IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k

poruka: 29
|
čitano: 7.040
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k".
15 godina
offline
IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k

10 rundi, po 5 minuta sparinga na Brazilskom Jiu Jitsu i disati ćeš nakon toga na škrge. 

 

Prvi  trening. Bio sam utreniran pošto treniram i boks paralelno, ali reko da idem i ovo. Blago rečeno sam krepao.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k
Što radi ovaj uređaj? Ne čini mi se ništa drugo nego što se uči na fizioteprapijskom treningu za disanje, kojeg sam i ja prošao kao astmatičar. Umjesto da kupite uređaj, polako izdišite kroz usta, kroz stisnute zube uz glasno šištanje. Tako se povećava tlak u alveolama. Poslušajte moj savjet - i uštedite novac. (A i praktičnije je, ne trebate nositi zube u džepu).
 
0 1 hvala 1
6 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Nemrem na jiujitsu, imam homofobnih problema s grljenjem znojnih muškaraca. :-(
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 7:49 (Doc Berecki).
6 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan

Danen, ovaj aparatić radi suprotno (piše u tekstu): ne stvara kontroliran i konstantan otpor izdisaju nego udisaju, dakle ojačava inspiratornu, a ne ekspiratornu muskulaturu. A i vrijednosti otpora su ipak nešto veće nego pri disanju kroz zube

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 7:59 (Doc Berecki).
15 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Doc Berecki kaže...
Nemrem na jiujitsu, imam homofobnih problema s grljenjem znojnih muškaraca. :-(

 

Doture ima tamo i žemski. Mene je jedna na prvome treningu skoro onesvjestila. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
10 godina
offline
IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k

Zanimljivo mi je čitati ovakve studije/otkrića za koje koje nikada ne bismo mislili da bi mogle imati pozitivnih efekta na naše zdravlje. Od crijevnog mikrobioma (koji se pokazuje ključnim za nevjerojatan spektar funkcija u tijelu), do vježbi disanja. Znanost grabi velikim koracima u budućnost 

 

Doc-ov komentar za jiu jitsu 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k

bravo ameri!!!

Rusi su to prije 50 godina riješili izdisanjem kroz cjevčicu uronjenu u vodu u plastičnoj čaši :)

 
1 2 hvala 0
15 godina
offline
IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k

eo, već > 58 godina pasivno izučavam (svoje) starenje (nisam baš entuzijast), pušim skoro pola stoljeća i hranim se sporadično te katastrofalno ("lovački" - ako štogod ulovim negdje, nekad), apneja mi se dogodi i budnom a nekmoli tijekom djevičanskog sna pravednika i mogu zaključiti da je apoptoza prekrasan izum, kad se razmotri "big picture". disanje prepuštanom autonomnom vegetativnom sustavu navolju. a propos brazilskog jiu-jitsua, nisu to nauljeni pelivani - nosi se kimono. jedino su dobro istrenirane cure opasne po muški ego no pogoduju samospoznaji.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 10:12 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Bravo frki - btw a što im se događalo pri udisaju?
...
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.5.2019 10:02 (Miro).
15 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Miro kaže...
Bravo frki - btw a što im se događalo pri udisaju?

 gurglgurglkašljgurglkašljkašlj (psovka na ruskom). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k

Nekada je zaista teško pisati čak i vrlo jednostavno koncipirane tekstove, ako će ih čitati oni koji imaju problema s razlikovanjem pojmova 'udah' i 'izdah'...
:uzdah: :rolleyes:

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
 
17 0 hvala 2
8 godina
offline
IMST: petominutni trening disanja za poboljšanje k

zanimljivo štivo kao i obično, ali što bi se reklo, za sejvat i zaboravit. prosječan čovjek kad osjeti neki bol, tegobu će odmahnut rukom uz uzdah "ma, proći će", dok kad na svom autu osjeti krč-krč, odmah trči mehaničaru i nije mu žao samo za dobar dan keširati 100 kuna. za sebe? ma ne, proći će...

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan

Kad vozila nemaju regeneraciju, bar još ne?!

coffe,coffe,coffe.....
14 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Miro kaže...
Bravo frki - btw a što im se događalo pri udisaju?

 

razvili su škrge

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
fredii kaže...

10 rundi, po 5 minuta sparinga na Brazilskom Jiu Jitsu i disati ćeš nakon toga na škrge. 

 

Prvi  trening. Bio sam utreniran pošto treniram i boks paralelno, ali reko da idem i ovo. Blago rečeno sam krepao.

 pa kud odmah na 10 rundi?!

Doc Berecki kaže...

Danen, ovaj aparatić radi suprotno (piše u tekstu): ne stvara kontroliran i konstantan otpor izdisaju nego udisaju, dakle ojačava inspiratornu, a ne ekspiratornu muskulaturu. A i vrijednosti otpora su ipak nešto veće nego pri disanju kroz zube

 pošto takvi uređaji postoje jako dugo, jedno vrijeme su čak bili jako in (prije cca 15 godina među sportašima je bio popularan PowerBreathe - iako se pokazalo da je učinak negdje između jedva mjerljivog i nikakvog), kako to da nitko ranije nije odradio istraživanje ovakvog tipa? Zar su lijekovi za hipertenziju stvarno tako neučinkoviti? 6mmHg je smiješno, da u specifičnim slučajevima to ne znači razliku između života i smrti čovjek bi se pitao čemu tako slabi lijek uopće služi.

bruno1026 kaže...

zanimljivo štivo kao i obično, ali što bi se reklo, za sejvat i zaboravit. prosječan čovjek kad osjeti neki bol, tegobu će odmahnut rukom uz uzdah "ma, proći će", dok kad na svom autu osjeti krč-krč, odmah trči mehaničaru i nije mu žao samo za dobar dan keširati 100 kuna. za sebe? ma ne, proći će...

 kad ti mehaničar sj... auto (a budimo realni - bar 70% mehaničara koje sam ja u životu sreo nema pojma) onda ga u najgorem slučaju recikliraš i uzmeš novi. Kad ti sj... zdravlje nema izlaza, a onda jasno da ljudi ponekad više vjeruju u postojeće fiziološke mehanizme. To ti je ono: "ne diraj ako nije pokvareno".

15 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
jozef kaže...
fredii kaže...

10 rundi, po 5 minuta sparinga na Brazilskom Jiu Jitsu i disati ćeš nakon toga na škrge. 

 

Prvi  trening. Bio sam utreniran pošto treniram i boks paralelno, ali reko da idem i ovo. Blago rečeno sam krepao.

 pa kud odmah na 10 rundi?!

 

Nema labavo.

 

Općenito borilačke vještine su odlične za razvoj cijeloga tijela. Judo npr, čiji je derivat BJJ ti je odličan za jačanje tijela kod klinaca, ali i odraslih.

 

Sam Kano Jigoro (ujedno je rekao i svojim učenicima da proučavaju boks) koji  je razvio Judo iz japanskoga Ju Jutsa, je bio 157 cm visok, em je bio slab i boležljiv.

 

Kroz neko vrijeme itekako osjetiš promjene u fizici, ali i psihi.

 

Bitno je naći klub u kojemu nema labavo. Ako ćeš se truditi, postižeš rezultate, ako ne - par treninga i takvi brzo otpadnu.

 

Čak se i djeci s autizmom preporuča da treniraju borilačke jer zahtjeva koncetraciju (https://blackbeltmag.com/arts/history-philosophy/how-martial-arts-can-combat-autism). 

 

Naravno nije za svakoga sve, pa niti za djecu s autizmom.

 

Može se trenirati/sparirati s kimonom i bez njega, ali onda se ne koriste iste tehnike. Neke tehnike su za osobu koja na sebi nosi kimono/jaknu, a neka u kratkoj majici, nebitno. 

 

Da ne idem sada u dubinu, svatko tko fizički može, neka nešto trenira.

 

Čak i da radite s girjama kod kuće redovito i kako treba osjetiti ćete promjene u svojemu tijelu, pozitivne pod uvjetom da ne sjebete nešto na sebi ako ste brzopleti.

 

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
15 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Ajar kaže...

eo, već > 58 godina pasivno izučavam (svoje) starenje (nisam baš entuzijast), pušim skoro pola stoljeća i hranim se sporadično te katastrofalno ("lovački" - ako štogod ulovim negdje, nekad), apneja mi se dogodi i budnom a nekmoli tijekom djevičanskog sna pravednika i mogu zaključiti da je apoptoza prekrasan izum, kad se razmotri "big picture". disanje prepuštanom autonomnom vegetativnom sustavu navolju. a propos brazilskog jiu-jitsua, nisu to nauljeni pelivani - nosi se kimono. jedino su dobro istrenirane cure opasne po muški ego no pogoduju samospoznaji.  

 

Tursko hrvanje isto prakticira da se borci namažu maslinovim uljem, ali zato imaju i jači stisak.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
7 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan

Jel poslije poližu maslinovo ulje jedan s drugoga?

Ipak je jestivo, šteta bacit 

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Doc Berecki kaže...

Nekada je zaista teško pisati čak i vrlo jednostavno koncipirane tekstove, ako će ih čitati oni koji imaju problema s razlikovanjem pojmova 'udah' i 'izdah'...
:uzdah: :rolleyes:

 zadah :)

morrisoN
11 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
fer-de-lance kaže...

Jel poslije poližu maslinovo ulje jedan s drugoga?

da bi bili efikasniji, lizanje na protivniku trebaju obaviti tamo gdje se prirodnim padom i suženjem površine ulje skuplja u jednu točku

vjerujem da ćeš lako zamisliti sliku 

14 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Hvala Doc na vrlo zanimljivom članku. I moram priznat da me čudi kako ga zapravo nitko ne komentira nego se baljezga o totalno drugim stvarima. Ja kao jedan koji se već dugo borim s apnejom I hrkanjem, ovo mi je došlo kao napisano za mene.
Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
A jedno pitanje: koja je sličnost ili razlika bavljenje plivanjem u odnosu na ovakve uređaje? Dok je tijelo u vodi se stvara otpor udisanju zraka, pa mi se čini da je to taj isti efekt.
Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
CalvinRi kaže...
A jedno pitanje: koja je sličnost ili razlika bavljenje plivanjem u odnosu na ovakve uređaje? Dok je tijelo u vodi se stvara otpor udisanju zraka, pa mi se čini da je to taj isti efekt.

Uranjanjem tijela u vodu se ne postiže porast otpora udisanju. Tijelo bi moralo biti na popriličnoj dubini da bi hidrostatski tlak na prsni koš bio toliko velik da stvara otpor udisanju.
No, plivanje zaista - kao i svaka aerobna aktivnost - ima sličan učinak na poboljšanje oksigenacije. U tome i jeste poanta: ovim treningom udaha postiže se učinak aerobnog vježbanja -- a bez vježbanja.
Plivanje je, btw, jedan od najboljih aerobnih treninga.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
8 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Fredi:

Nije jj teži per se, nego si ti izgubio iz vida jednostavnu činjenicu da bilo kakav specijalizirani trening ostavlja dio tijela u neproporcionalno manjoj kondiciji. Boksač treba potpuno drugi set u odnosu na trkača, hrvača, plivača... Koliko je samo bildera došlo samnom na krovište pa ostalo šokirano kako ih ja koji ne bildam uopće i ne izgledam nimalo posebno razvijeno pojedem za gablec, ručak i užinu i to sve u jednom danu. Nisam ja supermen nego sam utrenirao neke mišiće i druge dijelove tijela koje ne možeš nabildati nikako drugačije osim da radiš baš taj posao. Tako da me ne čudi što si osjetio razliku prvog dana već to što si mislio da si boksom dobio sveobuhvatni trening cijelog tijela na uber razini. Nisi, naše tijelo je grozna, sitničava, bezobzirna kapitalistička škrtica koja gradi samo ono što se koristi i to samo onoliko koliko jako i dugo. Što god ne treba, odmah je u reciklaži.
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Sada to znam, (tada to nisam znao) ali sam očekivao barem da cu izdrzati tempo jer na boksu nas je trener bas ubijao.
I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
14 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan

@Calvin koristis aparat kod spavanja?koji?

Ja bi cak i riskirao narucit jedan od ovih uredjaja.Bolje to neg smrsat :)

14 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan

Trenutno ne, ali i ja isto istrazujem

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
14 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan

Ja imam visoki tlak a zadnja 2 tj. spavam s aparatom.Neke prevelike promjene za sada ne osijetim.

12 godina
offline
Re: IMST: petominutni trening disanja za poboljšan
Nabavio spravicu, već tjedan dana vježbam po 2x2,5min dnevno i osjećam poboljšanje! Možda je placebo, ali nastavljam još 6 tjedana pa ću znati više. Hvala Doc!
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice