Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tvrtku

poruka: 14
|
čitano: 6.577
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tvrtku".
Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tvrtku

Brace yourselves, headhunteri na linkedinu na čekanju da vam kliknu na profil i upute pozdravnu "svidio mi se tvoj profil i iskustvo, mislim da bi bio sjajan fit za nas ..."  

 

Što reći, sjajna vijest za mlađe nadobudnije developere, teško da će ih naći 100 u hrvatskoj, više će to biti mješovito društvo, malo Hrvati, malo Slovenci, malo Srbi, hmmm  

 

 

Za nas "obične" developere blizu 40-e godine života, fala lipa znamo da nas ne žele, ali moremo doći u firmu samo da se upoznamo i gledamo lijepe nogice i štikle curi iz ljudskih resursa

 

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tvrtku

Šta je Rimac ispao iz igre? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Brace yourselves, headhunteri na linkedinu na čekanju da vam kliknu na profil i upute pozdravnu "svidio mi se tvoj profil i iskustvo, mislim da bi bio sjajan fit za nas ..."  

 

Što reći, sjajna vijest za mlađe nadobudnije developere, teško da će ih naći 100 u hrvatskoj, više će to biti mješovito društvo, malo Hrvati, malo Slovenci, malo Srbi, hmmm  

 

 

Za nas "obične" developere blizu 40-e godine života, fala lipa znamo da nas ne žele, ali moremo doći u firmu samo da se upoznamo i gledamo lijepe nogice i štikle curi iz ljudskih resursa

 

 Što su to "obični" developeri?
Mislim da se treba truditi i biti uporan, jer ekipa mlađih od 30 može isto razmišljat da je to za one starije iskusnije..

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
14 godina
offline
Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv
Dex.pwn kaže...

Šta je Rimac ispao iz igre? 

 sumnjam da to išta mijenja između Porschea i Rimca. Porsche vjerojatno ima 5 takvih investicija tjedno, tako da su i Infinum i Rimac samo jedni od mnogih. 

4 godine
offline
Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tvrtku

Ja sam u prvi mah mislio da je na slici Ryan Gosling.

 
4 0 hvala 0
Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv
markoal kaže...

 

 Što su to "obični" developeri?
Mislim da se treba truditi i biti uporan, jer ekipa mlađih od 30 može isto razmišljat da je to za one starije iskusnije..

 

Osobe koje više nisu u godinama da mogu kompletno promijeniti svoju užu struku, recimo računalni AI - teško da će ijedan vrlo iskusni web backend/frontend developer moći shvatiti machine learning ili podgranu ML-a, kompleksne algoritme za deep learning. Za tako nešto treba ili junior dev koji je nadobudan, prazne glave i spreman učiti od jutra do sutra, ili developer s debelim iskustvom u AI-u, za tako nešto mi smo jako mala sredina i AI devovi se mogu nabrojiti na prste 3 ruke. A i zašto bi napustili postojeće radno mjesto, kao da je odjednom infinum postao "deep space nine" pa ih čeka čuda neviđena.

 

Iskusni devovi u najbolju će ruku moći nastaviti raditi s postojećim tehnologijama, i razvijati se u tehnologiji koja im je srodna.

16 godina
offline
Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tvrtku

izvrsno. klinci ce dobiti mogucnost poceti raditi, sticati nova iskustva, vidjeti kako se dere dupe za desetoricu - moze, druze moze - mi smo proleteri.

i to sve bez da moraju skupljati znacke, slicice ili iskaznice.

 

a porsche, moja bivsa draga, ce dobiti jeftinu radnu snagu za djelic onoga sto bi morali placati u evropi prvog reda, bit ce tu i poticaja...

jednom kad skuze kako stvari funkcioniraju, a onda dolazi red rucnog pranja. na 90'C

 

a tada ce pametnij klinci moci birati kamo ce. ako se bude smjelo letjeti igdje.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv

Ma mislim da tu nema mjesta panici i onako kad bolje razmislim izgleda mi prije kao...

 

Infinum je probao prodati outsourcing aplikacije u Porche Digital, Porsche digital nije htio riskirati da im produkt u koji će uložiti sigurno i više od 10Milja, ostane u riziku da , firma pukne, digne cijene, da im developeri daju otkaze i da im se sve skupa raspadne i završi kao klasična balkanska outsourcing (hit and run) priča, pa su taj cijeli posao/investiciju zaokružili s novom firmom u kojoj imaju direktno svog čovjeka, kontrolu i pola vlasništva.

 

Ovi iz Infinuma će im dati/naplatiit dio ljudi koji im zuje, a i dalje će koštati pet puta manje nego da ga direktno outsourcaju ili da plate Hansa, Freidricha i Otta da im to kucaju. Isto tako obzirom da će uložiti XX novaca u otvaranje vlastite firme, prelaze start i pokupe poticaje za zapošljavanje, plaćanje doprinosa itd itd.

 

Sve u svemu, super, podržavam. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.9.2020 18:07 (WORA).
10 godina
offline
Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tvrtku

 

Ovo su odlične vijesti. Infinum je već godinama najpoželjnija co. za delati.

T. Car je ljudina koja sa svojom desnom rukom Nikolom već godinama rade samo fine i dobre stvari za ljude koji tamo rade, a i za širu zajednicu.

 

Ovakve vijesti, ovakvi ljudi i njihov rad čine ovaj svijet boljim mjestom za sve. Samo pozitiva, rad i vjerovanje u progres donosi osobnu sreću pojedincu, a time i široj zajednici.

Nema sretne zajednice bez sretnog pojedinca.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv
Šteta što se ne radi s vanilla PHPom. Volim PHP, al slabo se koristi 😅
8 godina
offline
Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv
Ovdje ne treba brinuti koliko sličnih investicija ima Porsche već da je uložio. Njihovo ime je reklama koju ne možeš kupiti.
Vrlo dobra vijest. Jebeš turizam (u smislu strateškog nosioca ekonomije)
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv
PzKpfw kaže...

 

Ovo su odlične vijesti. Infinum je već godinama najpoželjnija co. za delati.

T. Car je ljudina koja sa svojom desnom rukom Nikolom već godinama rade samo fine i dobre stvari za ljude koji tamo rade, a i za širu zajednicu.

 

Ovakve vijesti, ovakvi ljudi i njihov rad čine ovaj svijet boljim mjestom za sve. Samo pozitiva, rad i vjerovanje u progres donosi osobnu sreću pojedincu, a time i široj zajednici.

Nema sretne zajednice bez sretnog pojedinca.

neki dan ti je microblink bio najpoželjnija firma za delati, kako sad odjednom infinum? ti to guglaš najpoželjnije it firme u rh i onda čekaš neki članak da možeš pohvalit kako su najbolji?  

Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv
neampojma kaže...

neki dan ti je microblink bio najpoželjnija firma za delati, kako sad odjednom infinum? ti to guglaš najpoželjnije it firme u rh i onda čekaš neki članak da možeš pohvalit kako su najbolji?  

 

 

svi prije ili kasnije dođu u doba kad "najpoželjnija firma" postane ona gdje ćeš imati minimalno odgovornosti a maksimalnu plaću. Uglavnom poslije tricete.

15 godina
offline
Re: Infinum i Porsche Digital u Zagrebu pokreću tv
markoal kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Brace yourselves, headhunteri na linkedinu na čekanju da vam kliknu na profil i upute pozdravnu "svidio mi se tvoj profil i iskustvo, mislim da bi bio sjajan fit za nas ..."  

 

Što reći, sjajna vijest za mlađe nadobudnije developere, teško da će ih naći 100 u hrvatskoj, više će to biti mješovito društvo, malo Hrvati, malo Slovenci, malo Srbi, hmmm  

 

 

Za nas "obične" developere blizu 40-e godine života, fala lipa znamo da nas ne žele, ali moremo doći u firmu samo da se upoznamo i gledamo lijepe nogice i štikle curi iz ljudskih resursa

 

 Što su to "obični" developeri?
Mislim da se treba truditi i biti uporan, jer ekipa mlađih od 30 može isto razmišljat da je to za one starije iskusnije..

 mislim da je vođenje projekta uvijek iz infinuma, odnosno RH ako će se htjeti i dalje ovdje zadržati no za širenje kompanije i ovih 100 ljudi moraš kombinirati i radnu snagu odsvuda jer ti je bitno iskustvo i specijalizacija, a ne da je netko 100% Hrvat. No, vjerujem da će svatko uporan i željan žrtvovati svoje vrijeme za projekte imati šansu za uspjeh!

 

Bravo Infinum!!!

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice