iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

poruka: 29
|
čitano: 7.836
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu".
16 godina
offline
iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Komentar na RME "fenomenalnim DAC-om s pojačalom za slušalice" - tocno ako se trazi neutralan ton i pomalo "plosan" soundstage. Znaci nista od neke topline, muzikalnosti, duboke pozornice, specificno za vecinu direct stream DACova sa AKM chipom (imao RME). Znaci - tko trazi takav zvuk, RME (i iFi) je super (plus svo cuda konfigurabilnosti i solidno pojacalo za slusalice).

iFi, ono malo njihovih uredjaja sto sam probao, imaju slican zvuk; neutralan, relativno detaljan, ali ne "ugladnjen" kao kod npr Chord ili R2R (Schiit, ...), te sa vise 2d nego 3d pozirnicom.

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Muzikalnost su izmislili Englezi jer nisu znali napraviti ispravan hifi koji služi za vjernu reprodukciju zapisa pa "eto, ne zvuči baš kako treba, ali je muzikalan..."

RME je nekakva niža srednja klasa, irelevantna u hifi svijetu.

Chord nije osobito uglađen, detalnjiji je od svega pobrojanog, a Schiit nikada nije napravio R2R DAC već koriste multibit i delta sigma obradu upravo kroz jeftine i zvučno loše AKM chipove. AKM u višoj klasi ne postoji.

Također, doslovno bilo koji R2R će zvučno samljeti bilo koji Schiit (koji istini za volju nije dobar koliko je jeftin).

Naslov "ulazak u višu klasu" je ili neuk ili tendenciozan jer takav uređaj nema što tražiti u višoj klasi.

plus za XLR je nebitan jer se radi o pseudo xlr izlazu; veliki broj proizvođača visoke klase uopće ne petlja niti sa kakvim balansiranim vezama (uzmimo Schindo, AirTight, Kondo, Audio Note UK itd.).

Osobno koristim iFi XCan jer mi je zgodan za tjerati neke slušalice kad sam vani, ali to je njhov doseg i ne guraju se gdje ne treba. To što rade rade dobro.

16 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...

Muzikalnost su izmislili Englezi jer nisu znali napraviti ispravan hifi koji služi za vjernu reprodukciju zapisa pa "eto, ne zvuči baš kako treba, ali je muzikalan..."

RME je nekakva niža srednja klasa, irelevantna u hifi svijetu.

Chord nije osobito uglađen, detalnjiji je od svega pobrojanog, a Schiit nikada nije napravio R2R DAC već koriste multibit i delta sigma obradu upravo kroz jeftine i zvučno loše AKM chipove. AKM u višoj klasi ne postoji.

Također, doslovno bilo koji R2R će zvučno samljeti bilo koji Schiit (koji istini za volju nije dobar koliko je jeftin).

Naslov "ulazak u višu klasu" je ili neuk ili tendenciozan jer takav uređaj nema što tražiti u višoj klasi.

plus za XLR je nebitan jer se radi o pseudo xlr izlazu; veliki broj proizvođača visoke klase uopće ne petlja niti sa kakvim balansiranim vezama (uzmimo Schindo, AirTight, Kondo, Audio Note UK itd.).

Osobno koristim iFi XCan jer mi je zgodan za tjerati neke slušalice kad sam vani, ali to je njhov doseg i ne guraju se gdje ne treba. To što rade rade dobro.

 

lol, ajme sta sam se nacitao laprdanja:)

Kojio schiit si usporedio sa kojim drugim DACom?

Koji Chord si imao?

Koji DAC je posebno ugladjeniji od Chorda?

Pitam eto, jer imam Schiit, imao Chord, RME, posudio iFi, ...

Koji DAC po tebi daje "vjernu reprodukciju", po razlicitim cjenovnim razredima, a da si ih po mogucnosti cuo?

~~ sound sommelier ~~
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Hvala na pristojnom odgovoru, međutim nisi ničime ništa argumentirao.

Chord Hugo TT

Schiit Gugniir

U ovom trenutku svira Luxman D 250.

K tome sam još imao Bladelius Emblu, Emm .Labs, Theta Digital Generation VIII mk 3, Berkley Alpha, Wadia, Metrum i Weiss...

Cijenovne klase su različite. Mislim da je Chord od 2K bio najjeftiniji. 
iFi XCan tjera Sonus Faber Pryma i Audeze slušalice kad ih nosim van.

Ako ne razumiješ matematiku iza DA konverzije te konstrukciju analogne sekcije DA konvertera nemoj pričati o tome.

 

Usput, koji Schiit koristi R2R? Znaš li uopće što je R2R DA konverzija? 
Koji uređaj više klase koristi AKM?
Znaš li što je pseudo XLR?
Razlikuješ li vjernu reprodukciju od "ugodne" reprodukcije? Ako ne, kupi Bose i uživaj.

 

14 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...

Hvala na pristojnom odgovoru, međutim nisi ničime ništa argumentirao.

Chord Hugo TT

Schiit Gugniir

U ovom trenutku svira Luxman D 250.

K tome sam još imao Bladelius Emblu, Emm .Labs, Theta Digital Generation VIII mk 3, Berkley Alpha, Wadia, Metrum i Weiss...

Cijenovne klase su različite. Mislim da je Chord od 2K bio najjeftiniji. 
iFi XCan tjera Sonus Faber Pryma i Audeze slušalice kad ih nosim van.

Ako ne razumiješ matematiku iza DA konverzije te konstrukciju analogne sekcije DA konvertera nemoj pričati o tome.

 

Usput, koji Schiit koristi R2R? Znaš li uopće što je R2R DA konverzija? 
Koji uređaj više klase koristi AKM?
Znaš li što je pseudo XLR?
Razlikuješ li vjernu reprodukciju od "ugodne" reprodukcije? Ako ne, kupi Bose i uživaj.

 

 imaš li možda dokaze da si sve te uređaje koristio,neke slike možda ?

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Naravno. Vjerojatno sve. Evo ti dio.

3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Bez odgovora.
Očekivao sam to.
Bok, hifi djeco.

5 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...

Naravno. Vjerojatno sve. Evo ti dio.

 Jako simpatičan sustav.

 

Live long and prosper.
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Ovo je jedan dio. 😂

Štoviše, uglavnom sve što je na polici trenutno ne svira.

16 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...

Hvala na pristojnom odgovoru, međutim nisi ničime ništa argumentirao.

Chord Hugo TT

Schiit Gugniir

U ovom trenutku svira Luxman D 250.

K tome sam još imao Bladelius Emblu, Emm .Labs, Theta Digital Generation VIII mk 3, Berkley Alpha, Wadia, Metrum i Weiss...

Cijenovne klase su različite. Mislim da je Chord od 2K bio najjeftiniji. 
iFi XCan tjera Sonus Faber Pryma i Audeze slušalice kad ih nosim van.

Ako ne razumiješ matematiku iza DA konverzije te konstrukciju analogne sekcije DA konvertera nemoj pričati o tome.

 

Usput, koji Schiit koristi R2R? Znaš li uopće što je R2R DA konverzija? 
Koji uređaj više klase koristi AKM?
Znaš li što je pseudo XLR?
Razlikuješ li vjernu reprodukciju od "ugodne" reprodukcije? Ako ne, kupi Bose i uživaj.

 

 

Schiit multibit je r2r dizajn implementiran u chipu, a ne delta sigma u chipu. Njihovi delta sigma DACovi su ovi nize kategorije, gdje se moze birati izmedju DS i MB modula. A to tvoje da ce ga bilo koji r2r "samljeti" je toliko generalizirano i besmisleno da uopce neznam sta da kazem. Da, mozda oce, a mozda i nece, tako da si djelom i u pravu.

A tvoj sud o zvuku Chorda je dijametarno suprotan onome sto sam ja cuo, imao, i sto drugi pisu po reviewovima.

Slobodno me pouci o "matematiku iza DA konverzije te konstrukciju analogne sekcije DA", ocito imas neko posebno znanje i nadam se da si ga voljan podjeliti?

~~ sound sommelier ~~
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Ne postoji R2R implementiran u čipu. Jednostavno fizički nije moguće.

Ne moraš ništa reći, nisi kompetentan jer barataš nikakvim iskustvom. 

Ono što si čuo i što pišu po rivjuima je irelevantno. U rivjuima piše i da Focal radi dobre zvučnike. Radi. Zovu se Utopia.

Pa imam neko znanje o načinima konverzija krivulja. Naime, matematičar sam. 

Google Claude Shannon.

Odi programiraj.

16 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...

Ne postoji R2R implementiran u čipu. Jednostavno fizički nije moguće.

Ne moraš ništa reći, nisi kompetentan jer barataš nikakvim iskustvom. 

Ono što si čuo i što pišu po rivjuima je irelevantno. U rivjuima piše i da Focal radi dobre zvučnike. Radi. Zovu se Utopia.

Pa imam neko znanje o načinima konverzija krivulja. Naime, matematičar sam. 

Google Claude Shannon.

Odi programiraj.

 

Znaci, po tebi je Multibit delta sigma konverzija? Javi Schiitu, mislim da niti sami nisu svjesni toga. Ili Analog Deviceu, jer njihova Ladder DAC implementacija u AD5791BRUZ nije ladder odnosno r2r dac, nego nesto drugo valjda?

Matematicar si pa valjda znas sve o svemu, vjerojatno cak i sire, makar cinjenice govore drugo i svi su u krivu, al eto, ti baratas nekakvim tamo iskustvom!

Odi ... broji CD-ve na polici. Ili se obrazuj malo prije nego pocnes ponovno laprdati http://www.mother-of-tone.com/conversion.htm


 

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 20:00 (hudo).
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Multibit je jedna od delta sigma konverzija.

isprika, nisam znao da su nagurali R2R u chip; procitati cu. Kad pricam o R2R govorim o diskretnom dizajnu; baci pogled kako izgleda R2R matrica u normalnim DACovima.

 

Što se tiče iskustva u hifi, sigurno neću spajati 30W A klase na zvučnik čija impedancija pada do 3.8 ohma, dok je vrh iznad 10. I to bez preampa.

CDova na policama imam oko 3000, cca. Ti? 4? 0?

Schiitu se ne bih javljao. Ipak. Oni projektiraju uređaje, a ja nisam elektroničar niti zvučni dizajner. Niti im uređaji zvuče kao da imaju. Zgodan low/middle end.
Što se tiče laprdanja, taj nivo komunikacije ipak zadrži za obitelj. Ipak si to tamo naučio. MVP si pa imaš i takav način komunikacije. Matematičari nemamo.

Hvala na ispravkama, svejedno. Kad ćeš ozbiljno ući u hifi javi se slobodno. 
Ako nemas nista protiv povukao bih se iz rasprave o hifiju s tobom; nisi kvalitetan niti dostojan sugovornik po tom pitanju. Vodiš se idolatrijom umjesto iskustvom. Uclani se u neki klub pa međusobno pricajte o svojim anti hifi uređajima.

Ja ću za to vrijeme slušati glazbu na svojem novom Luxmanu i novim Tannoyima. Od izvora ću vidjeti što spojiti, ali neće sadržavati niti računalo niti USB.

Zbogom.

16 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...

Multibit je jedna od delta sigma konverzija.

isprika, nisam znao da su nagurali R2R u chip; procitati cu. Kad pricam o R2R govorim o diskretnom dizajnu; baci pogled kako izgleda R2R matrica u normalnim DACovima.

 

Što se tiče iskustva u hifi, sigurno neću spajati 30W A klase na zvučnik čija impedancija pada do 3.8 ohma, dok je vrh iznad 10. I to bez preampa.

CDova na policama imam oko 3000, cca. Ti? 4? 0?

Schiitu se ne bih javljao. Ipak. Oni projektiraju uređaje, a ja nisam elektroničar niti zvučni dizajner. Niti im uređaji zvuče kao da imaju. Zgodan low/middle end.
Što se tiče laprdanja, taj nivo komunikacije ipak zadrži za obitelj. Ipak si to tamo naučio. MVP si pa imaš i takav način komunikacije. Matematičari nemamo.

Hvala na ispravkama, svejedno. Kad ćeš ozbiljno ući u hifi javi se slobodno. 
Ako nemas nista protiv povukao bih se iz rasprave o hifiju s tobom; nisi kvalitetan niti dostojan sugovornik po tom pitanju. Vodiš se idolatrijom umjesto iskustvom. Uclani se u neki klub pa međusobno pricajte o svojim anti hifi uređajima.

Ja ću za to vrijeme slušati glazbu na svojem novom Luxmanu i novim Tannoyima. Od izvora ću vidjeti što spojiti, ali neće sadržavati niti računalo niti USB.

Zbogom.

 

Od kuda ti izlacis ovo "bez preampa", 30W A klase ima problema sa 3.8 oma, yggdrasil je low/middle end!? Valjda si jucer kupio prvu komponentu, procitao 3 clanka i sada sve znas o svemu, iako brkas osnove DAC dizajna...

Nivo komunikacije si ti postavio, ja samo tebe pratim:)

Jos par godina hifi palente pa cemo normalno pricat.

 

Btw, kakav sam ja to MVP, od kuda to izvukao? Kakav to nacim komunijacije MVPjevi imaju?

~~ sound sommelier ~~
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Ne. Prvu komponentu sam kupio prije 20ak godina. Zadnju prije 2-3 tjedna. Cijevni Luxman, Luxman DAC i Tannoy Stirling Gold Reference, ako baš pitaš.

Da, Schiit je nekakav middle end, eventualno.

Probaj jednom čuti ozbiljan DAC pa ćeš shvatiti.

To što si radio web site za firmu srednje klase ne znači da si poznavatelj hifija nego samo programer.

U opisu tvojeg sustava ne vidim nešto što bi bio preamp. Razni "preampovi" po komponentama u digitalnoj domeni su irelevantni.

Ako imaš u blizini nekog hifi distributera s ozbiljnim hifijem zamoli da ti spoje neku digitaliju od Audio Researcha, Accuphasea, Luxmana ili dCs.

Možeš ih odmah zamoliti da spoje neke visokoefikasne zvučnike na neko ozbiljno cijevno pojačalo ili neke manje efikasne sa ozbiljnim solid state pojačalom pa slušaj.

Da, pogriješio sam jer doista nisam znao da se netko bavi R2R chipovima i ispričavam se. Ne mogu/moram sve znati. Naime, komponente kupujem po tome kako mi zvuče (jer slučajno imam običaj hodati po koncertima, a između ostaloga sam i školovani glazbenik.

Unatoč tome, jednostavno mi je pročitati tvoje pokušaje omalovažavanja i ismijavanja jer mi nije osobito stalo što misliš.

Standarde komunikacije si ti postavio jer umjesto objašnjenja i ponuđenih ispravaka si nešto nazvao - laprdanjem.

Međutim, zato jesi senior engineer jer ti mentalni sklop tipičnog nerealiziranog IT guya ne omogućava drugačiju komunikaciju.

Audiofilija kao takva predstavlja dva područja; tehničko i glazbeno. Vjerujem da možeš znati više od mene u tehničkom kontekstu jer tipično ITevski gledaš specifikacije dok drugi slušamo ili gledamo. Čistu korelaciju ti mogu povući s npr. IT opremom. Od računala koristim Microsoft Surface Laptop 3. Sve što znam o njemu je da ima izuzetan zaslon i fantastičnu tipkovnicu. I da je tamno sive boje. Isto mi je i s Powerbookom Pro.

Probaj, samo za iskustvo čuti neki redbook NOS DAC koji spada u kategoriju visoke klase (npr. Audio Note UK ili 47 Labs) i nakon toga ako kažeš da je Schiit i dalje vrhunski DAC ili ne čuješ dobro ili nisi u stanju sam sebi priznati grešku. Osobno sam imao situacije gdje sam uzeo komponentu i prodao je relativno brzo jer sam se zaletio. I ništa popušio sam nešto novaca i nisam se previše zamarao. To se desi u našem hobiju. Ponekad ljudi to nazivaju sinergijom, a ponekad dumping faktorom. Nekima smeta AB klasa ili push pull ustroj, neki priznaju samo SET. Ali hobi je lijep i traži jako puno vremena i istraživanja. A ponekad ti se živo fućka pa samo slušaš (recimo PrimaLuna i XA koje imaš su vrhunski uređaji, ali spoji na njih ozbiljne zvučnike i ozbiljan izvor zvuka) da čuješ što doista mogu. Osobno izrazito cijenim PrimaLunu kao tvrtku kao i njihove uređaje; isto je i sa Passom od kojeg imam par komponenti, ali je recimo Schiit firma koju ne cijenim kao proizvođača hajfija, ali kao izrazitog predstavnika disruptive marketinga - da.

5 godina
offline
iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Kako bi bilo divno kad bi audiofili bili manje nabrijani na svoje sustave, kao najbolje što postoji na svijetu. Manje se svađat, manje podcijenjivat druge.

 

Meni je moj sustav najdraži na svijetu, ali ne treba to trljat drugima na nos i treba shvatiti da ne vole svi isti zvuk. Uostalom, zar nam ovo nije hobi? Netkome je Schiit Ydrasil vrhunski, nekome je bezveze. Nemamo svi ni para za isprobat određene cjenovne klase uređaja.

 

Meni je samo drago da ima ljudi na ovom forumu koji imaju Luxmana i Macintosha doma. Još kad bi se našao neki ljubitelj japanskog vintagea...

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...
To što si radio web site za firmu srednje klase ne znači da si poznavatelj hifija nego samo programer.

U opisu tvojeg sustava ne vidim nešto što bi bio preamp. Razni "preampovi" po komponentama u digitalnoj domeni su irelevantni.

U opisu sustava ne prepoznajes preamp - bas zanimljivo, a toliki strucnjak koji me odmah odkantao kao nekompententnog. Ajd probaj ponovno, sto bi tamo mogao biti preamp? Hint: ima lampe!

Ja nisam nigdje niti rekao da je Schiit neki vrh vrhova, imam svoje misljenje o njemu, zvuk njihovih DACova (i headphone ampova) mi se svidja (jer je taman izmedju R2R i DS, pa pase na razlicite vrste glazbe) i za sada nemam namjeru ga mjenjat osim ako mi posaljes na test doma dzabe tvoj uber najbolji DAC, biti cu ti zahvalan!

Takodjer, sto se tice Focala, pricas o njemu kao neki mulac koji je jucer kupio svoj prvi zvucnik, jer da imas imalo iskustva i kulture, rekao bi mozda da si probao i ne svidja ti se, ali ne bi isao pljuvat po nekom svjetski poznatom brandu koji ima svoj specifican zvuk i publiku. Isto kao sto ja vise nebi nikada kupio Tannoy - ima par modela, upozao koliko-toliko njihovu filozofiju zvuka i zakljucio da to nije za mene. Ali da su dobri - jesu.

I da, visokoosjetljivi zvucnici sa SET lampama su super, kao sto je meni i Focal super zvuci. Nisam mulac da pljuckam po necijem ukusu samo zato jer ja ima drugacije subjektivno misljenje. 

~~ sound sommelier ~~
16 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Filox kaže...

Kako bi bilo divno kad bi audiofili bili manje nabrijani na svoje sustave, kao najbolje što postoji na svijetu. Manje se svađat, manje podcijenjivat druge.

 

Meni je moj sustav najdraži na svijetu, ali ne treba to trljat drugima na nos i treba shvatiti da ne vole svi isti zvuk. Uostalom, zar nam ovo nije hobi? Netkome je Schiit Ydrasil vrhunski, nekome je bezveze. Nemamo svi ni para za isprobat određene cjenovne klase uređaja.

 

Meni je samo drago da ima ljudi na ovom forumu koji imaju Luxmana i Macintosha doma. Još kad bi se našao neki ljubitelj japanskog vintagea...

 

Ej, di je zabava u tome!? Ovako ovi padobracni koji upadaju i dzonom na sve sto oni nemaju cine raspravu bas zanimljivom!

 

Evo i mog Accuphasea od prije par godina:

 

~~ sound sommelier ~~
5 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
hudo kaže...

Ej, di je zabava u tome!? Ovako ovi padobracni koji upadaju i dzonom na sve sto oni nemaju cine raspravu bas zanimljivom!

 

Evo i mog Accuphasea od prije par godina:

 

 Ma istina, ali i ti si uletio odmah onako malo drsko i u glavu. Ja bi više volio da se skupi što više audiofila u Vaš Audio Kutak, pogotovo ljudi koji imaju ovako skupe uređaje, koje ja sebi neću moć priuštit. Tako dobijam sekundarno iskustvo o uređajima koje ću teško slušat doma. Ovako se brzinski izvrijeđate i posvađate i sutra nema više rasprave i razmjene iskustva, a ja volim raspravu i razmjenu iskustva...

 

U svakom slučaju, easy polako.

 

Live long and prosper.
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Bio sam uvjeren da je PrimaLuna integrirac. To je jedini koji sam slušao, a da se zove Premium.
Ispričavam se. Čisto me zanima, kako radi ta kombinacija? Imao sam nekolicinu hibrida i većina je davala dobre rezultate (osim LS16 Mk2 i Alepha 5 prije 10ak godina, to je radilo tupo i nedinamično, timbralno samo donekle ispravno. Još uvijek imam InPol2 koji mi je jedini integrirac hibridn s izlazom u A klasi.
Ja u uopće ne pljuckam po ukusu, štoviše slušao sam te zvučnike, ali ne odgovara mi visokotonac. Jednostavno mi je pregrub. Oaobno najviše mi odgovaraju Revelatori i Apex Dome od Sonus Fabera (njih imam na Olympica Nova zvučniku).
Nekako imam problem s generaliziranjem. Ne volim ga i više se baziram na slušanju (srećom u bližoj okolici doista ima svega za čuti).
Što se tiče brenda tu nemam problema, ne cijenim osobito brendove jer svi imaju svačega, imam uređaja od Pathosa do GamuTa. Osim jednog. Zove se Sansui i to ne bih donio u kuću nikada.
Što se tiče Schiita slušao sam vlastitih nekolicinu uređaja i ostao mi je Magnius jer je jednostavno best buy headamp. Ne košta puno, a radi izuzetno.

Ako prolaziš možeš navratiti pa pokupi neki DAC. Ionako mi je gomila opreme posuđena nekome.

16 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Filox kaže...

 Ma istina, ali i ti si uletio odmah onako malo drsko i u glavu.

 

Istina, ja izgubim zivce kad ekipa onako uljece sa nekim polu-tvrdnjama ("laprdanjem") pa dobijem neku veliku potrebu reci nesto, jer je bas onako, krivo i vrlo vrlo subjektivno bez da se upozorilo na to.

https://xkcd.com/386/

~~ sound sommelier ~~
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

:)

Nice. Ne prepoznajem model, koji je to bio?

3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Posteno.

Ispričavam se na nenamjernoj greški.

3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Uopće nemam stav "moj sustav je najbolji", štoviše imam više različitih.

Japanski vintage nije hifi (uz rijetke izuzetke i niti jednog Sansuia).

Olife, ti si?

5 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...

Uopće nemam stav "moj sustav je najbolji", štoviše imam više različitih.

Japanski vintage nije hifi (uz rijetke izuzetke i niti jednog Sansuia).

Olife, ti si?

 Nisam Olif i dobit ćeš minus svaki put kad kažeš nešto protiv Sansuia. Isto tako ćeš dobit minus svaki put kad izjaviš da japanski vintage nije hifi. Sad sam ja ljut.

 

P.S.

Nemaš uključenu opciju slanja provatnih poruka. Koliko ja znam, ne znamo se. Da se znamo ne bi ispred mene izjavljivao ovakve blasfemije o Sansuiu i japancima općenito.   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 12:59 (Filox).
16 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
Cdanijel kaže...

Bio sam uvjeren da je PrimaLuna integrirac. To je jedini koji sam slušao, a da se zove Premium.
Ispričavam se. Čisto me zanima, kako radi ta kombinacija? Imao sam nekolicinu hibrida i većina je davala dobre rezultate (osim LS16 Mk2 i Alepha 5 prije 10ak godina, to je radilo tupo i nedinamično, timbralno samo donekle ispravno. Još uvijek imam InPol2 koji mi je jedini integrirac hibridn s izlazom u A klasi.
Ja u uopće ne pljuckam po ukusu, štoviše slušao sam te zvučnike, ali ne odgovara mi visokotonac. Jednostavno mi je pregrub. Oaobno najviše mi odgovaraju Revelatori i Apex Dome od Sonus Fabera (njih imam na Olympica Nova zvučniku).
Nekako imam problem s generaliziranjem. Ne volim ga i više se baziram na slušanju (srećom u bližoj okolici doista ima svega za čuti).
Što se tiče brenda tu nemam problema, ne cijenim osobito brendove jer svi imaju svačega, imam uređaja od Pathosa do GamuTa. Osim jednog. Zove se Sansui i to ne bih donio u kuću nikada.
Što se tiče Schiita slušao sam vlastitih nekolicinu uređaja i ostao mi je Magnius jer je jednostavno best buy headamp. Ne košta puno, a radi izuzetno.

Ako prolaziš možeš navratiti pa pokupi neki DAC. Ionako mi je gomila opreme posuđena nekome.

 

Berilij visokotonac moze biti tvrd i agresivan, ali posto je dosta transparentan moze biti i ugodan, iako ce focali uvijek zvucati otvoreno, svjetlo. Ali sa dobrom sinergijom i akustikom moze se dobiti odlican zvuk (po mom subjektivnom misljenju) - otvoren, nenapadan, ugodan i sa dosta detalja, a meni se svidja to. Bas zato imam lampe u predpojacalu i mrvu topliji DAC (ovisno o lampama zvuk ce biti i prezatvoren).

Iskusto mi govori da zvucnici srednje i vise klase su zahtjevniji za pravilno postavljanje, i sto se tice akustike sobe i sto se tice ostatka komponenti, pa se lakse moze "zeznut" zvuk iako je zvucnik jako skup. Mozda zbog toga, krivog setupa, Focale prati los glas, a mozda se ljudima i ne svidja toliko njihov zvuk. Vjerojatno kombinacija oba slucaja.

Slicno za DACom, mnogima se svidja RME i iFi, pa nek ljudi uzivaju, nije da je to los uredjaj jer se meni zvuk ne svidja.

Schiit uredjaja ima svakakvih pa je gotovo nemoguce generalizirati - imaju modela koji su odlicni na mjerenjima, ali imaju i modela koji im jednostavno zvuce dobro (rade testove tako da podjele brdo uredjaja ekipi) iako su mjerno vrlo losi. U tu drugu skupinu spada i Yggdrasil, koji je mjerno losiji od iFija i RMEa, ali nekome (meni) zvuci neusporedivo bolje.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 13:05 (hudo).
5 godina
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu
hudo kaže...

 

Berilij visokotonac moze biti tvrd i agresivan, ali posto je dosta transparentan moze biti i ugodan, iako ce focali uvijek zvucati otvoreno, svjetlo. Ali sa dobrom sinergijom i akustikom moze se dobiti odlican zvuk (po mom subjektivnom misljenju) - otvoren, nenapadan, ugodan i sa dosta detalja, a meni se svidja to. Bas zato imam lampe u predpojacalu i mrvu topliji DAC (ovisno o lampama zvuk ce biti i prezatvoren).

Iskusto mi govori da zvucnici srednje i vise klase su zahtjevniji za pravilno postavljanje, i sto se tice akustike sobe i sto se tice ostatka komponenti, pa se lakse moze "zeznut" zvuk iako je zvucnik jako skup. Mozda zbog toga, krivog setupa, Focale prati los glas, a mozda se ljudima i ne svidja toliko njihov zvuk. Vjerojatno kombinacija oba slucaja.

Slicno za DACom, mnogima se svidja RME i iFi, pa nek ljudi uzivaju, nije da je to los uredjaj jer se meni zvuk ne svidja.

Schiit uredjaja ima svakakvih pa je gotovo nemoguce generalizirati - imaju modela koji su odlicni na mjerenjima, ali imaju i modela koji im jednostavno zvuce dobro (rade testove tako da podjele brdo uredjaja ekipi) iako su mjerno vrlo losi. U tu drugu skupinu spada i Yggdrasil, koji je mjerno losiji od iFija i RMEa, ali nekome (meni) zvuci neusporedivo bolje.

 Slušao sam i ja Focala s tim berilijem i nekako nisam baš pao na guzicu od zvuka. Očekivao sam veći WAU efekt, al u biti je bio samo dobar zvuk, ništa specijalno. Ostatak sustava je bio impresivan, pogotovo gramofoni koje smo slušali, ali taj Focal, OK, ali previše para za to što sam čuo. Sve je išlo preko klona od Pass Labs Aleph 5, ako se ne varam.

Live long and prosper.
3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

To si u pravu sto posto.

Ogromna većina zvučnika je na lošem glasu radi akustike, neki su manje, neki više zahtjevni. Ja imam akustički tretirani prostor (koji mi je jedan od dva dnevna boravka, živim sam u velikom stanu pa mogu).

Ovako, iFi X-Can je, realno, samo dovoljno dobar, dakle nema nekakvih pretjeranih devijacija u zvuku, ali je jako praktičan. Ja koristim na telefonu Deezer Hifi i BT AptXom je spojen na iPhone. Baterija traje dovoljno dugo, a realno mi tjera i Sonus Faber, Grado i Audeze bez problema. Da je to vrhunski zvuk - niti blizu, da li je dovoljno dobar za okolo - je. E, da, iz nekog raloga s BW P3 i P5 slušalicama radi boli glava; strava.

Gle, mjerenje je najgori oblik procjene uređaja, znaš i sam. Da su mjerenja bitna onda bi najbolji uređaji bili japanske imitacije hfija iz ranih osamdesetih, a Focal 1028 bi bio proglašen neispravnim radi impedancijske krivulje (koja je u stvari posljedica dobre skretnice koju su napravili ispravnu, a ne da daje ispravne rezultate mjerenja). 

Uzeti u obzir da na zvuk i ukupni zvuk stvarno utječu i električna svojstva. Sjećam se nekad davno sam imao Meridian 808. Taj je balansirani Pathos tjerao u prezasićenje pod normalno radi previsokog napona na balansiranim izlazima. Isto tako, neki dan sam slušao čovjeka koji se žali da mu Reference 3A Grand Virtuoso ne radi dobro. Onda je rekao sa čime. Krellom od 300W@8 kojemu je damping faktor valjda 5000, a zvučnik je predviđen za 10ak watti na cijevima. Uostalom, znaš i sam kako to ide.

Schiit je čudna firma. Iskreno, ja ne znam da li oni slučajno naprave loš ili slučajno naprave dobar uređaj. Realno, ako im se desi loš trebali bi ga jednostavno ne prodavati. E time bi ozbiljno ugrozili pozicije nekih drugih proizvođača. S druge strane, malo pretjeruju s brojem uređaja.

Recimo kod PrimaLune su stvari jasne; aktualne serije su 100-400, u svakoj imaš integrirac, pre i amp + cijevni DAC (koji je, usput budi rečeno, totalno neobičan što se tiče dinamike i tranzijenata, ali svira tako da ga možeš cijeli dan slušati).

3 godine
neaktivan
offline
Re: iFi Audio Neo iDSD - Ulazak u višu klasu

Isuse, klon pass alepha.

To su nekad dizali u nebo u kombinaciji s LS16mk2. Čak je poznato gdje je trend nastao.

Aleph 3 je, recimo, vrhunski uređaj, aleph 5 je onako. Okej. Može proći. Za silu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice