iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi

poruka: 13
|
čitano: 10.575
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi".
13 godina
offline
iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi

Postoji kakav browser plugin koji mi blokira Davorove audio objave? 

Samo mi trošak stvaraju

 

A ne neću kupit ovaj dac. To mi još fali za staxice

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 10:38 (dax-lax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi
Posjedujem jedan i slažem se sa svime navedenim u tekstu. Ne bih ništa ni dodao nit oduzeo, a sve u svemu odlična kutijica.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi

iFi je super, imao sam par njihovih uredjaja, i zvukovno nikada nisu bili losi - neki odusevljavaju, neki su samo ok (osobno subjektivno misljenje), ali kvalitet izrade i odnos cjena/dobiveno je neosporan! A ovaj mali DAC svi hvale, zao mi je samo sto nije mrvu jaci za planarne/ribon sluske, iako se uvijek moze spojiti vanjski amp. Takodjer, super je vidjeti BurrBrown DAC chip, koji je zvukovno mrvu prirodniji od ESS ili AKM (generaliziram)

Bas gledam uzet njihov iFi Zen Phono, isto pobire nagrade naokolo.

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi

Pitanje za znalce ili vlasnike ovog novijeg modela: da li digitalna kontrola glasnoće u Windowsima funkcionira dobro za pojedine kanale (npr. YouTube, volume slideri u igrama)?

Pretpostavljam da je tako, jer Windows mixer generira glavni stream na kojem se onda stavi volume 100% za najbolji bit stream. Glasnoća je onda isključivo na ZEN DAC V2 kotaču.

Drugim riječima, nema nikakvog mixanja na samom uređaju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi
tomhit1 kaže...

Pitanje za znalce ili vlasnike ovog novijeg modela: da li digitalna kontrola glasnoće u Windowsima funkcionira dobro za pojedine kanale (npr. YouTube, volume slideri u igrama)?

Pretpostavljam da je tako, jer Windows mixer generira glavni stream na kojem se onda stavi volume 100% za najbolji bit stream. Glasnoća je onda isključivo na ZEN DAC V2 kotaču.

Drugim riječima, nema nikakvog mixanja na samom uređaju?

Sto ti znaci "za najbolji bit stream"?

 

Radi kao i svaki drugi DAC koji ide kroz windows mixer, odnosno ne ASIO ili WASAPI exlusive - win umixava razne aplikacije u jedan bit stream, resamplea u koji god je vec sampling rate odabran u postavkama zvucne zajedno sa Volume vrijednosti,  to se salje DACu, DAC onda to upsamplea u svoj interni sampling rate (mislim da je Zen dac sigma delta dizajn, znaci PCM pretvara u DSD/PWM, vrlo visoki 1 bitni sampling rate, DSD ostavlja bit perfect), pretvara se u analogni signal (BurrBrown), na koji se primjenjuje analogna kontrola glasnoce. Sam uredjaj nista ne mixa, ali upsamplea interno (zato je mozda bolje koristiti nizi sampling rate u Win jer je upsampler algo u DACu vjerojatno bolji), a volume radi u analognom domeni na izlazu DACa

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 15:53 (hudo).
10 godina
offline
Re: iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi

Hvala hudo. Ma za "najbolji bit stream" sam u biti mislio full range, bez kompresije. Na primjer, da uz 16 ili 24-bit sample output, mixer koristi sve bitove za preciznost (a ne da se gubi preciznost za volume niži od 100%).

16 godina
offline
Re: iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi
tomhit1 kaže...

Hvala hudo. Ma za "najbolji bit stream" sam u biti mislio full range, bez kompresije. Na primjer, da uz 16 ili 24-bit sample output, mixer koristi sve bitove za preciznost (a ne da se gubi preciznost za volume niži od 100%).

Da, drzis win volume na max i zadrzati ce se puni dinamicki raspon, odnosno najbolja signal-noise razina

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.11.2021 17:22 (hudo).
16 godina
neaktivan
offline
iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi

To znači da se kontroverzni MQA i MQA Studio zapisi, dostupni preko Tidala, sada u cijelosti "obrađuju" unutar iFijeva uređaja

 

ima li netko iskustva oko ovog MQA na Tidalu? za sada putem s/pdifa iz zvučne, pravo u pojačalo...koje nema to čudo.

može li par crtica oko pojma "kontraverzan MQA".  Ima li neki slušatelj da opiše dojmove sa slušalicama preko ovakvog strojčića i da mu je klizač na Tidalu uključen...ovaj zadnji

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi
torrente kaže...

To znači da se kontroverzni MQA i MQA Studio zapisi, dostupni preko Tidala, sada u cijelosti "obrađuju" unutar iFijeva uređaja

 

ima li netko iskustva oko ovog MQA na Tidalu? za sada putem s/pdifa iz zvučne, pravo u pojačalo...koje nema to čudo.

može li par crtica oko pojma "kontraverzan MQA".  Ima li neki slušatelj da opiše dojmove sa slušalicama preko ovakvog strojčića i da mu je klizač na Tidalu uključen...ovaj zadnji

 

Kotroverzni su svrha i stvarne prednosti formata MQA. Postoji "teorija" prema kojoj se radi o odlično smišljenom poslovnom projektu, iza kojeg ne stoji obećana kvaliteta.

 

Sve je krenulo odavde: 

 

Premda neću nikoga uvjeravati da njemu samome MQA ne zvuči bolje od ostalih formata, moram priznati da ja osobno ne čujem ništa oko čega bi se trebalo uzbuđivati. Na prilično dobroj opremi.

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Re: iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi
torrente kaže...

To znači da se kontroverzni MQA i MQA Studio zapisi, dostupni preko Tidala, sada u cijelosti "obrađuju" unutar iFijeva uređaja

 

ima li netko iskustva oko ovog MQA na Tidalu? za sada putem s/pdifa iz zvučne, pravo u pojačalo...koje nema to čudo.

može li par crtica oko pojma "kontraverzan MQA".  Ima li neki slušatelj da opiše dojmove sa slušalicama preko ovakvog strojčića i da mu je klizač na Tidalu uključen...ovaj zadnji

 

Ako DAC nema MQA dekoder, imati ces samo prvi "unfold", do 96/24, drugi unfold mora napraviti DAC i on ide do 192/24.

Ja u 99% pjesama niti ne cujem razliku, a u onih par sto sam cuo, cinilo mi se da se izgubio malo fokus, nesto mi nije stimalo.

Tako da iako postoje kontroveze sa poslovne strane (MQA je puno vise copyright model zastite i licenciranja, nego tehnicko i zvucno poboljsanje kvalitete), meni je danas totalno svejedno dali slusam MQA ili ne, ili dal uredjaj ima MQA dekodiranje.

Vecina pjesma na Tidalu su "umjetno" upsampleane, to nije pravi studijski hi-res zapis, a MQA upsampling algoritam i nije nesto. Uzmes HqPlayer i dobijes 10x bolji upsampling, npr.

~~ sound sommelier ~~
14 godina
offline
Re: iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi
torrente kaže...

To znači da se kontroverzni MQA i MQA Studio zapisi, dostupni preko Tidala, sada u cijelosti "obrađuju" unutar iFijeva uređaja

 

ima li netko iskustva oko ovog MQA na Tidalu? za sada putem s/pdifa iz zvučne, pravo u pojačalo...koje nema to čudo.

može li par crtica oko pojma "kontraverzan MQA".  Ima li neki slušatelj da opiše dojmove sa slušalicama preko ovakvog strojčića i da mu je klizač na Tidalu uključen...ovaj zadnji

 ja se nakon 3 dana mako sa toga zbog toga,. Meni je Tidal odmah smrdio (a mislim, JayZ Madona, nicki Minaj...), vjeruj čiči šta lemi žice:

 

 

Fora alat: ABX High Fidelity Test à la Tidal (digitalfeed.net) i ABX High Fidelity Test list (digitalfeed.net)

 

Tko dobije preko 70-80% nek se dođe pohvalit (i s ušima i s opremom).

 

Spotify je zbog kataloga broj 1 jbg.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2021 1:58 (ivan dragi).
11 godina
offline
iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi

Koji uređaj bi otprilike bio konkurencija ZEN DAC-u? I da ima barem nešto više od jednog USB inputa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iFi Audio ZEN DAC V2 - Najbolji u klasi
neznam123456 kaže...

Koji uređaj bi otprilike bio konkurencija ZEN DAC-u? I da ima barem nešto više od jednog USB inputa?

 

U tom cjenovnom rangu konkurencija bi bili Schiit Modius, Soncoz La-qxd1, Cambridge Audio Dac magic, razni Topping i SMSLovi. Uglavnom imaju dodatne digitalne ulaze.

~~ sound sommelier ~~
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice