HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

poruka: 25
|
čitano: 4.726
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj".
16 godina
odjavljen
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

A drzava je poznata po tome da ima sluha...

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
5 godina
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

Em sto imamo demografske probleme koje ste naveli u tekstu, eto imamo i : NAJGORI REZULTATI DRŽAVNE MATURE OD NJEZINA UVOĐENJA 'Matematika je katastrofalna, pogoršanje je i na hrvatskom, mnogi su predali samo prazne papire'

Isprike na velikim slovima, samo sam copy-paste clanka iz jutarnjeg napravio.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

 

 

 Impresivne su ovog brojke,. Međutim, ....

 

Puno sam prije za samoostvarenje pojedinca, nego nekog kolektiva kao što je država.

Uhljebe bi trebalo izvesti na 50 godina iz HR, pa bi bili sasvim O.K., država.

Kao i ove tzv. državotvrce, koji viči, galame, arlauču "Imamo Hrvatsku", a kada ih pokušaš ukazati da "Domovina", nije tu da je imamo, nego da učinimo istu ugodnim mjestom za sve normalne ljude koji poštuju zakone, ide druga pjesma...

Đe si bio '91, etikete o komunjarama, orjunašima, jugoslavenima, petoj koloni, itd...

 

Ljudi nisu glupi, pa se vide da je HR samoodumirajući organizam, brod koji tone, te ne žele dijeliti sudbinu toga luzerstva.

Pa, jednostavno ih baš briga za politku i žive svoje živote il' pak ako jednostavno zapale preko grane u neke bolje krajeve ove naše planete.

 

Stoga na sve ove lijepe brojke, projekcije i mjere koje bi trebalo poduzeti, treba gledati sa velikom rezervom.

Ako se nešto može preporučiti ljudima, to bi bilo sa moje strane da ne vjeruju "domoljubima", nego da se jednostvano pobrinu za sebe.

 

Hrvatska je država koja nema sadržaja, nego samo formu.

Mala država za veliki lopovluk.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
6 0 hvala 3
15 godina
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

talasemični im je zauzvrat preporučio da ovom popisu dodaju i glazbenu želju no u okvirima "ukusa" uhljeba koji se plaćaju iz proračuna (a koji se deblja i mršavi iz poreza) ili da odu van, ak im se tu ne sviđa. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
Otišao sam iz ex-Yu u EU da živim (završio sam Elektrotehnički fakultet) i poveo sam cijelu porodicu (supruga je diplomirani farmaceut).
Ni jedna od gore predloženih mjera me ne bi zadržala. Moji razlozi:
- kriminal (od korupcije u firmi gdje sam radio, do droge na ulici koja je vrebala moje dijete)
- opšta neimaština svih ljudi koji su me okruživali
- loša infrastruktura (željeznice, putevi, bazeni, plaže uz Rijeke...)
- loša državna uprava (od opštine, preko državnih usluga, do zdravstvena, penzionog sistema)
- opšti pad moralnih vrijednosti uzrokovan gore pobrojanim problema
Ništa se neće promijeniti sve dok država ne izvrši reformu bankarskog sektora (čitaj: strane banke stavi u pravne okvire) te pokrene investicije, a prije toga se mora obračunati sa lokalnim kriminalcima.
 
11 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
Znači davali bi im udjele u poduzeću koji im ionako pripadaju. Kako darežljivo. Nemam riječi.
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

Čuj njih i njihovih mjera

A ja glupan nasjeo pa (umalo) pročitao (cijeli) tekst misleč sad će oni (hadezenjare) nešto pametno.

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
SamoPitam3, riječ je o sustavnom namjernom uništavaju školstva. Evo recimo upis u srednju, temelj je samo ocjena za koje nema kriterija i ovise samo o nastavnicima. Tako doslovno npr u jednoj skoli ili kod jednog nastavnika ocjena 2 te kod drugog 4 je mjera istog znanja. Dodju mi tu i tamo djeca na repeticije(besplatno) da im pomognem pa znam. Dakle imamo poplavu odlikaša jer svi misle da ce drugi dijeliti ocjene pa čemu da trajno ostete djecu. I tako, godinama, desetljećima... Zatim program, npr matematika tema jednadžbe s jednom nepoznanicom, zadaci sa najmanje dvije. Djeci ništa jasno... Užas. To mora biti plan. Nije moguće slučajno tako. Nitko nije toliko ghlup.
16 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera

LoL
Vani budem imal duplo vecu penziju nego sam imal placu u RH i tu prica prestaje.
Sve ostalo mogu komotno prepisat od mat-a, kriminal od vrha do dna, zdravstvo strave i uzasa. Da sam na godisnjem i slomim obadvije ruke sjeo bi u auto te se sam otpelal do Austrije. Koje sam srece bi mi u hr noge odsjekli. Itd. da sad ne serem jer ak se zalaufam nem mogel stati.

Otisla baba s kolacima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2019 11:11 (NEW_MAN).
9 godina
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

2 mjere bi bile dovoljne za pocetak:

Povecanje minimalca na 1000€

Smanjeno oporezivanje placa te malog i srednjeg poduzetnistva i poticanje ulaganja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
marsovac zemaljski kaže...

2 mjere bi bile dovoljne za pocetak:

Povecanje minimalca na 1000€

Smanjeno oporezivanje placa te malog i srednjeg poduzetnistva i poticanje ulaganja.

Prva mjera bi ti povukla za sobom u bankrot hrpu firmi. Ovo je jednostavno nemoguća misija u HR trenutno.

 

Druga mjera ti je OK, ali malo i srednje poduzetništvo bi uništilo biznis mafiji kojoj se pogoduje, tako da od toga ništa... 

16 godina
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj
Ako ne misle tražiti to agresivnije (čitaj - oružjem) bolje im je da šute o rastu industrije jer će ovi još i povećati poreze a ne smanjiti..
Svemir.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
lllnuclearlll kaže...
marsovac zemaljski kaže...

2 mjere bi bile dovoljne za pocetak:

Povecanje minimalca na 1000€

Smanjeno oporezivanje placa te malog i srednjeg poduzetnistva i poticanje ulaganja.

Prva mjera bi ti povukla za sobom u bankrot hrpu firmi. Ovo je jednostavno nemoguća misija u HR trenutno.

 

Druga mjera ti je OK, ali malo i srednje poduzetništvo bi uništilo biznis mafiji kojoj se pogoduje, tako da od toga ništa... 

 Mislim da ne bi bilo bankrota hrpi firmi ako bi se smanjilo oporezivanje. Prije sam radio u proizvodnji za minimalac na 4 smjene. Stroj je proizvodio uz moju "doradu" proizvoda oko 400 komada (npr. plastične nosiljke). Cijena jedne nosiljke za radnika ( još popust 25% kao bez pdv-a) je bila 40kn. Radnik je trebao doraditi 3.5 nosiljke za neto dnevnicu. Plaća je bila u prosjeku 2800kn (uključujući vikende i sl).Npr. majka mi radi kao tekstilna radnica u firmi koja radi odjela. Ne mogu 100% tvrditi koliki je dugi "lanac" proizvodnje jednog odjela ali pretpostavljam da nije duži od 5 ljudi. Jedno odijelo dođe 3-6k kn. Majka napravi 50-60 tih nekih krojenja za dalje u lanac proizvodnje. Efektivno gledajući lanac napravi 50-60 odijela dnevno. Plaća je 3-3.5k kn. Zamisli da staviš visoko oporezivanje na male i minimalne plaće, a recimo na 5-6k kn staviš manje. Dal bi naši vrli poslodavci shvatili? 

16 godina
neaktivan
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

Pohvalno da se pokreću inicijative, no kako bi se reklo "too little, too late". Kad je već ogroman broj ljudi posebice iz struke otišao trebalo bi probati zaustaviti trend, no kako je netko gore naveo, previše je faktora okoline koji jednostavno motiviraju ljude da odu negdje gdje neće svaki dan slušati o Kuščevićima i sličnim primjerima. Ovo su svakako male mjere, možda bi u nekoj manjoj mjeri pomogle, ali osnovni problem koji treba napraviti jer rasterećenje cijene rada, manje poreze i doprinose - to je svakako mnogo bitnije nego da se smanji PDV na turizam (ili općenito PDV) jer će efekt PDV-a ionako imati samo poslodavci, do bi rasterećnje cijene rada više osjetili i zaposlenici, a generalno bi se i investicijska klima time poboljšala.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
southy kaže...

rasterećenje cijene rada, manje poreze i doprinose -

 

Ahaaaa. Moš mislit... Za ovo bi trebalo otpustit 50% uhljeba, ukinut braniteljske i povlaštene mirovine, spriječit i osudit korupciju i koruptivne radnje, prestat pogodovat onima s iskaznicama... A to na kraju znači i gubitak vlasti... Dakle ništa od toga... Pa prije će oni zakucat zadnji čavao u lijes Hrvatskoj nego se odreći svega ovoga. Brod tone, tko je pametan nek se spašava... 

16 godina
neaktivan
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
lllnuclearlll kaže...
southy kaže...

rasterećenje cijene rada, manje poreze i doprinose -

 

Ahaaaa. Moš mislit... Za ovo bi trebalo otpustit 50% uhljeba, ukinut braniteljske i povlaštene mirovine, spriječit i osudit korupciju i koruptivne radnje, prestat pogodovat onima s iskaznicama... A to na kraju znači i gubitak vlasti... Dakle ništa od toga... Pa prije će oni zakucat zadnji čavao u lijes Hrvatskoj nego se odreći svega ovoga. Brod tone, tko je pametan nek se spašava... 

Ne nadam se da će se išta od toga dogoditi, samo kažem što bi bio neki napredak i što bi otvorilo perspektivu ljudima. To i rješavanje slučajeva gore spomenutog ministra po kratkom postupku - kad već znaju da je neminovno ne znam čemu toliko oklijevanje oko toga. Velik broj ljudi odlazi ne toliko samo radi bolje plaće nego zapravo zato jer im se povraća od ove države. No, za to trebamo sazrijeti kao društvo, nije tu samo HDZ u pitanju, oni imaju najviše putra na glavi jer su najduže i najviše na vlasti, ali sve opcije kod nas ispadaju iste tako da nije uopće stvar koja stranka vlada nego kakvi smo kao društvo. I kad još uzmeš u obzir da je velik dio sposobnih ljudi otišao van preostaje nam samo hrpa razloga za brigu.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
online
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
mac92 kaže...

Zamisli da staviš visoko oporezivanje na male i minimalne plaće, a recimo na 5-6k kn staviš manje. Dal bi naši vrli poslodavci shvatili? 

Ovo nitko ne bi shvatio.

14 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
Old Iggy kaže...
mac92 kaže...

Zamisli da staviš visoko oporezivanje na male i minimalne plaće, a recimo na 5-6k kn staviš manje. Dal bi naši vrli poslodavci shvatili? 

Ovo nitko ne bi shvatio.

 Što je pjesnik htio reći? Jbg dio ostao u mislima. Stavi se visoko oporezivanje na male i minimalne plaće npr. do 4k kn, a na plaće od 5-7k kn staviš manje oporezivanje npr da ispadnnu da veću plaću malo manja ili jednaka davanja.

15 godina
offline
HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera koj

još samo fali stimulacija nas starije (iako i te kako sposobne) radne snage bez redovnog zaposlenja (a i koja nema kamo otići u inozemstvo jer tu ih nitko neće) da umre čim prije i rastereti mirovinske fondove, socijalno i siroti hzzz. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 5:14 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
lllnuclearlll kaže...
southy kaže...

rasterećenje cijene rada, manje poreze i doprinose -

 

Ahaaaa. Moš mislit... Za ovo bi trebalo otpustit 50% uhljeba, ukinut braniteljske i povlaštene mirovine, spriječit i osudit korupciju i koruptivne radnje, prestat pogodovat onima s iskaznicama... A to na kraju znači i gubitak vlasti... Dakle ništa od toga... Pa prije će oni zakucat zadnji čavao u lijes Hrvatskoj nego se odreći svega ovoga. Brod tone, tko je pametan nek se spašava... 

 Ako se ikome da i voli citati neka procita knjigu "Zasto nacije propadaju - izvorista moci, napretka i siromastva" - Saren Acemoglu i James A. Robinson.

Autori u jednom dijelu govore upravo o ovome boldanom. Elite se tesko ili nikako odricu politicke moci koja im donosi i ekonomsko bogatstvo u korist prosperiteta cijele nacije.

16 godina
online
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
mac92 kaže...
Old Iggy kaže...
mac92 kaže...

Zamisli da staviš visoko oporezivanje na male i minimalne plaće, a recimo na 5-6k kn staviš manje. Dal bi naši vrli poslodavci shvatili? 

Ovo nitko ne bi shvatio.

 Što je pjesnik htio reći? Jbg dio ostao u mislima. Stavi se visoko oporezivanje na male i minimalne plaće npr. do 4k kn, a na plaće od 5-7k kn staviš manje oporezivanje npr da ispadnnu da veću plaću malo manja ili jednaka davanja.

 Izvrsno. Time digneš trošak radnika za duplo i generiraš val otkaza.

14 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
Old Iggy kaže...
mac92 kaže...
Old Iggy kaže...
mac92 kaže...

Zamisli da staviš visoko oporezivanje na male i minimalne plaće, a recimo na 5-6k kn staviš manje. Dal bi naši vrli poslodavci shvatili? 

Ovo nitko ne bi shvatio.

 Što je pjesnik htio reći? Jbg dio ostao u mislima. Stavi se visoko oporezivanje na male i minimalne plaće npr. do 4k kn, a na plaće od 5-7k kn staviš manje oporezivanje npr da ispadnnu da veću plaću malo manja ili jednaka davanja.

 Izvrsno. Time digneš trošak radnika za duplo i generiraš val otkaza.

 Nisam do kraja obrazložio. U ove dvije firme npr. "rukovodeći kadar" nije direktno zaposlen u firmi nego ima svoje kojima glavna firma plaća. Drugim riječima služi za izvlačenje novca. U ova dva "primjera" koja su gore firme su dobrostojeće, ali novci se izvlače van.

16 godina
online
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
mac92 kaže...
Old Iggy kaže...

 Izvrsno. Time digneš trošak radnika za duplo i generiraš val otkaza.

 Nisam do kraja obrazložio. U ove dvije firme npr. "rukovodeći kadar" nije direktno zaposlen u firmi nego ima svoje kojima glavna firma plaća. Drugim riječima služi za izvlačenje novca. U ova dva "primjera" koja su gore firme su dobrostojeće, ali novci se izvlače van.

Moraš shvatiti nešto: firme služe tome da bi se iz njih na razne načine izvukla lova. Nitko nema firmu radi hedonizma.

Jako karikirano, recimo da imaš dvije vrste "gazdi": "dobre" i "loše".

"Dobar gazda" daje minimalac zato što ne može više. Ako mu digneš namete, propada, ljudi na cestu.

"Loš gazda" daje minimalac jer želi više zaraditi. Ako mu digneš namete, jedini način da zaradi je smanjiti broj ljudi, ljudi na cestu.

Iznimno je rijetka situacija da firme "odjednom" mogu potrošiti bitno više para za plaće, posebno u okolinama koje su nisko produktivne / prihodovne. U tm situacijama se možda može nešto kratkoročno napraviti, no dugoročno gotovo nikako.

16 godina
offline
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
Old Iggy kaže...

Moraš shvatiti nešto: firme služe tome da bi se iz njih na razne načine izvukla lova. Nitko nema firmu radi hedonizma.

Jako karikirano, recimo da imaš dvije vrste "gazdi": "dobre" i "loše".

"Dobar gazda" daje minimalac zato što ne može više. Ako mu digneš namete, propada, ljudi na cestu.

"Loš gazda" daje minimalac jer želi više zaraditi. Ako mu digneš namete, jedini način da zaradi je smanjiti broj ljudi, ljudi na cestu.

Iznimno je rijetka situacija da firme "odjednom" mogu potrošiti bitno više para za plaće, posebno u okolinama koje su nisko produktivne / prihodovne. U tm situacijama se možda može nešto kratkoročno napraviti, no dugoročno gotovo nikako.

Iz ovog razloga treba poticati malo i srednje poduzetništvo. 

16 godina
online
Re: HUP ICT Udruga predlože državi pet malih mjera
lllnuclearlll kaže...
Old Iggy kaže...

Moraš shvatiti nešto: firme služe tome da bi se iz njih na razne načine izvukla lova. Nitko nema firmu radi hedonizma.

Jako karikirano, recimo da imaš dvije vrste "gazdi": "dobre" i "loše".

"Dobar gazda" daje minimalac zato što ne može više. Ako mu digneš namete, propada, ljudi na cestu.

"Loš gazda" daje minimalac jer želi više zaraditi. Ako mu digneš namete, jedini način da zaradi je smanjiti broj ljudi, ljudi na cestu.

Iznimno je rijetka situacija da firme "odjednom" mogu potrošiti bitno više para za plaće, posebno u okolinama koje su nisko produktivne / prihodovne. U tm situacijama se možda može nešto kratkoročno napraviti, no dugoročno gotovo nikako.

Iz ovog razloga treba poticati malo i srednje poduzetništvo. 

Treba, ali primarno treba maknuti iz glava socijalizam i čekanje na dobro plaćen posao gdje se radi isključivo od 8 do 16, s pauzama za kavu, ručak, plac i slično, 30 dana godišnjeg i radno mjesto gdje ne možeš dobiti otkaz. Naravno, uz vrhunsku plaću i sve ostale beneficije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice