iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

poruka: 25
|
čitano: 16.641
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova".
16 godina
offline
iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

Ma 4.290 udaraca nogom u guzicu, a ne kuna.

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

Pederluk...

 

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
izašao je novi dac od cambridge audija koji za manju cijenu nudi to sve plus još više od ovog uređaja
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

Definitivno bi volume control trebalo staviti na treći "kat" i naplatiti to još par iljada. U Turbo-Mega-Plus verziju staviti optički ulaz!

Ko na slijepo čuje razliku između ovoga i nekog kineskog DAC+AMP-a od 100$ kupim mu lizu. 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

Treći i posljednji dio iFijevog Zen Signature Seta jest balansirani interkonekcijski Pentaconn kabel, koji se sam za sebe prodaje za šestotinjak kuna. Taj kabel iskoristit ćete kako biste povezali balansirani 4,4-milimetarski izlaz Zen DAC Signaturea s balansiranim 4,4-milimetarskim ulazom pojačala Zen CAN Signature 6XX. Pripadajući konektori pametno su postavljeni na istu stranu jednog i drugog uređaja, stoga se povezivanjem kabela ne narušava estetika iFijeva stacka.

 

What!?

 

 

Još bismo bili sretniji da se jednaka pozornost pridala odabiru boje kabela napajanja za DAC i pojačalo. Oba kabela su bijela i prilično upadljiva

 

 

Aha. Okej.

 

zašto se nije išlo s diskretnom crnom bojom, zaista ne znamo.

 

Ja ću pokušati odgovoriti na to pitanje:

 

Da se vidi da je to baš taj kabel koji je plaćen 600kn. - kao što sam ja obojao ovaj komentar da dobijem više TU!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
6 0 hvala 0
3 godine
offline
iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

Moj prijatelji ima macku koja mu obozava gristi pazi sad samo bijele kablove, ali stvarno ocigledno ima nekakav specijalni okus ili osjecaj za zube kad ih toliko voli

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

"... jer bi vas značajniji pomaci nabolje koštali dvostruko ili trostruko više..."  

Od ovakvih mi audiofulskih preseravanja uvijek proradi i tanko i debelo crijevo. Teško se suzdržati i ne olakšati barem malim majušnim tihomirom / komentarićem  

Pis on ju :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Dead kaže...

Znači, negativno se komentira cijena nečega što se nikad nije vidjelo osim tu u članku, nikad se nije dotaklo niti spojilo u sustav, a kamoli poslušalo. Braco, nevjerojatno.

 Reci mi jel treba provozati, ili još bolje, kupiti - OVO, kako bi se mogao napisati koji negativan komentar?

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

Puno para Davore, daj nešto da imamo kompletirano. Da sada kupimo i mirni smo dok nas ne pokopaju.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 22:46 (Envy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Ma pun si mi narodne mudrosti danas.
Fama o milozvučnim DAC-ovima i kabelima odavno je razbijena i ako ovo zvuči drugačije od ispravnog kineskog DAC-a s ispravnim kineskim kabelima, onda ovo zvuči loše. Amp je malo drugačija stvar no on je svakako jeftiniji dio ove priče.
Znači jednako kako Aston Martin ne može stavljanjem svog logoa na Toyotu IQ od nje napraviti automobil vrijedan 30 000£, tako ni iFi rebrandiranjem kineskog DAC-a ne može postići da on bolje zvuči. Jedina je razlika što će kupac ipak lakše sebe uvjeriti da sluša dobar zvuk nego da vozi dobar auto.
A ovaj 6xx trik, kapa dolje! Toga se treba sjetiti. Uspjeli su uvjeriti vlasnike jednih (u biti više modela) od najboljih i najprodavanijih slušalica kako imaju nešto baš za njih. U konačnici to sigurno odlično zvuči, samo čijom zaslugom?
Pada mi na pamet da i ja smislim nešto slično. Recimo pribor za jelo koji ide uz pašku janjetinu ili okvir za fotografiju Jessice Albe 😁
I onda još ne stave Toslink in. Manje je više, jel tako?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Sta ste se uvatili cijene,ja nikad ovo nisam ni slusao,Davor je i jos brdo toga..sto namjerno nas laze..on i svi drugi..a bidni Kinezi postenjacine i majstori zanata..?!

Hvala Davor na ulozenom trudu!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Sve su to kinezi. Isto kao sto imas temper sa fensi smensi ugravirananim logotipom za kavu od 1500 kn, a isti takav kineski kosta 100 kn
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
volegradele kaže...
Sta ste se uvatili cijene,ja nikad ovo nisam ni slusao,Davor je i jos brdo toga..sto namjerno nas laze..on i svi drugi..a bidni Kinezi postenjacine i majstori zanata..?!

Hvala Davor na ulozenom trudu!!

 Jebiga, cijena je mjerilo svega. Ako ćemo cijenu staviti na stranu onda ovo sigurno jako dobro zvuči u kombinaciji s HD6xx jer sve zvuči dobro u kombinaciji s HD6xx i ostaje samo pitanje zašto bi netko kupio DAC bez optičkog ulaza.

I Toyota IQ je fenomenalan gradski autić. U Aston Martinovoj verziji je još bolji zbog materijala u unutrašnjosti, sve to ako ćemo cijenu staviti na stranu.

 

Ovdje imamo recenziju audio setupa sa slušalicama. Te slušalice koštaju 200$ a zaslužne su za 99% zvuka ovog setupa. Taj preostali 1% košta 700$. Malo čudno?

Ajmo dalje.

Ako si ikad mijenjao earpadove na nekim slušalicama jasno ti je koliko ta promjena utječe na zvuk. Ako nisi, samo malo pritisni slušalice prema glavi tj. simuliraj da imaš malo veću (ili ih rastegni pa imaš malo manju) glavu. Razlika u zvuku je ogromna. Zato ne postoje najbolje slušalice. Zato vjeruj nekome kad kaže kako su mu neke "osrednje" slušalice bolje od nekih hvaljenih i skupih. To je područje u kojem se isplati tražiti i masno platiti za dobar zvuk. DAC to nije. Amp vrlo malo.

 

Bidni Kinezi su odavno uskočili u vlak besmislenog napumpavanja cijena. Tek tamo ima totalnih nebuloza.

 

 

 

12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Sto mi treba opticki?!Imam HD650 i znam da im treba kvaliteno pojacalo i osjetim na njima svaki pomak..ali na kraju krajeva tko kome brani kupit oriđiđi Kineza za 100$..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
BlueMax kaže...

...

Ko na slijepo čuje razliku između ovoga i nekog kineskog DAC+AMP-a od 100$ kupim mu lizu. 

 Ja bi jako rado pročitao nekakvu kolumnu na ovu temu.

Dal čuju samo entuzijasti, nitko, svi..? Kako izgleda usporedba kad se mjeri iznalzni signal na više uređaja... itd..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
5 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
CyberDemonVZ kaže...
BlueMax kaže...

...

Ko na slijepo čuje razliku između ovoga i nekog kineskog DAC+AMP-a od 100$ kupim mu lizu. 

 Ja bi jako rado pročitao nekakvu kolumnu na ovu temu.

Dal čuju samo entuzijasti, nitko, svi..? Kako izgleda usporedba kad se mjeri iznalzni signal na više uređaja... itd..

 Malo je problem kod recenzija, što svak može napisat što hoće. Nikad ne znaš jel osoba koja piše plaćena da nešto napiše ili je entuzijast koji čuje više od drugih ili je prosječna osoba s prosječnim sluhom...

 

U pravilu, za uvjerit se u razlike u zvuku moraš sam poslušat. Sve drugo ti nikad neće dat pravi uvid u zvučnu sliku, pogotovo ako si skeptičan i smatraš da je kinez od 20 eura isti djava kao i iFi od 100, 200 eura. Bez veze sam uzeo za primjer, možeš tako gledat bilo koju komponentu.

 

Siguran sam da mjerenja signala postoje po netu, malo proguglaj, danas postoje mjerenja za sve. Slušni test je nešto drugo i puno je subjektivniji.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Dead kaže...

Zašto bi bilo neobično kupiti dac bez optike?! Ako želiš dac isključivo za desktop onda ti je dovoljan usb, zar nije? Na svojim stranicama ifi ga i vodi kao desktop dac. 

 Zašto bi želio DAC isključivo za desktop? Danas-sutra ćeš ga možda poželjeti spojiti na nešto drugo. Možda ćeš i taj desktop/laptop poželjeti spojiti optikom koja je najviše imuna na softverske i hardverske probleme. Laptopi imaju sve manje USB-ova pa zašto sebi život ne pojednostaviti Toslink ili S/PDIF-om? Zašto ograničiti bazu kupaca za eventualnu kasniju prodaju tog uređaja? Kako bi proizvođaču koji ti kabele naplaćuje 600kn uštedio 10kn?

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
BlueMax kaže...
Dead kaže...

Zašto bi bilo neobično kupiti dac bez optike?! Ako želiš dac isključivo za desktop onda ti je dovoljan usb, zar nije? Na svojim stranicama ifi ga i vodi kao desktop dac. 

 Zašto bi želio DAC isključivo za desktop? Danas-sutra ćeš ga možda poželjeti spojiti na nešto drugo. Možda ćeš i taj desktop/laptop poželjeti spojiti optikom koja je najviše imuna na softverske i hardverske probleme. Laptopi imaju sve manje USB-ova pa zašto sebi život ne pojednostaviti Toslink ili S/PDIF-om? Zašto ograničiti bazu kupaca za eventualnu kasniju prodaju tog uređaja? Kako bi proizvođaču koji ti kabele naplaćuje 600kn uštedio 10kn?

 

 Na laptopu sigurno nećeš naći toslink ili s/pdif, jedino možda USB. A ako ti ne treba uređaj isključivo za desktop, nego za nešto drugo, onda nećeš gledat ovaj uređaj, jasno je kao pekmez. Ovo je nešto specifično, napravljeno baš za specifične potrebe specifičnih ljudi.

 

Kupujem i ja DAC, ali mi ne pada na pamet ovo uzet, jer apsolutno ne odgovara onome što meni treba. Ali svaka roba ima svog kupca. Ako nije za tebe, ne znači da ne odgovara nekome drugome, pogotovo ako već ima pravi DAC u sustavu, pa mu treba samo nešto za slušalice kod PC-a.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
CyberDemonVZ kaže...

 Ja bi jako rado pročitao nekakvu kolumnu na ovu temu.

Dal čuju samo entuzijasti, nitko, svi..? Kako izgleda usporedba kad se mjeri iznalzni signal na više uređaja... itd..

 https://www.tomshardware.com/reviews/high-end-pc-audio,3733.html

 

Evo tu imaš detaljan test DAC-ova u rasponu od 2$ do 2000$.

Članak je malo stariji ali bit je i danas ista.

 

Pošto tu ima jako puno teksta, specifikacija, rezultata mjerenja... istaknut ću samo zaključak: Anything Above $2 Buys More Features, Not Better Quality

 

A što ovdje u temi imamo? DAC koji od featuresa, osim podrške za sampliranje koje i onako nitko ne koristi (imaju je također i moderniji 2$ DAC-ovi) nema apsolutno NIŠTA, pa ni hebeni optical in.

 

5 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
BlueMax kaže...

Evo tu imaš detaljan test DAC-ova u rasponu od 2$ do 2000$.

Članak je malo stariji ali bit je i danas ista.

 

Pošto tu ima jako puno teksta, specifikacija, rezultata mjerenja... istaknut ću samo zaključak: Anything Above $2 Buys More Features, Not Better Quality

 

A što ovdje u temi imamo? DAC koji od featuresa, osim podrške za sampliranje koje i onako nitko ne koristi (imaju je također i moderniji 2$ DAC-ovi) nema apsolutno NIŠTA, pa ni hebeni optical in.

 

 Hoćeš reči da svaki DAC zvuči isto, onaj od 2 dolara i onaj od 2000 dolara, razlika je samo u điđama miđama?

 

Bravo, očito si u životu poslušao more DACova pa znaš o čemu pričaš.

 

Nemoj se zamarat s temama o kojima nemaš blage veze, ispadaš glup, a možda nisi zapravo.

 

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Filox kaže...

 

 Hoćeš reči da svaki DAC zvuči isto, onaj od 2 dolara i onaj od 2000 dolara, razlika je samo u điđama miđama?

 

Bravo, očito si u životu poslušao more DACova pa znaš o čemu pričaš.

 

Nemoj se zamarat s temama o kojima nemaš blage veze, ispadaš glup, a možda nisi zapravo.

 

 Da, poslušao sam ih jako puno i čuo sam "razlike" dok se nisam odlučio provjeriti to.

Hoću li reći? Ne, linkao sam članak gdje drugi ljudi govore o tome, testiraju i dolaze do istih zaključaka do kojih sam ja došao testirajući sebe i još neke ljude.

Ovo da ja ispadam glup ću komentirati samo tako da očito različito razmišljamo i jedan od nas dvojice definitivno je glup.

 

btw, glup sam valjda i što S/PDIF uštekavam u laptop? A ipak radi. Možda si ipak ti glup?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 15:27 (BlueMax).
16 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Upravo to i je poenta. Jel moguce da napravis test internih komponenti, tj. Da ga rastavis?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Dead kaže...

 

 Želio bih dac isključivo za desktop/laptop ako mi sustav za slušanje počiva isključivo na desktopu/laptopu, a takvih je ljudi sve više. Znači, ako imam pretplatu na Tidal, Deezer, Spotify, Qobuz, Apple Music..., ako imam eksterni ili interni optički pogon, kojeg će mi vraga optika? U tom slučaju ja sam potencijalni kupac ovakvog uređaja. Na kraju krajeva istu sam stvar i ja napravio iako ne stavljam se za neku referencu. Trebao mi je dac/headamp i izabrao sam Schiit Asgard 3 Multibit koji ima samo usb in. CD player mi ima dovoljno dobar dac inside, a meni je trebalo nešto gdje ću ukopčati isključivo laptop i ništa drugo. S druge strane kod sustava u vikendici gdje imam Marantzov jeftikaner cd player trebao mi je dac s optikom pa sam ga uzeo kao internog u integriranom pojačalu. Sa cd playera koristim samo transport i optikom idem u integrirac i vjerovao ti ili ne razlika između dac-a cd playera i dac-a integrirca je takva da bi je i ti teška srca priznao. Ne zanimaju me priče o cijeni. Siguran sam da je unutrašnjost i kućište ovog dac-a kvalitetnije napravljena od tvog kineza od 100$. Nije u pitanju samo chipset već i ostali elementi poput kondenzatora, a ovdje se proizvođač hvali s kvalitetnima. 

 Moj monitorski sustav je spojen isključivo na desktop. Spojen je Toslinkom no i da sam ga htio spajati USB-om opet ne bi kupio DAC koji nema Toslink i/ili S/PDIF. Zašto bi sebi oduzeo mogućnost da jednog dana to spojim na nešto drugo ili da prodam nekome ko to neće spajati USB-om?

Što se tiče CD playera koji ima lošiji zvuk ako se pretvara u njemu nego kad se digitala šalje u pojačalo, uvjeren sam da je problem u analognom dijelu transporta od playera do pojačala. Taj dio Toslinkom preskačeš.

Audiofilskom logikom DAC tj. njegov analogni dio trebao bi imati puno više smetnji (ta priča i prodaje odvojene DAS-Amp uređaje) u pojačalu gdje su puno jače struje u pitanju nego u CD playeru gdje bi jedine interferencije mogao raditi (i radi ih)motor. 

 

Kvaliteta izrade, uključujuči i elektroničke komponente (kondenzatore, transformatora,pcb..), spojeve je drugi dio priče i tu opravdano dolazi do razlika u cijeni. Samo ne ovolikih.  

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova

Da kupuješ monitor, neki malo skuplji aka "profesionalni" i namjeravaš ga spajati DP kabelom na računalo, bi li kupio monitor koji ima samo jedan ulaz? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iFi Audio Zen Signature Set - Spoj iz snova
Da je baba bila musko zvala bi se dusko...🤦
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice