Inkplate, hrvatski uradi sam e-ink zaslon ostvario

poruka: 4
|
čitano: 2.458
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Inkplate, hrvatski uradi sam e-ink zaslon ostvario".
15 godina
offline
Inkplate, hrvatski uradi sam e-ink zaslon ostvario

Dakle, uzeli su eInk, uzeli su Arduino i napravili "uradi sam" zaslon koji možeš programirati Arduino kodom? Vau.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Inkplate, hrvatski uradi sam e-ink zaslon ostv
Mandor kaže...

Dakle, uzeli su eInk, uzeli su Arduino i napravili "uradi sam" zaslon koji možeš programirati Arduino kodom? Vau.

 To programiranje za e-ink je malo teza stvar posto nema upustva i API.

14 godina
offline
Re: Inkplate, hrvatski uradi sam e-ink zaslon ostv
pravi_covijek kaže...
Mandor kaže...

Dakle, uzeli su eInk, uzeli su Arduino i napravili "uradi sam" zaslon koji možeš programirati Arduino kodom? Vau.

 To programiranje za e-ink je malo teza stvar posto nema upustva i API.

 zapravo nije:
https://www.instructables.com/id/Display-an-Image-on-E-Ink-Displays-With-Arduino-Un/

 

znači generiranje dot-matrice + korištenje ove biblioteke.

15 godina
offline
Inkplate, hrvatski uradi sam e-ink zaslon ostvario

-može i bez liba-dll-driver-posrednika.. direktnim unosom na port, samo što tad program(er) mora sve, rasterizaciju, kao za printer-ekran.. tako i za svki uređaj (a danas je već zaboravljeno doba dosa kad je program(er) morao sam brinuti o izgledu-sučelju ili poziciji bilo čega na bilo koejm std-outu, ekran-printer.. ili ovaj display.

-naravno, kad imamo lib, includamo ga i dalje 'klikamo'.. lakše je. Ali sve je to isto, peek-poke ili samo pitanje adrese i vrijednosti koju želimo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice