IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih kuć

poruka: 7
|
čitano: 2.366
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih kuć".
4 godine
protjeran
offline
IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih kuć

Nadam se da će uskoro proći i ovaj hype sa pametnim uređajima, umjetnom inteligencijom itd....potrebna je još jedna AI zima sljedećih dvadesetak godina.

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih
Što je pametno u ovim uređajima? To su uređaji koji su daljinski upravljani i bežično povezivi. Sva pamet je u korištenju naziva "smart".
Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih
Što je pametno u ovim uređajima? To su uređaji koji su daljinski upravljani i bežično povezivi. Sva pamet je u korištenju naziva "smart".
Stručnjak za odmaganje...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih
Trebao bi jednu pametnu WC školjku
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih
mario.L_hr kaže...
Što je pametno u ovim uređajima? To su uređaji koji su daljinski upravljani i bežično povezivi. Sva pamet je u korištenju naziva "smart".

 Pametni uređaji po kući imaju potencijala, ali ne na način da svaki bude odvojen i da radi po svom. Kuća bi, po meni, trebala biti pametna, pratiti zauzetost, regulirati grijanje i klimatizaciju po potrebi, slati robete da čiste, gasiti uređaje kad nikog nema i takve stvari...

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih
Projektima strojarske instalacije godinama. Tijekom tih godina odradio sam dosta projekata u kojima je bio visoki stupanj automatizacija raznih elemenata. Svi oni rade po više ili manje kvalitetnom algoritmu. Algoritmi i integraciju odrađuju automatičari. Tako da to nije ništa novo. Samo upgrade postojećeg u skladu s novim tehnologijama.
Svi danas nastoje prodati "pametne" uređaje koji to u biti nisu.
Stručnjak za odmaganje...
8 godina
offline
Re: IKEA osnovala zasebni odjel za razvoj pametnih
mario.L_hr kaže...
Projektima strojarske instalacije godinama. Tijekom tih godina odradio sam dosta projekata u kojima je bio visoki stupanj automatizacija raznih elemenata. Svi oni rade po više ili manje kvalitetnom algoritmu. Algoritmi i integraciju odrađuju automatičari. Tako da to nije ništa novo. Samo upgrade postojećeg u skladu s novim tehnologijama.
Svi danas nastoje prodati "pametne" uređaje koji to u biti nisu.

 Slažem se. Ali isto moram reći da je današnja automatizacija dostigla limit, sve je to prilično trivijalno na razini funkionalnosti, a opet prekomplicirnao za korištenje i nabacano zbrda-zdola, sveukupno manje-više nevrijedno truda. Potreban je iskorak, "inteligenciju" centralizirati i izdvojiti, a uređaje poglupiti

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.8.2019 21:03 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice