varijacijama uz pjesme Jacquesa Houdeka...

mani se ti toga što ti žena priča (ona to namjerno radi da ti se spusti testosteron)

više se ne sunčaj nag, već hladi jajca, jajca ne vole toplinu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
danen kaže...

Ovo je dosta stara ideja ... i od nje nikakve koristi, osim što se mnogo novca potrošilo. Bojim se da će tako biti i s ovim mlaznim motorom. 

 O yes little duck, money well spent - drug vrhovni Pooh je rekao, dajte malo - majku vam bozju - neke politure Wuhancherosima, svi nas gledaju ko da smo kuzhni!

smislite neku konjsku glavu, branje mandarina ili punjene lignje da nas zene opet lijepo gledaju, da postanemo glavni.

 

tolike godine u nauci, a uhvatio se na propagandu ko deda na penziju ;-)

 

6 godina
protjeran
offline
Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju

samo bih još komentirao članak...

sve je to OK, volim znanost no u današnje vrijeme pored globalne pandemije mi nije jasno koga više "ovo" zanima... ekonomska situacija u svijetu je down, postoje milijuni ljudi koji su gladni, ili umiru od gladi...

 

ubite me, no ništa više ne shvaćam.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Old Iggy kaže...
Stric_Jura kaže...
 

prvo su na Tu-95 postavili samo nuklerni reaktor, da ga vozikaju, nejčešće ugašen, ali im je ipak većina od dviju posada pomrla unutar 5godina, štitovi nisu bili dovoljno efikasni...

Zato je američki NB-36H ipak bio bolja varijanta, posada je bila zaštićena.

 hmmmm a oni nikada ne lažu, vjerojatno su pomrli od šećera u Coli?

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Stric_Jura kaže...
... ali im je ipak većina od dviju posada pomrla unutar 5godina, štitovi nisu bili dovoljno efikasni...

 

nece to nista, samo malo pec! ko sto su talijani pokrepavali od losih navika a ne od deplated uraniuma :-)

 

ne znam zasto, ali mislim da je ova pjesma savim na mjestu:

14 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
nikola kaže...
Stric_Jura kaže...
... ali im je ipak većina od dviju posada pomrla unutar 5godina, štitovi nisu bili dovoljno efikasni...

 

nece to nista, samo malo pec! ko sto su talijani pokrepavali od losih navika a ne od deplated uraniuma :-)

 

ne znam zasto, ali mislim da je ova pjesma savim na mjestu:

 gle to je bila paranoja, i jedni i drugi su htjeli imati platformu za  ispaljivanje atomki stalno spremne, u pokretu...

 

a prototipovi - oni ubijaju i bez nuklearnih reaktora...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Stric_Jura kaže...
Old Iggy kaže...
Stric_Jura kaže...
 

prvo su na Tu-95 postavili samo nuklerni reaktor, da ga vozikaju, nejčešće ugašen, ali im je ipak većina od dviju posada pomrla unutar 5godina, štitovi nisu bili dovoljno efikasni...

Zato je američki NB-36H ipak bio bolja varijanta, posada je bila zaštićena.

 hmmmm a oni nikada ne lažu, vjerojatno su pomrli od šećera u Coli?

Moguće, no od radijacije ne jer su bili dobro zaštićeni.

Nije to neka umjetnost ako imaš dovoljno snage za sve to podići u zrak.

16 godina
online
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
BlueMax kaže...

Misliš ko ekološki rally Olega Maštruka (našeg dragog urednika) i Saše Cvjetojevića (tech maga i poduzetnika koji je nasjeo na ransomware ucjenu) u kojem njih dvojica na ekološki prihvatljiv način (ako zanemarimo Landcruisera s agregatom u prikolici koji je vozio iza njih) putuju od Budimpešte do Bamaka kao pravi pustolovi?

Koliko se sjećam, bila je Dacia? Ali najbolje, nije Dacia išla iza Tesle, nego ispred (da smanji otpor zraka).

Znači ako je ikad išta naglasilo nedostatke električnih vozila, to je bio taj njihov pothvat :D

Gledam te!
12 godina
offline
Re: Inovacija iz Wuhana: mlazni motor – na struju
Veliki Brat kaže...
BlueMax kaže...

Misliš ko ekološki rally Olega Maštruka (našeg dragog urednika) i Saše Cvjetojevića (tech maga i poduzetnika koji je nasjeo na ransomware ucjenu) u kojem njih dvojica na ekološki prihvatljiv način (ako zanemarimo Landcruisera s agregatom u prikolici koji je vozio iza njih) putuju od Budimpešte do Bamaka kao pravi pustolovi?

Koliko se sjećam, bila je Dacia? Ali najbolje, nije Dacia išla iza Tesle, nego ispred (da smanji otpor zraka).

Znači ako je ikad išta naglasilo nedostatke električnih vozila, to je bio taj njihov pothvat :D

 U pravu si. Mislim da su godinu ranije išli, ko sav normalan svijet, s Landcruiserom. I meni je prvo palo na pamet da im je INA sponzor :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice