Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i deta

poruka: 12
|
čitano: 6.307
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i deta".
15 godina
offline
Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i deta

piše u dnu snimke da je to bilo prije 13000 godina (svjetlosnih, mračnih, kakvihveć), što znači da je odavno superstara. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
E moj Sandro... novinari bi trebali biti pismeni. Mi u Hrvatskoj govorimo hrvatskim jezikom u kojem nema uglova nego sve sami kutevi.
 
1 16 hvala 1
15 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
Ajar kaže...

piše u dnu snimke da je to bilo prije 13000 godina (svjetlosnih, mračnih, kakvihveć), što znači da je odavno superstara. 

Sukladno tome, korekcija teksta:
Dobiveni podaci mogu u budućnosti poslužiti za predviđanje viđenja supernova nekoliko godina prije nego što bismo ih vidjeli, jer su se ionako dogodile u prošlosti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 16:14 (tgmcro).
15 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
sina-k kaže...
E moj Sandro... novinari bi trebali biti pismeni. Mi u Hrvatskoj govorimo hrvatskim jezikom u kojem nema uglova nego sve sami kutevi.

 začudio bi se kako je kut (u hrvatskom) unutarnji ("kut između ...") između dodirujućih crta/ploha, a ugao vanjski ("na uglu ulica" a ne na kutu) za isto i sve je jezično halal/košer. iako, pogled (zapravo "motrište") je "iz kuta" (zapravo otklona no tako se kaže). 

 

eh, moji Jehonan i sina-k... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 3:53 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
Kantun je onda najbolje napisat.
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
E moj Ajare... u hrvatskom jednostavno NEMA uglova... nikakvih, ni oštrih ni tupih... nikakvih! Eventualno ćoškovi te kantuni ;)
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 19:10 (sina-k).
16 godina
online
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
sina-k kaže...
E moj Ajare... u hrvatskom jednostavno NEMA uglova... nikakvih, ni oštrih ni tupih... nikakvih! Eventualno ćoškovi te kantuni ;)

 Totalni kretenizam u komentarima članka o supernovi, ali podastri relevantne dokaze svojoj tvrdnji. Ajar ih je stavio.
Da ugao postoji u hrvatskom, govore i izvedenice Vùglec (Zagreb, Zagorje, Varaždin), Vùglek (Zagreb, Sesvete, Dugo Selo), Vuglovèčkī (110, Ivanec, Bjelovar, Podravina). 
Nikom ne smeta da se po ostatku BUG-a prenemažu sa "eventima", "kongresima" i "konferencijama", kojima se nadjevaju starohrvatska imena "idea konockout" "IoT forum" "AI2Future" ali ugao je fuj. 
...
Meni je fascinantno koliko je ovo ogromno kad se vidi na slici čitave galaksije. Pa taj bljesak prekriva par tisuća svjetlosnih godina promjera unutar galaksije. Nepojmljiva količina energije, i nepojmljivo koliko smo u stanju razaznati na tolikoj udaljenosti, 60 milijuna svjetlosnih godina (?!) da smo prije same eksplozije mogli razaznati jednu zvijezdu u toliko udaljenoj galaksiji i njoj procijeniti točnu masu i količinu izbačene materije i neposredno okruženje prije eksplozije?

14 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
Slazem se... sve to treba prevoditi samo tko? Sandro?? Lol

Ima stari moj i “beli Zagreb grad”... pa ipak ne kazes da vozis belog stojadina... ne? ;) ili mozda da?
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 22:01 (sina-k).
13 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
Ajar kaže...

piše u dnu snimke da je to bilo prije 13000 godina (svjetlosnih, mračnih, kakvihveć), što znači da je odavno superstara. 

 Pa ako je galaksija udaljena 60 M svjetlosnih godina, onda je to tada i bilo. Ovih 13.000 svjetlosnih godina je, pretpostavljam, mjerilo na fotografiji.  

Definitivno je pojava ogromna u odnosu na cijelu galaksiju, pa je pitanje ima li nešto ovako opasno u našem susjedstvu od cca par tisuća svjetlosnih godina, pa de se pripremimo kad pukne  

15 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
mr.potter kaže...

 Pa ako je galaksija udaljena 60 M svjetlosnih godina, onda je to tada i bilo. Ovih 13.000 svjetlosnih godina je, pretpostavljam, mjerilo na fotografiji.  

Definitivno je pojava ogromna u odnosu na cijelu galaksiju, pa je pitanje ima li nešto ovako opasno u našem susjedstvu od cca par tisuća svjetlosnih godina, pa de se pripremimo kad pukne  

 svejedno nije baš u cvijetu mladosti. imamo mi tu čak tri bliže. ak to bubne (posebno ovaj speleolog - letjet će mufovi na sve strane) ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
Ajar kaže...

piše u dnu snimke da je to bilo prije 13000 godina (svjetlosnih, mračnih, kakvihveć), što znači da je odavno superstara. 

U dnu slike je mjerilo za udaljenosti, a ne za vrijeme. To oće reć da je ona crta duga 13.000 svjetlosnih godina, iz čega se onda može izračunati veličina pojedinih objekata na slici.

 

A supernova se dogodila prije 60 milijuna godina, koliko je trebalo svjetlosti da stigne do nas.

 

Ali gledano iz sina-k ugla sve je to relativno. 

42
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 14:51 (markoBT).
6 godina
offline
Re: Hubble bio na pravom mjestu u pravo vrijeme i
želim da se ubuduće tekstovi pišu hrvatskom abecedom a ne ovom tuđinskom....jelte latinskom

zašto se sramite pisati glagoljicom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice