Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

poruka: 135
|
čitano: 38.077
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur".
16 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Trebamo sada nas tisuce naruciti svakih 5 dana neku glupost od $1 i onda odbiti primitak kada naprave obracun.

 
13 3 hvala 0
6 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Zašto bi to radili?
Takav je zakon na razini EU.
Bit će malo skuplje na sitnijoj robi, ali ćemo bolje proći na skupljim stvarima nego do sada.
I pojas u autu se mora vezati, kaciga se na motoru mora nositi. Zakon je zakon, bit će negodovanja, no brzo ćemo se prilagoditi i naučiti zaobilaziti što se da.
Neće svijet radi toga stati.
Samo ćemo mi nekad više platiti.
Lagodna vremena prolaze.
 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Toliko o slobodnom trzistu. 

 

A sto je s naknadama od 18.5kn  odnosno 37kn? Tko to placa?

"Za pošiljke do 150 eura naknada će iznosit 18,50 kuna, a za pošiljke od 150 do 1.000 eura naknada će biti 37 kuna. "

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Pa ti, sigurno ne susjed tvoj
15 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
SupremeCommander kaže...

Toliko o slobodnom trzistu. 

 

A sto je s naknadama od 18.5kn  odnosno 37kn? Tko to placa?

"Za pošiljke do 150 eura naknada će iznosit 18,50 kuna, a za pošiljke od 150 do 1.000 eura naknada će biti 37 kuna. "

 

 Opet je Drago loše napisao članak

2 godine
neaktivan
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
dado kaže...

Trebamo sada nas tisuce naruciti svakih 5 dana neku glupost od $1 i onda odbiti primitak kada naprave obracun.

 Ili ne daj bože odreći se pošiljke u korist  države. To bi bio ddos na birokraciju.

16 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan

Tko je pisao ovaj članak i zašto je napisan tako loše?

 

Zašto autor kaže "neće biti carinskih troškova" kada hoće- nije naveo da ako naručite za 1$ iz Kine tj cca 6kn kaljeno staklo, da ne samo da plaćate 2kn PDV-a, za sve pošiljke do 100$ plaćate i 18.5kn "troškova carinjenja".

Znači svako pismo ćemo plaćati 18.5kn ako je vrijednost ispod 100Eura, iznad 37kn.

 

Zašto autor nije usporedio naknade u drugim EU zemljama? Tipa Mađarskoj?

U Mađarskoj imamo hrpu razreda od 1-10 Eura gdje je naknada samo 8kn za troškove carinjenja, u HR je 18.50 kn....

Nitko više neće naručivati proizvode do 5$ kada bi još morali plaćati 20kn na svaku pošiljku+ PDV.

 

Druge EU zemlje imaju duplo manje troškove.

https://www.posta.hu/vam2021

 

 

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Zasto je "ne" cesto napisano velikim slovima? Svidja mi se kad plitka drzava glumi autoritet :srce:
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Ag008 kaže...

Tko je pisao ovaj članak i zašto je napisan tako loše?

 

Zašto autor kaže "neće biti carinskih troškova" kada hoće- nije naveo da ako naručite za 1$ iz Kine tj cca 6kn kaljeno staklo, da ne samo da plaćate 2kn PDV-a, za sve pošiljke do 100$ plaćate i 18.5kn "troškova carinjenja".


 

 

 

Dio koji nije u italiku i navodnicima pisao sam ja, a dio u italiku i navodnicima je obrazloženje CURH. Ne znam s kojim dijelom imaš problem, ali nigdje u niti jednom dijelu ne piše "neće biti carinskih troškova".

 

Pretpostavljam da se referiraš na pasus koji kaže:

 

"Dobra vijest je da Carinska uprava kao i do sada neće naplaćivati nikakve troškove za provedbu carinskih postupaka."

 

Dakle, čitav članak je o tome da se uvodi carina koje do sada nije bilo, naplaćuje se PDV na bagatelne pošiljke iz zemalja van EU, a NE naplaćuju se nikakvi troškovi provedbe tih carinskih postupaka koji se do sada nisu provodili. Carina je jedno, carinjenje drugo, a provedba postupka je treće.

 

Kako se u svakoj zemlji naplaćuje PDV i carina po stopama PDV-a itarifama za tu zemlju članicu EU, koji bi bio smisao usporedbe s drugim zemljama s drugim stopama PDV-a i tarifama?

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Pa nigdje u članku nisi spomenuo 18.50kn koje će dodatno naplatiti postupak carinjenja tj kako god tu uslugu želimo nazvati. Trebalo je dati uporedbu s drugim zemljama jer ljude zanima što će im se sve naplatiti nakon 1.7.
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
moderator
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Ag008 kaže...
Pa nigdje u članku nisi spomenuo 18.50kn koje će dodatno naplatiti postupak carinjenja tj kako god tu uslugu želimo nazvati. Trebalo je dati uporedbu s drugim zemljama jer ljude zanima što će im se sve naplatiti nakon 1.7.

 

Ponovo - kakve ima veze usporedba s drugim zemljama koje imaju drugačije carinske tarife i drugačije stope PDV-a? Na koji način Mađarska iz tvog primjera koja naplaćuje po svojim carinskim tarifama i po svojoj stopi PDV-a ima ikakve veze s onim što će se tebi naplatiti u Hrvatskoj?

 

 

This space for rent!
16 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan

Ti ne kužiš bit, ja mjesečno naručim 20+ stvari od 1-2$.

 

Nije isto samo platiti pdv, na 8kn, ja bi rado dao 2kn PDV-a državi.

 

Problem jest kada naručiš npr gel za nokte od 8kn , ok je platiti +2kn PDV-a, ali nije platiti još +19kn carinskih troškova da ti naplate pdv.

 

Ja ne tražim da usporediš cijene pdv-a Mađarskoj ili Hrvatskoj, je li 25, 27 ili 20%.

 

Problem su dodatni troškovi naplate tog pdv-a.

 

Ako je u Mađarskoj, 8kn naknada+pdv za sve pošiljke iz Kine, a u HR je pdv + visokih 18.50kn, da li shvaćaš sada?

 

Možda neke zemlje imaju još veću naknadu od 18.50kn, neke EU zemlje možda 0 eura naknadu+ pdv za tako male vrijednosti.

Više od 10.000 pošiljaka dnevno dolazi sitne vrijednosti do 5$ u HR prema navodima Pošte.

 

Kako Pošta to misli provesti, da li ćemo sada slati mail za svaku pošiljku koja nam stiže da utvrde vrijednost gdje će se danima ako ne i tjednima usporiti.

Zašto ne bi sve mogli online uploadati i platiti pdv na stranici Pošte, kao npr u Mađarskoj i drugim zemljama?

Hoćemo li sve poštaru plaćati?

 

Što ako nam dođe razbijeno ili krivo? Možemo li dobiti povrat 18.50kn?

 

Puno je pitanja, a malo novinara je to dobro pokrilo ili pitalo Poštu kako to misli provesti. A tvoj članak je kao PR verzija "sve je med i mlijeko" bez da si pokrio i naveo činjenicu da stvar od 5kn moraš platiti i 20kn "troška" pošti.

 

EDIT: I hoće li naplaćivati 18.50kn ako je pdv kao one-point-shop već plaćen na webu trgovca?

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 21:55 (Ag008).
16 godina
moderator
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Ag008 kaže...

 

Ako je u Mađarskoj, 8kn naknada+pdv za sve pošiljke iz Kine, a u HR je pdv + visokih 18.50kn, da li shvaćaš sada?

 

Možda neke zemlje imaju još veću naknadu od 18.50kn, neke EU zemlje možda 0 eura naknadu+ pdv za tako male vrijednosti.

Više od 10.000 pošiljaka dnevno dolazi sitne vrijednosti do 5$ u HR prema navodima Pošte.

 

Kako Pošta to misli provesti, da li ćemo sada slati mail za svaku pošiljku koja nam stiže da utvrde vrijednost gdje će se danima ako ne i tjednima usporiti.

Zašto ne bi sve mogli online uploadati i platiti pdv na stranici Pošte, kao npr u Mađarskoj i drugim zemljama?

Hoćemo li sve poštaru plaćati?

 

Što ako nam dođe razbijeno ili krivo? Možemo li dobiti povrat 18.50kn?

 

Puno je pitanja, a malo novinara je to dobro pokrilo ili pitalo Poštu kako to misli provesti. A tvoj članak je kao PR verzija "sve je med i mlijeko" bez da si pokrio i naveo činjenicu da stvar od 5kn moraš platiti i 20kn "troška" pošti.

 

Oprosti, vidim da se ljutiš, ali što tu ima za "shvatiti"? Da Mađarska i Hrvatska imaju različite tarife? Da. I PDV-e. I ti živiš u Hrvatskoj (pretpostavljam) i carinit će te po hrvatskim stopama i s hrvatskim PDV-om.

 

Odakle ti da za svaku pošiljku treba slati nekakav mail, uopće ne razumijem? Ili niti jedna tvoja pošiljka nema deklariranu cijenu? Ako nema morat ćeš dati neki račun za svaku pošiljku koja nema deklaraciju - zato i napominju "Pri tome se komercijalnim pošiljkama smatraju pošiljke koje su kupljene putem prodaje na daljinu ako njihova stvarna (intrinzična) vrijednostNE prelazi iznos od 150 EUR (1.135,00 HRK)." Znači ako tebi komercijalnu pošiljku šalje neki XY van EU koji je deklarira kao poklon koji vrijedi 0 nečega, morat ćeš carini dati neki račun.

 

Zahtjev za povrat carine zbog bilo kojeg od dopustivih razloga predaješ kao i do sada - to su oni članci CZU 100 i nešto koji se nisu mijenjali.

JEDINO što se mijenja je naplata carine na bagatelne pakete koja se do sada nije primjenjivala.

 

Ako se uvozom baviš poslovno, onda to sa svojim špediterom sređuješ, a ako privatno naručuješ desetine paketa mjesečno, istina je - tebe nisu imali "u vidu" jer to očito ne smatraju osobnom već komercijalnom aktivnošću.

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 22:16 (Drago).
13 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
najdix kaže...
Zašto bi to radili?
Takav je zakon na razini EU.
Bit će malo skuplje na sitnijoj robi, ali ćemo bolje proći na skupljim stvarima nego do sada.
I pojas u autu se mora vezati, kaciga se na motoru mora nositi. Zakon je zakon, bit će negodovanja, no brzo ćemo se prilagoditi i naučiti zaobilaziti što se da.
Neće svijet radi toga stati.
Samo ćemo mi nekad više platiti.
Lagodna vremena prolaze.

 

Ne, ne mora se vezati pojas niti se ne mora nositi kaciga, kao što se ne mora niti razvrstavati smeće. No ako to ne činiš, riskiraš kaznu, tvoj izbor. Neki ljudi se cijeli život ne vežu i jasno im je da će platiti kaznu AKO ih zaustave / uhvate. Njihov izbor.

 

U slučaju narudžbe pošiljke van EU, moraš platiti PDV + minimalno 18.5 Kn, nema opcije IF..THEN.

15 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Od kad to carina priznaje deklarirane vrijednosti? Uvijek su do sad trazili dokaz bez obzira jel ti predmet ima ili nema vrijednost.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Ag008 kaže...
Pa nigdje u članku nisi spomenuo 18.50kn koje će dodatno naplatiti postupak carinjenja tj kako god tu uslugu želimo nazvati. Trebalo je dati uporedbu s drugim zemljama jer ljude zanima što će im se sve naplatiti nakon 1.7.

 

Tako je, ovo se može saznati manje više bilo gdje. Što se događa kod povrata/ponovnog slanja paketa u kojem je nešto razbijeno, moram li opet platiti PDV ?; na proizvod oštećen za koji ja nisam kriv. Koliko mi je poznato Ali nema postupak za obračun IOSS za svaku zemlju što govori da će pošiljke čekati najmanje još 7 dana, dakle rijetke su one koje stignu za 3 tjedna...iz iskustva..... dakle još tjedan čekanja nakon prijave pošti mog IOSS jedinstvenog broja, a ako si na otoku... ili negdje van grada možeš još tjedan čekati na isporuku pošiljke koja je već u tvojoj matičnoj zemlji. Za Ali, Bangood.. i ini.. možda i griješim ali sumnjam !!..Ispravite me..

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 22:28 (koki).
13 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Ovaj kompletan članak može u recycle bin ako se ne spominje 18.50 Kn naknade.

 

Upravo ta naknada je najveća promjena, znamo da je barem 95% pošiljaka iz Kine i izvana baš do 10-tak Kn, PDV na to nije problem. Ali još minimalno 18.50 na sve to (item + troškovi slanja + PDV) je baš granica zašto će se drastično smanjiti kupovina jeftinih itema.

 
14 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Ag008 kaže...
Pa nigdje u članku nisi spomenuo 18.50kn koje će dodatno naplatiti postupak carinjenja tj kako god tu uslugu želimo nazvati. Trebalo je dati uporedbu s drugim zemljama jer ljude zanima što će im se sve naplatiti nakon 1.7.

 

Ovo nisam odgovorio - tih 18,5 i 37 kuna nisu nikakva carina nego poštanska naknada - ono što će se do 1. 7. naplaćivati po raznim tarifama (pismo/paket/vrijednosno pismo prema težini plus vrijednost itd.) od srpnja ide po dvije tarife za pakete do 150 i do 1000 eura i to nema veze s direktivom EU iz koje proizlazi ovo pravilo o naplati PDV-a za sve članice (ako si zbog toga spominjao Mađarsku).

Povrat novca za neisporučene, izgubljene, oštećene itd. pakete vrijedi kao i do sada članak 57 zakona o poštanskim uslugama.


 

This space for rent!
15 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Sad kad će to uvesti hoće li onda maknuti najveću pljačku Hrvata kod uvoza „auta“ u RH, ili ćemo i dalje plaćati tisuće kuna za uhljebe za koja su izmišljena radna mjesta na carini kad samo ušli u EU…

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Tri ekrana teksta, da bi tek u komentaru pročitao ono što me najviše zanimalo

 
21 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Drago kaže...
Ag008 kaže...
Pa nigdje u članku nisi spomenuo 18.50kn koje će dodatno naplatiti postupak carinjenja tj kako god tu uslugu želimo nazvati. Trebalo je dati uporedbu s drugim zemljama jer ljude zanima što će im se sve naplatiti nakon 1.7.

 

Ovo nisam odgovorio - tih 18,5 i 37 kuna nisu nikakva carina nego poštanska naknada - ono što će se do 1. 7. naplaćivati po raznim tarifama (pismo/paket/vrijednosno pismo prema težini plus vrijednost itd.) od srpnja ide po dvije tarife za pakete do 150 i do 1000 eura i to nema veze s direktivom EU iz koje proizlazi ovo pravilo o naplati PDV-a za sve članice (ako si zbog toga spominjao Mađarsku).

Povrat novca za neisporučene, izgubljene, oštećene itd. pakete vrijedi kao i do sada članak 57 zakona o poštanskim uslugama.


 

 Ma nikoga nije briga da li to zovu poštanska naknada, carina, PDV ili jednostavno pljačka. Ono što je problem je da je to fiksni namet koji JAKO utječe na sve male pakete... I ja sam naručivao hrpu paketa sa 1$ vrijednosti i nije mi problem platiti 1.25$ ali ovo je čista sramota... Evo baš gledam gumice za crijevo u vrtu koje mi pušta, 50 gumica za 0.8$ i sada to više nije 0.8 nego barem 3$ što je tri puta veća cijena a ne 25% PDV...  Naravno većinu tih malih proizvoda uopće ne znam gdje drugdje kupiti.

14 godina
neaktivan
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Mađari - 0 - 10 EUR - 8.5 kn ugrubo + PDV

Hrvati - 0 - 10 EUR - 18.5 kn ufino + PDV

 

A moji birokrati lijenost je smrtni grijeh...

 

Edit:

 

Znam gdje je problem, teta u poreznoj u pošti nije znala račuanti ili upisivati u excelici postotke, pa pitala šefa, pa prvi put, pa drugi put, pa treći put, pa njemu dopizdilo i kaže ma hajde Jadranka,
stavi sve na dvaes, ma... puno je smanji, aj na 18.... malo je aj naaa 18.5.... a ove druge globi ko recimo cijenu Malbora, sjetio se.... i eto neš me više pitat...

 

i reci svima njima, neće tebi nikooo govoriti koliko ćeš ti staviti trošak carinjenja, e.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 23:37 (koki).
 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Mene najmanje zanima kako se nešto zove, ali me zanima koliko košta.

Mene zanima informacija da ako sada kupim nešto od 10 kuna, onda ću sveukupno platiti 10 + 2.5 + 18.5 = 31 kn.

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Jedini nacin da se to sredi...ako se bude moglo sredit je napad na sve zivo i dosadivanje kao i sa one 4.5 kn pa je na kraju dosla naredba da se srede.... Mozda nece ukinut skroz ali smanjivanje na neku normalu bi bilo ok....
VenAtoR#2231
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Isto nije pokriveno u članku :

Ako je pošiljka odrađena preko IOSS onda placamo 18.5 kuna

A ako nije, onda isto plaćamo 18.5, ne plaćamo 18.5, plaćamo više od 18.5

Prije u slučaju da se nešto carinilo pa se vraćalo na servis i ponovo nazad u hrv, nije se nikakav dodatni namet naplaćivao, kakva ce sad biti situacija? Oce li opet roknit 18.5.

Sta to znači za krajnjeg korisnika, koliko cu platiti u finišu artikl od 1 dolara u slučaju da je IOSS i u slučaju da nije IOSS, naplaćuje li se PDV na shipping? Hoce li ovo rezultirati skupljim shippingom zbog trackinga?

Moram se složiti sa ostalima, jako los, povrsan i neinformativan clanak, a na to se nisam navikao na BUGu, to. je materijal za index i 24h
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2021 0:30 (Vule).
 
20 0 hvala 0
15 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

meni pak nije jasno zbog čega je Drago kriv što vi (većina) ne razumijete EU birokraciju (i posebno našu), njezine postupke i motivaciju za njih. i ne morate, jer niste država (odn. luj XIV - "država, to sam ja"). i ne možete ništa učiniti (iako je muljanje omiljen rvacki sport - možda tko i pronađe kakvu rupu). plaćajte ili ne kupujte.

članak je korektno napisan i navodi vam (bez emotivnih izljeva) sve iz priopćenja (koje, se, nota bene, može i hoće) različito tumačiti u poštama i na carinama, prema okolnostima. i prosječan kupac tu ne može ništa (imate izboire pa glasajte).

 

pojednostavljeno (koliko je to moguće):

 

- država je (i čitava unija) vječno gladna love i vreća bez dna (a i dijele se pare okolo, ne njihove);

- ovo se ne bi uvelo kad naručivanje kojekavih (*nepotrebnih - NE miješati želje i potrebe! - obijest se plaća, svugdje, samo se iznosi međusobno razlikuju) pizdarija ne bi bilo masovno (jednako je s trošarinama: hoćeš? plati.);

- fiskalne se mjere uvode na razini država/unije radi poticanja/suzbijanja/preusmjeravanja - preraspodjele kupovne moći;

- sve što vam je potrebno (ne nužno i što hoćete) vam je na raspolaganju u EU. ako vam je baš nužno i životno važno nešto s prostora izvan EU, neće biti bitno skuplje;

- sve se plaća. no jabba even with the stara baba. et omnia saecula saeculorum. caru carevo, bogu božje. jebiga.

- k'o ne plati kurbu, plati likara.

 

za sve ostale nejasnoće: pričekajte konkretne situacije (pa pizdite ili ne - svejedno) i pročitajte još jednom tekst označen zvjezdicom, iznad, unutar zagrada. ako vam je preskupo, naručujte iz EU. ako nije, nastavite kao i dosad.

 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2021 4:35 (Ajar).
Moj PC  
4 17 hvala 1
15 godina
online
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur

Kod nas u BiH su prije 2-3 godine povećali vrijednost robe koja dolazi poštom na koju se ne mora plaćati carina ni pdv PDV sa 50 na 300 KM (154 EUR)

Isto tako su povećali vrijednost neoporezive robe koju lično unosiš sa 200 na 600 BAM (308 EUR)

 

Ni dan danas mi nije jasno zašto su to uradili, ali je to stvarno super i može se naručiti dosta stvari bez dodatnih troškova, ima samo naknada za carinski pregled od oko 1 EUR.

 

Jedino je ova situacija sa koronom dosta zeznula stvar i poštarine su u dosta slučajeva ogromne za BiH iz Kine i u dosta slučajeva nije bilo moguće uopšte dobiti dostavu u BiH ili su jedine opcije bile FedEx ili DHL od 50-100 USD, ali i to se polako vraća u normalu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.6.2021 6:41 (Widowmaker).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan eur
Mene zanima ako se naruči iz EU ili ako ''kinez'' ima PDV IOSS broj, da li se onda plača 18,5 kn ili 37 kn Pošti?
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Ono što i dalje nije jasno je koliko će pošta naplaćivati dostavu pošiljki koje idu kroz IOSS, te zašto se tu uopće išta naplaćuje kad nema postupka carinjenja, odnosno to je već prodavatelj odradio. Takvim pošiljkama u pošti samo očitaju bar kod, što su i do sada radili.

Ako će biti 18.5 kn onda su uspješno ubili trgovinu artklima male vrijednosti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Od idućeg mjeseca carini se sve kupljeno izvan
Meni nije jasni zašto pošta naplaćuje toliko puno (18,50) i zašto nema opciju digitalne dostave računa i kasnije plaćanja svega toga? Na taj način troškovi bi bili minimalni da ne kažem skoro pa besplatni, ali onda se sjetim, ipak sam u hrvatskoj.
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice