Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

poruka: 29
|
čitano: 8.979
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj".
15 godina
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

Gaming rocks

 
2 0 hvala 0
9 godina
online
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

pa dobro to sve ima nekakve logike, jer je gaming interaktivna zabava. Što god igrao moraš više ili manje razmišljati i donositi odluke što i kako dalje.

 

Nažalost su kod nas u RH ljudi i dalje vrlo zatvorenih umova i čim čuju za gaming odmah osuđuju, odmah si djetinjast. A ti isti ljudi igraju candy crush ili neku sličnu pizdariju na mobitelu godinama i to im je ok. Ali su uvjerljivo najjače one ženske koje te odmah smatraju djetetom ako čuju za gaming, a one pogledale one tree hill i gossip girl svih 15 sezona šest puta. Jer to naravno nije gubljenje vremena, ali ovo je. Eto moja žena svaki božji dan gleda sve RTl-ove pizdarije, Ljubav je na selu, večere za 5, gospodine savršene, znači šta god joj serviraju, ali eto ja nisam normalan jer igram nešto na PC-u.

Moj PC  
36 0 hvala 12
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d

Ma moraš ženu zamijenit, nema ti druge 😆

14 godina
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

Predajem u školi, između ostaloga i informatiku mališanima od 1.-4. razreda (a prije i od 5. -8.) i definitivno , ako im se upakira kao igra, puno bolje i lakše usvajaju mnoge stvari, tako da ovo istraživanje ima smisla. Ali, kao i za sve ostalo vrijedi da ni u čemu ne treba pretjerivat, pa tako ni sa računalima i igricama na računalima. Djeca ipak trebaju i "starinski" direktni kontakt za bolju socijalizaciju.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
17 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Strah me pomisliti kakav bi onda moj bio da ne igra igrice 😁
 
11 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
BlueMax kaže...
Strah me pomisliti kakav bi onda moj bio da ne igra igrice 😁

 :'D

13 godina
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

Lako za inteligenciju, ona očito ne fali ovom svijetu. Ali onda dođe korona ili neko drugo sr.nje i imunitet djece nikakav, svi bez vitamina D jer su nonstop unutra, sunca ne vide. Neću sad o dobrim starim vremenima kad sam više kao klinac bio vani nego unutra, jer sam i sam proveo sate na C64 svašta radeći. No samo hoću reći da nije sve u pameti i inteligenciji, ima puno toga i u bedastoći i drušvu za šankom bez buljenja u ekran :)

 
6 2 hvala 0
16 godina
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

Logicno da bolje utjecu na inteligenciju nego buljenje u TV, jer su interaktivne. I naravno, nevezano za TV, ukoliko kolicina igranja nije ogranicena, to ce mozda razviti odrdjenu vrstu inteligencije, a u svemu drugom ce dijete biti polu retardirano (bez fizicke igre, aktivnosti, kontakta, radnih aktivnosti prikladnih godinama, boravka u prirodi, citanja itd...). Tako da zakljucivati pausalno "igre povecavaju inteligenciju" je van pameti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 10:26 (knight).
 
2 1 hvala 0
9 godina
online
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
silvio3105 kaže...

Ma moraš ženu zamijenit, nema ti druge 😆

 

ma nema teorije. Ja sam ti staromodan, jednom sam se oženio i više nikad. Jer znam da bi druga bila samo gora.

5 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d

Cijeli dan nogomet a kad padne mrak se pali Amiga do ponoći.

11 godina
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

Ne povečavaju igre inteligenciju, nego inteligentni se igraju, a glupi bulje u televiziju ili side za šankom.

42
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
markoBT kaže...

Ne povečavaju igre inteligenciju, nego inteligentni se igraju, a glupi bulje u televiziju ili side za šankom.

 a šta su testiranje proveli tako da su dali samo inteligentnima da se igraju, a glupima da odu za šank?

PSN - darklydexter
11 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Ezio kaže...
markoBT kaže...

Ne povečavaju igre inteligenciju, nego inteligentni se igraju, a glupi bulje u televiziju ili side za šankom.

 a šta su testiranje proveli tako da su dali samo inteligentnima da se igraju, a glupima da odu za šank?

Ne nego su testirali koliko se tko igra, pa su našli da su oni koji se više igraju inteligentniji. Pa su zaključili da igranje povečava inteligenciju, što donekle može biti točno, ali je realnije da se inteligentni više igraju od glupih. Jer za igru ti je potrebna inteligencija. 

42
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 14:10 (markoBT).
14 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
markoBT kaže...
Ezio kaže...
markoBT kaže...

Ne povečavaju igre inteligenciju, nego inteligentni se igraju, a glupi bulje u televiziju ili side za šankom.

 a šta su testiranje proveli tako da su dali samo inteligentnima da se igraju, a glupima da odu za šank?

Ne nego su testirali koliko se tko igra, pa su našli da su oni koji se više igraju inteligentniji. Pa su zaključili da igranje povečava inteligenciju, što donekle može biti točno, ali je realnije da se inteligentni više igraju od glupih. Jer za igru ti je potrebna inteligencija. 

 Kužim ali piše da je zabilježen porast inteligencije. Da li bi im inteligencija porasla da se nisu igrali, to je pitanje. Vjerojatno je točno i ovo što ti kažeš.

 

PSN - darklydexter
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 14:18 (Ezio).
14 godina
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

A istraživanje platio EA Games 

 

Tako isto može neki fast food platiti istraživanje i ovi će napisati "Fast food povečava inteligenciju, potiće mršavljenje i produžuje život." 

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Ezio kaže...

 Kužim ali piše da je zabilježen porast inteligencije. Da li bi im inteligencija porasla da se nisu igrali, to je pitanje. Vjerojatno je točno i ovo što ti kažeš.

 

 

Bez ljutnje, ali zašto komentiraš ako nemaš ni malo ideju kako se istraživanja rade?

Moraš imati kontrolnu skupinu (neigrače) i promatranu skupinu (igrače) i usporediti napredak u nekom razdoblju. To su i napravili. Link je u članku. Možeš pročitati.

10 godina
online
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
markoBT kaže...

Ne povečavaju igre inteligenciju, nego inteligentni se igraju, a glupi bulje u televiziju ili side za šankom.

 

Ovi za šankom će imat razvijenije socijalne vještine i barit više treba. Ovi za kompom neće 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
5 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
gocc01 kaže...
markoBT kaže...

Ne povečavaju igre inteligenciju, nego inteligentni se igraju, a glupi bulje u televiziju ili side za šankom.

 

Ovi za šankom će imat razvijenije socijalne vještine i barit više treba. Ovi za kompom neće 

 
Ovi za kompom neće utjecat niti na statistike o nasilju u vezama/brakovima i razvodima.
Ne'š pravog mjesta za razvoj socijalih vještina.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put uto 17.5.2022 22:36 (Al Crane).
16 godina
online
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Gremline ne širi dezinformacije, odi si bolje pogledaj G. Savršenog. Izgleda da ti je to domet, kada ti je teško i tekst pročitati, gdje bi vidio da EA niti bilo koji drugi game portal nema veze s tim.
6 godina
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

Treba balansirat. Iskreno, pamtim jako dobro i sa nevjerojatnim smjeskom trenutke za sankom. Trenutno igram 1 igru, par sati tjedno, igrao bih i vise da ne radim doma i na poslu. Nazalost ne mogu placat racune i kupovat hranu igranjem, inace bih samo to radio. Nikako ne treba zabranjivat djeci i vrsit podjelu, medutim treba ih ogranicit i tjerat na fizicku aktivnost. Razvijanje kostanog sustava je nevjerojatno bitno i zelim skrenut paznju na to. Imam 25 godina, tek. Izletio mi je disk u lumbosakralnoj kraljeznici, L5S1. 11mm u spinalni kanal. Prije 7,8 godina. Zasto? Kombinacija rada, nepravilnog, ja to mogu, naglog rasta, nedovoljno misicne mase donjeg dijela leda te skolioze, glavni uzrocnik. Askolioza se mogla eliminirat samo da su roditelji moju kmecavu guzu tjerali na nogomet, borilacke vjestine... Uglavnom sad je sve ok, mislim, zaljeceno. Trening snage, vjezbe istezanja svaki dan kad sam zdrav bez ali. Da probam bez operacije izdrzat jos 25. Nemojte dozvolit sebi da vasa djeca budu kao ja. Ne budem pricao o boli, to je sad najmanji problem. Kada pokoci, ne mozes radit. Ne mozes do zahoda. Ne mozes nista, totalni invalid. Tako da, inteligencija bez fizickog zdravlja ne znaci puno za prosjecnog covjeka. Mene, obican prosjecan covjek. Dajte im da igraju, ali ih tjerajte na treninge. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

Inteligencija je sposobnost snalaženja u novim, nepoznatim situacijama, a tu sposobnost izazivaju i traže svako malo neke nove igre sa novim pravilima. Moje iskustvo je da su strategije među zahtjevnijim, ali slično je i kad probam npr. novi video editor ili drugi software. Kome igranje postane premali izazov, može ići korak dalje da programira igru, eh da onda vidiš komplikacija i bugova. Interesantna promjena je u tome da je okoštali obrazovni sistem počeo shvatati, pod pritiskom odozdo, da se znanje može i treba prikazati i prenositi kao zabava, umjesto kao dosada. I da treba da se nadovezuje na aktuelne pojave i probleme umjesto da stalno vade Šekspira iz groba i organiziraju bal prašnjavih leševa.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Kuv kaže...
Ezio kaže...

 Kužim ali piše da je zabilježen porast inteligencije. Da li bi im inteligencija porasla da se nisu igrali, to je pitanje. Vjerojatno je točno i ovo što ti kažeš.

 

 

Bez ljutnje, ali zašto komentiraš ako nemaš ni malo ideju kako se istraživanja rade?

Moraš imati kontrolnu skupinu (neigrače) i promatranu skupinu (igrače) i usporediti napredak u nekom razdoblju. To su i napravili. Link je u članku. Možeš pročitati.

 Iskreno, vidio sam koliki je članak na linku pa mi se nije dalo čitati. Nije da me ne zanima...

Ja sam komentirao komentar. Ne znam jel kolega pročitao članak sa linka ali učinilo mi se da je krenuo od stava da su igrači igara u startu inteligentniji i da je u tome kvaka. A u BUGovom članku priča se o porastu inteligencije zbog igranja igara, ne on nekoj startnoj inteligenciji. Da li kolegin komentar znači da onima koji inače ne igraju igre (tj. manje su inteligentni) inteligencija ne bi porasla kad bi ih se "prisililo" na igranje? Ima li na to odgovor na linku?

 

PSN - darklydexter
14 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
dd.inc kaže...
Gremline ne širi dezinformacije, odi si bolje pogledaj G. Savršenog. Izgleda da ti je to domet, kada ti je teško i tekst pročitati, gdje bi vidio da EA niti bilo koji drugi game portal nema veze s tim.

 Samo se tješi. Neka gamerska tvrtka se skriva iza te organizacije koja financira istraživanja. Zašto bi netko to uopće financirao? Kakve koristi bi imao? To se radi samo ako treba reklama da se potiče ljude na kupnju. Ako se osječaš inteligentnijim ako igraš igrice samo igraj, drago mi je da ima placebo efekat na tebe i ostale koji vjeruju "istraživanjima"

16 godina
online
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Ne gledaj u svemu teoriju zavjere. Razna istraživanja se rade da bi se neke stvari razumijele. Čak i kada je istraživanje usmjereno na nešto određeno, često se dođe do drugih bitnih saznanja.
Kad se dođe do nekih rezultata, treba promisliti svojom glavom i vidjeti da li to ima smisla. Onda nakon toga možeš pitati i za mišljenje drugih ljudi, te ih pitati zašto tako misle, pa uvrstiti i to u tvoj zaključak o nekom istraživanju. Tvoj zaključak da je to glupo/netočno istraživanje, je zasnovano na pretpostavci, što je nelogično samo po sebi.
12 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Gremlin144 kaže...

A istraživanje platio EA Games 

....

 Kakve igre imaju u posljednje vrijeme, ne bi me čudilo da ti padne IQ kad ih igraš...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
dd.inc kaže...
Ne gledaj u svemu teoriju zavjere. Razna istraživanja se rade da bi se neke stvari razumijele. Čak i kada je istraživanje usmjereno na nešto određeno, često se dođe do drugih bitnih saznanja.
Kad se dođe do nekih rezultata, treba promisliti svojom glavom i vidjeti da li to ima smisla. Onda nakon toga možeš pitati i za mišljenje drugih ljudi, te ih pitati zašto tako misle, pa uvrstiti i to u tvoj zaključak o nekom istraživanju. Tvoj zaključak da je to glupo/netočno istraživanje, je zasnovano na pretpostavci, što je nelogično samo po sebi.

 Svako istraživanje košta. A ovakva "istraživanja" koja ponavljaju svake godine niti nema smisla istraživat. Lakše je kopirati staro ili izmislit brojeve koje idu u korist onome ko financira. Često budu istraživanja i ispada da to nešto utjeće pozitivno, sljedeće godine negativno... Pa si ti misli .. Kakvu inteligenciju dobiš rođenjem takvu češ imati do kraja života nema se tu što istraživati

16 godina
online
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Nije istina da kakvu inteligenciju imaš pri rođenju, da takva i ostaje. Puno faktora u životu može utjecati da se intelekt razvije ili zakržlja.
10 godina
offline
Igranje videoigara ima neočekivani učinak na dječj

Hm, igranje je sport, te sada još postajete pametniji.

 

Dovoljno je prošetati hodnicima informatičkih ureda. Sve same atlete sa širokim životnim znanjima.

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Igranje videoigara ima neočekivani učinak na d
Mad-Max-X kaže...

Inteligencija je sposobnost snalaženja u novim, nepoznatim situacijama, a tu sposobnost izazivaju i traže svako malo neke nove igre sa novim pravilima. Moje iskustvo je da su strategije među zahtjevnijim, ali slično je i kad probam npr. novi video editor ili drugi software. Kome igranje postane premali izazov, može ići korak dalje da programira igru, eh da onda vidiš komplikacija i bugova. Interesantna promjena je u tome da je okoštali obrazovni sistem počeo shvatati, pod pritiskom odozdo, da se znanje može i treba prikazati i prenositi kao zabava, umjesto kao dosada. I da treba da se nadovezuje na aktuelne pojave i probleme umjesto da stalno vade Šekspira iz groba i organiziraju bal prašnjavih leševa.

 
Sve 5, samo Šekspir je bio izvrstan poznavatelj ljudske prirode kakva i danas postoji, i kad bi se čovjek malo udubio u njegova djela (i kao prvo savladao jezičnu barijeru), našao bi puno toga zabavnog.
Samo ga treba znati približiti mlađim naraštajima.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice