U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automobila

poruka: 78
|
čitano: 13.929
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automobila ".
16 godina
online
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
zoki.zlikowski kaže...

Najvise volim ljude koji zivot zive kroz druge. Otidi do Av. Malla i probaj sam i javi dojmove. najvise volim petrol heads poput tebe koji nikad nisu sjeli u elektricni auto i onda kad jednom sjednu potpuno promjene misljenje.

 Ne punis ga 40 minuta vec 5-10 minuta. Probaj jednom pa javi. Ja probavam stalno.

Tesla 3 nije ništa posebno bolji od prosjeka C segmenta.

A gdje to i kako točno napuniš i koji Teslu za 5 do 10 minuta?

12 godina
offline
U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automobila

Otvoriš vrata i za 5 minuta puna sponzoruša.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Najvise volim ljude koji zivot zive kroz druge. Otidi do Av. Malla i probaj sam i javi dojmove. najvise volim petrol heads poput tebe koji nikad nisu sjeli u elektricni auto i onda kad jednom sjednu potpuno promjene misljenje.

 Ne punis ga 40 minuta vec 5-10 minuta. Probaj jednom pa javi. Ja probavam stalno.

Tesla 3 nije ništa posebno bolji od prosjeka C segmenta.

A gdje to i kako točno napuniš i koji Teslu za 5 do 10 minuta?

 Pazi molim te tvoje dvije recenice. U prvoj nesto tvrdis, a u drugoj dokazujes da o toj temi nemas pojma. Ja bih ti odgovorio na drugo pitanje, ali prvo priznaj da nemas pojma i da te zanima, a ne da samo provociras.

16 godina
online
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
zoki.zlikowski kaže...
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Najvise volim ljude koji zivot zive kroz druge. Otidi do Av. Malla i probaj sam i javi dojmove. najvise volim petrol heads poput tebe koji nikad nisu sjeli u elektricni auto i onda kad jednom sjednu potpuno promjene misljenje.

 Ne punis ga 40 minuta vec 5-10 minuta. Probaj jednom pa javi. Ja probavam stalno.

Tesla 3 nije ništa posebno bolji od prosjeka C segmenta.

A gdje to i kako točno napuniš i koji Teslu za 5 do 10 minuta?

 Pazi molim te tvoje dvije recenice. U prvoj nesto tvrdis, a u drugoj dokazujes da o toj temi nemas pojma. Ja bih ti odgovorio na drugo pitanje, ali prvo priznaj da nemas pojma i da te zanima, a ne da samo provociras.

Upravo zato što znam te i pitam, s posebnim naglaskom na boldano.

12 godina
neaktivan
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Najvise volim ljude koji zivot zive kroz druge. Otidi do Av. Malla i probaj sam i javi dojmove. najvise volim petrol heads poput tebe koji nikad nisu sjeli u elektricni auto i onda kad jednom sjednu potpuno promjene misljenje.

 Ne punis ga 40 minuta vec 5-10 minuta. Probaj jednom pa javi. Ja probavam stalno.

Tesla 3 nije ništa posebno bolji od prosjeka C segmenta.

A gdje to i kako točno napuniš i koji Teslu za 5 do 10 minuta?

 Pazi molim te tvoje dvije recenice. U prvoj nesto tvrdis, a u drugoj dokazujes da o toj temi nemas pojma. Ja bih ti odgovorio na drugo pitanje, ali prvo priznaj da nemas pojma i da te zanima, a ne da samo provociras.

Upravo zato što znam te i pitam, s posebnim naglaskom na boldano.

 Napunis je na Teslinom super chargeru i ne treba ti duze od toliko jer ne moras doci na destinaciju pun, vec prazan. Tamo te ceka novi punjac u koji se ukopcas dok odes spavati.

16 godina
online
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
zoki.zlikowski kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo zato što znam te i pitam, s posebnim naglaskom na boldano.

 Napunis je na Teslinom super chargeru i ne treba ti duze od toliko jer ne moras doci na destinaciju pun, vec prazan. Tamo te ceka novi punjac u koji se ukopcas dok odes spavati.

I mislio sam si. Znači, nemaš odgovore na kako i gdje.

Znači, ne napuniš već dopuniš. Zatim, da bi ga dopunio u tako kratkom roku (i to vrijedi samo za LR verziju) moraš imati 250 kW supercharger, kojeg nemaš nigdje u blizini. I s tim napuniš za stotinjak km u 5 minuta.

Ova ideja s "dopunim samo da stignem" je idiotarija samo takva. Na stranu što SC-ova ima malo, ako mi punjenje vozila diktira ponašanje - j***š to, i dalje ICE.

A Teslinih punjača na svakom parkingu, bar dva...

 

5 godina
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo zato što znam te i pitam, s posebnim naglaskom na boldano.

 Napunis je na Teslinom super chargeru i ne treba ti duze od toliko jer ne moras doci na destinaciju pun, vec prazan. Tamo te ceka novi punjac u koji se ukopcas dok odes spavati.

I mislio sam si. Znači, nemaš odgovore na kako i gdje.

Znači, ne napuniš već dopuniš. Zatim, da bi ga dopunio u tako kratkom roku (i to vrijedi samo za LR verziju) moraš imati 250 kW supercharger, kojeg nemaš nigdje u blizini. I s tim napuniš za stotinjak km u 5 minuta.

Ova ideja s "dopunim samo da stignem" je idiotarija samo takva. Na stranu što SC-ova ima malo, ako mi punjenje vozila diktira ponašanje - j***š to, i dalje ICE.

A Teslinih punjača na svakom parkingu, bar dva...

 

 Ma pusti, jedva čekam vidit u novinama kako je netko ostao na sred autoceste sa svojom Teslom, jer ju je samo nadopunio i mislio je da će bit dosta, a ono prije Dugopolja ode baterija. I kod Tesle se ne može onda uzet boca od 2 litre, ustopat do prve benzinske i vratit se, te pokrenut auto. Ne, s Teslom treba zvat vučnu službu ili eventualno HAK, ako imaju kamione s prijenosnim punionicama baterija, što sumnjam.

 

Problem kod izrade Tesle, koji nitko nije spomenuo je i karoserija napravljena od nekoliko djelova, a ne iz jednog. To poskupljuje proizvodnju, ima puno više spojeva na karoseriji i to na kraju auto čini manje sigurnim, odnosno lakše puca po tim spojevima. Super video negdi na youtubeu bio, kad je netko rastavio Teslu, pa je popisao sve te nedostatke.

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automobila

Bug forum je jedan zanimljiv fenomen i vrlo interesantan za proucavati. Nastao je od citatelja iz 90-ih godina koji su tada bili najnapredniji dio nacije, a danas su pedesetogodisnjaci koji su se kleli da nece biti kao njihovi roditelji. Ovaj forum fenomenalno pokazuje kako su se promijenili i zaostali u svojim stavovima - Windows je najbolji OS, Apple je preskup, Opel Kadet je najbolji auto pogotovo kad ga spustim malo itd.

 

Najgore sto ste kao informaticari vjerojatno se svi vec natukli dovoljno love da vam kupnja flagship mobitela ne predstavlja problem, ali vam je mindset zaostao u siromastvu devedesetih. Umjesto da pljujete po razvoju tehnologije, razmislite malo o sebi, gdje ste se doveli.

 
1 0 hvala 1
16 godina
online
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
zoki.zlikowski kaže...

Bug forum je jedan zanimljiv fenomen i vrlo interesantan za proucavati. Nastao je od citatelja iz 90-ih godina koji su tada bili najnapredniji dio nacije, a danas su pedesetogodisnjaci koji su se kleli da nece biti kao njihovi roditelji. Ovaj forum fenomenalno pokazuje kako su se promijenili i zaostali u svojim stavovima - Windows je najbolji OS, Apple je preskup, Opel Kadet je najbolji auto pogotovo kad ga spustim malo itd.

 

Najgore sto ste kao informaticari vjerojatno se svi vec natukli dovoljno love da vam kupnja flagship mobitela ne predstavlja problem, ali vam je mindset zaostao u siromastvu devedesetih. Umjesto da pljujete po razvoju tehnologije, razmislite malo o sebi, gdje ste se doveli.

Tu je najveći problem to što ne vidimo razvoj tehnologije.

Princip EV je isti kao prije više od stoljeća, ima isti problem kao i onda - manju praktičnost, što je osnova automobila.

 

I ne - ne mislim da su windoze najbolje, Apple je preskup, Kadett je daleko od idealnog vozila i ne kupujem flagshipe.

5 godina
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
Old Iggy kaže...
zoki.zlikowski kaže...

Bug forum je jedan zanimljiv fenomen i vrlo interesantan za proucavati. Nastao je od citatelja iz 90-ih godina koji su tada bili najnapredniji dio nacije, a danas su pedesetogodisnjaci koji su se kleli da nece biti kao njihovi roditelji. Ovaj forum fenomenalno pokazuje kako su se promijenili i zaostali u svojim stavovima - Windows je najbolji OS, Apple je preskup, Opel Kadet je najbolji auto pogotovo kad ga spustim malo itd.

 

Najgore sto ste kao informaticari vjerojatno se svi vec natukli dovoljno love da vam kupnja flagship mobitela ne predstavlja problem, ali vam je mindset zaostao u siromastvu devedesetih. Umjesto da pljujete po razvoju tehnologije, razmislite malo o sebi, gdje ste se doveli.

Tu je najveći problem to što ne vidimo razvoj tehnologije.

Princip EV je isti kao prije više od stoljeća, ima isti problem kao i onda - manju praktičnost, što je osnova automobila.

 

I ne - ne mislim da su windoze najbolje, Apple je preskup, Kadett je daleko od idealnog vozila i ne kupujem flagshipe.

Ja ne smatram da ne vidimo razvoj tehnologije, nego da vidimo gdje i kako se neke stvari mogu poboljšat. Tesla je super auto, izgleda odlično i gura tehnologiju naprijed, ali nije savršen, ima raznih tehničkih nedostataka i to je sve dobro dokumentirano i poznato. A mi ovdje volimo kritizirat, jer nam je dosadno, pa neka imamo o čemu pisat.

 

Opel Kadet D 1.6diesel je vrhunski auto, moj prvi, koji me nikad nije iznevjerio i trošio je ko upaljač.

 

Live long and prosper.
16 godina
online
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
Filox kaže...
 

Opel Kadet D 1.6diesel je vrhunski auto, moj prvi, koji me nikad nije iznevjerio i trošio je ko upaljač.

 

1.5 TD (Isuzuov) je bio super.

5 godina
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
Old Iggy kaže...
Filox kaže...
 

Opel Kadet D 1.6diesel je vrhunski auto, moj prvi, koji me nikad nije iznevjerio i trošio je ko upaljač.

 

1.5 TD (Isuzuov) je bio super.

 E znam, taj sam uvijek htio imat, 1.5, turbina i intercooler... Vrh.   

Live long and prosper.
12 godina
neaktivan
offline
U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automobila

Kao sto rekoh 😒

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automobila

Pa bolje je bio Kadett sastavljen od Tesle.

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
Jeste pratili snjezne nepogode u Texasu? Bez struje par dana, snjezna mecava, griju se na struju itd, i svi koji su imali elektricna vozila, nisu mogli nikud, smrzavali su se po kucama bez struje, topline, hrane i vode.

Naravno, tko je imao puni tank, mogao se preseoit obitelji, a ostali su shit out of luck.

Jednom sam taj dio spomenuo, i nitko to nije shvatio ozbiljno.

Dakle vodikove celije, plin, benzin, dizel.

Sve sto se moze natociti i iskoristiti i bez struje, osobito u hladnoci kad kapacitet baterija pada, a moras ih i grijati te strujno grijati vozilo.

Elektricna vozila na baterije su jednostavno medju-korak u evoluciji vozila.

Kao ugljen. Sto prije izbaciti i zaboraviti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
Jeste pratili snjezne nepogode u Texasu? Bez struje par dana, snjezna mecava, griju se na struju itd, i svi koji su imali elektricna vozila, nisu mogli nikud, smrzavali su se po kucama bez struje, topline, hrane i vode.

Naravno, tko je imao puni tank, mogao se preseoit obitelji, a ostali su shit out of luck.

Jednom sam taj dio spomenuo, i nitko to nije shvatio ozbiljno.

Dakle vodikove celije, plin, benzin, dizel.

Sve sto se moze natociti i iskoristiti i bez struje, osobito u hladnoci kad kapacitet baterija pada, a moras ih i grijati te strujno grijati vozilo.

Elektricna vozila na baterije su jednostavno medju-korak u evoluciji vozila.

Kao ugljen. Sto prije izbaciti i zaboraviti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob

to kaj se desilo u texasu vise ima veze sa nesposobnoscu vladajucih, nikakve interkonekcije sto se tice struje (energetski izolirana drzava) a i generalno drzava u kojoj nema smisla projektirati stvari za dogadjaj jendom u 100 godina.

kontra primjer - norveska, kanada, pa cak i americki mid-west - nemaju poteskoce na volikoj skali.

auti na struju funkcioniraju sasvim ok (u okviru mogucnosti) kad imas normalnu drzavu/pokrajinu koja ne koristi naftni lobij za apsolutno cijelu svoju ekonomiju.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Re: U Hyundaiju se nećkaju oko proizvodnje automob
nixass kaže...

to kaj se desilo u texasu vise ima veze sa nesposobnoscu vladajucih, nikakve interkonekcije sto se tice struje (energetski izolirana drzava) a i generalno drzava u kojoj nema smisla projektirati stvari za dogadjaj jendom u 100 godina.

kontra primjer - norveska, kanada, pa cak i americki mid-west - nemaju poteskoce na volikoj skali.

auti na struju funkcioniraju sasvim ok (u okviru mogucnosti) kad imas normalnu drzavu/pokrajinu koja ne koristi naftni lobij za apsolutno cijelu svoju ekonomiju.

 Nebitno je s čim ima veze, bitno je da se takve stvari događaju.  Benzina i dizela ne može u jednom trenutku nestati, struje može. Benzin i dizel možeš skladištiti pa ako se spremna gadna zima imati vlastite rezerve, struju ne možeš. Jednom u 100 godina će biti velika zima, nekoliko puta tornado, potres... u biti kakvo se god sranje dogodi ti nemaš auto kad ti najviše treba. Da ne govorim kako je u slučaju rata elektroenergetski sustav cijele zemlje vrlo lako onesposobiti dok je zalihe fosilnih goriva skoro nemoguće.

Sve funkcionira ok u okviru mogućnosti, samo je pitanje kakve su mogućnosti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice