Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon, uz

poruka: 8
|
čitano: 3.673
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon, uz ".
13 godina
offline
Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon, uz

Sve krasno ali šteta što nisu napravili i "klasični" X1 Titanium s također 11.5mm debljine :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon,
Lenovo ne spava. Pače!
A kao što rekoh za X1 Fold, da je pola ovih stvari 'smislio' i/ili napravio Apple, svaka bi riječ počinjala s Revolucionaro! ili Amazing!. Ali, jebiga, nije Apple, prokleti kineski Lenovo je.


- nevezano za temu
Dakle, ako sam dobro shvatio, a već godinama jesam, 1920x1080 px nije 2K, ali 3840x2160 px jest 4K? Kako to, kako to, pitao bi se Vojko?! :P

Edit:
Niste mi morali odgovarati jer sve o tome znam ... samo me veseli postaviti logično pitanje o nelogičnom (marketinškom) nazivlju :)
Pis on ju :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 19:08 (Antiseptik).
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon,
Antiseptik kaže...
Lenovo ne spava. Pače!
A kao što rekoh za X1 Fold, da je pola ovih stvari 'smislio' i/ili napravio Apple, svaka bi riječ počinjala s Revolucionaro! ili Amazing!. Ali, jebiga, nije Apple, prokleti kineski Lenovo je.

- nevezano za temu
Dakle, ako sam dobro shvatio, a već godinama jesam, 1920x1080 px nije 2K, ali 3840x2160 px jest 4K? Kako to, kako to, pitao bi se Vojko?! :P

 apple napravi all round igrača ... ne da mi se ni čitati koliko su toga nadrobili i koliko verzija nečeg trebam uspoređivati, keep it simple stupid.  :D

4k bi trebalo biti 4096 horizontalno pixela, al marketing ... sad je to valjda 4x full HD al po toj logici bi 8k trebao biti 16k tako da ne znam.


 

 

 

13 godina
offline
Re: Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon,
Antiseptik kaže...
Lenovo ne spava. Pače!
A kao što rekoh za X1 Fold, da je pola ovih stvari 'smislio' i/ili napravio Apple, svaka bi riječ počinjala s Revolucionaro! ili Amazing!. Ali, jebiga, nije Apple, prokleti kineski Lenovo je.

- nevezano za temu
Dakle, ako sam dobro shvatio, a već godinama jesam, 1920x1080 px nije 2K, ali 3840x2160 px jest 4K? Kako to, kako to, pitao bi se Vojko?! :P

 

2K je generički marketinški naziv, neki strpavaju 1920x1080 također u 2K no poznatiji je naziv 1080p za taj format što je i ispravnije, jel je to stvarno 1080 pixela na Y OS-i pa se ipak puno češće koristi 1080p a ne 2K. Točniji nazivi su FHD; WQHD; UHD a još točnije oznake su one koje spominju rezoluciju (1920x1080, 2560x1440, 3840x2160) a na proizvođačima je onda da koriste označavanje koje misle da je najprikladnije za publiku koja ih čita, tj. na nekakvim prezentacijama za široku publiku koriste se nazivi Full HD, 2K, 4K dok u tehničkoj dokumentaciji točne rezolucije.

 

Slično je s nazivom 720p koji često označava rezoluciju 1366x768, dakle točnije bi bilo 768p a koristi se ipak 720p. 

https://www.quora.com/Why-is-1366x768-called-720p-not-768p

12 godina
offline
Re: Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon,
Konačno su se udostojili staviti HDMI 2.0 na x1 model.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon,
grzzi kaže...

 apple napravi all round igrača ... ne da mi se ni čitati koliko su toga nadrobili i koliko verzija nečeg trebam uspoređivati, keep it simple stupid.  :D

4k bi trebalo biti 4096 horizontalno pixela, al marketing ... sad je to valjda 4x full HD al po toj logici bi 8k trebao biti 16k tako da ne znam. 

 Complexity is easy, simplicity is hard

16 godina
neaktivan
offline
Re: Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon,
Antiseptik kaže...
Lenovo ne spava. Pače!
A kao što rekoh za X1 Fold, da je pola ovih stvari 'smislio' i/ili napravio Apple, svaka bi riječ počinjala s Revolucionaro! ili Amazing!. Ali, jebiga, nije Apple, prokleti kineski Lenovo je.

Već dugo nije bilo nečeg revolucionarnog u računalnoj industriji i to svakako nisu ovi faceliftovi, još je manje slabašni i "bulky" (ne znam dovoljno dobar prijevod) X1 Fold. Da ga je izdao Apple svi bi ga dočekali na nož jer nije ni fukcionalno ni estetski zreo proizvod nego poluproizvod tj. koncept.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Impresivni novi ThinkPad X1 Titanium i Carbon,
Jadan AMD, pojavljuje se tek kao fusnota 14p i mislim 15p modelu.

I još kada vidim da onaj 13" iPad PRO košta skoro pa 20k kuna mogu samo reći jedno - Kinezima kapa do poda.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice