Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobitela n

poruka: 26
|
čitano: 6.886
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobitela n".
9 godina
offline
Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobitela n

Za ocekivati je da ce proizvodaci s širom ponudom mobitela prestići apple. Za godinu dvije i Xiaomi bi mogao isporučiti više mobitela od Applea. Lakše je prodati mobitele od 200$-500$ nego one od 1000$.

Zanimljivije bi bilo vidjeti koliko je koji proizvodač prodao flagshipa. Appleovih 11% trzista je strasna brojka ako pogledamo cijene njihovih mobitela. Da izbace neki mobitel za 300$ sigurno bi zauzeli oko 20% tržišta.

Totalno nebitna za kupce ali važna za proizvodače. Veseli me rast Huaweia i Viva.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobitela n

Dosadnoooooo,hebo vas mobiteli, dajte ljudi....

 
9 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobitela n

Jel nas ima jos koji gledaju na mobitel kao mobitel bez obzira na cijenu i proizvodaca? Prije nisam volio iPhone jer GA zeli svaka susa i jer je ruzan,No danas su mi svi mobiteli skoro ruzni. No to je subjektivno misljenje. Mobitel je Jos uvijek mobitel. 

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobitela n

Vijest bi trebala glasiti ovako: Svih top 10 proizvođača je iz Kine, s iznimkom jednog iz Koreje. I iPhonea.
Za godinu dana lista ide ovako: Samsung, Huawei, Xiaomi.

S time da dva potonja nisu prisutni na  USA tržištu, tako da je rezultat još impresivniji.

A pride i ovo:

Huawei preuzeo drugo mjesto na tržištu tablet uređaja

https://www.bug.hr/biznis/huawei-preuzeo-drugo-mjesto-na-trzistu-tablet-uredjaja-9283

 
11 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Gogy7 kaže...

Za ocekivati je da ce proizvodaci s širom ponudom mobitela prestići apple. Za godinu dvije i Xiaomi bi mogao isporučiti više mobitela od Applea. Lakše je prodati mobitele od 200$-500$ nego one od 1000$.

Zanimljivije bi bilo vidjeti koliko je koji proizvodač prodao flagshipa. Appleovih 11% trzista je strasna brojka ako pogledamo cijene njihovih mobitela. Da izbace neki mobitel za 300$ sigurno bi zauzeli oko 20% tržišta.

Totalno nebitna za kupce ali važna za proizvodače. Veseli me rast Huaweia i Viva.

 NA sta bi licio Iphone od 300 USD ;) Vjerovatno kao kinez od 50 s obzirom na apple marze....

Zechina kaže...

Vijest bi trebala glasiti ovako: Svih top 10 proizvođača je iz Kine, s iznimkom jednog iz Koreje. I iPhonea.
Za godinu dana lista ide ovako: Samsung, Huawei, Xiaomi.

S time da dva potonja nisu prisutni na  USA tržištu, tako da je rezultat još impresivniji.

A pride i ovo:

Huawei preuzeo drugo mjesto na tržištu tablet uređaja

https://www.bug.hr/biznis/huawei-preuzeo-drugo-mjesto-na-trzistu-tablet-uredjaja-9283

 A iphone se proizvodi u americi? Sta pise na njemu?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Gogy7 kaže...

Za ocekivati je da ce proizvodaci s širom ponudom mobitela prestići apple. Za godinu dvije i Xiaomi bi mogao isporučiti više mobitela od Applea. Lakše je prodati mobitele od 200$-500$ nego one od 1000$.

Zanimljivije bi bilo vidjeti koliko je koji proizvodač prodao flagshipa. Appleovih 11% trzista je strasna brojka ako pogledamo cijene njihovih mobitela. Da izbace neki mobitel za 300$ sigurno bi zauzeli oko 20% tržišta.

Totalno nebitna za kupce ali važna za proizvodače. Veseli me rast Huaweia i Viva.

 U Hrvatskoj se trenutno najviše prodaje Xiaomi. Pitanje je samo vremena kada će stići i Huaweia, istina ne u high end segmentu ali niža i srednja klasa im je trenutno odlična i taj dio su trenutno najprodavaniji. Ljudi sve manje kupuju high end segment i zato se proizvođači konentriraju na nižu klasu, Apple je u problemu radi toga ne radi nekih inovacija.

5 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite

Ti govoris po osjecaju ili imas neke konkretne podatke?

7 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
od 60milijuna, huawei je pol od tog prodao u kini a druga polovica ostali svijet... to za prvi kvartal 2019. u kini je akcija, kupujmo kinesko 😂
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Zechina kaže...

Vijest bi trebala glasiti ovako: Svih top 10 proizvođača je iz Kine, s iznimkom jednog iz Koreje. I iPhonea.
Za godinu dana lista ide ovako: Samsung, Huawei, Xiaomi.

..

- .. hmm, govoriš o vlasništvu (usprkos FOSSovizmu) ili o mjestu proizvodnje ajfona..? :)

- nisam vidoviti milan pa prognoze .. ili ovako, meni je sporedno kakav će biti poredak proizvođača, jedino bi me iznenadilo da je neka ''hr'' firma ... noa? :)))) ... sarkazam.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Posmatrač kaže...

Ti govoris po osjecaju ili imas neke konkretne podatke?

 Konkretne informacije, imam u drušvu par ljudi koji se bave s tim, a i za sebe sam tražio nešto što nije iPhone i Samsung a prema Xiaomiju sam imao klasika onako li-la mišljenje i onda mi je prijatelj koji radi u tom biznisu rekao da su trenutno najtraženiji uređaji u nižoj i srednjoj kategoriji, konkretno Redmi 7 i Note 7, kod Huaweia je to P20 lite, se jako puno kupuju. Visoka klasa se barem ne kod nas više ne prodaje baš toliko, vjerovatno zbog nikakvog napretka, sve većim cijenama a oni koji imaju tipa S9 jednostavno nemaju potrebu ići na jače odnosno S10. Srednja klasa je jednostavno odlična za većinu ljudi. Iskreno nisam baš niti zainteresiran za to previše ali tehnologija je općenito postala dosadna, jedno te isto se izbacuje i to svakih par mjeseci. Primjetio sam na oglasnicima da čak više niti iPhone ne drži cijenu kako je nekad.

14 godina
protjeran
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Zechina kaže...


Za godinu dana lista ide ovako: Samsung, Huawei, Xiaomi.

 

Nema snase, Huawei sigurno prestize Samsung....

8 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Posmatrač kaže...

 A iphone se proizvodi u americi? Sta pise na njemu?

 

Može se proizvoditi na mjesecu, bitno je gdje se prodaje (točnije, gdje odlazi dobit).

Ili:

oduzmi USA tržište, pa usporedi iPhone sa Huawei & Xiaomi.

 

Ono što želim reći: možeš ti mjeriti u anglosaksonskim jedinicama, pa čak i voziti lijevom stranom :) ali ostatak svijeta više ne možeš "natjerati" na svoj "standard".

8 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
ansha kaže...
Zechina kaže...


Za godinu dana lista ide ovako: Samsung, Huawei, Xiaomi.

Nema snase, Huawei sigurno prestize Samsung....

 

Slažem se (odn. vjerojatno), ali ne za godinu dana.

8 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
ihush kaže...
Zechina kaže...

Vijest bi trebala glasiti ovako: Svih top 10 proizvođača je iz Kine, s iznimkom jednog iz Koreje. I iPhonea.
Za godinu dana lista ide ovako: Samsung, Huawei, Xiaomi.

..

- .. hmm, govoriš o vlasništvu (usprkos FOSSovizmu) ili o mjestu proizvodnje ajfona..? :)

- nisam vidoviti milan pa prognoze .. ili ovako, meni je sporedno kakav će biti poredak proizvođača, jedino bi me iznenadilo da je neka ''hr'' firma ... noa? :)))) ... sarkazam.

 

Sporedno bi bilo da nemaš "alternate reality" glede iPhonea.

"iBelieveri" su do prije godinu dana tvrdili da je iPhone najpopularniji / najprodavaniji mob na svijetu, što je trebalo opravdati previsoku cijenu uređaja. Zamzung je, kao, bio samo "privremeno" na čelu.
Ozbiljni analitičari su i ranije tvrdili da je iPhone (...) tržišni model dugoročno neodrživ, odn. da će se morati prilagoditi trž. uvjetima - obzirom na sve uže "ekskluzivno" tržište iPhonea (= bitan gubitak trž. udjela, ispod "isplativog" minimuma od cca 12%), koje se ne može kompenzirati beskrajnim dizanjem cijena u nebo.

To se i desilo prošle godine, kad je došlo do prekretnice - generalizirano, najvjernije korisničko tržište ikad (bez ironije!), podijelilo se na "beskompromisne believere" koji bi iPhoneX kupili i da košta $10000, i na one koji su rekli "što je previše, previše je". Kriza je veća nego li se isprva čini (jer je trend nepopravljiv, od "bjegunca" više nećeš napraviti "believera"), dapače: Zamzung sad boluje od istog problema  - preskupi novi modeli koji više ne nude ništa supstancijalno u odnisu na prethodne, a pogotovo u odnosu na bitno jefitniju konkurenciju - Huawei i poglavito Xiaomi.  

14 godina
offline
Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobitela n

Samo nek oni rade novotarije... cijene ce i pasti, prije ili kasnije... a i dat vise od 2k za telefon je previse za vecinu korisnika i njihovih potreba

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
kako velis bitno jefitniju konkurenciju i navedes huawei a p30 pro je s cijenom al pari sa s10+
5 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Zechina kaže...
"iBelieveri" su do prije godinu dana tvrdili da je iPhone najpopularniji / najprodavaniji mob na svijetu, što je trebalo opravdati previsoku cijenu uređaja. Zamzung je, kao, bio samo "privremeno" na čelu.

Ozbiljni analitičari su i ranije tvrdili da je iPhone (...) tržišni model dugoročno neodrživ, odn. da će se morati prilagoditi trž. uvjetima - obzirom na sve uže "ekskluzivno" tržište iPhonea (= bitan gubitak trž. udjela, ispod "isplativog" minimuma od cca 12%), koje se ne može kompenzirati beskrajnim dizanjem cijena u nebo.

To se i desilo prošle godine, kad je došlo do prekretnice - generalizirano, najvjernije korisničko tržište ikad (bez ironije!), podijelilo se na "beskompromisne believere" koji bi iPhoneX kupili i da košta $10000, i na one koji su rekli "što je previše, previše je". Kriza je veća nego li se isprva čini (jer je trend nepopravljiv, od "bjegunca" više nećeš napraviti "believera"), dapače: Zamzung sad boluje od istog problema  - preskupi novi modeli koji više ne nude ništa supstancijalno u odnisu na prethodne, a pogotovo u odnosu na bitno jefitniju konkurenciju - Huawei i poglavito Xiaomi.  

 Samusng en boluje od istog problema jer samsung ima vise jeftinijih modela od huaweia a nikad zarada i nije dolazila od skupih modela. Dok iphone nema taj segment i sad gubi i jedini segment u kojem je relevantan.... Inovacija nema da opravdaju cijenu ali samusng i huawei za razliku od iphone nude top tehnologiju u top modelu.... Iphone prepakuje jedno te isto vec godinama.... Od 3d toucha nisu dodali aposlutno nista novo.... 

8 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Posmatrač kaže...

 Samusng en boluje od istog problema jer samsung ima vise jeftinijih modela od huaweia a nikad zarada i nije dolazila od skupih modela.

 

Ne bih se složio. Istina je da Samsung ima diverzifikaciju tržišta i da ogroman dio prihoda dolazi od middle i low cost modela, ali premium modeli se prodaju sa ekstra-maržom (gotovo kao i iPhone, a kao što je kolega gore naveo i Huawei "boluje" od toga) = enorman ekstra prihod.

 

Kod Samsunga bi doista trebalo razlikovati broj isporučenih uređaja i zaradu od istih.

 

Tržište mobitela je u laganom padu (zasićenost itd), a padom je više zahvaćen taj "top" segment. Ne govorim iz glave već sam nekad proučavao statistike i prognoze od T. Ahonena (najtočnije imho).

Pazi sad ovo:

Realno, Apple ovako može gurati još cca 5 godina bez problema (ekstra zarađivati), a obzirom na akumulirane pare još 20+ godina. Ahonen je, uz svu i svaku kritiku Applea obavezno dodavao i da je to najprofitabilnija tvrtka u branši uopće. Anomalija od pravila, recimo.

 

Nažalost, Ahonen je zamrznuo svaku javnu analitičku aktivnost i totalno se fokusirao na twitter-rat s Trumpom (...Don Quixote).

5 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite

To sve apsolutno stoji osim ovo za Apple. Tehnicki da moze jer ima ogromnu kolicinu novca ali zaboravljas najvazniji dio a to su dionicari. Nikakav pad i stagnaciju dionicari ne trpe i ako se ne ostvari prognozirani rast to je pad.... Nije to mala firma pa gazda zadovoljan....ISto tako kada apple izgubi kupca i oreol neceg posebnog te kupce ce tesko dobiti nazad..... Ogroman uspjeh iphonea duguje upravo tome. Trenutne cijene su sve manje prihvatljive kupcima a nazad ne moze.....

 

Samsung ima extra marze unazad par godina kako je digao cijene na nivo Applea.....Do tada gro zarade je dolazio od midle range-a...Ako cemo gledati ko koliko moze izdrzati samsung moze mobitele dijeliti besplatno i samsung kao samung nece propasti nikad.... Samsung mobile da ali samsung nikad....

12 godina
protjeran
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
PlayMaker10 kaže...

 Konkretne informacije, imam u drušvu par ljudi koji se bave s tim, a i za sebe sam tražio nešto što nije iPhone i Samsung a prema Xiaomiju sam imao klasika onako li-la mišljenje i onda mi je prijatelj koji radi u tom biznisu rekao da su trenutno najtraženiji uređaji u nižoj i srednjoj kategoriji, konkretno Redmi 7 i Note 7, kod Huaweia je to P20 lite, se jako puno kupuju. Visoka klasa se barem ne kod nas više ne prodaje baš toliko, vjerovatno zbog nikakvog napretka, sve većim cijenama a oni koji imaju tipa S9 jednostavno nemaju potrebu ići na jače odnosno S10. Srednja klasa je jednostavno odlična za većinu ljudi. Iskreno nisam baš niti zainteresiran za to previše ali tehnologija je općenito postala dosadna, jedno te isto se izbacuje i to svakih par mjeseci. Primjetio sam na oglasnicima da čak više niti iPhone ne drži cijenu kako je nekad.

 S čime se točno bave? Rade u nekoj trgovini?

Pričaš gluposti, Xiaomi ne može nikako biti najprodavaniji u HR jer je to i dalje slabo zastupljen brand kod operatera, a većina ljudi kupuje mobitele kod njih.

Nemoj govoriti nešto za što nemaš konkretne brojke, a brojke možeš dobiti samo ako se napravi analiza tržišta, a ne da tebi netko "u društvu nešto kaže".

8 godina
odjavljen
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
I dalje dalekoooo naj veću zaradu ima Apple.
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Glavas_ZG kaže...
I dalje dalekoooo naj veću zaradu ima Apple.

 Ali je u padu zarada od iphone koji cini vecinu zarade applea.....

16 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Posmatrač kaže...
Glavas_ZG kaže...
I dalje dalekoooo naj veću zaradu ima Apple.

 Ali je u padu zarada od iphone koji cini vecinu zarade applea.....

 

Kada ti neko "jede" ove procente isporuke/udjela, nema te visoke cijene kojom to dugorocno mozes kompenzirati...

5 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Uoravo tako. Veca cijena ce to samo ubrzati a apple ne moze sniziti cijenu jer gubi oreol neceg posebnog... Mislim da je apple sam sebi pucao u nogu previsokim cijenama i cicijasenjem na opremi u paketu. Mislim na brze punjace i adaptere....
8 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite
Posmatrač kaže...
Uoravo tako. Veca cijena ce to samo ubrzati a apple ne moze sniziti cijenu jer gubi oreol neceg posebnog... Mislim da je apple sam sebi pucao u nogu previsokim cijenama i cicijasenjem na opremi u paketu. Mislim na brze punjace i adaptere....

 

Slažem se, ali big ali:

Apple se ne može mjeriti istim aršinom kao i ostale kompanije.

Svi ekonomski pokazatelji i projekcije su pokazivali da je Appleov model neodrživ. Međutim, Apple je pronašao rupu u sistemu, odn. "grešku u Matrixu", gotovo pa perpetuum mobile.

Prekompleksno je za objašnjavati, ali standardna ekonomska mjerila u mnogočemu ne vrijede za Apple, po mnogo faktora. To je paralelni svemir.

Apple ne samo da ima apsolutni monopol na svom specifičnom tržištu, Apple je to tržište stvorio, mijenja ga kako njemu paše. "Nevidljiva ruka kapitala" ovdje ne funkcionira.
Primjer:
Postoje izračuni koliko je potrebno tržišta mobitela "zauzimati" da bi poslovao na pozitivnoj nuli. To je cca 12-15%. Po tome bi Apple već sad trebao biti u gubicima.

 

Ono što si naveo (dioničari itd), po T. Akoneneovim spec. projekcijama (iirc), Apple će biti u problemima tek kad mu udio padne na 5% ili manje. No, do tad može "izmisliti" bilo koji novi i-Gadget, npr svoju platinastu smart-karticu (kao što su već i najavili) i samo od toga "kupiti" novih par godina mira.

 

Apple je samodostatan, "prevelik entitet" već sam za sebe, plus ima nemjerljivo ("ne-racionalno") lojalan user-base.
Analogija bi bila npr kao globalne sankcije Rusiji (koje de facto postoje i gotovo ih se ne dotikavaju). Putinu ne pada popularnost (interno).

Nisam fan ni od Putina ni od Applea (prije suprotno), samo konstatiram.

5 godina
offline
Re: Huawei je sada drugi najveći proizvođač mobite

Slazem se u tome ali ;)

Iphone je stvorio Apple i perjanica je prihoda i pad trzista utice na dionice iako realno iphone i prihodi su odlicni ali od Applea se uvijek ocekuje puno bolje nego prethodnih godina....

To je Appleu sad kamen oko vrata . Sami kazu da su najinovativnija kompanija na svijetu i korisnici su to pusili ali sad se vec taj balon izduava.... Mazu oci sa velikim procentima na Apple watchu i ipadima ali to su procenti dok stvarne brojke bas i ne isplivavaju tako lako....Prihodi ce biti stabilni zahvaljujuci digitalnim uslugama ali na njima ne mozes praviti oreol posebnosti i ciljati na "pro" korisnike...... Tamo gdje su stvarno bili izbor pro korisnika nizom gluposti gube trziste a to su MB pro....Jedina su kompanija koja uopste ne saradjuje sa influenserima (kako ovo glupo zvuci) koji imaju ogroman uticaj na kupce i njihov uticaj je sve veci a oni redom pljuju na MB pro i prelaze na PC.... Ta njihova zatvorenost paralelni svijet je sve manji i manji i na kraju ce im se obiti o glavu. Jer Apple ako nije prvi vise nije apple.....

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice