Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

poruka: 42
|
čitano: 8.885
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli".
13 godina
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

Ajde, barem u nečemu nisam prosječan

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

možemo se mi tješiti no da su to normalne fluktuacije, nisu.

znaju li znanstvenici točno koje će biti točno veće promjene, kada i sl ? i ovo su nenormalno brze promjene, ne bih želio zbog naših nasljednika da budu "naglo" veće.

 

ne znam koji pametni čovjek je rekao genijalnu izreku ali mi je već godinama u glavi;

"Ne brinite se vi ljudi za planetu Zemlju, ona će se nakon milijun godina oporaviti, brinite se za sebe i svoje nasljednike "

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
4 2 hvala 0
15 godina
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

ne samo da imam 33, nego i 24 povrh toga. sve skupa - doživotna. i doživjeh valjda sve pa mi niš nije čudno/iznenađujuće. pa čak ni najtopliji studeni u posljednjih 11 mjeseci. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 15:40 (Ajar).
Moj PC  
9 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

"dok prošlih pet godina čine top 5 najtoplijih u povijesti" 

 

 

A tako mi je loš dan od jutra, zdravlje i posao i vrijeme... Da nisam pročitao ovo u članku do kraja dana bih vjerojatno uz paracetamol i neki diazepam uzeo, ali sad sam super. Ovo je vrh, care! Puno hvala! 

 

 

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

Sunce će nas progutat svakako, prije il kasnije s Andromedom ćemo se sudarit svakako, prije il kasnije samo ne znam dal uzet benzinca il dizelaša

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Anđeo bez falinge kaže...
 

ne znam koji pametni čovjek je rekao genijalnu izreku ali mi je već godinama u glavi;

"Ne brinite se vi ljudi za planetu Zemlju, ona će se nakon milijun godina oporaviti, brinite se za sebe i svoje nasljednike "

 

Mislim da je to najbolje rekao George Carlin, zemlja je samo htjel aplastiku pa je nas izmislila :)

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2018 15:28 (syncmaster245b).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Glavas_ZG kaže...

Sunce će nas progutat svakako, prije il kasnije s Andromedom ćemo se sudarit svakako, prije il kasnije samo ne znam dal uzet benzinca il dizelaša

 Struka kaže da se svemir širi neprestano i vrlo brzo, šta znači da bi s vremenom naša galaksija mogla ostat izolirana, jer se zbog širenja praznog prostora sva materija međusobno udaljava. Možda jednog dana ljudi sa Zemlje neće imat išta za promatrat i istraživat, ili vrlo malo, a takav scenarij bi potpuno zaustavio taj najvažniji oblik ljudskog napretka.

14 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Festus kaže...
Glavas_ZG kaže...

Sunce će nas progutat svakako, prije il kasnije s Andromedom ćemo se sudarit svakako, prije il kasnije samo ne znam dal uzet benzinca il dizelaša

 Struka kaže da se svemir širi neprestano i vrlo brzo, šta znači da bi s vremenom naša galaksija mogla ostat izolirana, jer se zbog širenja praznog prostora sva materija međusobno udaljava. Možda jednog dana ljudi sa Zemlje neće imat išta za promatrat i istraživat, ili vrlo malo, a takav scenarij bi potpuno zaustavio taj najvažniji oblik ljudskog napretka.

 

 Ostati ce nasa galaksija i par lokalnih jer se drze gravitacijom.

Ali dok se to desi ljudska civilizacija ce se izmjeniti na nacine koje nemozemo ni zamisliti (ako prezivi), jer se tu radi o milijardama godina.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
AFARON kaže...
Festus kaže...
Glavas_ZG kaže...

Sunce će nas progutat svakako, prije il kasnije s Andromedom ćemo se sudarit svakako, prije il kasnije samo ne znam dal uzet benzinca il dizelaša

 Struka kaže da se svemir širi neprestano i vrlo brzo, šta znači da bi s vremenom naša galaksija mogla ostat izolirana, jer se zbog širenja praznog prostora sva materija međusobno udaljava. Možda jednog dana ljudi sa Zemlje neće imat išta za promatrat i istraživat, ili vrlo malo, a takav scenarij bi potpuno zaustavio taj najvažniji oblik ljudskog napretka.

 

 Ostati ce nasa galaksija i par lokalnih jer se drze gravitacijom.

Ali dok se to desi ljudska civilizacija ce se izmjeniti na nacine koje nemozemo ni zamisliti (ako prezivi), jer se tu radi o milijardama godina.

 Neće se ništa izmjenit.

 Izumrijeti ćemo i gotovo.

14 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Glavas_ZG kaže...
AFARON kaže...

 

 Ostati ce nasa galaksija i par lokalnih jer se drze gravitacijom.

Ali dok se to desi ljudska civilizacija ce se izmjeniti na nacine koje nemozemo ni zamisliti (ako prezivi), jer se tu radi o milijardama godina.

 Neće se ništa izmjenit.

 Izumrijeti ćemo i gotovo.

 

Ok.

16 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Anđeo bez falinge kaže...

 

"Ne brinite se vi ljudi za planetu Zemlju, ona će se nakon milijun godina oporaviti, brinite se za sebe i svoje nasljednike "

 

Prognoze su da bi već za 500 godina nakon nas stvari došle na svoje.

16 godina
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

Ja bih se zakleo da je zima 93. u Sarajevu bila jedna od najhladnijih zima ikada - sa -20 C u konstanti, a znalo se sputiti i na -30.

 

Ili je sve u ratu prštalo dezinformacijama.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

U vrijeme kralja Kolomana je bilo toplije, nego danas.

U vrijeme cara Dioklecijana bilo još toplije, nego u vrijeme Kolomana.

U vrijeme Vučedolske kulture je bilo još toplije, nego u doba cara Dioklecijana.

 

Čak 10 toplijih perioda samo imali od izlaska iz zadnjeg ledenog doba.

 

Temperature zapravo 'blago' padaju, nakon Holocenskog termalnog optimuma.

 

 

CO² nema veze sa tim temperaturama (današnjim još i manje) i bio je oko 260 ppm u najtoplijem razdoblju Holocena.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 1:34 (memulica).
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

i polako nam stiže ledeno doba.. i svizac zamota čokoladu (Vladimir Paar) 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

Autor izviješća je Manbearpig, dobitnik Nobelove nagrade 2007.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
rashomon kaže...

Ja bih se zakleo da je zima 93. u Sarajevu bila jedna od najhladnijih zima ikada - sa -20 C u konstanti, a znalo se sputiti i na -30.

 

Ili je sve u ratu prštalo dezinformacijama.

 Je zima '93 je bila strašno hladna i ovdje i bilo je jako puno snijega. Moji stalno spominju tu godinu jer smo te godine doselili iz Zagreba u selo kraj Zaprešića i u prvom mjesecu je bilo toliko snijega i takvi zapusi da su nam od nekud iz Slovenije slali ono čudo koje ispuhuje snijeg sastrane da bi mogli probiti cestu do nas jer "normalnom" mehanizacijom nije išlo. Danima smo bili zatrpani. 

A i zima tamo negdje '97 ili '98 je isto bila gadna. Onda smo bili tjedan dana bez struje a u školu nismo išli skoro dva tjedna. 

 

Al vrijeme se gleda globalno a ne lokalno. Kod tebe je hladno, kod nekoga iznadprosječno toplo. Meso, zelje i dobiš sarmu.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Judg3 Dr3dd kaže...

Autor izviješća je Manbearpig, dobitnik Nobelove nagrade 2007.

 

 

Southpark. Ludilo  Divni ste. 

 

 

Da dodam, malo doprinosa kad se uozbiljimo...

 

1) Povijest se ne računa od otvaranja nečijeg accounta na Facebooku, niti od prvog rođendana Justina Biebera. Dakle, najtoplije godine se ne mogu znati bez ostatka pisane povijesti, što je vrlo subjektivno sklisko za znanstveno proučavanje, i vrlo kratko.

 

2) Termometrija je dobila neke instrumente i brojke tek u 17. stoljeću. I to je premalo za znati top 5 najtoplijih godina ( opet sam veselo raspoložen jako tom izjavom autora ).

 

3) Ljudska vrsta svojim djelovanjem čini ono što i treba činiti; situacija je takva kakva jeste; da je mogla drugačije, bila bi. Nismo jedina vrsta koja je izazvala mega klimatske promjene. Počelo je od biomase bakterija koje su proizvodile kisik (cianobakterije), isprva sramežljivo i nezamjetno u populaciji većine anaerobnih mikroorganizama koji su živjeli od sulfata. I eto danas imamo kisik, ali su zato danas katastrofalno male populacije nekadašnjih anaeorbnih vladara. Zatim je uslijedio niz drugih promjena, a kroz sve eone je uvijek bilo vrsta koje su bujale na štetu ostalog živog svijeta. I danas, za vrijeme eksplozije dominacije ljudi, mnoge vrste izumiru, ali neke jako bujaju (vidi o najezdi golemih kraba u sjevernom moru).

 

Priroda ide dalje, kosmos ide dalje s lakoćom, sve živi i ide; tenzija je samo u ljudskom umu. Hoće li nas biti ili neće? Koga briga? E tu jedino upada ljudski um kao sredstvo da nađe način preživjeti kad nas priroda pohodi posljedicama našeg življenja. Ljudski um je sredstvo koje će nam i dalje biti jedina stvar za adaptirati se i pronijeti ovu vrstu dalje, dokle ide, neka ide.

 

 

 

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 10:13 (Zeljko B).
15 godina
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

Evo ga htio zimske gume kupiti ali sada ništa.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Anđeo bez falinge kaže...

i polako nam stiže ledeno doba.. i svizac zamota čokoladu (Vladimir Paar) 

 

 

Nema to veze sa Vladimirom Paarom ili čokoladama, jer to su samo neke znanstvene činjenice ili osnove klimatskih ciklusa na Zemlji.

 

Ledeno doba će sigurno doći.

 

 

Zasad nema panike od ledenog doba, jer se tek vraćamo na temperature iz Srednjeg vijeka i oporavljamo se od hladnijeg razdoblja AKA Malog ledenog doba.

 

Jedino je pitanje hoće li se zagrijavanje nastaviti i dalje ili ćemo nakon toplog radoblja ponovno ući u hladnije. Prije ledenog doba obično ide kontinuirano zagrijavanje, a na kraju njega ide 'strmoglavi' pad nazad u ledeno doba. 

 

To je ta 'kvaka 22' i zašto je Paar u pravu.

 

 

Što nam je više toplije, to smo bliži ledenom dobu.

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 11:26 (memulica).
6 godina
protjeran
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
memulica kaže...

U vrijeme kralja Kolomana je bilo toplije, nego danas.

U vrijeme cara Dioklecijana bilo još toplije, nego u vrijeme Kolomana.

U vrijeme Vučedolske kulture je bilo još toplije, nego u doba cara Dioklecijana.

 

Čak 10 toplijih perioda samo imali od izlaska iz zadnjeg ledenog dob

 

 aj okej..

i , je li to znanstveno objašnjenje ili znanost uopće ne konta kakve će se klimatske promjene dogoditi u npr sljedećih 100 godina ?

sjećam se 2012, doček božića i temp. je bila 24 C....

mogu prihvatiti taj postulat da se Ne ZNA što globalno zatopljene donosi..

povišenje razine mora, eto, npr. 5 metara u sljedežih 50 godina. dobro, tako danas 90 % znanstvenika razmišlja.

mene zanima kako se sve preokrene i nastane ledeno doba i samim time bi se razina mora trebala povući..

 

samo to...

 

ne trolam...

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

 

Predviđanje što će se dogoditi za 100 godina!? 5m u 50 godina!? 

 

To je nije znanost, nego šarlatanstvo.

 

 

 

Zasad imamo neke teze o početku i završetku ledenih doba, ali sve je to kilavo i još uvijek tapkamo u mraku.

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
ddarknessfairyy kaže...
rashomon kaže...

Ja bih se zakleo da je zima 93. u Sarajevu bila jedna od najhladnijih zima ikada - sa -20 C u konstanti, a znalo se sputiti i na -30.

 

Ili je sve u ratu prštalo dezinformacijama.

 Je zima '93 je bila strašno hladna i ovdje i bilo je jako puno snijega. Moji stalno spominju tu godinu jer smo te godine doselili iz Zagreba u selo kraj Zaprešića i u prvom mjesecu je bilo toliko snijega i takvi zapusi da su nam od nekud iz Slovenije slali ono čudo koje ispuhuje snijeg sastrane da bi mogli probiti cestu do nas jer "normalnom" mehanizacijom nije išlo. Danima smo bili zatrpani. 

A i zima tamo negdje '97 ili '98 je isto bila gadna. Onda smo bili tjedan dana bez struje a u školu nismo išli skoro dva tjedna. 

 

Al vrijeme se gleda globalno a ne lokalno. Kod tebe je hladno, kod nekoga iznadprosječno toplo. Meso, zelje i dobiš sarmu.

 sad zamisli kako je bilo te godine na vrhu velebita, mislim da smo jedne večeri zabilježili -37°c

neću je se sjećati po dobrom - završio sam s teškom upalom pluća i bubrega, ali sam barem nenadano dočekao božić doma na kućnoj njezi

10 godina
online
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
picajzla0707 kaže...

 sad zamisli kako je bilo te godine na vrhu velebita, mislim da smo jedne večeri zabilježili -37°c

neću je se sjećati po dobrom - završio sam s teškom upalom pluća i bubrega, ali sam barem nenadano dočekao božić doma na kućnoj njezi

 Neću ni zamišljat jer mi je odmah zima čim vidim brojku.  Valjda sam u prošlom životu bila onaj Azijski magarac koji obožava toplinu. Evo sad je u kući 19°C ja imam na sebi 3 majice dugih rukava i kapu na glavi 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
6 godina
protjeran
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
memulica kaže...

 

Predviđanje što će se dogoditi za 100 godina!? 5m u 50 godina!? 

 

To je nije znanost, nego šarlatanstvo.

 

 

 

 bravo genije.

daklem...svi ti magistri i doturi koji se pojave na televiziji koji proučavaju klimatske promjene i za slijedećih 100 godina su budale.

super, imaš cool afatar, ti si misliš da si snažno pametan...

čestitam.

te dijelove znanosti ti super razumiješ, i to je to.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
E što misliš zašto sam se 'udao' u zadar i ne prelazim velebit od studenog do lipnja :)))
16 godina
offline
Imate li manje od 33 godine nikada niste doživjeli

Pozdrav ekipica!

 

Koliko jaku kognitivnu disonancu moraš imati da budeš "skeptik" ili protivnik teorije globalnog zatopljenja ili klimatskih promjena? 

 

Kako možete zanemariti ogromnu količinu dokaza iz različitih izvora?

Ledene jezgre sa Grenlanda i Antarktike iz kojih se vrlo precizno mogu napraviti mjerenja razine co2 u atmosferi, topline, vlažnosti i raznih partikulata do nekih milijun godina unatrag sa vrlo finom granularnosti podataka. Polen iz tresetišta u Švedskoj. Količina i sadržaj sedimenta u oceanima. Godovi na stablima (živućim i okaminama), i more drugih.

 

Većina znanstvene zajednice se slaže da su ljudi odgovorni za promjene u sastavu naše atmosfere i da te promjene vode ka globalnom zatopljenju ili klimatskim promjenama.

 

Recimo da ih poslušamo i počnemo se racionalnije i moralnije odnositi prema našem okolišu, drugim ljudima, sebi samima i ostalim životnim oblicima koji su naši suputnici na ovom planetu.

Recimo da prestanemo silovati planetu, smanjimo razine CO2, metana i ostalih sranja koja ispuštamo u atmosferu. Prestanemo se odnositi prema morima i oceanima kao kantama za smeće koje nemaju dno. Maknemo se od ovog ispraznog konzumerizma i planiranog zastarijevanja koje će nas doći glave, uglavnom razumijete što želim reći…

 

Recimo da nakon ove naše transformacije ispadne da su bili u krivu! Pa dobili smo bolji svijet za nas i našu djecu i sva ostala živa bića na ovom planetu, velika greška 😉

 

Zadnji modeli i dokazi sa terena ukazuju na to da se promjene između stabilnih klimatskih perioda događaju unutar nekoliko godina! Vrijeme ide, a mi guramo glavu u pijesak.

 

Izvrstan presjek paleoklimatologije i razvoja naše spoznaje o promjenama koje radimo:

 

https://www.amazon.com/Climate-Crash-Abrupt-Change-Future/dp/0309093120

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Anđeo bez falinge kaže...

i polako nam stiže ledeno doba.. i svizac zamota čokoladu (Vladimir Paar) 

 indijanci skupljaju drva, ergo: 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Ajar kaže..

 indijanci skupljaju drva, ergo: 

genevacijo.

zaaaaaaa boli me kurac---

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
picajzla0707 kaže...
ddarknessfairyy kaže...
rashomon kaže...

Ja bih se zakleo da je zima 93. u Sarajevu bila jedna od najhladnijih zima ikada - sa -20 C u konstanti, a znalo se sputiti i na -30.

 

Ili je sve u ratu prštalo dezinformacijama.

 Je zima '93 je bila strašno hladna i ovdje i bilo je jako puno snijega. Moji stalno spominju tu godinu jer smo te godine doselili iz Zagreba u selo kraj Zaprešića i u prvom mjesecu je bilo toliko snijega i takvi zapusi da su nam od nekud iz Slovenije slali ono čudo koje ispuhuje snijeg sastrane da bi mogli probiti cestu do nas jer "normalnom" mehanizacijom nije išlo. Danima smo bili zatrpani. 

A i zima tamo negdje '97 ili '98 je isto bila gadna. Onda smo bili tjedan dana bez struje a u školu nismo išli skoro dva tjedna. 

 

Al vrijeme se gleda globalno a ne lokalno. Kod tebe je hladno, kod nekoga iznadprosječno toplo. Meso, zelje i dobiš sarmu.

 sad zamisli kako je bilo te godine na vrhu velebita, mislim da smo jedne večeri zabilježili -37°c

neću je se sjećati po dobrom - završio sam s teškom upalom pluća i bubrega, ali sam barem nenadano dočekao božić doma na kućnoj njezi

 

Preživio upalu pluća iste godine.

 

Jebiga, sati čekanja u redu za vodu i tegljenje 25-30 litara na -20 ima svoju cijenu.

 

Ali ne sporim članak, sve nakon te godine djeluje kao globalno zatopljenje, zaista.

16 godina
offline
Re: Imate li manje od 33 godine nikada niste doživ
Anđeo bez falinge kaže...
memulica kaže...

 

Predviđanje što će se dogoditi za 100 godina!? 5m u 50 godina!? 

 

To je nije znanost, nego šarlatanstvo.

 

 

 

 bravo genije.

daklem...svi ti magistri i doturi koji se pojave na televiziji koji proučavaju klimatske promjene i za slijedećih 100 godina su budale.

super, imaš cool afatar, ti si misliš da si snažno pametan...

čestitam.

te dijelove znanosti ti super razumiješ, i to je to.

 

Ne patim od straha od autoriteta i nisam očaran nečijim titulama, kao ti i nije me uopće strah reći da je car gol.

 

Svakodnevno treba ukazivati na šarlatane, lažne proroke i ostali bezobrazni kokolj, a koji se nakupio u znanstvenoj zajednici zadnjih godina i koji širi paniku&strah među napaćenim narodom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.11.2018 22:44 (memulica).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice