Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaja mo

poruka: 40
|
čitano: 13.082
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaja mo".
5 godina
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
bloodborne kaže...

i sto dobim sa youtube-om ? algoritme koji mi stalno pustaju playlistu koju sam
vec slusao odnosno ponavlja mi pjesme konstantno, drugo ako hocu bez reklama
onda ili plati ili vanced, sto je odlicno za ljude koji su informaticki pismeni.

onda opet ak sam na tv-u reklame su tu uvijek. nisam koristio yt music
pa necu komentirati ali govoreci o klasicnom yt videu. ne vidim benificije
ne radi u pozadini ( free verzija ), "treba" ti vanced pretplata je bez vpn
duplo skuplja od recimo spotify-a. video ždere puno više neta, tak da generalno
ne vidim odnosno ne dozivljavam youtube kao servis za slusanje glazbe odavno.

youtube je bio super za gledanje glupavih spotova i videa dok sam bio klinac
i tada za povremeno slusanje glazbe. danas ga eventualno upalim za neku recenziju/
vijest.

 Ovo je za popizdit. Nisam koristio placeni Youtube, ali algoritam i mogucnosti customizacije su katastrofa

 

YT je opcenito zapeo tamo u 2010.oj featureima... kojih jednostavno nema

 

Glavni feature je tzv. echo chamber efekt gdje ce ti servirati jos onoga sto je sto slicnije onome sto si vec gledao, tako da zapravo od milijuna videa i tisuca kreatora imas klaustrofobni osjecaj da na YT nema uopce sadrzaja, jer se stalno vrte iste teme. To je jedan od razloga stos e teorije zavjere sire ko sumski pozari: kad YT algoritam uzme maha, samo ti ta sranja prikazuje. Ali skrenuo sam s teme 

 

Reklame su po meni nedopustive za placeni streaming sadrzaj, cija je ideja gledam OVO i gledam SADA. Ako zelis besplatno, nek ti sponzori koji su to platili (jer nista nije besplatno) guraju niz grlo svoju propagandu. 

 

S druge strane, ako si platio, onda sponzori nemaju sta tu "sponzorirati". 

 

Npr RTL play uredno prikazuje reklame kao da gledas TV: upotpunili su svoje iskustvo "internet streamanja" da izgleda identicno kao i "TV streamanje", time ponistavajuci cijelu poantu on-demanda. 

 

Odlucim pogledati seriju/emisiju kasnije, i onda moram svakih 5min gledati 15min reklama. Al opet dolazimo do toga: tako je jer je besplatno pa placas reklamama

13 godina
offline
Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaja mo

Plaćaš i HTV pa gledaš non stop reklame.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
encoding kaže...
bloodborne kaže...

i sto dobim sa youtube-om ? algoritme koji mi stalno pustaju playlistu koju sam
vec slusao odnosno ponavlja mi pjesme konstantno, drugo ako hocu bez reklama
onda ili plati ili vanced, sto je odlicno za ljude koji su informaticki pismeni.

onda opet ak sam na tv-u reklame su tu uvijek. nisam koristio yt music
pa necu komentirati ali govoreci o klasicnom yt videu. ne vidim benificije
ne radi u pozadini ( free verzija ), "treba" ti vanced pretplata je bez vpn
duplo skuplja od recimo spotify-a. video ždere puno više neta, tak da generalno
ne vidim odnosno ne dozivljavam youtube kao servis za slusanje glazbe odavno.

youtube je bio super za gledanje glupavih spotova i videa dok sam bio klinac
i tada za povremeno slusanje glazbe. danas ga eventualno upalim za neku recenziju/
vijest.

 Ovo je za popizdit. Nisam koristio placeni Youtube, ali algoritam i mogucnosti customizacije su katastrofa

 

YT je opcenito zapeo tamo u 2010.oj featureima... kojih jednostavno nema

 

Glavni feature je tzv. echo chamber efekt gdje ce ti servirati jos onoga sto je sto slicnije onome sto si vec gledao, tako da zapravo od milijuna videa i tisuca kreatora imas klaustrofobni osjecaj da na YT nema uopce sadrzaja, jer se stalno vrte iste teme. To je jedan od razloga stos e teorije zavjere sire ko sumski pozari: kad YT algoritam uzme maha, samo ti ta sranja prikazuje. Ali skrenuo sam s teme 

 

Reklame su po meni nedopustive za placeni streaming sadrzaj, cija je ideja gledam OVO i gledam SADA. Ako zelis besplatno, nek ti sponzori koji su to platili (jer nista nije besplatno) guraju niz grlo svoju propagandu. 

 

S druge strane, ako si platio, onda sponzori nemaju sta tu "sponzorirati". 

 

Npr RTL play uredno prikazuje reklame kao da gledas TV: upotpunili su svoje iskustvo "internet streamanja" da izgleda identicno kao i "TV streamanje", time ponistavajuci cijelu poantu on-demanda. 

 

Odlucim pogledati seriju/emisiju kasnije, i onda moram svakih 5min gledati 15min reklama. Al opet dolazimo do toga: tako je jer je besplatno pa placas reklamama

 

sa ublock i adblocker plus nema reklama na rtl play'u.

5 godina
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
another kaže...

Plaćaš i HTV pa gledaš non stop reklame.

 HTV nit placam nit gledam, ali to je dobra poanta, s tim da su oni iznimka: ostale komercijalne TV kanale ne placas, pa zato imaju reklame

 

S druge strane, ne pratim previse ove sportske, ali koliko se sjecam na HBO nije bilo reklama osim za HBO-ove showove, sto je dio samog sadrzaja TV-a (interna reklama), ne guraju ti rjesenja za cukljeve i kurje oci npr. 

 

Cryogenic kaže...
encoding kaže...
bloodborne kaže...

i sto dobim sa youtube-om ? algoritme koji mi stalno pustaju playlistu koju sam
vec slusao odnosno ponavlja mi pjesme konstantno, drugo ako hocu bez reklama
onda ili plati ili vanced, sto je odlicno za ljude koji su informaticki pismeni.

onda opet ak sam na tv-u reklame su tu uvijek. nisam koristio yt music
pa necu komentirati ali govoreci o klasicnom yt videu. ne vidim benificije
ne radi u pozadini ( free verzija ), "treba" ti vanced pretplata je bez vpn
duplo skuplja od recimo spotify-a. video ždere puno više neta, tak da generalno
ne vidim odnosno ne dozivljavam youtube kao servis za slusanje glazbe odavno.

youtube je bio super za gledanje glupavih spotova i videa dok sam bio klinac
i tada za povremeno slusanje glazbe. danas ga eventualno upalim za neku recenziju/
vijest.

 Ovo je za popizdit. Nisam koristio placeni Youtube, ali algoritam i mogucnosti customizacije su katastrofa

 

YT je opcenito zapeo tamo u 2010.oj featureima... kojih jednostavno nema

 

Glavni feature je tzv. echo chamber efekt gdje ce ti servirati jos onoga sto je sto slicnije onome sto si vec gledao, tako da zapravo od milijuna videa i tisuca kreatora imas klaustrofobni osjecaj da na YT nema uopce sadrzaja, jer se stalno vrte iste teme. To je jedan od razloga stos e teorije zavjere sire ko sumski pozari: kad YT algoritam uzme maha, samo ti ta sranja prikazuje. Ali skrenuo sam s teme 

 

Reklame su po meni nedopustive za placeni streaming sadrzaj, cija je ideja gledam OVO i gledam SADA. Ako zelis besplatno, nek ti sponzori koji su to platili (jer nista nije besplatno) guraju niz grlo svoju propagandu. 

 

S druge strane, ako si platio, onda sponzori nemaju sta tu "sponzorirati". 

 

Npr RTL play uredno prikazuje reklame kao da gledas TV: upotpunili su svoje iskustvo "internet streamanja" da izgleda identicno kao i "TV streamanje", time ponistavajuci cijelu poantu on-demanda. 

 

Odlucim pogledati seriju/emisiju kasnije, i onda moram svakih 5min gledati 15min reklama. Al opet dolazimo do toga: tako je jer je besplatno pa placas reklamama

 

sa ublock i adblocker plus nema reklama na rtl play'u.

 S ublockom mi RTL play ne radi: kaze da nije kompatibilan browser. Kad ga ugasim, magicno postane kompatibilan 

4 godine
protjeran
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
encoding kaže...
bloodborne kaže...

i sto dobim sa youtube-om ? algoritme koji mi stalno pustaju playlistu koju sam
vec slusao odnosno ponavlja mi pjesme konstantno, drugo ako hocu bez reklama
onda ili plati ili vanced, sto je odlicno za ljude koji su informaticki pismeni.

onda opet ak sam na tv-u reklame su tu uvijek. nisam koristio yt music
pa necu komentirati ali govoreci o klasicnom yt videu. ne vidim benificije
ne radi u pozadini ( free verzija ), "treba" ti vanced pretplata je bez vpn
duplo skuplja od recimo spotify-a. video ždere puno više neta, tak da generalno
ne vidim odnosno ne dozivljavam youtube kao servis za slusanje glazbe odavno.

youtube je bio super za gledanje glupavih spotova i videa dok sam bio klinac
i tada za povremeno slusanje glazbe. danas ga eventualno upalim za neku recenziju/
vijest.

 Ovo je za popizdit. Nisam koristio placeni Youtube, ali algoritam i mogucnosti customizacije su katastrofa

 

YT je opcenito zapeo tamo u 2010.oj featureima... kojih jednostavno nema

 

Glavni feature je tzv. echo chamber efekt gdje ce ti servirati jos onoga sto je sto slicnije onome sto si vec gledao, tako da zapravo od milijuna videa i tisuca kreatora imas klaustrofobni osjecaj da na YT nema uopce sadrzaja, jer se stalno vrte iste teme. To je jedan od razloga stos e teorije zavjere sire ko sumski pozari: kad YT algoritam uzme maha, samo ti ta sranja prikazuje. Ali skrenuo sam s teme 

 

Reklame su po meni nedopustive za placeni streaming sadrzaj, cija je ideja gledam OVO i gledam SADA. Ako zelis besplatno, nek ti sponzori koji su to platili (jer nista nije besplatno) guraju niz grlo svoju propagandu. 

 

S druge strane, ako si platio, onda sponzori nemaju sta tu "sponzorirati". 

 

Npr RTL play uredno prikazuje reklame kao da gledas TV: upotpunili su svoje iskustvo "internet streamanja" da izgleda identicno kao i "TV streamanje", time ponistavajuci cijelu poantu on-demanda. 

 

Odlucim pogledati seriju/emisiju kasnije, i onda moram svakih 5min gledati 15min reklama. Al opet dolazimo do toga: tako je jer je besplatno pa placas reklamama

 ma youtube je uzasan barem meni za slusanje glazbe. ja sam koristio par mjeseci premium preko vpn-a s adresom
 u indiji za kojih 18kn ? ako se dobro sjecam, onda je dosao vanced i rekao sam jebite se nedam vam ni tih bijednih 18kn vise.

 e sad kaj se tice tih RTL play itd ja ti nase programe ne gledam, tj uopce ne gledam tv.
 telka mi je doslovno za plejku i netflix kad cura dode. ja netflix upalim jednom mjesecno
 pogledam 2 ep dokumentarca i to je to. politika tv-a mi je cim manje, tim bolje.

 i zapravo sam, sam netflix zbog cure i uzeo. ali spotify mi je super, isprobavam zadnjih dana free hifi verziju
 tidala ali moram priznati da sa svojim slusalicama obje u rangu 100 eura ne primjetim neku razliku u kvaliteti.
 mozda je tidal mrvicu glasniji, ali to je to. tako da ostajem pri spotifyu, osim ako se netko od mojih
 ne odluci pa uzmemo taj family pack za 5ero ljudi mislim da je jeftiniji od spotifyevog.

Discord za BUG-ovce https://discord.gg/Yu9aTxk
13 godina
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
Dojitza kaže...
Marko :D kaže...

Pa u tom grmu i leži zec. Telemach ne može ponuditi televizijsku uslugu jer im trenutni zakon to ne dozvoljava. Dakle, po sadašnjem zakonu nakladnik kanala ne može ujedno biti i distributer. Ili drugim riječima, zato što UG ima Novu TV, Domu TV i još hrpu kanala, zato Telemach koji je također u njihovom vlasništvu, ne može ponuditi EON uslugu.

 

Iz Telemacha su također najavili izgradnju 4000 km optičke mreže i pokretanje fiksne usluge do kraja godine. S radovima su već počeli u Zagrebu sredinom veljače, te su rekli da planiraju ponuditi brzine do 10 Gb/s.

 

Jel ti sada malo jasnije?

Nazalost nije :(

Ne vidim kako je a1 i dt-u imalo u interesu pucati sebe u nogu kako bi susedu bilo neugodno zbog glasnih zvukova pucanja u nogu.

Okej, tih par milijuna manje um-u, ali dugotrajna steta po pitanju broja korisnika i ugleda je puno veca lova.

Idemo ispočetka.

 

U Hrvatskoj trenutno imamo duopol; A1 i HT. U duopolu dvije firme si nisu konkurencija i zbog toga što trećeg igrača nema, mogu dogovarati cijene kako to njima paše. Najgora moguća situacija za njih je da se pojavi treći igrač jer onda više ne mogu manipulirati tržištem i tu sada upada Telemach.

 

Zakon je takav kakav je; nakladnik kanala (UG; Nova TV, Doma TV, N1, SK,...) ne može biti i distributer kanala (UG; Telemach). To omogućuje duopolu dogovor i pošto ne mogu direktno Telemach izbaciti iz tržišta, ono što mogu i što je dozvoljeno po zakonu jest da se dogovore kako će izbaciti TV kanale od UG sa svojih platforma.

 

I nema veze što je N1 najgledaniji kanal na uslugama naplatne televizije, što će korisnici u najgorem mogućem slučaju napraviti? Otići kod drugog operatera? Pa to baš i nema smisla jer isti kanal nije u ponudi ni kod tog drugog operatera. 

Dakle, N1 je doslovno izbačen iz tržišta jer ne postoji mogućnost gledanja tog kanala. Dobro, N1 se može gledati besplatno na njihovoj situaciji, ali SK kanale ne možeš tako da su oni najviše u gubitku.

 

Ako si malo pratio prepucavanja UG i A1 u medijima, možeš vidjeti da tu nešto ne štima. Telemach najavi izgradnju optičke infrastrukture, par dana nakon nestaju kanali UG iz A1. Na optužbe UG da ih A1 namjerno izbacuje, iz A1 odgovaraju kako su htjeli posebno otkupiti N1 i dva kanala SK, te da to nije bilo moguće. Onda su se javili iz UG i rekli kako su pristali na cijenu od 75 lipa za N1 (koju je odredio A1), štoviše, rekli su kako bi im kanal ustupili i besplatno jer im nije cilj na njemu zaraditi nego imati bar nekakvu gledanost. Tu ih A1 ponovno odbija, bez obzira što su prije toga iskazali interes za N1, a razlog odbijanja nije poznat no može se pretpostaviti.

 

I tu sada dolazimo do trenutne situacije gdje UG želi lansirati N1 u nacionalnoj DVB-T2 mrežu, ali zbog toga što natječaj za koncesije nije napravljen, trenutno ne mogu. Druga stvar koji UG najviše želi jest novi ZEM (zakon o elektroničkim medijima) koji bi dozvolio da nakladnik kanala može biti i distributer što bi napokon dozvolilo da Telemach ponudi vlastitu televizijsku uslugu. Jer, UG ima EON spreman, samo čeka promijenu zakona da ga može ponuditi u RH.

 

Ako ti sad nije jasno, ne znam stvarno na koji bi ti način mogao to detaljnije objasnit. Da smiju ponuditi EON, imali bi svoje TV kanale u ponudi i tko bi ih htio gledati, jednostavno bi prešao na Telemach i to je to. Ali ovako kada nitko ne nudi te kanale, korisnici ih ne mogu gledati jer ih nitko nema u ponudi.

13 godina
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
Marko :D kaže...

 

I nema veze što je N1 najgledaniji kanal na uslugama naplatne televizije, što će korisnici u najgorem mogućem slučaju napraviti? Otići kod drugog operatera? Pa to baš i nema smisla jer isti kanal nije u ponudi ni kod tog drugog operatera. 

Dakle, N1 je doslovno izbačen iz tržišta jer ne postoji mogućnost gledanja tog kanala. Dobro, N1 se može gledati besplatno na njihovoj situaciji, ali SK kanale ne možeš tako da su oni najviše u gubitku.

 

Mislim da je N1 još dostupan na HT-u, Optimi i Total TV-u.

Da N1 hoće nacionalnu zemaljsku koncesiju pa ih tu blokiraju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 14:56 (another).
15 godina
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
Marko :D kaže...
Dojitza kaže...
Marko :D kaže...

Pa u tom grmu i leži zec. Telemach ne može ponuditi televizijsku uslugu jer im trenutni zakon to ne dozvoljava. Dakle, po sadašnjem zakonu nakladnik kanala ne može ujedno biti i distributer. Ili drugim riječima, zato što UG ima Novu TV, Domu TV i još hrpu kanala, zato Telemach koji je također u njihovom vlasništvu, ne može ponuditi EON uslugu.

 

Iz Telemacha su također najavili izgradnju 4000 km optičke mreže i pokretanje fiksne usluge do kraja godine. S radovima su već počeli u Zagrebu sredinom veljače, te su rekli da planiraju ponuditi brzine do 10 Gb/s.

 

Jel ti sada malo jasnije?

Nazalost nije :(

Ne vidim kako je a1 i dt-u imalo u interesu pucati sebe u nogu kako bi susedu bilo neugodno zbog glasnih zvukova pucanja u nogu.

Okej, tih par milijuna manje um-u, ali dugotrajna steta po pitanju broja korisnika i ugleda je puno veca lova.

Idemo ispočetka.

 

U Hrvatskoj trenutno imamo duopol; A1 i HT. U duopolu dvije firme si nisu konkurencija i zbog toga što trećeg igrača nema, mogu dogovarati cijene kako to njima paše. Najgora moguća situacija za njih je da se pojavi treći igrač jer onda više ne mogu manipulirati tržištem i tu sada upada Telemach.

 

Zakon je takav kakav je; nakladnik kanala (UG; Nova TV, Doma TV, N1, SK,...) ne može biti i distributer kanala (UG; Telemach). To omogućuje duopolu dogovor i pošto ne mogu direktno Telemach izbaciti iz tržišta, ono što mogu i što je dozvoljeno po zakonu jest da se dogovore kako će izbaciti TV kanale od UG sa svojih platforma.

 

I nema veze što je N1 najgledaniji kanal na uslugama naplatne televizije, što će korisnici u najgorem mogućem slučaju napraviti? Otići kod drugog operatera? Pa to baš i nema smisla jer isti kanal nije u ponudi ni kod tog drugog operatera. 

Dakle, N1 je doslovno izbačen iz tržišta jer ne postoji mogućnost gledanja tog kanala. Dobro, N1 se može gledati besplatno na njihovoj situaciji, ali SK kanale ne možeš tako da su oni najviše u gubitku.

 

Ako si malo pratio prepucavanja UG i A1 u medijima, možeš vidjeti da tu nešto ne štima. Telemach najavi izgradnju optičke infrastrukture, par dana nakon nestaju kanali UG iz A1. Na optužbe UG da ih A1 namjerno izbacuje, iz A1 odgovaraju kako su htjeli posebno otkupiti N1 i dva kanala SK, te da to nije bilo moguće. Onda su se javili iz UG i rekli kako su pristali na cijenu od 75 lipa za N1 (koju je odredio A1), štoviše, rekli su kako bi im kanal ustupili i besplatno jer im nije cilj na njemu zaraditi nego imati bar nekakvu gledanost. Tu ih A1 ponovno odbija, bez obzira što su prije toga iskazali interes za N1, a razlog odbijanja nije poznat no može se pretpostaviti.

 

I tu sada dolazimo do trenutne situacije gdje UG želi lansirati N1 u nacionalnoj DVB-T2 mrežu, ali zbog toga što natječaj za koncesije nije napravljen, trenutno ne mogu. Druga stvar koji UG najviše želi jest novi ZEM (zakon o elektroničkim medijima) koji bi dozvolio da nakladnik kanala može biti i distributer što bi napokon dozvolilo da Telemach ponudi vlastitu televizijsku uslugu. Jer, UG ima EON spreman, samo čeka promijenu zakona da ga može ponuditi u RH.

 

Ako ti sad nije jasno, ne znam stvarno na koji bi ti način mogao to detaljnije objasnit. Da smiju ponuditi EON, imali bi svoje TV kanale u ponudi i tko bi ih htio gledati, jednostavno bi prešao na Telemach i to je to. Ali ovako kada nitko ne nudi te kanale, korisnici ih ne mogu gledati jer ih nitko nema u ponudi.

Hvala na trudu i detaljnom odgovoru.

Ako je cilj onemogučiti ljudima da gledaju n1/sportklub stvar je jasna. Ipak mene muči to što mi taj cilj nema smisla iz pozicije a1 i dt. Kad tad će n1 dobiti koncesiju za zemaljsko emitiranje i također telemach zakonsko pravo da ponudi eon uslugu. Ne vidim kako A1 i DT profitiraju kratkotrajnim izbacivanjem njihovih kanala s hrvatskog tržišta - čini mi se da si time čine veću štetu (veći broj korisnika odlazi na telemach eon kada ga ponude ili čak i sad, ukida tv uslugu i odlučuje se na ilegalne iptv providere). 

13 godina
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
encoding kaže...
bloodborne kaže...

i sto dobim sa youtube-om ? algoritme koji mi stalno pustaju playlistu koju sam
vec slusao odnosno ponavlja mi pjesme konstantno

Glavni feature je tzv. echo chamber efekt gdje ce ti servirati jos onoga sto je sto slicnije onome sto si vec gledao, tako da zapravo od milijuna videa i tisuca kreatora imas klaustrofobni osjecaj da na YT nema uopce sadrzaja, jer se stalno vrte iste teme. To je jedan od razloga stos e teorije zavjere sire ko sumski pozari: kad YT algoritam uzme maha, samo ti ta sranja prikazuje. Ali skrenuo sam s teme 

 

To je živa istina, taj njihov ponavljajući jednolični algoritam sugestija koji se vrti u krug. Al ne slušam toliko glazbu, neki band koji mi je dobar nađem njegove najveće hitove koji su dostupni na yt i to mi je dovoljno.

13 godina
offline
Re: Ilegalni streaming prijenosi sportskih događaj
Dojitza kaže...

Ipak mene muči to što mi taj cilj nema smisla iz pozicije a1 i dt. Kad tad će n1 dobiti koncesiju za zemaljsko emitiranje i također telemach zakonsko pravo da ponudi eon uslugu. 

Kako nema? UG je platila prava na sportske događaje koje nitko neće moći gledati i oni su tada u gubitku. Ne vjerujem da konkurenciji to ne paše.

 

Kada će biti napravljen natječaj za nacionalnu koncesiju i kada će doći ZEM na glasanje u sabor, ne zna se. Može sutra, a može za tri godine. HT kanale UG ima u ponudi do kraja 6. ili 7. mjeseca, kada im isteče ugovor s istima. Kako sada stvari stoje, HT također govori kako im je ponuda neodgovarajuća, baš kao i A1. Ako se do tada zakon ne promijeni, SK se loše piše.

 

Upravo stoga iz UG non-stop pozivaju na izmjenu zakona, ali uvijek dobivaju odgovor "za par tjedana".

Dojitza kaže...

Ne vidim kako A1 i DT profitiraju kratkotrajnim izbacivanjem njihovih kanala s hrvatskog tržišta - čini mi se da si time čine veću štetu (veći broj korisnika odlazi na telemach eon kada ga ponude ili čak i sad, ukida tv uslugu i odlučuje se na ilegalne iptv providere). 

Pa evo ti za primjer Discovery Networks i njihovi kanali; u Hrvatskoj ih više nema jer trenutni zakon to dopušta. Ista bi se situacija mogla dogoditi s SK ako se zakon ne promijeni u dogledno vrijeme.

 

A A1 i HT se ne moraju bojati egzodusa korisnika, bar ne još budući da se fiksna usluga Telemacha planira pokrenuti tek krajem godine i to ne svugdje nego gdje će imat vlastitu infrastrukturu do tada. Navale na ilegalne IPTV usluge neće biti jer većina korisnika to niti zna namjestiti niti sumnjam da bi se upuštali u takve gluposti kada imaju jednostavniju alternativu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.4.2021 17:26 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice