Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarnu ve

poruka: 12
|
čitano: 5.560
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarnu ve".
16 godina
offline
Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarnu ve

Ne znam jel ja ne kužim nešto dobro, ili sam glup, ali omjeri u prizori u ovoj animaciji meni nemaju nikakvog smisla... prikazuju se orbite planeta, pa unutar njih nekakve galaksije, kakve to veze ima s ičim???

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarn
Pored svake crne rupe piše ime galaksije gdje se nalazi.
Tako sam ja skužio.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2023 10:10 (crozoki).
2 godine
offline
Re: Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarn
lllnuclearlll kaže...

Ne znam jel ja ne kužim nešto dobro, ili sam glup, ali omjeri u prizori u ovoj animaciji meni nemaju nikakvog smisla... prikazuju se orbite planeta, pa unutar njih nekakve galaksije, kakve to veze ima s ičim???

 Kakve galaksije? Prikazuju se veličine crne rupe u usporedbi sa sunčevim sustavom pa je tako posljednje prikazana crna rupa veća od cijelog sunčevog sustava.

10 godina
offline
Re: Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarn
lllnuclearlll kaže...

Ne znam jel ja ne kužim nešto dobro, ili sam glup, ali omjeri u prizori u ovoj animaciji meni nemaju nikakvog smisla... prikazuju se orbite planeta, pa unutar njih nekakve galaksije, kakve to veze ima s ičim???

 Očito.

Nadglednik dina
10 godina
neaktivan
offline
Re: Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarn

Orbite (iako samo prikazane kao kružnice) su ti samo za ilustraciju veličine. 

S obzorom da je mjerna jedinica uzeta ovdje masa Sunca, a time je relevantna i veličina Sunca. Veličinu Sunca, planeta i orbite planeta u sunčevom sustavu ljudi (neki barem) mogu pojmiti donekle. 
Pa ti to prikazuju kao referencu za dalje u smislu veličine crnih rupa, a masa istih je u tekstu. Time možeš vidjeti da je neka crna rupa, npr. velika kao orbita Zemlje oko Sunca, ili veća od toga i toga, itd...

Cy
16 godina
offline
Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarnu ve

ma zbunile su me ove galaksije, očito da su samo stavljene da prikažu koja crna rupa je u kojoj galaksiji

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarnu ve

U sredini najveće crne rupe je devil himself, pazi što ti kažem. A u ovim drugima su njegovi sluge demončići. Ne može crna rupa biti bez zlikovca.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarnu ve

ovaj je napis svima nama dobronamjerno upozorenje: ne približavajte se crnim udarnim rupčagama "stvarne veličine", pa makar bile udaljene samo miljarde svjetlosnih godina, bez opravdanog razloga. i nemojte poslije da vas nitko nije upozorio i štatigajaznam. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.5.2023 10:01 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
offline
Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarnu ve

Strašno za usporediti, no nisam anksiozan zbog toga...

Brinu me budale na planetu Zemlji.

合氣道 Ne boj me se dok vičem, svađam se i psujem. Čuvaj me se kada ušutim.
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.5.2023 14:53 (Zaporožac).
 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarn
BarbaVeli kaže...

U sredini najveće crne rupe je devil himself, pazi što ti kažem. A u ovim drugima su njegovi sluge demončići. Ne može crna rupa biti bez zlikovca.

 A gdje je onda đizs?

8 godina
offline
Re: Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarn
Ova zadnja je strašna. Baš me zanima kolko je prošlo vremena od njenog nastanka po "njenom" vremenu... Bit će pet minuta 😁
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Impresivna NASA-ina animacija prikazuje stvarn
gurusinj kaže...
Ova zadnja je strašna. Baš me zanima kolko je prošlo vremena od njenog nastanka po "njenom" vremenu... Bit će pet minuta 😁

 
Ako se dobro sjećam nekih detalja iz astrofizike, vrijeme na horizontu događaja (ili iza) stane.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice