Injekcija za gutanje

poruka: 14
|
čitano: 4.454
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Injekcija za gutanje".
8 godina
offline
Injekcija za gutanje

Vrlo domišljato i krajnje jednostavno. Jel to definicija genijalnog?

Ja rekoh
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Injekcija za gutanje
Feudalac kaže...

Vrlo domišljato i krajnje jednostavno. Jel to definicija genijalnog?

 a danas je kvazinovinarstvu i Lidija Bacic genijalna pjevacica tako da.... e da Lile jebote da nezaboravim....

VenAtoR#2231
7 godina
protjeran
offline
Re: Injekcija za gutanje
"U njenoj unutrašnjosti se nalazi igla dugačka 1,7 milimetara izrađena od stiješnjenog, osušenog inzulina"

Po ovom ispada da je iglica je od komprimiranog inzulina? I osusena nije sigurno, moze biti liofilizirana, sto je ajmo reci tehnika susenja, ali ovako kako je napisano "osusenog" ispada ko da guramo o pivski slad i liofilizurani inzulin u istu tehnologiju proizvodnje... nemam nista protiv popularizacije znanosti ali opet treba malo zadrzati visi nivo struke kod ovakvih stvari
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Injekcija za gutanje

Postoji li opasnost od razvoja čira?

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Injekcija za gutanje

i to sve radi straha od pikice?

 

ja  ću uvijek istrpit strah ako me u lateks utegnuta medicinska sestra pretraži da nađe dobru... žilu...

 

kaj se mora nije teško...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Injekcija za gutanje

i ja sam s tom spikom (oralna injekcija) probal komade nagovorit na pljuganje. nažalost, ovo ne može biti zamjena. ali da ima primjene - ima.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 9:59 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Injekcija za gutanje

- .. dok jedni bezuspješno nagovaraju na oralno, drugi traže bockanje.. mene bode u oči ( i malo iza) .. ''Injekcijska pilula inspirirana je oblikom leopardske kornjače'' ... :)) pa onak, mogli su jednako staviti sliku slona, tlocrt pentagona ili spljošteni žir, jabuku-krušku i reći da je to inspiracija oblika, sazvježđe na nebu, .. sličnost je frapantna! Oblik se podudara s manje od palca odstupanja.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Injekcija za gutanje
lav1000 kaže...
"U njenoj unutrašnjosti se nalazi igla dugačka 1,7 milimetara izrađena od stiješnjenog, osušenog inzulina"

Po ovom ispada da je iglica je od komprimiranog inzulina? I osusena nije sigurno, moze biti liofilizirana, sto je ajmo reci tehnika susenja, ali ovako kako je napisano "osusenog" ispada ko da guramo o pivski slad i liofilizurani inzulin u istu tehnologiju proizvodnje... nemam nista protiv popularizacije znanosti ali opet treba malo zadrzati visi nivo struke kod ovakvih stvari

 "...I osusena nije sigurno, moze biti liofilizirana, sto je ajmo reci tehnika susenja..."

I...? U čemu je problem? 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 10:29 (Doc Berecki).
7 godina
protjeran
offline
Re: Injekcija za gutanje
Doc Berecki kaže...
lav1000 kaže...
"U njenoj unutrašnjosti se nalazi igla dugačka 1,7 milimetara izrađena od stiješnjenog, osušenog inzulina"

Po ovom ispada da je iglica je od komprimiranog inzulina? I osusena nije sigurno, moze biti liofilizirana, sto je ajmo reci tehnika susenja, ali ovako kako je napisano "osusenog" ispada ko da guramo o pivski slad i liofilizurani inzulin u istu tehnologiju proizvodnje... nemam nista protiv popularizacije znanosti ali opet treba malo zadrzati visi nivo struke kod ovakvih stvari

 "...I osusena nije sigurno, moze biti liofilizirana, sto je ajmo reci tehnika susenja..."

I...? U čemu je problem? 

u puno toga doktore 

pojam sušenje pretpostavljam da 99% ljudi asocira da neki vrući zrak prelazi preko nečega i tjera višak vlage sa tog materijala preko kojeg prelazi da lagano isparava i da se taj vrući zrak se zasiti tom parom i strujanjem ju odvodi dalje ...

u tekstu je navedeno, što je i točno, da je inzulin proteinska molekula, a zna se što toplina radi proteinima, denaturira ih, i s tim gube na svojoj funkciji.... 

zato je izmišljena liofilizacija, pod vakuumom ne treba toplina da voda/višak vlage može isparavati, i zato se koristi kod ovakvih procesa u kojima toplina može naštetiti finalnom proizvodu.

Zato bi bilo pravilnije upotrijebiti liofilizacija, pa u zagradi ukratko objasniti o čem se radi, nego navesti u ovom slučaju preopćeniti izraz sušenje 

 

lp i nastavite dalje sa ovakvim zanimljivim člancima 

 

6 godina
offline
Re: Injekcija za gutanje

MrBlc pita: "Postoji li opasnost od razvoja čira?"

 

Piše u tekstu, ali ukoliko je propušteno zamijetiti, evo citiram:
"Analiza želučane sluznice nakon višekratne primjene takvih mikro-injekcija nije pokazala nikakve znakove oštećenja želuca."

 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 13:30 (Doc Berecki).
15 godina
offline
Re: Injekcija za gutanje
MrBlc kaže...

Postoji li opasnost od razvoja čira?

 od ovoga ne no ako ti je baš stalo, ja sam ga (ustvari "ih" - jedan u želucu, jedan na dvanaestercu bez kormilara) dobio radeći u plivi + narav bivše supruze. zamijeni nepoznanice u jednadžbi bilo kojom "kompanijom" i oženi se. zajamčen rezultat. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.3.2019 15:21 (Ajar).
5 godina
offline
Injekcija za gutanje

Moderni injektori inzulina koriste stvarno minijaturne iglice. Netko ko toga boji sigurno neće gutati uređaje koji će mu ispaljivati igle u želudac.

Inace kakica sa metalnim strugotinama zvuči mi jednako neugodno kao igle u zelucu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Injekcija za gutanje

Nek se bar te iglice probave u metlice koje će po izlasku sastrugati hemoroide i eto ti izlike da piješ i ako nisi šećeraš

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Injekcija za gutanje

Pa onda još dodaju i britvice da usput i čmar obriju...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice