HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

poruka: 16
|
čitano: 5.299
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s".
7 godina
protjeran
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

Plati me brate papreno, pa cu ti rjesavati i ljubavne probleme.

Moj PC  
16 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HUP: Poslodavci od informatičara više ne očeku
OOO je pa ne ide to tako.....
14 godina
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

Kod prošlog rvaCkog poslodavca nisam jebenu knjigu mogao dobiti, nego sam ih sam kupovao, pa ti napreduj, uči, ulaži u sebe, a on će cijediti kao limun.

 

:pljuc: not any more!

Moj PC  
10 0 hvala 0
15 godina
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

je, lijepo je to kad "poslodavac" (mahom polupismene seljačine koje "vrte priču") traži od nas sve što oni nikad neće jer ne mogu imati ("system error"). oni bi renesansnog genija po cijeni egipatskog roba (aртём, lara croft, isaac clarke i dr. gordon freeman u jednoj osobi). radite si sami, klasni neprijatelji. k'o vas mrijesti. baš me zanima koliko ćete daleko dogurati. kao "posloprimac" tražim od prije navedenih da u svim (traženim) znanjima i vještinama prvo budu bolji od mene i pokažu primjerom. tad možemo razgovarati. na takvog još nisam naišao, iako su bili mnogi ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 5:23 (Ajar).
Moj PC  
18 0 hvala 0
9 godina
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

Oglase tipa "Tražim sistem administratora sa znanjem izrade web stranica, programiranjem i izdavanjem računa" smatram tipičnim primjerom onoga što takvi poslodavci očekuju i vjerujte mi da ih je bilo ovakvih oglasa na MojPosao portalu. Plaća je nažalost pri tome obrnutoproporcionalna količini znanja koju zaposlenik mora imati.

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HUP: Poslodavci od informatičara više ne očeku

Što znači HUP? Hrvatska udruga plačipičaka?

Svjetski prvaci u kukulelekanju kako im je teško, laganju kako su im veliki porezi (koji su veliki jer ih ne plaćaju) i samohvali o tome kako se i s 3 razreda više uzaludne zabavni smjer može odlično voditi posao.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 22:25 (BMT).
Moj PC  
5 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: HUP: Poslodavci od informatičara više ne očeku

@BMT, realno porezi su previsoki posloprimcima, ali posloprimci su većinom preglupi da bi vodili računa o tome. Većina ne razmišlja o tome da radom uprihodiš bruto i da ti država otme skoro pola od toga, a zatim još frtalj od preostale polovice kroz PDV.

Ljude zanima samo ono što se pojavi ne tekućem računu, za ostali ih boli kurac. To je jedan od najvećih problema.

 

Vlasnici krkani se onda bune, a u biti bi se mi trrebali buniti, jer porez koji njih kvači je puno manji.

Njihovi motivi za kukulekanje su obično zbog "nova njemačka kola".

5 godina
protjeran
offline
Re: HUP: Poslodavci od informatičara više ne očeku
Kao (osvjedočeni) branitelj kapitalizma, mogu vam samo poručiti: Krenite i sami u poduzetničke vode - budite poslodavac (iako ne znam kome ako svi budu kapitalisti). Jer nije li to mantra kapitalizma?!
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

 

Tesko je kod nas otvorit firmu i poslovat na cisto, imat dovoljnu zaradu za pokrit sva dugovanja i uprihodit nesto sebi. Kao sto je kolega rekao, kod nas te porez pojede, zato i vecina radi tako da te prijavi na neku nizu placu, a ostatak na ruke. Tako se radi i radit ce se dok god bude ovakvo sranje/stanje u ovoj vukojebini od drzave. Oni koji nesto vrijede idu van jer ti se placa u kunama pretvara skoro u eure po principu 1kn=1eur, a troskovi zivota su neznatno visi.

Takoder, za mizerne place koju poslodavci nude, a traze 10u1 radnike i onda se cude kad se ili nitko ne javlja ili se jave oni koji to nisu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

Mi od HUPa-cupa ništa ne očekujemo ili tražimo, jer znamo s kojim kronerima imamo posla. Pri koju godinu je izaša oglas koji vrlo plastično oslikava naše preduzetnike, njihova očekivanja i stanje uma:

 

https://www.facebook.com/otpor.stoko/photos/a.212516692246589.1073741829.210430745788517/599569190208002/?type=3&theater

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

Sve ovisi, kod jednog poslodavca su šefova očekivanja da sam učim, sam uložim u materijale, sam sve izvedem, a kada sam i sve napravio, dobio sam tapšanje po leđima i jedan veliki bravo pred cijelim odjelom. Uzastopno tražio povišice jer sam poboljšao način poslovanja, uveo dokumentaciju, procedure, procese, sve ubrzao (imao sam i manje posla sukladno tome jer sam počistio nered koji su prijašnji "majstori" napravili), smanjio troškove za nekoliko tisuća kuna mjesečno (doslovno) i odgovor je bio, a znaš svi bi htjeli povišicu, znaš ovo, znaš ono, bla bla, a kolko bi ti htio imati plaću? Nije dugo trajala ta ljubav.

Kod idućeg poslodavca je bila druga priča.

- radim isključivo dio za koji sam zaposlen (prije sam radio sve: win, linux, baze, mreže, birokraciju, administraciju, čišćenje, održavanje, popravak...)

- plaćeno školovanje po želji

- plaćena literatura

- plaćene edukacije

- šef me svojevoljno pozove na razgovor i kaže, znaš, jako smo zadovoljni, evo ti bonus, ja: šok i vjeverica... tresem se nakon razgovora

- šef nakon x mjeseci opet zove, super si odradio ovo i ovo, svi te hvale, ti vrijediš više nego što si prezentirao na razgovoru, evo ti još jedan bonus, ja: wtf.... sanjam li?

- šef zove na treći razgovor, čuj, od iduće godine dobivaš povišicu zaslužio si (značajnu)

i nije na tome stalo...

Sve ovisi tko je šef i što radi sa svojim buđetom. Naravno u istoj firmi ima drugačijih primjera, jer drugi odjeli imaju drugog šefa koji buđet očito preraspodijeli u svoj bonus.

 

Sve ovisi da li je šef čovjek ili smetlar koje radi samo u svom interesu što na kraju ima rezultat da mu je u odjelu propuh tj. svake godine mu odu svi i dođu novi ljudi...

Iako i iz te firme odeš jer se zaželiš nečeg novog ili ti ne mogu ponuditi druge tehnologije, hrvatska je mala i ograničena. Vani je puno bolji izbor.

 

Danas, kada mi dođe regruter na linkedinu i traži me sve ovo: win, linux, baze, mreže, birokraciju, administraciju, čišćenje, održavanje, popravak... kažem da me zanima ako je početna plaća 20-25k kn bez prekovremenih, ovisno što točno tražite.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 15:39 (zbuzanic).
Moj PC  
7 0 hvala 2
10 godina
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

Hm, firma mora imati zanimljive projekte i raditi iste takve stvari.

Mogućnost napretka, a ne da radnik bude na istoj poziciji nekoliko godina. Znači, mogućnost napretka u znanju i plaći.

Drugo, okolina na psolu mora biti poticajna da se uvijek traži najbolje od tebe. I, da na poslu se radi. 

Koliko vidim to su manje firme ili bar manji timovi unutar veće koji imaju određenu dolazu samostalnosti.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
HUP: Poslodavci od informatičara više ne očekuju s

Da nisu opet na tapeti jadni developeri kojih kao nema? GADI mi se više ćitat tu developersku kuknjavu. Daj prestanite lagat.

 

Ima developera ko trave, samo su poslodavci neralni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HUP: Poslodavci od informatičara više ne očeku

@Azmo

 

Radi se o tome da ima ekipe kaj nešto zna, recimo juniora, ali to eventualno nije dostatno za neko radno mjesto. 

Nema seniora koji su svi zazueti, jer da bi dobio takvog čovjeka sa tim profesionalnim profilom, poslodavac mora platiti 30% veću plaću, a kako seniori imaju već veliku plaću, poslodavcima je to preskupo.

 

Al' da kuknjava poslodavaca jest prisutna, jer su im jednostavno preskupi developeri. Zato se uvijek gleda da je čovjek što mlađi koji je relativno neambiciozan, jer se sa takvim može lakše manipulirati, dati mu manje novaca, te da dugo vremena radi za 

iste novce. Al' svijet se brzo mjenja, odu ljudi u strane zemlje ili ispostave stranih kompanija u HR, freelancig i tome slično.

 

Bitno je smanjiti troškove što se više može, pa zato daju voće, plejku ili stolni nogomet kao dodatne bonuse za posao kod njih, ali ne daju ti novce koje zaslužuješ.

Na kraju, kao savjet sam sebi i drugima, da se svakodnevno radi na svojim skillovima, te će doći s vremenom i dobre firme, te dobri novci. 

Grozim se ove naše pameti od kila mozga dvije marke, a oduševljen sam mindsetom što vlada zapadno od HR. Čovječe, ekipa iz HR je te zove Skypom izvan radnog vremena. 

A, ovi naši ajmo 100 krugova testiranja, razgovora, traženje posla kod njih se brate mili razvuče na tri mjeseca. 

 

Mada ima i kod nas sasvim okay poslodavaca, ali kužim o čemu pišeš.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.11.2019 19:10 (PzKpfw).
14 godina
offline
Re: HUP: Poslodavci od informatičara više ne očeku
PzKpfw kaže...

@Azmo

 

Radi se o tome da ima ekipe kaj nešto zna, recimo juniora, ali to eventualno nije dostatno za neko radno mjesto. 

Nema seniora koji su svi zazueti, jer da bi dobio takvog čovjeka sa tim profesionalnim profilom, poslodavac mora platiti 30% veću plaću, a kako seniori imaju već veliku plaću, poslodavcima je to preskupo.

Poslodavac po senioru na projektu traži barem €70k/year, ako ne i više, jer je to tržišna cijena. Eventualno se može zadržati na tih 70k da bude konkurentan pri dobijanju projekta. I to će dobiti na domaćem i pogotovo na stranom tržištu.

Ali, on će ovdje tom senioru dati najviše polovicu tog iznosa.

Kako drugačije nakon godinu dana kupiti Mercedes ili novi stan u Zagrebu? A ako to ne može, onda mu automatski "nije isplativ" biznis. To je hrvatski mentalitet.

 

Ovo sa 100 krugova testiranja je mainstream. Ja trenutno s Norvežanima čekam valjda peti krug, nakon 4 intervjua, unutar kojih je bilo i kodiranje zadatka za koji samo imao 24 sata itd... Zadnji intervju od sat vremena sam imao jednu Subotu.

S time da je finalni intervju on-site. Za popizdit, ali kako ovdje nema života, jebi ga....

 

Kolonoskopija je neizbježna, bez kantice litijeve masti ne idem nikuda. 

10 godina
offline
Re: HUP: Poslodavci od informatičara više ne očeku
Antiseptik kaže...
Kao (osvjedočeni) branitelj kapitalizma, mogu vam samo poručiti: Krenite i sami u poduzetničke vode - budite poslodavac (iako ne znam kome ako svi budu kapitalisti). Jer nije li to mantra kapitalizma?!

Dovoljno je da se uvede sistem bruto plaća..

Dakle budeš sam svoja firma, karikirano govoreći, ime i prezime..

 

Pa da vidimo..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice